Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

I ljudi na Novoj Galenici će dobiti liniju do Prokopa pre nas na Voždovcu, jezivo..

Nama je suđena jedino linija do železničke u Maloj Krsni..
A nama sa #300, kada budu portali aktuelni... Tad će se možda eventualno razmatrati direkt do centra ili produženje neke od linija 🙌🤗🙏
 
Sekretarijat za javni prevoz će pratiti razvoj ulične mreže u gradu Beogradu, gde je u planu „probijanje“ ulice Grčka ka Surčinskom putu i u tom smislu u planu je preusmeravanje ili formiranje novih linija tom trasom.

Izvor: studio b (sajt)
 
Ovde su analizirali trenutno i buduće stanje. Za opcije A i B u linijama sam jedino vidjao u novom sadu. Zanimljivo da opovo onda gubi liniju, jer već saobraća do obale tamiša ili ne pišu opovo kao niti čentu, jer spada u poseban prevoz, a podrazumeva se. Samo da ne bude kako strela nije u obavezi da preuzme ugovor koji je imao gsp, pa oba mesta ostanu bez tzv gradskog prevoza.
 
Za potez 700, kako ostavljaju 703 do batajnice, zar se odustalo od nadvožnjaka preko pruge? Onda je tačno da ugrinovcima ostaje 711 kao glavna linija.

Na kraju će se sve smatrati poboljšanjem prevoza na tzv zahteve gradjana tih naselja.
 
Ovde su analizirali trenutno i buduće stanje. Za opcije A i B u linijama sam jedino vidjao u novom sadu. Zanimljivo da opovo onda gubi liniju, jer već saobraća do obale tamiša ili ne pišu opovo kao niti čentu, jer spada u poseban prevoz, a podrazumeva se. Samo da ne bude kako strela nije u obavezi da preuzme ugovor koji je imao gsp, pa oba mesta ostanu bez tzv gradskog prevoza.
Личног сам става да 109 и 110 не иду ван територије Града Београда,али ако има доста људи који путују из Опова или Ченте,онда то треба да им и остане,а не да им се укида као нпр.Шимановцима 711 од раније јер сигурно да је имало људи из Шимановаца који су користили 711 у то време.
 
Јел неко приметио ово?
Screenshot_2024-04-01-00-16-02-464-edit_com.android.chrome.jpg
 
Za 711 je postojao interesantan razlog za ukidanje, saobraćajna policija zaustavila bus u šimanovcima koji nije imao odobrenje za medjugradski prevoz, jer su deo pećinaca. Tada se odjednom skraćuje do ugrinovaca.
 
@buslover1
Kada sam drugi put ušao u temu, prikazao mi je tvoj printscreen, ne i prvi put, otud i pitanje u vezi 306.
 
Za 711 je postojao interesantan razlog za ukidanje, saobraćajna policija zaustavila bus u šimanovcima koji nije imao odobrenje za medjugradski prevoz, jer su deo pećinaca. Tada se odjednom skraćuje do ugrinovaca.
А зашто нису регистровали линију као међуградску? ЈГСП Нови Сад има и међуградске (тачније међумесне) линије, возе исти аутобуси као на градским и приградским линијама, на територији Града Новог Сада важи новосадски тарифни систем (цене одобрава Град), ван територије Града постоје посебне тарифе. Предност је што претплатне карте за међумесне линије важе и за вожњу градским линијама.
 
Ovde su analizirali trenutno i buduće stanje. Za opcije A i B u linijama sam jedino vidjao u novom sadu. Zanimljivo da opovo onda gubi liniju, jer već saobraća do obale tamiša ili ne pišu opovo kao niti čentu, jer spada u poseban prevoz, a podrazumeva se. Samo da ne bude kako strela nije u obavezi da preuzme ugovor koji je imao gsp, pa oba mesta ostanu bez tzv gradskog prevoza.
Ne gube Opovo i Čenta prevoz, samo nije navedeno jer Opovo i Čenta nisu deo Beograda i samim time se karta do njih plaća 150 dinara čini mi se, tako se i sada vode linije (do Puta za Dunavac i Obale Tamiša).
 
И први јутарњи полазак 56 са Петловог брда иде кроз Видиковац, Ратка Митровића и Јабланичку па нигде није наведено годинама.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@Nikola NS
GSP niko onda nije ni pitao o produženju linije 711, već je samo stigla direktiva od Grada. Vrlo amaterski urađeno. Sa Čentom i Opovom postoje ugovori. Što se Šimanovaca tiče tu su se, sa punim pravom, bunili i prevoznici Master Pećinci i Lasta. Svi oni uredno imaju dozvole za rad, i dodeljeni su im polasci i linije, i onda neko sasvim bezveze ubaci liniju GSP-a tamo. Nemam ništa toliko protiv da GSP ide van teritorije grada Beograda, al jesam protiv dvostrukih aršina. Plus me i iritiraju takve administrativne podele, al prosto ako se ne šalje u Pazove, na primer, Banovce, u jedno Pančevo koj je bukvalno tu, ne treba onda nigde van pripadajuće teritorije Grada. O prigradu Beograda, koje je decenijama na volji Laste i njenih intervala od po tri sata razmaka, tek da ne govorim.
 
Ове линије са посебним поласцима
Нема само на 306 овакав тип полазака
На 302 постоје:
23:03 Устаничка - Заклопача - Бегаљица
23:35 Устаничка - Болеч - Бегаљица
На 305:
23:40 Устаничка - Ритопек - Болеч
 
Све ок,само су ту нумерацију требали фазон 306А,Б,В или А,Б,Ц,свеједно неко ће се истриповати да 306 има трасу кроз Болеч нпр.током целог дана и тако ће се зезнути.
 
На апликацији су и представљене линије као 306А,306Б и 306В.
 
Vrh