Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705385#p705385:2ivwinth je napisao(la):
SRBO » 05 Feb 2020 16:03[/url]":2ivwinth]Зависи од доба дана, али пре него што дође до Шумица чак се и деси да има места. Е сад после кад креће са Бановог то не знам како буде
Vozio se ujutru, u podne, uveče, u vreme špica i uvek u Ustaničkoj bude "leteći start". To da ima mesta kod Šumica, desi se jednom u 10 polazaka.
 
Jednom u pet. Kaže vam čovek koji ulazi ili na početnoj ili na Konjarniku i koristi 50 svakog dana do Trošarine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja ga vrlo često koristim , te sam vrlo dobro upoznat sa situacijom.
 
Свакако, слика и прилика су скроз другачије од Устаничке до Бањице, и од Бањице до Бановог брда.
Између Бањице и Бановог брда покривен је другима линијама (37, 47, 48, 94...) а овамо је сама, и тај део је много критичнији
 
Možda da se 308 produži do Trošarine trasom 50, šta mislite o tome?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ја мислим да је потребан 50л, Бањица - Устаничка.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705448#p705448:3m83lm30 je napisao(la):
Daxara » 05 Feb 2020 18:10[/url]":3m83lm30]Možda da se 308 produži do Trošarine trasom 50, šta mislite o tome?
:notok: Linija 308 spada u jednu od pouzdanijih linija u gradu i takva treba da i ostane.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705450#p705450:3m83lm30 je napisao(la):
Fića » 05 Feb 2020 18:15[/url]":3m83lm30]Ја мислим да је потребан 50л, Бањица - Устаничка.
:kk: Banjijca II. Ovo bi moglo da bude jedno od rešenja, zato što veliki broj ljudi silazi na stanicama kod Trošarine i Banjičke pijace.
 
Да, тачно Бањица 2. Тиме би људи са потеза 400 потпуно циљано ишли на скраћену варијанту.
 
Продужити 20 на Бањицу 2, а 26Л да надомести трасу на ВМЛ.
А и 503 продужити до Медаковића 3, можда и ВМЛ. Таман добија неку сврху.
Ето растерећење 50ице.
 
Пада ми напамет јер се планира проширење улице што спаја привредну зону код Икее са Зуцама, и проширење пута између Зуца и Белог Потока да може превоз да иде, да се 70 на овај начин продужи до Пиносаве, и добије благо увећање такта, овако:

 
Нема шансе била би још непоузданија него сад.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Потражња за превозом између Пиносаве и ИКЕА и ИКЕА и Бежанијске косе је неупоредива. Минибус ИКЕА - Пиносава је океј варијанта, реално.

И не видим потребу продужавања предугачких линија, тиме се долази до ствари као што је 74, а то никако није је добро ни за кога. Овиме би се жртвовали сви људи који користе 70 зарад комфорности ~15 хиљада људи из подавалских села који не би ни користили ову линију у толикој мери.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705594#p705594:2f32fy5z je napisao(la):
протектор » 05 Феб 2020, 23:36[/url]":2f32fy5z]Продужити 20 на Бањицу 2, а 26Л да надомести трасу на ВМЛ.

не. битније је на 26Л повећати број возила, када већ не може величина возила

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705594#p705594:2f32fy5z je napisao(la):
протектор » 05 Феб 2020, 23:36[/url]":2f32fy5z]А и 503 продужити до Медаковића 3, можда и ВМЛ. Таман добија неку сврху.
Ето растерећење 50ице.

да. неки од вождовачких бусева продужити до Медака (403, 405, 503) , решио би се проблем (пре)оптерећености 50 на правцу Јерковић-Бањица
 
Neophodna je i alternativa za liniju 50 sa Ustaničke, koja ne postoji

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
да. неки од вождовачких бусева продужити до Медака (403, 405, 503) , решио би се проблем (пре)оптерећености 50 на правцу Јерковић-Бањица
А, не, не, не, никако 405 до Медаковића, неће да може што би Шојић рекао!!! Дошло би до позамашне навале нових путника, мало нам је што се Јајинчани гурају намерно у већ препуне 405 у шпицу, а пропуштају 401 и 402 који често остају полупразни, а све да би се шверцовали. Нова 95 нам не треба. Довољно је што су 401 и 402 продужене до Бирчанинове, за остале сам летос ставио предлог да се изгради нови терминус у Баштованској. Пречешљајте мало тему, шта мислите о том терминусу? Проблем 50-ице се тако не решава.
 
Како људи не могу да разумеју да се ненормалним и неорганизованим продужавањем линија (поготово преклапањем са другим линијама) не добија ништа?

Потребно је средити линију која постоји, увести поласке на скраћеном делу трасе због тога што је потражња и број путника на два дела линије различита, а не убацивати још једну линију која већ не ради нормално да би се нешто растеретило.

Притом, мешања баба и жаба. Линије треба да прате потребе корисника, а потреба корисника није вожња на релацији Рипањ - Устаничка, кроз огромне гужве и у препуном аутобусу. Притом, интересантно је да постоји једна врло паметна и чак и бесплатна ствар која се зове "преседање".

Што се тиче педесетице или раздвојити на две линије
Баново брдо - Трошарина и Бањица - Устаничка
Или увести локалне поласке Бањица - Устаничка и оставити линију Баново брдо - Устаничка

И не знам одакле то да линија 503 "нема сврху". Врло је има, на једном делу трасе је и сама, и дирати линију која саобраћа ретко, али испуњава потребе људи, зарад решавања проблема паклене линије са ненормалним бројем путника и ненормалним гужвама на траси није оправдано ничим.
 
Са стола никад не треба скидати оно најједноставније решење за 50 - да се појача!
 
Да, само се треба појачати паметно - скраћеном варијантом, експрес варијантом, или још боље - увођењем предности за аутобусе и жутих трака на критичним деловима где је то могуће.
 
Drugari, moze mala pomoc?
Iz unutrasnjosti sam pa skoro da i ne poznajem prevoz u Beogradu.
Interesuje me koja linija ide od glavne Železničke stanice do Omladinskih brigada na Novom Beogradu?
Izvinjavam se na neznanju.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
зависи где у Омладинских бригада идеш. и које Главне? Прокоп, Топчидер или стара?
 
Од старе нема ништа ка том делу НБГ осим 601 који опет маша Омладинских бригада, али можеш изаћи у Тошином бунару код ИМТа и прићи Аirport city jу са задње стране. Мало то изгледа неугледно и не личи баш на улицу, али има пролаз.
 
Рипањац 405":1vwfxhkm je napisao(la):
Са стола никад не треба скидати оно најједноставније решење за 50 - да се појача!
Ma jok, ne bi pomoglo ništa.
Najbolje rešenje je po meni 50l ako već ne može 308 da se produži.
50l: Banjica 2 - Paunova - Trošarina - Jerković - Medak - Konjarnik (okretnica Ustanička).

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Људи, предуслов за нормалне линије јесте нормална инфраструктура. Када се то прво среди да могу да пусте зглобна возила на 50 онда ће се нормализовати њено функционисање.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705767#p705767:1g05dg72 je napisao(la):
Дошљак » 06 Feb 2020 14:06[/url]":1g05dg72]Људи, предуслов за нормалне линије јесте нормална инфраструктура. Када се то прво среди да могу да пусте зглобна возила на 50 онда ће се нормализовати њено функционисање.

Тачно тако. Уместо да праве франкенштајн линије нек мало "ошишају" нелегалну градњу и среде улцие путеве и све пропратне елементе

Онда може линије какве год ко хоће, јер може да се направи нешто функционално од њих. Али не, права решења у држави су најпрестрожије забрањена, не зато што су скупа него јер су решења
 
Vrh