Šta je novo?

Gradske fontane i javne česme

Bila je fontana velika ispred muzeja 25 maj ali je drugarica mira naredila da se zatrpa trebala bi da se otkopa i renovira .Govorili su da je u planu za sledecu godinu :kafa:
 
Da, baš danas šetam tuda i gledam, toliko rekreativaca, reka pored i sve, a nigde česme ili fontane… Zato kafića na tone.
 
""

Mislim da si nenamerno pomesao Muzej "25 maj" na Dedinju i nekadasnji SRC "25 mj" na Dorcolu (Danas SRC "Milan Gale Muskatirovic") ;)
 
Auuuu, бламаге! :bash: :p

Ali stoji da bi i dole valjalo nešto kao česma ili fontana.
 
@COTOHA :lol: A si me bacio u rebus. Reko kad pre napravise kafice tuda?!
@direktor fala na informaciji. Poceo sam lagano da se osecam lud ubedjujuci ljude da je tuda nekada bila fontana. Niko se toga ne seca, a ja nesto kroz maglu. Ne znam da li je se secam sa slike ili iz stvarnosti.
 
Kole negdje na forumu ima cak i slika fontane mislim u temi vodovod i kanalizacija nisam siguran :kafa:
 
Ово је већ друга прича

dsc00992qb.jpg
 
To je samo dobra fotografija, uživo mi se ič ne sviđa
 
Super je fontana na Tasu :) savetujem svima koji su u mogucnosti da prosetaju do parka, pa neka procene sami.
 
Ja prodjoh 3 puta u zadnjih nedelju dana i nikad ne radi.Ne priznajem da sam baksuz,vec da je to neka zavera protiv mene da je ne vidim dok ne proradi muzika :D
 
Jesi li siguran da je trazis u pravom delu parka :D Cak se, bre, i sa Bulevara vidi. Ali ipak evo vecerasnje fotke:

tasfontana.jpg


Na fotki se vidi i da je okopana cvetna leja ispred fontane i tu bi narednog dana trebalo da legnu sadnice. Klupe se farbaju u sivo-braon boju (ne znam kako drugacije da je opisem) i krenuli su glavnom stazom od Crkve ka Pravnom. Stigli su do spomenika.
 
Dzaba sve to kada ce za godinu dve sve ove ploce da popucaju. U gornjem delu parka ima dosta klimavih ploca, ima i po koje ulegnuce, vec ima i po koja okrnjena ili polomnjena ploca.

U svakom slucaju park je fenomenalan, ali pitanje je koliko ce sve to izdrzati
 
Homer Jay":704y1n3j je napisao(la):
Jesi li siguran da je trazis u pravom delu parka :D Cak se, bre, i sa Bulevara vidi. Ali ipak evo vecerasnje fotke:

tasfontana.jpg


Na fotki se vidi i da je okopana cvetna leja ispred fontane i tu bi narednog dana trebalo da legnu sadnice. Klupe se farbaju u sivo-braon boju (ne znam kako drugacije da je opisem) i krenuli su glavnom stazom od Crkve ka Pravnom. Stigli su do spomenika.

Лепо изгледа, барем на слици. Сад ми даде још један задатак за детаљно разгледање кад дођем у јуну. Једино ми криво што ћу ићи пре спајања моста, надам се да ће оне камере на сајту да наместе на неке згодне положаје да може да се гледа уживо на мрежи.

Иначе ово је једна јако лепа визура са најлепшом црквом у граду, а фонтане то заиста оплемењују. Још само да направе реплику Теразијске фонтане испред саме цркве и лепо поплочају тај трг који је сада једно запуштено паркиралиште...
 
Place mi se od jada kad vidim ovo fontansko sarenilo. Vodoskok na adi me nervira, ali ovo dodje kao neko svetogrdje protiv kulture. Vrhunac vasarskog uzasa je skupstina, sramota!
 
Nije samo kod nas tako.....zna li neko za Berlinski festival svetla? Kucajte ja Tubu. Da vidite šta je osvetljenje sa stilom, ali i šta je kič nad kičevima.
 
Joj, kud englezi napravise cirkus od Trafalgar skvera! Sad ovi nasi imaju izgovor da pratimo svetske metropole!
 
Aj' da markerom dopisemo: "Estetski nadzor - Beobuild"... Ne bi ni provalili :D

Valjda ce uskoro krenuti i stadion. Tako da sa rekonstrukcijom parka, Crkve, pozorista Dusko Radovic, fontane i stadiona, dobijamo jednu lepo sredjenu celinu. Ranije je sredjen mali Tas, boze zdravlja da se nastave radovi na Metropolu i jos kada bismo sredili RTS i fasadu na Petoj, eto nama srece :)
 
Evo mala dopuna priloga @HoRuS i ostvaranje zelje @Homer Jay
vruce od danas


jb.....nisam imao marker :laugh: :)
 
Homer Jay":w1uuzdc3 je napisao(la):
...jos kada bismo sredili RTS...
Ја сам одавно имао идеју да се РТС уопште не сређује, него да се ту направи меморијални комплекс...
 
^^^
Ili tako

"Sredjivati" ne mora nuzno da znaci vracanje u predjasnje stanje. Ionako je RTS jedna od najvecih mrlja 1999. i za NATO, ali i za nas - tako da Njiletov predlog veoma ima smisla.
 
Ovde ce baš da bude problematicna rekonstrukcija :rolleyes:
Ovom trgu porastao je značaj te je sasvim uredu da poraste i fontana ... :)



Moj predlog za buducu rekonstrukciju , vodu bih ,,spuštao,, preko pleksiglasa ili stakla kako bi rasprskavanje bilo što manje tj. efekat slivanja a ne slobodnog pada zbog okolnih lokala u suturenu

još malo fontana sa delfinima :)



nemojte mi zameriti, još se nisam izveštio u u gimpu
 
Svaka cast boco!!!

Bas tako nesto treba toj fontani,primetio sam da sam je obozavao kao mali a da sve sto sam stariji ne obracam paznju na nju.A taj deo je malo monoton pa bi takvo izdizanja delfincica bio super za razbijanje monotonije.
 
Vrh