Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Сликсно у журби за аутобусом. Свакако ће сигурно ускоро Мома да се похвали на инстаграму па ће бити бољи снимак
IMG_20221005_143646.jpg
IMG_20221005_143727.jpg
IMG_20221005_143751.jpg
IMG_20221005_143823.jpg
 
Jeste, srušena ta prva kuća, i to se vidi najbolje.
Dalje niz Vinogradsku srušeno još gomila toga, ali se ne vidi sve zbog ograda koje još uvek stoje.
Auto pranje kod Johanovih ćerki prestalo da radi pre skoro dva meseca, srušili unutra kuću, servis, sve.
Dalje, preko puta Mausa se kopa i ravna teren u isto vreme.
A ni 100 metara od toga je brdo peska i šljunka što su dovezli i spremili za tampone.
 
Samo da podelim informaciju apropo ovog snimka, a to je da je ocigledno dugo odlagano vezivanje ovog parceta izmedju ap MV I ove saobracajnice je bilo uslovljeno gasovodnim cevima koje su u koliziji cak na 3 mesta sa transom. Tacnije na dve tacke sa rampama na petlji I jednom preseca glavnu trasu, neposredno pored novog parceta privremeno izmestene saobracajnice ka Surcinu. Konacnu su I tu bas intenzivirali radove.
 
Opaaa...znaci Tomica naredio..cujem i rad u 3.smeni...realno 7,8km gradimo previse dugo,ocekivao sam imovinsko pravne odnose da budu pre samog pocetka radova zavrseni a ne ovako,ali ovo je ipak Srbija. Do polovine novi kruzni tok, Surcin 2 petlja i cela deonica da se asfalta??? Jesam optimista po prirodi,ali nerealno za Srbiju, teoretski moguce naravno...ajde da vidimo,sta drugo...
 
Prošao malopre, vidim da iseljavaju jednu od kuća u kojoj su se godinama smenjivale romske porodice. Video sam da je gužva ispred kuće, gomila roma kao i ljudi koji su došli da ih isele. Zanimljivo da je za iseljavanje zadužena privatna firma, izgledaju kao skupina huligana koja je došla da tabači nekoga. :)
 
Pozdrav svima, već mesecima samo čitam forum, i evo sada ću se prvi put uključiti.
Čuo sam dok sam se vozio u autobusu od nekih ljudi što su pričali da će 602 ići kroz Vinogradsku do 1. novembra, što bi značilo da tada verovatno kreću sa spajanjem nove saobraćajnice sa kružnim tokom Bežanija. Zna li možda neko više o tome?
 
Znače li ova rušenja da se sada može početi sa sređivanjem kružnog toka? I šta beše, kružni tok će biti veći nego što je sada? Onaj spomenik što je u centru kružnog toka neće morati da se pomera ili?
 
Да будем искрен ја не разумем шта значи проширење кружног тока. Хоће ли се сам круг смањити тако да ће се добити још једна унутрашња трака. Или ће све раскрснице са кружним током померити уназад како би се добила још једна спољашна.
 
Na gornjoj slici se vidi postojeći kružni tok (tanka linija) i budući (debela linija). Novi kružni tok je veći i zapadniji, da bi odgovoarao osama novih saobraćajnica.

Spomenik ostaje na svom mestu i biće zaštićen tokom izvođenja radova.
 
Zna li neko kad krece da se radi prosirenje kruznog toga? Mogu to za 2mes da urade?? Ja msm da mogu i za krace,samo ako rade kako bi trebalo da se radi..doduse ocekujem haos u delu saobracaja ka Ledinama i Surcinu.
 
Mozda ne budu ni zatvarali kruzni tok vec ostave samo to skretanje desno gore. Jer koliko vidim sve tri strane ce biti lepo siroko ulaz u kruzni tok a ono sto je glavno prema Ledinama ce ostatati usko jezgro ona suma sa desne strane i servisi sa leve. Nece cak ni prvih 20m uraditi, sto je ovde bilo pominjano.
 
Истакао је да ће деоница Сурчин-Нови Београд бити завршена до средине фебруара што ће омогућити много лакши излазак на "Милош Велики".

Вучић: Не прихватамо ни независност ни чланство Косова у УН, уколико буде поскупљења гаса и струје биће разумно, младима по 5.000 динара
 
Vrh