Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Zna li neko sta ce biti sa romima koji su odmah do placa ili na placu?
Kada sam silazio dole (posto zivim blizu) video sam romske kucice, kolibe, rekao bih da pripadaju teritoriji koju su Kinezi kupili. Cak i da su van toga pitanje je koliko ce dozvoliti da tu ostane kad se napravi TC...
 
To je ona manja ciganmala u visini i produžetku srdljivih zgrada. Verovarno ih za sada neće dirati, jer nisu direktno na placu. Veći će biti problem rasterati baštovane koji su bespravno uzuprilrali i obrađuju komadiće zemlje baš tu gde su Kinezi kupili. Ciganmala će se rešavati najverovatnije tek nakon što se reši produženje JG, tek kada dođe na red da se nakon toga gradi nova tramvajska okretnica, jer oni neposredno uzurpiraju zemljište njoj namenjeno.
Ona druga, veća ciganmala, fomrirana oko nefukcionalne gasne merno-regulacione stanice (tzv. Ambulatorska ciganmala) će se rešavati ranije, sa produženjem JG.
 
Poslednja izmena:
Nova tramvajska okretnica, nisam znao da ce i to biti :oops:
Mislim nigde u novinama nisam tako nesto procitao.
 
To je prica od pre par meseci.

Evo celog dokumenta i diskusije na tu temu

a evo i skracene price


 
To je ona manja ciganmala u visini i produžetku srdljivih zgrada. Verovarno ih za sada neće dirati, jer nisu direktno na placu. Veći će biti problem rasterati baštovane koji su bespravno uzuprilrali i obrađuju komadiće zemlje baš tu gde su Kinezi kupili. Ciganmala će se rešavati najverovatnije tek nakon što se reši produženje JG, tek kada dođe na red da se nakon toga gradi nova tramvajska okretnica, jer oni neposredno uzurpiraju zemljište njoj namenjeno.
Ona druga, veća ciganmala, fomrirana oko nefukcionalne gasne merno-regulacione stanice (tzv. Ambulatorska ciganmala) će se rešavati ranije, sa produženjem JG.
amburatorska cigan mala me uvek nasmeje kad gledam gugl mape :)
 
Nova tramvajska okretnica, nisam znao da ce i to biti :oops:
Mislim nigde u novinama nisam tako nesto procitao.
Pa kako zamišljaš da se tramvaji produže do Kineskog tržnog centra, a da se ne okreću uz pomoć okretnice? Nadam se da si video rendere za tržni centar.
 
Pa kako zamišljaš da se tramvaji produže do Kineskog tržnog centra, a da se ne okreću uz pomoć okretnice? Nadam se da si video rendere za tržni centar.
Naravno da sam video. Ali i neke silne nove zgrade okolo na slici koje po poziciji u odnosu na stepenica zgrade deluju nerealno pozicionirane ali ne bih ulazio u dalju raspravu, nisam arhitekta.

Uglavnom ne mora da znači da će biti sve baš tako kao ma crtežu, tako da sam tu prugu shvatio kao dodatak crtežu radije nego kao nešto što će stvarno biti. Međutim eto danas sam saznao za prugu.
 
Baš će neko da ucrtava prugu železnice da bi ulepšao render. :D
Mnogo realnije je da se ucrtava zelenilo (prašuma po zgradama i oko istih) radi ulepšavanja rendera.
 
evo gde je kvadratic

IMG_20220614_100025.jpg
 
1655203303134.png


Zna li neko mozda sta ce biti sa ovim parkingom? Zivim u jednoj od tih zgrada i taj parking nam mnogo znaci jer uvece sve bude prepuno i cesto i tu nema mesta, ako nam to oduzmu, bice potpuni haos. Generalno blok 72 je lagan za parkinje ali sa novim izmenama i Kineskim TC verovatno cemo i mi imati probleme kao i drugi blokovi :violina:
 
Pogledajte prilog 138915

Zna li neko mozda sta ce biti sa ovim parkingom? Zivim u jednoj od tih zgrada i taj parking nam mnogo znaci jer uvece sve bude prepuno i cesto i tu nema mesta, ako nam to oduzmu, bice potpuni haos. Generalno blok 72 je lagan za parkinje ali sa novim izmenama i Kineskim TC verovatno cemo i mi imati probleme kao i drugi blokovi :violina:
Zanimljivo je što u naselju Mileve Marić Ajnštajn se ne koristi cela jedna polovina parkinga. Ovaj ovde deo je uvek potpuno prazan. Valjda se ljudi plaše da ako ostave auto izolovan tu ce biti meta za kradju. Al eto da znaš da imas 30/40 nekorišćenih mesta
IMG_20220614_130219.jpg
 
Ovo sa mapa je ko zna od kad, sada je puno popunjenije na parkinzima.
Prazniji delovi su uz sume, mada uvece bude nekoliko mesta, ali verujem da ce uskoro biti skroz popunjeno.
 
Da li neko ima informaciju kada pocinje da se radi novi Kineski trzni centar?
Nigde ne pise neki konkretan pocetak ili rok...
 
Zanimljivo je što u naselju Mileve Marić Ajnštajn se ne koristi cela jedna polovina parkinga. Ovaj ovde deo je uvek potpuno prazan. Valjda se ljudi plaše da ako ostave auto izolovan tu ce biti meta za kradju. Al eto da znaš da imas 30/40 nekorišćenih mesta Pogledajte prilog 138916
@Gobao Moja sestra živi u prvoj zgrade sa desne strane. Razlog što niko ne parkira jeste divljanje vozila po celu noć. Taj parking je poligon za driftovanje, pravljenje takozvanih "krofni", sakupljanje auto "entuzijasta" i raznih huligana. Lično sam gledao u 7 uveče kako tri klinca u jugiću driftuju, na ivici da se prevrnu. Interventna prolazi tu sa vremena na vreme, ali generalno ništa ne radi. Jednostavno ljudi se boje da ostave auto zbog štete koja može da nastane zbog divljanja raznoraznih ludaka. Kad su iskrivili većinu bandera sa uličnom rasvetom šta bi tek kolima uradili. Divlji zapada bukvalno. Plus jako je popularna lokacija za snimanje svakojakih muzičkih spotova, da ti ne pričam kakvo divaljanje je u pitanju. Takodje, s obzirom da je ova skroz gore levo zgrada naseljena romima, konstantno vršljaju, čupaju sa kola delove. Lično sam gledao kako čoveku oštećuju auto svojim kolicima dok rovare po kontejneru, užas apsolutni. Ali pošto su nacionalna manjina to im prolazi. Obilazi često policija taj kraj, ali to je neformalnog karaktera tako da nema nikakvog pomaka.
 
Pa što ne pišete medijima, redovno prijavljujete miliciji i sl. , da do što većeg broja ljudi dođe ta vest, kao i onih do kojih je potrebno?
 
vlogzila po običaju lupeta i nagađa.

To je nadvožnjak na mestu postojećeg mosta preko Dudovskog kanala, do kog će se dolaziti iz Vinogradske, takođe postojećim poljskim putem, koji će se transformisati u saobraćajnicu, a preko njega, dalje u polje, u Dudovu, Jasenovu... Poenta nadvožnjaka je da omogući pristup poljoprivrednoj mehanizaciji radi obrade njiva koje ostaju južno od trase magistrale.

Izvolite brzinsku skicu:

Snimak ekrana 2022-06-15 100119.jpg
 
Pogledajte prilog 138915

Zna li neko mozda sta ce biti sa ovim parkingom? Zivim u jednoj od tih zgrada i taj parking nam mnogo znaci jer uvece sve bude prepuno i cesto i tu nema mesta, ako nam to oduzmu, bice potpuni haos. Generalno blok 72 je lagan za parkinje ali sa novim izmenama i Kineskim TC verovatno cemo i mi imati probleme kao i drugi blokovi :violina:
Rešio Vesić da pogasi što više parkinga po gradu, kaže kad svako ima mesto gde da parkira svoj auto, ljudi se opuste, izgube tu borbenost i oštrinu koja nam je tako potrebna za napredak zemlje. A protiv sam i da se onaj zadnji parking pretrpava jer i mlađim vozačima treba ostaviti mesta za druženje sa ženskama.
 
Sa raznoraznim Ling longovima, Zi Đingovima, Rio Tintovima i gomilom PDR - ova, GUP - ova i PGR - ova, i sl. , ima samo da dobijemo što više na oštrini. ;)
 
Vrh