Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Hvala,logično da mora biti nezavisna celina,a što se cene otkupa tiče samo može biti veća,osim ako ne čekaju neku novu svetsku krizu.Da su svake godine po jednu parcelu otkupili,do sada bi sve bilo gotovo.
 
Da li onda neko mozda ima plan ili skicu tog novog groblja, gde je planiran ulaz parking i slicno. Sa koje strane bi trebalo da bude prilaz.
 
Био је негде план где би био подвожњак који би био веза постојећг и новог дела гробља преко Т6. Мислим да има на теми о Т6.
 
Ne mislim na taj podvoznjak to ide ispod t6, ali to je samo veza pesacka. Sozbirom da se gradi potpuno novo groblje trebace poseban glavni ulaz pretpostavljam negde sa Ledina, nove saobracajnice, parkinzi sve to bi trebalo ici. Na taj plan mislim...
 
Мислим да је било детаљних планова за гробље на теми о Т6. Најлогичније је да нови улаз у нови део грибља буде код раскрснице Т6 и продужетка Марка Челебоновића.
 
Тај, а и доле ка Лединама. И постојеће Ново бежанијско има два велика и више малих улаза.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879956#p879956:1gtv4uey je napisao(la):
Bezaninac » Uto Sep 14, 2021 12:07 pm[/url]":1gtv4uey]Groblja Bežanija 2 će definitivno biti. Ne radi se o proširenju, već o sasvim novom groblju, pored postojećeg.

Podzemna veza između dva groblja će biti samo pešački prolaz.

Bežanija 2 će imati svoje kapele, trg za ispraćaje, parkinge, tehničke i upravne prostorije, kao i svako drugo groblje.

Odugovlači se ne zbog mnjka potrebe, nego zbog skupe eksproprijacije prvoklasnog poljoprivrednog zemljišta (koje je mestimično več sada građevinsko = 5x skuplje).
Бежанинац,немој да се љутиш ,али морам да те питам у вези твоје реченице : Подземна веза између 2 гроља ће бити само пешачки пролаз , да ли се то односи на живе или као у филму Сабирни центар? :D :D :D :D :D :D :D
 
@Niko Kažanegra

ahahaha, pa ne znam, ali, evo, ja bih prvi podržao inicijativu da se ovaj podzemni prolaz oblikuje tako da se oda neka vrsta omaža ovom legendarnom filmu, i večitoj temi, mada misli da bi to bilo ocenjeno kao neumesno...
 
U međuvremenu, napunismo mesec dana zastoja trasiranja:




Nešto je tu dobrano zapelo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878847#p878847:9ng26f8t je napisao(la):
Bezaninac » 09 Сеп 2021 11:57 am[/url]":9ng26f8t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878726#p878726:9ng26f8t je napisao(la):
Гага » 08 Sep 2021 10:12 pm[/url]":9ng26f8t]Да пратим наравно, а вероватно мислиш на саобраћајницу Т6, још ништа око тога.

Као што смо више пута написали на неколико подтема и @Белка и ја, Т6 ће бити актуелна кад се попуни, односно кад буде при крају попуњавања Ново Бежанијско гробље 1, а веруј ми, има још доста места за градњу гробних места.
При крају попуњавања овог гробља, почиње онда изградња Т6, а кад се она изгради, почиње градња Новог Бежанијског гробља 2, које ће бити прекопута постојећег.

Ух, одосмо мало у друге подтеме.

Sve se slažem Gago, samo mi nije jasno kako su "gradski očusi" zamislili da onda izvedu sav taj saobraćaj sa proširenog i rekonstruisanog kružnog toka u Vojvoanskoj gore uz Surduk ka Ledinama. Zar će se tih 6 traka suziti na dve? Zašto se onda ruše Vojvođanska 152, kao i Vinogradska 2-8 (što pouzdano znam) ako ne zbog proširenja surduka (ul. Srđana Aleksića), uzbrdo do Grand Kafe? I ja mislim da nije realno očekivati da se u ovom cugu probije nova sobraćajnica od Granda do Kvantaša, ali ovo proširenje postojeće mi se čini, ne znam, nekako neminovno sada.
@Бежанинац, и сам знаш да сав саобраћај са градске магистралне саобраћајнице Сурчин-Нови Београд неће ићи ка Лединама и Бежанијској коси. И будућа саобраћајница тј.улица Срђана Алексића од Грчке улице до Војвођанске тј. будућег већег кружног тока ће бити 3+3. Тако је и приказано на цртежу који си ти баш поставио на овој подтеми, део код будућег кружног тока, а он ће имати унутрашњи пречник од 42 метра.
нови кружни ток у војвођанској улици.JPG

Зато ће се и рушити не само Војвођанска 152, него и остали објекти који су у садашњој Сурчинској улици (сервиси, складишта, продавнице,...) и сам знаш шта све тамо има, а и у Виноградској улици, бројеви које си навео. О томе има овде http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... ---i-faza/ и овде http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... d-i-surcin—i-faza/

Имаш и овде делимично у конкурсној документацији за формирање за саобраћајнице Т6 https://nabavke.beoland.com/images/naba ... 171-16.pdf , а ево и ортофото снимак
скица_ортофото.JPG

Мислим да још није завршена у том делу експропријација, која је прилично обимна и захтевна (знаш и сам зашто тако кажем).
градска саобраћајница сурчин-нови београд.JPG

Кажеш (а и @Дошљак) до „Гранд кафе“, па улица Срђана Алексића и неће ићи до „Гранд кафе“, него као што сам написао, иде право од будуће раскрснице са Т6-Грчка улица до кружног тока у Војвођанској. Тако да део садашње Сурчинске улице од оног семафора Сурчинска-Недељка Гвозденовића до Војвођанске-кружног тока се гаси. То се и види на овом плану.
намена.JPG

Како ће убудуће изгледати овај део Новог Београда, од ауто-пута до Војвођанске улице, сам уцртао на овом ортофото снимку, а то сам већ постављао пре две године и на подтемама о Т6 и Грчкој улици.
саобраћајнице Т6, 2а-2а, Срђана Алексића.jpg

Ту сам уцртао и подземни пролаз испод Т6 за будуће Ново Бежанијско гробље 2, а о том пролазу и осталом сам одговорио @Џонију_С на подтеми о Грчкој улици у јануару ове године.
@Микша је спомнуо за гробље 2, где ће бити улаз, па биће из улице коју сам на горњем ортофото снимку означио са „?“. То ново гробље ће имати потпуно исту инфраструктуру као садашње гробље 1, али где је онај нови улаза код окретнице 65-це, који је у Петничкој улици (бивша Марка Челебоновића, део који је уз гробље).

И на табли на садашњем улазу у Ново Бежанијско гробље 1 је исто уцртан тај подземни пролаз испод Т6. И то сам раније постављао.
tabla na groblju.jpg


Иначе у том делу где ће бити ново гробље 2 је обављена експропријација, а у делу где ће бити „будућа привредна зона“ још није цела одрађена, има неких затезања око цене :mrgreen: .
 
Одличан приказ. У суштини најизраженија је потреба за изградњом улице Срђана Алексића од кружног тока до раскрснице са Грчком, и исправљање Сурчинске ка тој новој раскрсници. Остатак Т6 није толико хитан, али ће у будућности исто значити овом делу НБГи Сурчину као веза са аутопутем. Већ замишљам туда неки експрес аутобус за Ледине и Сурчин.
 
Hvala Gago na detaljnom opisu situacije...T6 je po meni bitna za komercijalni saobraćaj i pravac sa juga ka Pančevu a i toj zoni oko buvljka Kvantaša,carinarnice itd..E sad ako teretnom saobraćaju bude zabranjeno da koristi saobraćajnicu čiji naziv nosi ova tema onda svakako T6 nije ključni faktor.Druga stvar ovo sa spojem Vinogradske verovatno podrazumeva semaforizovanu raskrsnicu izmedju dva kružna toka.To mi se takodje ne svidja.
de0e278b79a148e2679a07c4a6051121.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881502#p881502:xrp3w7un je napisao(la):
Дошљак » 19 Sep 2021 12:29 am[/url]":xrp3w7un]Одличан приказ. У суштини најизраженија је потреба за изградњом улице Срђана Алексића од кружног тока до раскрснице са Грчком, и исправљање Сурчинске ка тој новој раскрсници. Остатак Т6 није толико хитан, али ће у будућности исто значити овом делу НБГи Сурчину као веза са аутопутем. Већ замишљам туда неки експрес аутобус за Ледине и Сурчин.
Hitan je, Došljak, i ostatak T6. Ako se samo poveže donji deo T6 sa T4 (Grčka-Norveška), nastaće haos na B. kosi, jer se tamo na levom skretanju iz Norveške ka kvantašu već godinama pravi čep, tj. čeka se na drugo ili treće zeleno da se skrene levo (i ta raskrsnica plače za kružnim tokom).

A takođe već sada, a sa dodavanjem novog dela hitno, mora da se deniveliše ceo T6 od kvantaša so Pupinovog mosta, što uopšte nije u planu.

Ovolika zakržljalost Beograda, stvarno, boli.
 
@Gaga

Dragi Gago, ti si jedan car, i pre svega profesor ovog foruma.

Post je briljantno, gotovo savršeno sumirao toliko činjenica vezanih za više tema, a koje su sve istovremeno u uzročno-posledičnoj vezi sa temom o kojoj ovde diskutujemo (NBGD-SURČ). Znam da ovim produbljujem offtopic, ali moram da se osvrnem na tvoju opasku da:

"у том делу где ће бити ново гробље 2 је обављена експропријација"

jer informacije koje ja imam govore suprotno.
 
Pojavio se novi put i na google mapama!
Mada jos nije ceo "uslikan" posto kada zumiram,deo nestane.Ne znam dali je to samo kod mene tako ili svima.

rPc2iau.png


GybQdjQ.png
 
Слично и код мене. Види се око 2,5 км трасираног пута али када се увелича остаје само ово парченце.
 
Da, nisu dobro uklopljeni snimci. Na Google Earth-u prikazuje i nastavak trase.

surcin-nbg-gmap.jpg
 
Je l' može neko stručan da izvuče nešto korisno iz ovog snimka?

Ja ne razumem ove njegove klipove, sve je nekako poluprofesionalno uradjeno sa gomilom nekih poluinformacija. Ali je makar stavio naziv videa na srpskom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882848#p882848:v74forl4 je napisao(la):
Igor » Čet Sep 23, 2021 5:21 pm[/url]":v74forl4]Da, nisu dobro Na Google Earth-u prikazuje i nastavak trase.

surcin-nbg-gmap.jpg

Još malo je trasirano iza ovog snimka, negde do visine ove hale ka NBGD... I tu stoji već 5-6 nedelja.
 
Kroz šljivike i livade uhvatih mesto dokle se stiglo sa trasiranjem (desni kraj slike).

 
Vrh