Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

al zamalo. Isao juce od aerodroma, mislim da sam bio cak i pre 4 ,od holivuda do kruznog toka kolona mic po mic. Zna se sta je glavni problem, a oni mogu da otvaraju sto iskljucenja tamo nekih
Sv Nikola je danas, nigde nikog jutros u 8h na brankovom mostu,
svakako ce malo olaksati neki lokalni saobracaj, samo danasnji dan nije relevantan za procenu guzvi
 
Постоји ли могућност да неко уцрта петљу у Јакову на Гугл мапе или морамо њих да чекамо?
 
Moraju oni, to je postojalo nekad, ali više nema da mi sami unosimo. Ne znam da li su aktivirali opciju da se prijavi nedostajuća saobraćajnica, jedno vreme je i to bilo isključeno, a svakako i kad radi je beskorisno jer je kao da im šalješ mejl da tražiš da se doda, umesto da samo nacrtaš.

Da prođe par dana, kad kola budu išla detektovaće sam sistem.
 
Прошао сам вечерас градском магистралном саобраћајницом, три бандере несносно трепере, баш су се брзо поквариле :confused:
 
Javi gde ima da se na Novom Beogradu kupi kuća pa i lošem stanju od 200m2 za 30 hiljada evra.
Vrlo dobro razumes o cemu pricam, nema potrebe da se prepucavamo. Trebali su da dobiju procenjenu vrednost kuce + vrednost zemljista. A ne 3000eur/m2 za raspalu kucu.
 
Da li neko zna sa čime je u vezi eksproprijacija ovih kuća? U članku se navodi adresa Vinogradska 6, to je sam početak ulice pored kružnog toka..Da li je je u pitanju proširenje kružnog toka i krak T6, ili možda ima veze sa Vinogradskom? Izvinjavam se unapred ako je neko već ranije pisao o ovome
Screenshot_20231226_145003_Maps.jpg
 
Vinogradska bi trebala da je kompletna, odnosno ništa neće menjati. Te kuće na parnoj strani će se rušiti radi proširenja kružnog toka, jer je trenutno premali da poprimi trenutne kapacitete, što pokazuju svakodnevne gužve.
 
Ne mora da kupuje nekretninuAko ima plac za 50.000 moze lepu kucu da napravi za razliku od rusevine koju je prodao. E sad druga je prica sto se nije usemio pa dobio milione kao neki
 
Na primeru porodice Bođa iz Vinogradske se ukazuje sav paradoks i nepravda imovinskog sitema u BJR Srbiji.

Oni sede na zemljištu koje bukvalno vredi milione evra, ali zemljište ne može biti predmet eksproprijacije, iako je u pitanju njihova pra-dedovina od pre 200 i više godina, jer su vlasnici objekata, tj. kuća, sada samo nosioci prava korišćenja gradskog građevinskog zemljišta.

Odnosno, zemljište koje čini njihov kućni plac de jure nije njihova privatna svojina, iako je do 1950ih bila. Drugim rečima, u sadašnjem nakaradnom post-komunističkom pravnom sistemu, oni uživaju pravo korišćenja zemljišta po osnovu vlasništva nad objektom u kojem žive.

Samo objekat može biti predmet eksproprijacije, ne i pravo korišćenja nad građevinskim zemljištem, a onda se njegova vrednost dodatno srozava bilo amortizacijom (objekti stari 100-150 god) bilo građevinskom vrednošću umesto tržišne, jer svaka adaptacija, doziđivanje, pregrađivanje bez dozvole za posledicu ima to da ceo objekat više nije legalan, pa se isplaćuje samo građevinska vrednost umesto tržišne.

Onda dolazimo na teren neophodnosti famoznih, sporih i komplikovanih procedura konverzije prava korišćenja nazad u pravo svojine (nikako po automatizmu, niti službenoj dužnosti, samo na zahtev stranke!) da bi i zemljište moglo da bude predmet bilo trgovine, bilo eksproprijacije, a gle čuda, baš ta procedura konverzije se vodi pred našim RGZ-om koji je evo baš nedavno zatvorio vrata neregistrovanim, nestručnim korisnicima, itd.... itd...

Eto ima advokata na formu, pa nek malo dodatno elaboriraju i prosvećuju čitaoce pro bono, mogu traktati da se pišu.

Ovde se sistem pljačke narodne imovine decenijama samo usavršava i sofisticira.
 
Poslednja izmena:
Čista prevara nekue stranke od strane lopovska drzave.nesto ne vidim da je davanje srazmerno.
Naivno sto su potpisali bilo šta bez adv
Prvo ih država zavrnula za konverziju prava koriscenja u pravo vlasništva
Drugo ih zavrnula za legalizaciju objekta
Za to vreme neko dobija milione
Neka im kupe kuću tu u kraju istu takvu ...
Ps kuca u batajnici 300m2 plac 5a nova 280 000 evra
 
za Bađe, novinar nije napisao istinit tekst, jer se ne zna čije je zemljište, naslućujemo da je porodična svojina, ali ako je tako, iz svog iskustva znam da je Zakon o konverziji doista konačno donešen kako treba, ja sam čekao 10 godina da povratim vlasništvo u Pregrevici u Zemunu, pre nekih 15 godina Zakon o konverziji je konačno usaglašen, pa sam koverziju prava korišćenja u pravo svojine sproveo brzo i bez problema, dobio rešenje za 7 dana, ako su porodični vlasnici bili pre drugog rata, konverzija se brzo i bez problema završava,

i ne znamo koliki je plac, dali je u dakle njihovom vlasništvu, to sve ne znamo, znamo da štrajkuje glađu, sigurno ga muka naćerala,
 
Katastar nije bas neko ko radi kako treba
Tvoj plac nije bio u zoni atrakcije
Po zakonu katastar je bio dzan da sve pravo korišćenja za indiv objekte prevede u pravo vlasništva bez da se podnosi zahtev
Oni su tražili zahtev da bi uzeli taksu
Isto za jmbg ko nema upisan papiri taksa od 600 din toliko toga pogrešnog ima tu ...
 
Da malo oživimo temu posle zimskog zatišja - mogu da oavestim forumaše da su pred RGZ-om pokrenuti postupci parcelacije radi eksproprijacije zemljišta na trasi produžetka ulice JG do veze sa magistralom. Možda je zrelo da se otvori nova tema "Produžetak ul. Jurija Gagrina"?

edit: (pojašnjenje) parcelacija za potrebe trasiranja saobraćajnice je već provedena, kad i za magistralu, ovo je parcelacija ostalog zemljišta javne namene po PDR-u uz trasu produžetka JG.
 
Vrh