Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Изгледа да ту постоји тротоар по другој регулацији улице па су зато прекинули, а не због кинеске камере...
Снимак са Гугла:
Pogledajte prilog 173168
Oni su u stvari pre 30 godina sve ovo predvideli i sada uklapaju, sta ti je vizionarstvo.

Ivicnjaci su im uz dzunglu podignuti desetak cm vise od ovih drugih to je neki novi trend izgleda. Uzgred cini se da su ivicnjaci odlican biznis za pranje para, ulaganje nula. Prosao sam pre desetak dana do cg, od zlatibora ka moru bas lepo sibaju ivicnjake bez neke preke potrebe , ima posla ko hoce da radi

@Tikvica
Mala ispravka ta tabla sa cenama je pre korone, sada je kvadrat 2000 +e , cula zaba da se mirijevo potkiva pa hoce i ona
 
Tuga,laz i sramota za sve...ostaviti onakav kruzni tok,cak nije ni osvezen novim asfaltom a sa trotoarom ka Grand Kafi mogu reci maestralno dostignuce..umesto 2+2 dobili smo 1+1+0.8m trotoar...vrhunski...T6 niko vise i ne pominje...srecom pa ne idem u tom smeru...ali ako bi zavrsili T6 itekako bi koristio na putu do Tempa Kvantas...ostaje samo da se nadamo... "nada poslednja umire"
 
Ja ipak predlažem kažnjavanje, u političkom smislu. Prilika će brzo.

Bez malodusnosti, i podvala tipa "svi su isti". Neka su i isti, kad ih promenite đuture jedno par puta, da vidite kako će isti da se nauče. Umesto da vas/nas preziru i smeju vam/nam se u lice.

I onako nije kao da mora da se nosi ormar na leđima uz brdo... Izadje čovek, klikne na plajvajz i KAZNI.

E tad će da nauče da se plaše.

Moj predlog...
 
Шта је ту проблем? Одмах ће локални јуришници кренути са пропагандом "а шта је Ђилас урадио за Сучрин" и сл.
 
Možda se ovo čekalo? Danas usvojila Skupština Grada...

Snimak ekrana 2023-09-18 135946.jpg
 
@mvbg1 ono što je kod ovog plana važno za širi kontekst je što se njime planski uređuje veza sa određenom podzemnom infrastrukturom (deo obuhvata plana preko kružnog toka) i planski predviđa saobraćajna veza proširenja surduka sa budućom saobraćajnicom koja će se trasirati sredinom područja u obuhvatu plana.

@vinogradjanin ne mora da se objavi vest, mislim da ova informacije nije ni zanimljiva informativnim protalima, ali Skupština je usvojila, biće u službenom listu grada za koji dan
 
Да ли је могуће да је свака важнија градска друмска саобраћајница талац инвеститорских апетита и да њена реализација зависи искључиво од тога да ли ће неко у близини градити или не?
 
@Дошљак ne znam da li je to pravilo, ali ovaj PDR svakako jeste očit primer toga. Postoji određena firma koja je zainteresovana za građevinski razvoj baš ovog bloka, iskreno, malo sam i začuđen što se čekalo ovoliko dugo na njegovo usvajanje, no svakako, saobraćajnica će čekati izgleda još duže.

Iako ovo nije fer ni prema lokalnom stanovništvu, ni prema drugim građanima koji ovaj saobraćajni potez svakodnevno koriste, niti prema gradu zbog značaja lokacije i trase, ipak mislim da možemo da odahnemo, jer, ako je već ovo očigledno princip po kome se radi, to znači da će se u realizaciju saobraćajnice definitivno ići, pod pritiskom investitora. Da ne bi njega/njih, verovatno bi prošle još decenije...
 
To je jaко лоша пракса, али добро је да ће се у овом случају ствари померити. Мислим да је и раније причано да се Т6 око гробља до сурдука чека због тога што град "нема користи од ње", тј. нема инвеститора на траси осим ЈКП Погребне услуге којима се још увек не жури да изградњом Новог Бежанијског гробља 2.
 
@Дошљак upravo tako. Na trasi T6 od Granda do Kvantaša je samo i isključivo privatno zemljište, gde nema potencijalnih investitora, niti prioirtetnih infrastrukturnih projekata, ergo, direktnu korist mogu imati samo vlasnici parcela i korisnici saobraćanice pa onda nije važno
 
Vrh