Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Oni ladno nemaju ni plan kako će to tačno izgledati i biti.
Tek se pravi.
Samo se nadam da nam neće mnogo stesati deo Ivana Ribara koji je do Gagarina tj da ce ulica Ivana Ribara ostati kakva jeste. Jer koliko vidim lako bi moglo da se desi da zgrade pored starog ognjišta budu samo na trotoaru i budu deo Jurija Gagarina, nadam se da gresim, nisam strucan.
 
Pa 100 puta je rečeno da taj spoj ide naknadno, nikada nije bilo planirano da se to pušta kao prva konekcija u martu...
То вас праве шеширима последњим месеци,иначе од старта као и на самом отварању радова речено да ће пут бити изграђен и пуштен у промет са 2 крака ( ниједног тренутка није речено да ће тај крак каснити )....
 
Znam da nije trebalo da bude u martu, morao sam malo da izdramim, ali nisam znao da ne postoji ni projekat za taj deo... tu je bila moja naivnost, izvinjavam se drugima koji nisu naivni kao ja...
Očekivao sam da će biti gotovo u toku 2023... ali sada mogu reći da sam siguran da neće biti gotovo u sledećoj godini.
Nije to baš toliko komplikovan i veliki projekat da se radi u više faza a kamoli da razmak između tih faza bude toliko veliki.
 
Pa to je zato što nije jedini (verovatno čak ni glavni) interes da se stanovništvu pusti put, nego da se uklopi sa ostalim aktivnostima oko izmeštanja Kineza i slično.

Slikaće se neko otvaranje svakako, 95 posto Srbije neće ni znati šta je tačno otvoreno, a onda će naknadno srediti taj krak kada svima bude odgovaralo.
 
Stanje na dan 29.12.2022.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
12.jpg
14.jpg
15.jpg
 
Sjajni snimci @ilija, svaka cast!
Meni lici da ovo mogu uskoro da puste, samo da jos iscrtaju linije.

Hvala, planirao sam da prođem biciklom celom deonicom, ali mi je bilo zabranjeno pod pretnjom da je gradilište zatvoreno i da će zvati policiju. 😂
Izgleda samo vlogzila ima VIP propusnicu da se vozi saobraćajnicom.
 
Hvala, planirao sam da prođem biciklom celom deonicom, ali mi je bilo zabranjeno pod pretnjom da je gradilište zatvoreno i da će zvati policiju. 😂
Izgleda samo vlogzila ima VIP propusnicu da se vozi saobraćajnicom.
Probaj u nedelju sad ako budeš mogao, em što je nedelja (naradni dan), pa i Nova Godina je tako da ti sigurno neće biti tu da ti brani
 
Da li se uopste planira spajanje Marka Celebonovica na ovu brzu saobracajnicu? Bilo je reci da ce svi koji dolaze sa Pupinovog mosta imati lako ukljucenje na NBG - Surcin. Ocigledno ispala.
 
ja sam mislio opet nesto pitati ali ne smijem
prosli put kad sam iznio misljenje o izgledu te mikrolokacije beograda covjek se naljuti
tako da cu cekati da neko sam da odgovor na moju dilemu
 
12-jpg.151506



Izvinjavam se što redovno ne pratim ovu temu ali moram da vas pitam.
Da li je po projektu predviđena odbojna ograda između smerova? Ili će ovo biti kao kod severnog spolnjeg magistralnog prstena gde je prvo bilo ograničenje brzine 50km/h pa su naknadno postavljali odbojnu ogradu između smerova da bi mogli da povećaju ograničenje brzine? A stubovi javne rasveta su u početku obarani skoro pa na nedeljnom nivou ako ne i dnevnom dok policija nije počela da meri brzinu.
 
Vrh