Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Ne delim tu vrstu kombinatorike. Od nove magistrale ulica će i stići do Kineza, ali proširenje postojećeg sokaka do JG videćemo.

Moja procena je nova podela na podfaze podfaza, sa rokom koji sam naveo za proširenje skroz do jg.
 
Moje mišljenje je da nema teoretske šanse za rušenje onih kafančina. Svako ko se nada rušenju nema pojma u kojoj državi živi.

Ili će napraviti večno suženje na tom delu, ili će ćapnuti zelenu površinu od zgrade preko puta kafana pa ćemo dobiti slalom u JG.

* Verovatnije mi je samo suženje.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam o ovome pre par meseci na temi o produživanju tranvajske linije, ali pošto ki se čini da je malo mrtva tema da potam ovde. Kako vam se čini ideja da se kroz razdelna ostrva provuče tramvaj iz Jurija Gagarina do centra surčina sa okretnicom na surčinskom trgu. U početku bi to bila neka vrsta ekspres linije sobzirom da put većinom delom ne porolazi kroz gusto naseljena područja, ali svi znamo da neće još dugo tako. Možda sam ja samo malo zanesen jer obožavam tramvaje kao javni prevoz pa me zanima vaše mišljenje
Ima smisla... u nekom mnogo širem kontekstu: ako bi se produžila tramvajska pruga, onda se potencijalno otvara mogućnost gradnje novog depoa GSP na tom prostoru - pa tako i izmeštanje postojećeg, otvaranja saobraćajnih koloseka za Most na Adi i prodaja zemljišta kod "UMPa" za masne pare...
 
Zaista bi imalo smisla da urade nastavak JG ali znajući ove naše, ne bi me čudilo da urade Kineski TC i put samo do njega.

Kao što sam i pre pisao, perionica tepiha i auta koja je pored Kineskog restorana i Starog ognjišta se renovira i farba i skoro su kopali zemlju za neke cevi. Verovatno vlasnik ima neke informacije, ne verujem da bi ulagao u nešto što se ruši. A svi pobrojani lokali nailaze na nastavak Jurija Gagarina.

Tako da cela situacija zbunjuje.
 
Zaista bi imalo smisla da urade nastavak JG ali znajući ove naše, ne bi me čudilo da urade Kineski TC i put samo do njega.

Kao što sam i pre pisao, perionica tepiha i auta koja je pored Kineskog restorana i Starog ognjišta se renovira i farba i skoro su kopali zemlju za neke cevi. Verovatno vlasnik ima neke informacije, ne verujem da bi ulagao u nešto što se ruši. A svi pobrojani lokali nailaze na nastavak Jurija Gagarina.

Tako da cela situacija zbunjuje.
Pa eno u Rakovici preko puta Sportskog centra se napravila nova autoperionica a zna se da ide rušenje svega što se nalazi do obale Topčiderke.
Tako da sve to ide pod mač druže.
 
Kao što sam i pre pisao, perionica tepiha i auta koja je pored Kineskog restorana i Starog ognjišta se renovira i farba i skoro su kopali zemlju za neke cevi. Verovatno vlasnik ima neke informacije, ne verujem da bi ulagao u nešto što se ruši. A svi pobrojani lokali nailaze na nastavak Jurija Gagarina.

Tako da cela situacija zbunjuje.
Pa ne smeta perionica nije na putu sto ne bi radio nesto?
Capture.JPG
 
Zar nije prosirenje Vojvodjanska/Zemunska/Tosin bunar bilo u poslednjih 10-ak godina?
Takodje, probijanje Nikole Dobrovica do Omladinskih brigada je isto bilo u tom nekom periodu (ako se dobro secam).
Само су улице Војвођанска и Тошин бунар реконструисане, бивша Земунска сада Египатска је само проширена једним делом, од садашњег Лидла до раскрснице са Војвођанска-Гандијева, остатак улице није.
Од Тошиног бунара до Омладинских бригада није Николе Добровића, него Булевар хероја са Кошара.

A sta ce se desiti sa Grand fabrikom kafe kad se bude radio T6? Meni deluje da ona smeta da bi se odradilo sve sto je potrebno i da ce biti potreban bar deo prostora koji zauzima da bi se sve to odradilo.
Mislim da Grand mora da ode odatle.
Са Гранд кафом се неће ништа десити, остаје и даље ту, не смета ни милиметар. Грчка улица иде из Атлантик дистрибутивног центра, Гранд кафе и бивше ергеле. Саобраћајница Т6 (део будуће улице Срђана Алексића) ће ићи поред тј. између дистрибутивног центра и садашње привремене окретнице линија 70,74 и 75, а раселиће се оно циганско насеље (следеће или оне тамо године, већ сам писао о томе неколко пута).
Ортофото где сам уцртао како ће то све изгледати, исто сам постављао већ доста пута.
саобраћајнице Т6, 2а-2а, Срђана Алексића.jpg
 
Pa ne smeta perionica nije na putu sto ne bi radio nesto?
Pogledajte prilog 157541
Перионица је већ затворена, а и кафана "Старо огњиште" исто лети одатле. Јурија Гагарина се ту максимално шири јер ће туда пролазити и трамвај
 
Koliko su oni bez potrebe zbrzali ovo sve da je tuzno gledati one ivičnjake kako su ih završili a pogotovo one polukružne. Odvajanje na desno pre kružnog toka kao da su pentagon napravili. Šef reko mora tad i gotovo makar opet zatvorili posle otvaranje. I biće zatvorenih traka još dugo dugo dok se sve ne dotera. Sramota kakvo forsiranje i fušarenje. Volim da se gradi i pratim svaki metar na beobuild ali ovo je bas zbrzano. Sačekajte neko vreme pa se setite šta sam reko.
 
Iskoristio sam Tanjug-ov video snimak pa sam kompajlirao izgled trase od J.Gagarina do aputa.
Gago - dopuni/ispravi ako treba, a sigurno treba, ovo je rađeno iz malog mozga .

Žuto je obeleženo mesto spajanja ovog priključka, crveno približni izgled trase.

01.jpg
02.jpg
03.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
 
Mene iskreno zanima da li će ispoštovati plan i staviti bukobrane. Ako se dobro sećam po planu su predviđeni bukobrani na prvih 300-400m deonice od kružnog toka.
 
Na crtezima se vidi iznad Kineskog TC da je skretanje desno za magistralu ali mislim da to nije tacno. Po planu treba da ide jos oko 1.5 KM tramvaj i okretnica a po slici deluje da je okretnica par stotina metara od trznog centra.
 
@sev slažem se sa @Snajka mislim da zamah kraku ka JG daje izgradnja kineskog tržnog centra, i da će sami Kinezi gurati da se to uradi što pre. Međutim, ono što će se izgleda uraditi, je još jedna skarabudževina kao na spoju sa Vojvođanskom - verovatno će direktni produžetak JG biti sužen da bi se kafani i perionici još malo produžio vek trajanja, a da ćemo tek od raskrsnice sa MMA dobiti novu saobraćajnicu upunom profilu.

Posledično, produženje tramvajske trase i izgradnja nove okretnice, će verovatno čekati neka bolja vremena. Doićemo možda tu pristupnu ulicu sa severne strane TC-a, iz pravca smrdljivih zgrada, i to je to.
 
@sev slažem se sa @Snajka mislim da zamah kraku ka JG daje izgradnja kineskog tržnog centra, i da će sami Kinezi gurati da se to uradi što pre. Međutim, ono što će se izgleda uraditi, je još jedna skarabudževina kao na spoju sa Vojvođanskom - verovatno će direktni produžetak JG biti sužen da bi se kafani i perionici još malo produžio vek trajanja, a da ćemo tek od raskrsnice sa MMA dobiti novu saobraćajnicu upunom profilu.

Posledično, produženje tramvajske trase i izgradnja nove okretnice, će verovatno čekati neka bolja vremena. Doićemo možda tu pristupnu ulicu sa severne strane TC-a, iz pravca smrdljivih zgrada, i to je to.
Ovako će biti. Hiljadu posto. Ovaj "sistem" nije na potrebnom nivou za nešto više. Ovo gore je maksimum.
 
verovatno će direktni produžetak JG biti sužen da bi se kafani i perionici još malo produžio vek trajanja, a da ćemo tek od raskrsnice sa MMA dobiti novu saobraćajnicu upunom profilu.

Da, upravo sam na to mislio kada sam rekao da nas čekaju nove podfaze podfaza. I to će biti podeljeno upravo tako, i ja tako mislim, i čekaćemo još x godina na celovito rešenje, nadam se samo ne preko 5.
 
Mene iskreno zanima da li će ispoštovati plan i staviti bukobrane.

Videćemo brzo (petak).

Ipak, imajući u vidu duboko populistički karakter uskog i jedinog centra moći aktuelne vlasti i sklonost istog ka mikromenadžmentu svega i svačega, mislim da su šanse velike. Tj. verovatno ne sada do petka, već će se pored i uz trasu raduckati još mesecima, na radost i divljenje lokalnih omađijanih kibicera doći će i to čudo tehnologije - bukobrani. Biće to vredno najmanje još nekoliko tekstova u tabloidima i TV reportaža na odgovarajućim mestima :) .
 
@relja je pomenuo jednu interesantnu stvar u kontekstu potrebe za produženjem tramvaja do surčina, a to je novi tramvajski depo. Međutim, on je već predviđen usvojenim PGR-om šinskih sistema, i trebalo bi da tangira upravo produženje JG, sa južne strane:

Untitled.png
 
Vrh