Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593908#p593908:3mbrjqgk je napisao(la):
Doroti » Uto Jan 08, 2019 10:19 pm[/url]":3mbrjqgk]Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav

1. Intesa - sa SG bankom najviše stambenih prodaju, uvek konkurentni
2. Societe Generale - kao Intesa + imaju kombinovani stambeni kredit pa svake 3 god biraš da li nastavljaš po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi
3. Erste - jer nema NKOSK, ali pažljivo gledaj sveukupne troškove
4. Eurobank - jer je projektno finansiranje ove banke, ali ih inače ne bih razmatrao
5. tvoja banka koja bi kao klijentu trebala da ti ponudi nešto bolje uslove
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594048#p594048:1xxskqgz je napisao(la):
Monarh » Sre Jan 09, 2019 3:44 pm[/url]":1xxskqgz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593908#p593908:1xxskqgz je napisao(la):
Doroti » Uto Jan 08, 2019 10:19 pm[/url]":1xxskqgz]Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav

1. Intesa - sa SG bankom najviše stambenih prodaju, uvek konkurentni
2. Societe Generale - kao Intesa + imaju kombinovani stambeni kredit pa svake 3 god biraš da li nastavljaš po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi
3. Erste - jer nema NKOSK, ali pažljivo gledaj sveukupne troškove
4. Eurobank - jer je projektno finansiranje ove banke, ali ih inače ne bih razmatrao
5. tvoja banka koja bi kao klijentu trebala da ti ponudi nešto bolje uslove
Ko ne želi NKOSK, SBER na duži period ima konkurentniju ponudu, vezanu za 3M Euribor koji je niži i sporije raste od 6M Euribora, pa verovatno vredi i njih razmotriti.
 
Evo novih slika u prolazu, deluju da radovi svakako napreduju i na delovima fasade pored loseg vremena, pa cak i kopanje za postavljanje cevi je prilicno odmaklo.
7c318990f54ac88647e84327fe8bca5a.jpg
63ff058dd89b60c469a61b4a62faceaf.jpg
41e08d4f6ba24f06efaf55aa6676a61a.jpg


Pozdrav...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594826#p594826:1hwrtt31 je napisao(la):
Dule.BGD » Ned Jan 13, 2019 12:52 pm[/url]":1hwrtt31]Evo novih slika u prolazu, deluju da radovi svakako napreduju i na delovima fasade pored loseg vremena, pa cak i kopanje za postavljanje cevi je prilicno odmaklo.
Pozdrav...
Da li se zna gde je tačka spajanja toplovoda, tj. do gde se kopa?
Za kanalizaciju, u dozvoli koja je (pomalo čudno) nestala sa sajta APR-a, je bio naveden ugao Ugrinovačke i Branka Pešića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594849#p594849:27rpxokb je napisao(la):
direktor » Ned Jan 13, 2019 3:20 pm[/url]":27rpxokb]A maske za klime nista ...

Meni su na gradilistu kazali da ce ih staviti na kraju sigurno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594849#p594849:2l30j10h je napisao(la):
direktor » Ned Jan 13, 2019 2:20 pm[/url]"]A maske za klime nista ...
Pretpostavljam da će maske montirati sve odjednom, tj kada budu zavrsene sve lamele.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594048#p594048:2jui56y9 je napisao(la):
Monarh » Sre Jan 09, 2019 2:44 pm[/url]":2jui56y9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593908#p593908:2jui56y9 je napisao(la):
Doroti » Uto Jan 08, 2019 10:19 pm[/url]":2jui56y9]Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav

1. Intesa - sa SG bankom najviše stambenih prodaju, uvek konkurentni
2. Societe Generale - kao Intesa + imaju kombinovani stambeni kredit pa svake 3 god biraš da li nastavljaš po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi
3. Erste - jer nema NKOSK, ali pažljivo gledaj sveukupne troškove
4. Eurobank - jer je projektno finansiranje ove banke, ali ih inače ne bih razmatrao
5. tvoja banka koja bi kao klijentu trebala da ti ponudi nešto bolje uslove

Mi smo se odlučili za opciju 4, bili smo u četvrtak u banci na sastanku... sve ide po planu što se tiče izgradnje, neće biti probijanja rokova. Još uvek nema potrebe da se započinje bilo šta ali može da se aplicira za predodobrenje. Uglavnom prvo će obaveštavati kreditne kupce, ne pre marta meseca. NKOSK nažalost za sada ostaje aktuelna... ☹️
 
Johnny84":1ow22or7 je napisao(la):
Mi smo se odlučili za opciju 4, bili smo u četvrtak u banci na sastanku... sve ide po planu što se tiče izgradnje, neće biti probijanja rokova. Još uvek nema potrebe da se započinje bilo šta ali može da se aplicira za predodobrenje. Uglavnom prvo će obaveštavati kreditne kupce, ne pre marta meseca. NKOSK nažalost za sada ostaje aktuelna...



Pod ovim “da ce obavestavati kreditne kupce u martu” podrazumevate da ce tada zvati na potpisivanje ugovora?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pod ovim “da ce obavestavati kreditne kupce u martu” podrazumevate da ce tada zvati na potpisivanje ugovora?

Da da, ugovor prvo...pa onda kredit...

Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]
 
Izvinite kako to mislite? Prvo se odobri i potpise ugovor o kreditu sa bankom pa onda kupoprodajni ugovor koji je uslovljen datumom posle tehnickog prijema pa na kraju banka pusta pare. Da bi se potpisao ugovor o kreditu i na kraju odabrala-ispregovarala varijanta koja vam najvise odgovora treba sigurno od 2-3 meseca. Ja se drzim onoga sto mi je receno, da ce pozivanje kupaca svakako ici ranije od marta zbog vremena potrebnog za dobijanje i izbor odgovarajuceg kredita ali provericemo opet.

Pozdrav...
 
Počinje uskoro pozivanje za kreditne kupce, do početka februara (ako ne i ranije) će biti dokumentacija koja je potrebna za apliciranje u bankama.
 
Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595103#p595103:3jrrcgdd je napisao(la):
Johnny84 » Pon Jan 14, 2019 3:06 pm[/url]":3jrrcgdd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594048#p594048:3jrrcgdd je napisao(la):
Monarh » Sre Jan 09, 2019 2:44 pm[/url]":3jrrcgdd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593908#p593908:3jrrcgdd je napisao(la):
Doroti » Uto Jan 08, 2019 10:19 pm[/url]":3jrrcgdd]Srećna Nova godina komšije! Jel znate kada će biti potvrda o 80% izgradjenosti? Kako napreduje potraga za kreditima? Šta je po vama najbolja ponuda trenutno? Pozdrav

1. Intesa - sa SG bankom najviše stambenih prodaju, uvek konkurentni
2. Societe Generale - kao Intesa + imaju kombinovani stambeni kredit pa svake 3 god biraš da li nastavljaš po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi
3. Erste - jer nema NKOSK, ali pažljivo gledaj sveukupne troškove
4. Eurobank - jer je projektno finansiranje ove banke, ali ih inače ne bih razmatrao
5. tvoja banka koja bi kao klijentu trebala da ti ponudi nešto bolje uslove

Mi smo se odlučili za opciju 4, bili smo u četvrtak u banci na sastanku... sve ide po planu što se tiče izgradnje, neće biti probijanja rokova. Još uvek nema potrebe da se započinje bilo šta ali može da se aplicira za predodobrenje. Uglavnom prvo će obaveštavati kreditne kupce, ne pre marta meseca. NKOSK nažalost za sada ostaje aktuelna... ☹️

U kojoj EFG filijali ste bili, ja cu isto kod njih samo nisu bas svi jednako upoznati i uigrani za ovaj projekat
 
DzoniL":pew4nxqe je napisao(la):
Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.


Postovani, ne znam otkud ta informacija, ali potpisan ugovor o kupoprodaji stana a neoveren nema nikakvog pravnog znacaja, pa samim tim ne vidim sta ce banci takav ugovor... banka odobrava kredit i na osnovu predugovora (overenog), dok se sredstva isplacuju tek po overi glavnog ugovora (pored drugih sporednih uslova u zavisnosti od banke do banke)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trecelice":3pu8ytdj je napisao(la):
DzoniL":3pu8ytdj je napisao(la):
Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.


Postovani, ne znam otkud ta informacija, ali potpisan ugovor o kupoprodaji stana a neoveren nema nikakvog pravnog znacaja, pa samim tim ne vidim sta ce banci takav ugovor... banka odobrava kredit i na osnovu predugovora (overenog), dok se sredstva isplacuju tek po overi glavnog ugovora (pored drugih sporednih uslova u zavisnosti od banke do banke)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni meni nije bilo najjasnije kakvu valjanost ima neovereni ugovor, ali to mi je doslovce danas rekao predstavnik Merina. Navodno to olakšava neke procedure, nije želeo da me "zamara detaljima", ali je rekao da očekujemo više detalja u mejlu koji će stići uskoro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595610#p595610:29u492o4 je napisao(la):
DzoniL » Sre Jan 16, 2019 7:43 pm[/url]":29u492o4]
Trecelice":29u492o4 je napisao(la):
DzoniL":29u492o4 je napisao(la):
Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.


Postovani, ne znam otkud ta informacija, ali potpisan ugovor o kupoprodaji stana a neoveren nema nikakvog pravnog znacaja, pa samim tim ne vidim sta ce banci takav ugovor... banka odobrava kredit i na osnovu predugovora (overenog), dok se sredstva isplacuju tek po overi glavnog ugovora (pored drugih sporednih uslova u zavisnosti od banke do banke)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni meni nije bilo najjasnije kakvu valjanost ima neovereni ugovor, ali to mi je doslovce danas rekao predstavnik Merina. Navodno to olakšava neke procedure, nije želeo da me "zamara detaljima", ali je rekao da očekujemo više detalja u mejlu koji će stići uskoro.
Verovatnije da je u pitanju dopuna (aneks recimo) sa uradjenim premerom i tačnom cenom. Ako se sećate, da se ne bi naknadno radili povraćaji ili doplate ili koristilo famoznih 3% tolerancije - kao kod većine drugih projekata, rečeno je da će se uraditi ponovno merenje stanova nakon završetka unutrašnjih radova i na osnovu toga formirati konačna cena koja će ući u ugovore.
 
dekius":2oh7stk2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595610#p595610 je napisao(la):
DzoniL » Sre Jan 16, 2019 7:43 pm[/url]":2oh7stk2]
Trecelice":2oh7stk2 je napisao(la):
DzoniL":2oh7stk2 je napisao(la):
Da, definitivno je informacija koja je pomenuta ovih dana na forumu tačna. Kreditni kupci potpisuju ugovor uskoro (mejl će biti poslat za desetak dana) jer im taj papir treba za podnošenje dokumentacije banci. Ugovor se overava kod notara tek kada se završi ceo projekat i prođe se tehnički prijem.


Postovani, ne znam otkud ta informacija, ali potpisan ugovor o kupoprodaji stana a neoveren nema nikakvog pravnog znacaja, pa samim tim ne vidim sta ce banci takav ugovor... banka odobrava kredit i na osnovu predugovora (overenog), dok se sredstva isplacuju tek po overi glavnog ugovora (pored drugih sporednih uslova u zavisnosti od banke do banke)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni meni nije bilo najjasnije kakvu valjanost ima neovereni ugovor, ali to mi je doslovce danas rekao predstavnik Merina. Navodno to olakšava neke procedure, nije želeo da me "zamara detaljima", ali je rekao da očekujemo više detalja u mejlu koji će stići uskoro.
Verovatnije da je u pitanju dopuna (aneks recimo) sa uradjenim premerom i tačnom cenom. Ako se sećate, da se ne bi naknadno radili povraćaji ili doplate ili koristilo famoznih 3% tolerancije - kao kod većine drugih projekata, rečeno je da će se uraditi ponovno merenje stanova nakon završetka unutrašnjih radova i na osnovu toga formirati konačna cena koja će ući u ugovore.


To mi je jasno, ali to bi znacilo da postoji zakljucen glavni ugovor (overen), da bi se naknadno on menjao aneksom (koji takodje mora biti overen).... ili ce izvrsitit tacan premer pa ce ga direktno uneti u ugovor, te nece biti potreban aneks (cija overa kosta kao overa predugovora, odnosno 50% cene overe glavnog ugovora)... ali da ne pricamo napamet, slazem se sa Vama da sacekamo mail pa da tacno vidimo sta su dalji koraci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko pitao da li se uplata novca vrši u dinarima ili eur. Ako je u dinarima, po kom kursu, srednjem NB, gornjem ili nekom njihovom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596022#p596022:381vycxq je napisao(la):
Doroti » Fri Jan 18, 2019 2:53 pm[/url]":381vycxq]Da li je neko pitao da li se uplata novca vrši u dinarima ili eur. Ako je u dinarima, po kom kursu, srednjem NB, gornjem ili nekom njihovom?

Ako je po ugovoru, onda u dinarskoj protivvrednosti, srednji kurs na dan uplate.
 
Cini mi se da u ugovoru pise da se uplata vrai na devizni racun. Samim tim dodatni trosak od 150-400e. Zavisi od sume i banke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zemun-ac":1ew2z9us je napisao(la):
Cini mi se da u ugovoru pise da se uplata vrai na devizni racun. Samim tim dodatni trosak od 150-400e. Zavisi od sume i banke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tako je.

Proverite sa bankom gde podizete kredit da vam daju bolji kurs prilikom konverzije. Da smanjite troskove


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uplata kredita se vrši po srednjem kursu u dinarima, a sam investitor sigurno u Eurobanci ima povoljniji kurs od ostalih, ali će svakako postojati kursna razlika. I transferi kredita u EUR su mogući, ali su realno neisplativi zbog iznosa provizije koji prevazilaze kursne razlike.
 
Vrh