Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

@Kanta

Mora postojati odvod na ovakvoj terasi u suprotnom bi se napravio bazen :)
 
Ovo nema veze sa monitorom...ni stampom...ovo je potpuno druga boja.
 
To (boja) me bar ne nervira. Kako se secam i SunCity je ispao bitno maniji uzivo. Najmanji problem. Oluke cemo sigurno zameniti za maks 10 godina, fundermax za 15-20. Ziveli prinudni upravnici i obavezno odrzavanje zgrada...
 
Prošao sam danas pored Sun city kompleksa, nisam uočio oluke. Toliko.
 
@ftj
Nema sanse da su ove isturene terase napravili sa nagibom ka stanu i onda da se kisnica sprovodi kroz neku cev koja je u ciglama jer se ovde ne vidi. Bice verovatno neki izvodni slivnici sa strane, naravno sa nagibom terase suprotno od stana.
 
Nebitno gde je pad, ako je ograda terase zatvorena tj. nema praznog prostora izmedju ograde i poda, mora postojati odvod. Najcesce se to resi ispustom/levkom koji bi u ovom slucaju strcao sa terase a koga u ovom slucaju ocigledno nema. S obzirom da je ocigledno da odvod postoji i da je kondenz od klime tamo sproveden, prilicno sam siguran da i odvod od terase ide tamo al sigurno ce neko vec fotografisati uskoro, tako je npr. u bg na vodi :)

Pretpostavljam da je razlog zasto i povuceni sprat nema takav odvod je sto je njegov kapacitet znatno veci(nema krov iznad za razliku od terasa) pa je i njegovo ukopavanje skuplje/komplikovanije i verovatno bi zahtevalo grejac oluka.
 
A kakva će biti fasada u prizemlju, isto kamena vuna i funder ili nesto drugo? Pošto vidim da je trenutno golo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562437#p562437:34hij6ke je napisao(la):
Andjelka777 » Pon Avg 27, 2018 10:12 am[/url]":34hij6ke]A kakva će biti fasada u prizemlju, isto kamena vuna i funder ili nesto drugo? Pošto vidim da je trenutno golo

Završna obrada fasade pločama keramike (slojevi: lepak za vunu, ploče kamene vune d=12cm, građevinski lepak, pvc mrežica, građevinski lepak, granitna keramika). Keramika je italijanska keramika I klase.

To je obećano. A šta će biti videćemo. Moguće da će fasadae poslovnih objekata biti po želji zakupca.
 
Malo su nam komentari na forumu postali nepraktični... dobro je da nismo imali slike baš svakog dana jer bi možda neko postavio pitanje i gde su zidovi, a gde spratovi pre par meseci... Ljudi ovo je proces gradnje, komentari gde su maske za klime, neki nepotreban strah hoće biti ovako ili onako... biće sve ok, dajte ljudima vreme da završe. Render nikada nije 100% realan, oluci se vide, ali lepo su uklopljeni, klime dobijaju maske, sve dobija smisao.

Manje brige, više optimizma :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562453#p562453:3519c2sl je napisao(la):
Andjelka777 » Pon Avg 27, 2018 12:11 pm[/url]":3519c2sl]Aha, keramika.....
Pitam za stambeni deo lamela

@Andjelka777 Ide GRANIT kod nas dole u prizemlju... taj deo ostaje za kasnije a inače isto dobijamo izolaciju i sve ostalo kao i komšije na I, II i III spratu...

Bez brige...
 
Ma nije briga, ja sam od onih koji gledaju celinu pa onda daju svoj sud, nego sad gledam ove slike pa kapiram da ne znam šta ide dole.
 
Monarh":8b7k6vt4 je napisao(la):
Malo su nam komentari na forumu postali nepraktični... dobro je da nismo imali slike baš svakog dana jer bi možda neko postavio pitanje i gde su zidovi, a gde spratovi pre par meseci... Ljudi ovo je proces gradnje, komentari gde su maske za klime, neki nepotreban strah hoće biti ovako ili onako... biće sve ok, dajte ljudima vreme da završe. Render nikada nije 100% realan, oluci se vide, ali lepo su uklopljeni, klime dobijaju maske, sve dobija smisao.

Manje brige, više optimizma :)
U trenutnom stanju tržišta nekretnina u Beogradu je suludo ne biti oprezan pa čak i paranoičan. Pitanje je u kojim slučajevima naša panika i galama mogu da promene planove investitora i prodavca, ali ako samo žmurimo i čekamo "ključ u ruke" onda nemamo pravo da se više bunimo, niti postoji mogućnost da se veći problemi isprave.

Zato sada kada lamela 2 bude gotova i konačno nam dozvole da pogledamo moramo sve gledati kroz mikroskop i buniti se.

Zadužiti se za stan za period od trećinu celog života i ne biti zainteresovan kako će to stvarno ispasti je nerealno.
Naravno da nas niko ne primorava da kupujemo stanove u izgradnji, ali svaki stan u Bg čim bude ujnjižen skače u ceni bar 10%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
unedfined":296p7syg je napisao(la):
Monarh":296p7syg je napisao(la):
Malo su nam komentari na forumu postali nepraktični... dobro je da nismo imali slike baš svakog dana jer bi možda neko postavio pitanje i gde su zidovi, a gde spratovi pre par meseci... Ljudi ovo je proces gradnje, komentari gde su maske za klime, neki nepotreban strah hoće biti ovako ili onako... biće sve ok, dajte ljudima vreme da završe. Render nikada nije 100% realan, oluci se vide, ali lepo su uklopljeni, klime dobijaju maske, sve dobija smisao.

Manje brige, više optimizma :)
U trenutnom stanju tržišta nekretnina u Beogradu je suludo ne biti oprezan pa čak i paranoičan. Pitanje je u kojim slučajevima naša panika i galama mogu da promene planove investitora i prodavca, ali ako samo žmurimo i čekamo "ključ u ruke" onda nemamo pravo da se više bunimo, niti postoji mogućnost da se veći problemi isprave.

Zato sada kada lamela 2 bude gotova i konačno nam dozvole da pogledamo moramo sve gledati kroz mikroskop i buniti se.

Zadužiti se za stan za period od trećinu celog života i ne biti zainteresovan kako će to stvarno ispasti je nerealno.
Naravno da nas niko ne primorava da kupujemo stanove u izgradnji, ali svaki stan u Bg čim bude ujnjižen skače u ceni bar 10%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav svima,

Jutros sam prosao pored Zelene Avenije i objekta Gornji Grad. Oba objekta bas lepo izgledaju ali mikro pozicija Zelene Avenije je uzas, taj kraj za 15-20 godina ne moze urbanisticki leo da se sredi.

Citam prethodne komentare na ovom forumu za projekat Gornji Grad i nije mi jasno zasto ima ljudi koji bas negativno komentarisu a kao su kupili tu stanove. Malo optimizma unesite u svoj buduci stan, nemojte da hejtujete.

Zgrada vec sada lepo izgleda a kada se zavrsi bice jos lepse... dobar projekat, dobar i ozbiljan izvodjac radova zida ovaj objekat. Tolika je konkurencija u ponudi novogradnje da svaki ozbljan investitor i izvodjac radova nece dozvoliti fuserisanja.

Ne sekirajte se oko Oluka, dugorocno gledano zbog odrzavanja spoljni oluci su milion puta bolje resenje nego kroz fasadu, ne daj boze da se nesto zapusi morala bi fasada da se skida. Maske za klime - svi sada stavljaju maske za klime, siguro ce i ovde da stave na kraju. Nosac bojlera - mislim da svi novi bojleri se kace na jedan, gornji nosac...

U svakom slucaju bas lep projekat. Malo optimizma. Bice vas super!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562483#p562483:izthpp6i je napisao(la):
unedfined » Pon Avg 27, 2018 2:22 pm[/url]":izthpp6i]
Monarh":izthpp6i je napisao(la):
Malo su nam komentari na forumu postali nepraktični... dobro je da nismo imali slike baš svakog dana jer bi možda neko postavio pitanje i gde su zidovi, a gde spratovi pre par meseci... Ljudi ovo je proces gradnje, komentari gde su maske za klime, neki nepotreban strah hoće biti ovako ili onako... biće sve ok, dajte ljudima vreme da završe. Render nikada nije 100% realan, oluci se vide, ali lepo su uklopljeni, klime dobijaju maske, sve dobija smisao.

Manje brige, više optimizma :)
U trenutnom stanju tržišta nekretnina u Beogradu je suludo ne biti oprezan pa čak i paranoičan. Pitanje je u kojim slučajevima naša panika i galama mogu da promene planove investitora i prodavca, ali ako samo žmurimo i čekamo "ključ u ruke" onda nemamo pravo da se više bunimo, niti postoji mogućnost da se veći problemi isprave.

Zato sada kada lamela 2 bude gotova i konačno nam dozvole da pogledamo moramo sve gledati kroz mikroskop i buniti se.

Zadužiti se za stan za period od trećinu celog života i ne biti zainteresovan kako će to stvarno ispasti je nerealno.
Naravno da nas niko ne primorava da kupujemo stanove u izgradnji, ali svaki stan u Bg čim bude ujnjižen skače u ceni bar 10%.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Oprez je jedno i to je uvek OK i taj deo ugavnom odradiš pre nego daš kaparu :).

Ali, biti paranoičan i dizati paniku oko svake sitnice pre nego je uopšte i završena, kao npr da li će biti maske na klimama dva dana nakon što su ih postavili, ili očekivati da keramičar slaže šare na pločicama u kupatilu kao da je to puzzle je PRETERIVANJE :bash:

Kupovina stana jeste stres, ali je i jedna od najlepših situacija pa bi bilo lepo da prevlada zdrav razum :)

Lav ya all :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562510#p562510:1cimvk2n je napisao(la):
nbg_011 » Pon Avg 27, 2018 3:42 pm[/url]":1cimvk2n]Pozdrav svima,

Jutros sam prosao pored Zelene Avenije i objekta Gornji Grad. Oba objekta bas lepo izgledaju ali mikro pozicija Zelene Avenije je uzas, taj kraj za 15-20 godina ne moze urbanisticki leo da se sredi.

Citam prethodne komentare na ovom forumu za projekat Gornji Grad i nije mi jasno zasto ima ljudi koji bas negativno komentarisu a kao su kupili tu stanove. Malo optimizma unesite u svoj buduci stan, nemojte da hejtujete.

Zgrada vec sada lepo izgleda a kada se zavrsi bice jos lepse... dobar projekat, dobar i ozbiljan izvodjac radova zida ovaj objekat. Tolika je konkurencija u ponudi novogradnje da svaki ozbljan investitor i izvodjac radova nece dozvoliti fuserisanja.

Ne sekirajte se oko Oluka, dugorocno gledano zbog odrzavanja spoljni oluci su milion puta bolje resenje nego kroz fasadu, ne daj boze da se nesto zapusi morala bi fasada da se skida. Maske za klime - svi sada stavljaju maske za klime, siguro ce i ovde da stave na kraju. Nosac bojlera - mislim da svi novi bojleri se kace na jedan, gornji nosac...

U svakom slucaju bas lep projekat. Malo optimizma. Bice vas super!

100% agree!
 
Provozala se danas da pogledam tu fasadu i ja, super izgleda live.
Jedva cekam sa nas puste unutra da vidim i svoj stan konacno :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562510#p562510:2t8kxd1s je napisao(la):
nbg_011 » Pon Avg 27, 2018 3:42 pm[/url]":2t8kxd1s]Pozdrav svima,

Jutros sam prosao pored Zelene Avenije i objekta Gornji Grad. Oba objekta bas lepo izgledaju ali mikro pozicija Zelene Avenije je uzas, taj kraj za 15-20 godina ne moze urbanisticki leo da se sredi.

Citam prethodne komentare na ovom forumu za projekat Gornji Grad i nije mi jasno zasto ima ljudi koji bas negativno komentarisu a kao su kupili tu stanove. Malo optimizma unesite u svoj buduci stan, nemojte da hejtujete.

Zgrada vec sada lepo izgleda a kada se zavrsi bice jos lepse... dobar projekat, dobar i ozbiljan izvodjac radova zida ovaj objekat. Tolika je konkurencija u ponudi novogradnje da svaki ozbljan investitor i izvodjac radova nece dozvoliti fuserisanja.

Ne sekirajte se oko Oluka, dugorocno gledano zbog odrzavanja spoljni oluci su milion puta bolje resenje nego kroz fasadu, ne daj boze da se nesto zapusi morala bi fasada da se skida. Maske za klime - svi sada stavljaju maske za klime, siguro ce i ovde da stave na kraju. Nosac bojlera - mislim da svi novi bojleri se kace na jedan, gornji nosac...

U svakom slucaju bas lep projekat. Malo optimizma. Bice vas super!

Pozdrav,

Potpuno se slazem sa tvojim komentarima.
Napomenuo bih samo da je ovaj objekat ulepsao ceo kraj (do pre manje od godinu dana bile barake na placu).
Uzivo objekat izgleda fenomenalno, svaki detalj je pod konac.

Sve pohvale za sve ucesnike u ovom projektu.
 
Pozdrav za sve na temi,
moj suprug i ja smo kupili stan na ovoj lokaciji u lameli 4, pa me interesuje da li neko zna kada se lamela 4 zavrsava? Ima li jos neko da je kupio stan u gornjem gradu, interesovalo bi me jos par informacija. Ako ima neka pise na pp, da ne gusimo temu.

Meni je ceo ovaj kompleks prelep. Kada smo mi kupili stan pre par meseci, receno nam je da ni jedan stan na zadnjem spratu nije na prodaju,nego su ostavljeni ili rezervisani za nekog vec od pocetka gradnje. Znaci po njihovoj prici nisu ni bili u ponudi.
Sta mislite kolika ce biti cena izdavanja na ovoj lokaciji?
 
Cipiripi izvini ali stvarno ti mogu savetovati da pročitaš lepo celu temu od početka, par prvih 20 strana, i možda prethodnu kratku diskusiju na temi razni projekti linkovanu na prvom postu.
 
Zaista se potkrovlje uopste nije prodavalo? Nije to mali broj stanova i mala povrsina. Interesantno.

Znam da se A blok i West 65 izdaju za oko 10e/m2 i oglasa koliko hoces, neki naravno misle da mogu da traze vise. To je neki plafon u BG. Znam da se jedan u Vozdovim kapijama, dvosoban, ima kuhinju izdavao za 300, bez garaze. Govorim zato sto je tamo kvadrat 2.000.
Sta ce biti za 3-5 godina kada se zavrse mnoge zgrade u VK, Beogradu na vodi, A blok, Wellport, Panorama i mnogo zgrada srednje do visoke kategorije, videcemo. To nisu stanovi za nas narod cenovno, da li je trziste takvo da se cene odrze na ovom nivou, to niko ne zna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562810#p562810:1dfomm7d je napisao(la):
Kanta » Uto Avg 28, 2018 3:26 pm[/url]":1dfomm7d]Zaista se potkrovlje uopste nije prodavalo? Nije to mali broj stanova i mala povrsina. Interesantno.

Znam da se A blok i West 65 izdaju za oko 10e/m2 i oglasa koliko hoces, neki naravno misle da mogu da traze vise. To je neki plafon u BG. Znam da se jedan u Vozdovim kapijama, dvosoban, ima kuhinju izdavao za 300, bez garaze. Govorim zato sto je tamo kvadrat 2.000.
Sta ce biti za 3-5 godina kada se zavrse mnoge zgrade u VK, Beogradu na vodi, A blok, Wellport, Panorama i mnogo zgrada srednje do visoke kategorije, videcemo. To nisu stanovi za nas narod cenovno, da li je trziste takvo da se cene odrze na ovom nivou, to niko ne zna.
Meni rekoše da u principu ima raspoloživih stanova na povučenom spratu i to ako sam dobro zapamtio po ceni od 2300EUR po m2 zatvorene površine, dok terase ne ulaze u obračun. Mada, to je bilo pre desetak dana, možda se nešto promenilo u medjuvremenu, najbolje pozvati i proveriti.
 
Mi nismo bili zainteresovani za te povucene stanove, ali prijatelji koji su kupovali pre nas su hteli da kupe taj zadnji povuceni sprat i nije imao ni jedan u ponudi ( pocetak 2018) vec su bili svi rezervisani za prijatelje investitora. Tako su rekli i nama.
Hvala vam na odgovorima. Odoh sada da citam od pocetka temu.
 
Hm, deluje da dobri ljudi Merina procene ko ima 250,000+ evrića za te stanove a ko ne, pa na osnovu toga odgovore. Vi ste Dekius prvi od početka teme kome je išta pozitivno rečeno o dostupnosti stanova na povučenom spratu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh