Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562818#p562818:2b6r4zb1 je napisao(la):
unedfined » Uto Avg 28, 2018 4:12 pm[/url]":2b6r4zb1]Hm, deluje da dobri ljudi Merina procene ko ima 250,000+ evrića za te stanove a ko ne, pa na osnovu toga odgovore. Vi ste Dekius prvi od početka teme kome je išta pozitivno rečeno o dostupnosti stanova na povučenom spratu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Onda blefiram bolje nego što sam mislio :).
Šalu na stranu, bukvalno sam uzgred pitao i dobio taj odgovor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504703#p504703:3fxg9ozz je napisao(la):
zemun-ac » Ned Dec 31, 2017 5:26 pm[/url]":3fxg9ozz]Ne razumem se u pravo i zakone ali ove tacke ugovora su malo diskutabilne:

- Kupac je saglasan da Prodavac i/ili budući vlasnici koje odredi Prodavac imaju pravo samostalnog korišćenja cele krovne terase, galerije i tavana koje mogu o svom trošku (bez dalje saglasnosti Kupca) adaptirati i njima raspolagati.

- Kupac je saglasan da Prodavac moze izvršiti prenamenu neprohodnih površina odnosno zajedničkih prostora u stambeni ili poslovni prostor, ili pripajanje postojećim stambenim jedinicama, te da istim može slobodno raspolagati i upisati pravo vlasništva u katastru nepokretnosti, kad se za to steknu zakonski uslovi, a bez naknadne saglasnosti Kupca ili njegovog prisustva;

Stanovi povucenog sprata po toj ceni mogu biti interesantni ako vam je ovo deo ugovora.
Istovremeno, u lokacijskim uslovima koje je izdao grad stoji vasa spratnost uz dodatak da taj broj spratova ne mora biti konacan.
Znaci da kupci legalno mogu izvrsiti znacajne promene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562821#p562821:2pvbxda7 je napisao(la):
Kanta » Uto Avg 28, 2018 2:30 pm[/url]":2pvbxda7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504703#p504703:2pvbxda7 je napisao(la):
zemun-ac » Ned Dec 31, 2017 5:26 pm[/url]":2pvbxda7]Ne razumem se u pravo i zakone ali ove tacke ugovora su malo diskutabilne:

- Kupac je saglasan da Prodavac i/ili budući vlasnici koje odredi Prodavac imaju pravo samostalnog korišćenja cele krovne terase, galerije i tavana koje mogu o svom trošku (bez dalje saglasnosti Kupca) adaptirati i njima raspolagati.

- Kupac je saglasan da Prodavac moze izvršiti prenamenu neprohodnih površina odnosno zajedničkih prostora u stambeni ili poslovni prostor, ili pripajanje postojećim stambenim jedinicama, te da istim može slobodno raspolagati i upisati pravo vlasništva u katastru nepokretnosti, kad se za to steknu zakonski uslovi, a bez naknadne saglasnosti Kupca ili njegovog prisustva;

Stanovi povucenog sprata po toj ceni mogu biti interesantni ako vam je ovo deo ugovora.
Istovremeno, u lokacijskim uslovima koje je izdao grad stoji vasa spratnost uz dodatak da taj broj spratova ne mora biti konacan.
Znaci da kupci legalno mogu izvrsiti znacajne promene.

Ovo iz predugovora naravno znam, ali to za lokacijske uslove mi je novo. Da li lokacijski uslovi imaju veću snagu od PDR-a? PDR jasno kaže Po+Pr+3+Ps. Naravno da se svi ovde pitamo o mogućnosti sletanja dodatnih spratova nakon Merin Plaza-e. Tavanska ploča je svakako dovoljno masivna, mada mi tu ni nije jasno, ako se doziđuje nešto, kojim putem se popeti tu, neće valjda neko kopati kroz pola metra betona. Jedino na "terasi" da prave stepeništa za Ps+1.
 
ROP-BGDU-27451-LOC-1/2017

"Максимална спратност објеката је П+3+Пс. Максимална висина венца је 14.5м, а висина слемена објекта је 17.0м. Спратност објеката је планирана као максимална, али није обавезујућа. Дозвољена је фазна реализација објеката, тако да свака фаза представља заокружену целину."

Mozda i gresim, samo do sada nisam vidjao ovu boldovanu recenicu. Podrazumeva se da se maksimalna spratnost ne mora dostici. Moglo bi da se protumaci da ako nije dostignuta maksimalna visina da se moze nesto dodati, poput tavana koji se pominje, a koji sada u vasem projektu ne vidim.
Mozda i gresim, samo kao i kod svakog drugog objekta, gde god vidis zackoljicu u Ugovoru, pitas se koja joj je svrha.
 
Zašto brinete unapred?
Prošao sam danas pored Gornjeg grada, lepo izgleda fasada. Možda i bolje od očekivanog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562818#p562818:20k5vi6x je napisao(la):
unedfined » Uto Avg 28, 2018 4:12 pm[/url]":20k5vi6x]Hm, deluje da dobri ljudi Merina procene ko ima 250,000+ evrića za te stanove a ko ne, pa na osnovu toga odgovore.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ne razumem sta si hteo ovim da kazes? Mi smo kupili stan, a videli su nas prvi put kod potpisivanja predugovora.
 
Pozdrav narode, evo slika iz dvorišta sa druge strane zgrade, slikano oko 19:30h.
 
Cao svima,
Da li neko zna koliko ima slobodnih (zajednickih) parking mesta.

Hvala

p.s. ovo je informacija od Agenta od pre 7 dana:
Povuceni sprat 2.300,00eur/m2 (terasa se ne naplacuje)
 
I da li neko zna šta predstavlja ovaj zid, nisam ga video na renderima? Ne znam hoće ostati tako, nadam se da neće.
 
Kanta":l447crmv je napisao(la):
ROP-BGDU-27451-LOC-1/2017

"Максимална спратност објеката је П+3+Пс. Максимална висина венца је 14.5м, а висина слемена објекта је 17.0м. Спратност објеката је планирана као максимална, али није обавезујућа. Дозвољена је фазна реализација објеката, тако да свака фаза представља заокружену целину."

Mozda i gresim, samo do sada nisam vidjao ovu boldovanu recenicu. Podrazumeva se da se maksimalna spratnost ne mora dostici. Moglo bi da se protumaci da ako nije dostignuta maksimalna visina da se moze nesto dodati, poput tavana koji se pominje, a koji sada u vasem projektu ne vidim.
Mozda i gresim, samo kao i kod svakog drugog objekta, gde god vidis zackoljicu u Ugovoru, pitas se koja joj je svrha.
Izvinite, da li ste Vi to našli pristup projektu i građevinskoj dozvoli? Može li link?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
kristijan":gf9yadf7 je napisao(la):
I da li neko zna šta predstavlja ovaj zid, nisam ga video na renderima? Ne znam hoće ostati tako, nadam se da neće.
Tu su stepenice za ulaz u garazu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562869#p562869:17e7gs6a je napisao(la):
sladjanache » Uto Avg 28, 2018 9:18 pm[/url]":17e7gs6a]Cao svima,
Da li neko zna koliko ima slobodnih (zajednickih) parking mesta.

Hvala

p.s. ovo je informacija od Agenta od pre 7 dana:
Povuceni sprat 2.300,00eur/m2 (terasa se ne naplacuje)
Rekoše 15-20. Još tačno ne znaju ili su namerno neodredjeni da bi prodali sva garažna mesta (tipujem na ovo drugo).
 
Ja nisam uzela garazu i hvata me panika svaki put kad prodjem Dobanovackom, vec sad je drama za parking..
Tracak nade je sto sve ove nove privatne zgrade imaju svoj parking sa rampama pa mozda tih 15-20 mesta i pripadnu stanarima :) :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562893#p562893:26uqd2wp je napisao(la):
Ninaa » Uto Avg 28, 2018 9:14 pm[/url]":26uqd2wp]Ja nisam uzela garazu i hvata me panika svaki put kad prodjem Dobanovackom, vec sad je drama za parking..
Tracak nade je sto sve ove nove privatne zgrade imaju svoj parking sa rampama pa mozda tih 15-20 mesta i pripadnu stanarima :) :violina:

Ista priča, hvata me panika... mada mislim da foliraju iskreno da će biti samo 15-20 parking mesta... Šta je onda sa renderom i pričom da parking mesta idu spolja ispred lamela 3, 4, 5 i 6...? Na renderu je tako a to je mnogo mnogo više mesta od ovih 15-20...
 
I meni je proletos rečeno da će biti 15tak parking mesta napolju ali da to ne mogu da garantuju.

Povodom penthouse-ova, izvinjavam se na sarkazmu i tonu, jednostavno sam u šoku da su konačno nekome rekli nešto konkretno. Od decembra je bila ta priča da je sve rezervisano, da je investitor uzeo za sebe i ortake ili šta već ne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562867#p562867:3w1b524z je napisao(la):
kristijan » Uto Avg 28, 2018 8:14 pm[/url]":3w1b524z]Pozdrav narode, evo slika iz dvorišta sa druge strane zgrade, slikano oko 19:30h.
file.php

file.php

file.php

Pozdrav komšo,

Opet si išao u tajnu akciju a nisi zvao...? Eeeee nema veze ništa onda od piva i rakijice... hehe šalim se, hvala za fotke, super su!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562899#p562899:3a2s50jq je napisao(la):
unedfined » Uto Avg 28, 2018 9:40 pm[/url]":3a2s50jq]I meni je proletos rečeno da će biti 15tak parking mesta napolju ali da to ne mogu da garantuju.

Povodom penthouse-ova, izvinjavam se na sarkazmu i tonu, jednostavno sam u šoku da su konačno nekome rekli nešto konkretno. Od decembra je bila ta priča da je sve rezervisano, da je investitor uzeo za sebe i ortake ili šta već ne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ako je tako, onda su nas sve slagali na keca i u interesu im je da samo prodaju što više mesta i zarade pare a spolja neće da se zezaju jer su besplatna... a ima mesta za po 10-15 ispred svake lamele ladno koje sam naveo gore... užas...
 
Lamela u kojoj je market i vrtic verovatno dobija i parking mesta ispred tih lamela, pa iste stanarima i ne komuniciraju kao slobodna, jos po neki lokal ako se desi sa 1 ili 2 mesta i to je tacno to, ostaje 15-20 slobodnih :/
Osim kada su svadbe i utakmice obicno ima mesta i preko puta uz stadion, nadajmo se samo da komunalci ne obilaze kraj :))
 
Nama je proletos receno da su spoljna parking mesta u vlasnistvu grada, da se ulice oko kompleksa uredjuju po gradskom urbanistickom planu i da zbog toga ne mogu da garantuju za ta mesta.
 
Da li se ostatak novca uplacuje u devizama ili dinarima? Zna li neko od vas, kako je najbolje izvrsiti uplatu u dinarima ( ako mora u dinarima), a da banka uzme najmanje provizije? Posto placamo u gotovini,a ne zivimo u Srbiji i nemam otvoren racun, kako je najpamenije izvesti uplatu? Promeniti novac van banke,po povoljnijem kursu? Da li smem da dodjem u banku i stavim odjednom vecu svotu novca u dinarskoj protivrednosti? Zovem ove u eurobanci, ali niko se ne javlja? Ima li neko mozda savet neki. Hvala unapred
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563017#p563017:1ssivlb5 je napisao(la):
cipiripi » Sre Avg 29, 2018 12:23 pm[/url]":1ssivlb5]Da li se ostatak novca uplacuje u devizama ili dinarima? Zna li neko od vas, kako je najbolje izvrsiti uplatu u dinarima ( ako mora u dinarima), a da banka uzme najmanje provizije? Posto placamo u gotovini,a ne zivimo u Srbiji i nemam otvoren racun, kako je najpamenije izvesti uplatu? Promeniti novac van banke,po povoljnijem kursu? Da li smem da dodjem u banku i stavim odjednom vecu svotu novca u dinarskoj protivrednosti? Zovem ove u eurobanci, ali niko se ne javlja? Ima li neko mozda savet neki. Hvala unapred

Pošto je ovo projektno finansiranje od strane Eurobanke novac se uplaćuje kod njih na račun. U ovom slučaju uplaćuje se u eurima. Ako imaš gotovinu u eur možeš uplatiti kod njih. Ne zaboravi da ćeš u tom trenutku morati da imaš i potvrdu o poreklu novca, tj ako ga podigneš sa računa iz neke banke biće dovoljan nalog za isplatu iz te banke.
Ali pošto ne živiš u Srbiji, treba da znaš da je i maximalno dozvoljeno uneti 10.000 EUR u kešu preko granice.
Da ti ne bih raspisivao dalje, jer ne znam da li plaćaš keš ili podižeš kredit i gde, možeš i na private da me pitaš.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562905#p562905:1ttctqb7 je napisao(la):
Ninaa » Uto Avg 28, 2018 10:56 pm[/url]":1ttctqb7]Lamela u kojoj je market i vrtic verovatno dobija i parking mesta ispred tih lamela, pa iste stanarima i ne komuniciraju kao slobodna, jos po neki lokal ako se desi sa 1 ili 2 mesta i to je tacno to, ostaje 15-20 slobodnih :/
Osim kada su svadbe i utakmice obicno ima mesta i preko puta uz stadion, nadajmo se samo da komunalci ne obilaze kraj :))


Ja sam ih tri dana psovao zbog cene ali sam na kraju kupio parking mesto u garaži i sad mi je lakše, jer sam video kako izgleda donji deo Dobanovačke sa automobilima na ulici, video sam kako je kad su treninzi i utakmice. Ima još novih prvatnih zgrada u ulici, a samo mi dolazimo sa 180 stanova, automobila, a tek kad nam navale prijatelji i rodbina na useljenje :) ... Spoljna parking mesta koliko znam će postojati ali neče biti na prodaju, ali po broju svakako neće zadovoljiti potrebe.
 
Videla sam da ste vec pisali o parking mestima. Citam ugovor jos jednom gde pise da ukupno ima 184 stana i 211 parking mesta. Znaci da svaki stan ima po jedno parking mesto i ostaje jos slobodnih 27 parking mesta. A onda na kraju gde pise specifikacija, stoji da ima 188 mesta. U ugovoru pise jedno,a u specifikaciji onda drugo.
Moguce da ce prodavnice ili vrtic imati pravo na svoja mesta, zato su tako umanjili. Kada smo mi kupovali, bilo je samo mesta na klackalici, ali tu moze samo manji auto zbog visine i duzine.
 
Ovih 211 parking mesta se odnose na mesta u garaži regularna + klackalice, a ne na parking mesta oko zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562873#p562873:24aqxd0j je napisao(la):
unedfined » Uto Avg 28, 2018 9:24 pm[/url]":24aqxd0j]Izvinite, da li ste Vi to našli pristup projektu i građevinskoj dozvoli? Može li link?

U google pretrazivacu ukucas CEOP. Odes direktno na objave sajta APR-a. Imas napredne pretrage, ukucas parcelu ili sta vec hoces i izadju ti sva dokumenta sa tih parcela, iz cele Srbije, jer se brojevi parcela ponavljaju. Grad Beograd je BGDU da ti skratim pregled. Snaci ces se.

Sto se tice parking mesta, ni meni nije bas bio jasan racun u ZK. Ali postoje razliciti kriterijumi, na svaku stambenu jedinicu ide po 1.1 parking mesto, na poslovne objekte ide po kvadratnom metru, na javne ustanove po planiranom broju zaposlenih i sl. I onda oni to saberu kao projekat. Oni mogu to da iskombinuju gradeci iskljucivo garaze koje se regularno prodaju ili mesano garaze i parking mesta. Neka naselja prodaju i parking mesta, ali to je zakonski neregularno, to zato i ide na divlje preko nekih zakupa i sl za kes novac. Jedino je garazno mesto knjizno vlasnistvo. Vlasnici stanova na parceli i vlasnici poslovnog prostora su suvlasnici izgradjenih parking mesta, ali njihova podela je nemoguca, pa su ona ustvari i vasa, i svacija. Vi ste suvlasnici, ali ih ne mozete pregradjivati i sl osim da se svi do jednog ne dogovorite, a to je nemoguce na tako malom broju. Tako da su ona sustinski javna. Ja prvo nisam hteo da kupim garazno mesto u ZK, ali su me ubedili (ne GDS, nego svi sa kojima sam pricao) da ne pomisljam da kupim stan bez garaze. Kazu, toliko ces da platis stan, a sutra da se cimas po kraju i trazis mesto ako ga uopste bude. Koliko god da se ucini skupo ili besmisleno, kupovina stana u ovakvim naseljima bez garaznog mesta je na neki nacin suluda.
 
Vrh