Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559957#p559957:2bhe24x0 je napisao(la):
unedfined » Pet Avg 17, 2018 6:20 pm[/url]":2bhe24x0]Ovde su se šare pločica bar malo uklonite i izgleda divno. Ali je mislim skroz drugi oblik kupatila, moguće da je ovo ono najveće kao u 2.5 stanu sa sajta.

Inače, metalni priključak za odvod veš mašine, odlično. Plastično crevo sifon za lavabo, užas.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Komšo,

Plastično crevo za sifon je užas, ima ga na buvljaku za 200 kinti... baš je ružno i vrlo nekvalitetno... možda je to neko privremeno rešenje samo, šta misliš?

Pozdrav,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560069#p560069:2l38pluk je napisao(la):
Johnny84 » Sub Avg 18, 2018 5:54 am[/url]":2l38pluk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559957#p559957:2l38pluk je napisao(la):
unedfined » Pet Avg 17, 2018 6:20 pm[/url]":2l38pluk]Ovde su se šare pločica bar malo uklonite i izgleda divno. Ali je mislim skroz drugi oblik kupatila, moguće da je ovo ono najveće kao u 2.5 stanu sa sajta.

Inače, metalni priključak za odvod veš mašine, odlično. Plastično crevo sifon za lavabo, užas.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Komšo,

Plastično crevo za sifon je užas, ima ga na buvljaku za 200 kinti... baš je ružno i vrlo nekvalitetno... možda je to neko privremeno rešenje samo, šta misliš?

Pozdrav,

Nažalost po tome kako je bojler nakačen samo na jedan nosač, kako je odvod za veš mašinu postavljen prenisko... i jeli taj sifon... i onaj nesrećni sušač za peškire sa prethodnih slika... jednostavno mislim da su izabrali užasno loše vodovodžije i celu tu ekipu koja im radi kupatila.

Iksreno jedva čekam da nas u septembru ili kada već puste da pogledamo lamalu 2 pa da im dam svoj fidbak. Od svega toga jedino sifon može da se sredi bez lupanja ploćica ali u to nisam baš siguran i da se ubaci dodatni nosač bojlera, za sve drugo moraju da se lupaju pločice.

Džaba kvalitetni materijali po specifikacij ako se ovako jadno to sve realizuje.

Užasno je to što mi i dalje ne možemo zvanično da obiđemo zgradu i vidimo sve ovo i prenesemo svoje nezadovoljstvo Merin-u. Za odvod od veš mašine na primer mora da se lupa zid sigurno i to je nešto što bi se trebalo domah promeniti jer je sigurno većina kupatila u drugim lamelama i dalje tek samo ozidana i ima vremena i mesta za ispravke.
 
Neko reče da će ovo biti daleko bolje od Suncity-ja.....Na osnovu onog što sam do sad video za kupatilo, Suncity je daleko, daleko iznad ovoga. Sifon od 200 din, sušač pored lavaboa, pločice koje nisu adekvatno uklopljene...... ima tu dosta toga, a tek smo dosli do kupatila. Iskreno, ovo mi je ok za nivo Zvezdare i male investitore koji prodaju kvadrat za 1,300 EUR, ali kad platis kvadrat skoro 1,800 EUR u Zemunu, gde ti pri tome serviraju neku priču i pokazuju napucane rendere, očekuješ mnogo više. U Suncity-ju je mogao da se kupi kvadrat za iste pare kao u Zemunu, ali sam ja, na žalost zakasnio. Mozda su ocekivanja jednostavno skočila posle svih onih prica, ali ja sam iskreno razočaran
 
Ukoliko planirate da stavite neki element ispod lavaboa, apsolutno je besmisleno stavljati bilo sta osim plasticnog sifona i to najbolje onaj koji zauzima sto manje mesta(pogledati ikeine primere). Ukrasni (metalni) sifon se stavlja kad nece nista ici ispod lavaboa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560189#p560189:1je66h3l je napisao(la):
ftj » Sub Avg 18, 2018 8:45 pm[/url]":1je66h3l]Ukoliko planirate da stavite neki element ispod lavaboa, apsolutno je besmisleno stavljati bilo sta osim plasticnog sifona i to najbolje onaj koji zauzima sto manje mesta(pogledati ikeine primere). Ukrasni (metalni) sifon se stavlja kad nece nista ici ispod lavaboa.
Ja sam i razumeo da se u kupatilima dobijaju donji elementi, samo još nisu postavljeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559804#p559804:avo357zc je napisao(la):
Fell » Pet Avg 17, 2018 12:32 am[/url]":avo357zc]Komsije, jel ima neko informaciju kada se ocekuje useljenje?
Bojim se da neće pre sledeće godine. Tehnički prijem se očekuje od marta do juna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560189#p560189:1iuz00g7 je napisao(la):
ftj » Sub Avg 18, 2018 8:45 pm[/url]":1iuz00g7]Ukrasni (metalni) sifon se stavlja kad nece nista ici ispod lavaboa.

U pravu ste.
Za sada je sve po planu što se tiče korišćenih materijala u gradnji i opremanju.

Nadajmo se da majstori neće žuriti sa završnim radovima, jer bi to bila velika šteta za ovakav projekat.
Završni radovi zahtevaju smisao za lepo i funkcionalno, a pre svega bi trebali da imaju neki plan po kome rade i arhitektu koji zna posao.
 
Izgleda da se i ovaj bojler zaista kači samo na jedan nosač, što mi je baš onako pilićarski od strane proizvodjača. Domaći, kvalitetniji prohromski, više proizvodjača, imaju duple nosače.
 
Dakle, pošto bojler nije bio u spiksu opreme, stavili su najjefiniji mogući koji su našli?
Što se odvoda veš mašine tiče, pročice bi trebale da su 35cm a on je negde oko jedna ipo od poda pa to dođe 50tak centimetara visine...

Moramo se nadati da će nas stvarno pustiti u obilazak gradilišta i stanova u toku jeseni da bi se svi mogli žaliti na ovo fušarenje sa završnim radovima koje nije u skladu sa idejom projekta. Izvođač i investitor će otići ali Merin-u ostaje reputacija. Tako da se čim budemo imali uvid moramo žaliti na sve ove manjkavosti.
 
Nego sta, spisak da spremimo i pritisnemo koliko mozemo.

Ali ajde da vidimo kako ce se stvari razvijati dalje...
 
Ako su plocice 35cm onda lavabo deluje previsoko, mada je tesko sa ove slike proceniti. Takodje ne vidim nikakvu lajsnu na sastavu dve plocice koje su postavljene pod pravim uglom. Proverite jer ako nema to ne deluje bas lepo, kad se vidi debljina plocice.
 
Bela zgrada srušena konačno.
Evo slika sa lica mesta. Radi se i nedeljom.
5ed7ec89c158805302bba54a076280a1.jpg
177410db0e30a49971a2fd0b846cbb2f.jpg
b2bc491944c6b2e284afba9e76370fb0.jpg
d2fc6f30af2de734e83e4f8e7b491b65.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala mikelebre na slikama.

Ima li neko informacije o planiranoj dinamici radova u smislu kada ce ostale lamele stici L2 i L3? Pretpostavljam da ce stanove iz L2 i L3 (ili pre slike istih, doduse bez onog susaca peskira :)) pokazivati potencijalnim kupcima, mozda malo i podici cenu ako bude dosta interesovanja...

I da li neko uopste ima info sta je ostalo od stanova za prodaju?
 
Ostalo je dvosobnih (treći i prizemlje), dvoiposobnih mislim da nema više, a izgleda da ima raspoloživih na povučenom spratu ako nekog interesuju.
 
Da li se Vama čini da je braon boja na fasadi mnogo tamnija nego na renderima ili se samo meni čini...?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560348#p560348:nacojs7e je napisao(la):
Bobo » Ned Avg 19, 2018 4:09 pm[/url]":nacojs7e]mozda malo i podici cenu ako bude dosta interesovanja...

Mislim da daljeg povecanja cene nece biti, ne samo ovde, nego uopste u Beogradu. Ponuda nekretnina "visoke" klase je dosta porasla u poslednje vreme. Puno je ne samo ovih proverenih objekata sa dozvolom, vec je gradnja intenzivna svuda. Ovo ce biti neki plafon i samo da vidimo do kada ce da traje ovako jaka potraznja da bi se sve ovo prodalo sto se gradi i sto ce se graditi u narednih par godina.

Kada sam gledao stanove u Gornjem gradu odmah sam odustao jer svaki stan u potkrovlju ima terasu od 60m2, cak i dvosoban od 60m2. Ovo je bas specificno za Beograd, mislim na kvadrature terasa na poslednjem spratu, neverovatno su velike i ne znam koja im je ciljna grupa. To su pravi "zurka stanovi". Sigurno porodican covek nece kupiti stan od 60m2, dvosoban, i da ima terasu od 60m2. Stravican luksuz za prosecne Beogradjane. A opet nije lokacija za mega ultra bogate.
Te ogromne terase opet malo vise teraju kupce sprata ispod, jer im iznad nije pravo potkrovlje, nego udaranje po plocicama, a opet imaju ogromnu povrsinu kao da su pod plocom.

Neverovatno zanimljiv projekat u smislu odabira potencijalnih kupaca, te terase uopste nisu morale biti tolike.
 
Terase na Ps moraju biti ogromne da bi se ceo Ps mogao prodati kao eskluzivni Penthouse. Siroti Alfa City ima tu istu foru. I skoro svako drugi projekat slicnog tipa.
 
Ne moze biti "ekskluzivan" tolliki broj stanova u jednom kompleksu.
Zato se i tamo jos uvek prodaju ti "ekskluzivni" stanovi, a oni jos i nemaju tolike terase naspram stana.
"Stan površine 54 m2 sa terasom od 30,42 m2" https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... at=prodaja
Toliko je "ekskluzivan" da su mu do sada istekle mozda sve garancije, ukljucujuci i bojler.
 
Bojler je stvarno katastrofa. Da li uopšte postoji mogućnost da sami doplatimo za neki normalniji model Merinu? Moj brat je kupio stan u Sun city i prema ovome što za sada vidim na mnogo čemu su uštedeli ovde... Stolarija lošija, roletne debele električne ne postoje već klasične električne, zastori su im bili skupi... Ja sam prezadovoljan kako su tamo odradili, ali prema ovim prvim slikama čini mi se da kod nas ima propusta... Sušač pored ogledala??? Ma daaaaj....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560448#p560448:18d6rid9 je napisao(la):
Johnny84 » Ned Avg 19, 2018 9:56 pm[/url]":18d6rid9]Da li se Vama čini da je braon boja na fasadi mnogo tamnija nego na renderima ili se samo meni čini...?

Danas sam isao do gradilista i to mi je stvarno ok delovalo, sta znam.

Krenula je poplava zalbi koliko vidim, a jos nismo ni usli da vidimo sve kako treba, ne obecava :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560457#p560457:dnqgxlc0 je napisao(la):
Kanta » Ned Avg 19, 2018 10:27 pm[/url]":dnqgxlc0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560348#p560348:dnqgxlc0 je napisao(la):
Bobo » Ned Avg 19, 2018 4:09 pm[/url]":dnqgxlc0]mozda malo i podici cenu ako bude dosta interesovanja...
Kada sam gledao stanove u Gornjem gradu odmah sam odustao jer svaki stan u potkrovlju ima terasu od 60m2, cak i dvosoban od 60m2. Ovo je bas specificno za Beograd, mislim na kvadrature terasa na poslednjem spratu, neverovatno su velike i ne znam koja im je ciljna grupa. To su pravi "zurka stanovi". Sigurno porodican covek nece kupiti stan od 60m2, dvosoban, i da ima terasu od 60m2.
Porodican covek u Srbiji ce kupiti takav stan ako terasu ne mora da plati, i onda tu dozida sobu ili dve :)
Znam da su to u Stepi radili u zgradama gde ima tih velikih terasa, covek mi pricao koji je to uradio. Platio 30-ak kvadrata a sad ima preko 60. Posto to na ovom projektu nije moguce, a i pretpostavljam da se terasa placa po normalnoj ceni, ni ja bas tu ne vidim ciljnu grupu.
 
Ništa od svega ovog dok se ne vidi uživo kako sve to izgleda... ovo sa fotografijama je patka...

Da li se neko čuo sa MERIN-om vezano za temu obilazaka stanova u septembru? Ili je to samo buva da će nas uvoditi... ja sam probao da uđem par puta ali bezuspešno, verovatno nisam bio dovoljno ''uporan''... posle me je mrzelo a nisam ima ni vremena da stalno oblećem gradilište... mada vidim da se ulazi čim ima i fotografija...
 
Slike nisu patka nego tužni dokaz da nadzor ne radi svoj posao i dozvoljava gadno fušarenje bar u kupatilima.

"Zvanično" u mejlu iz Juna imam da će za "oko dva meseca" početi sa obilascima gradilišta. Tako da se nadam da će to biti negde u toku septembra.

Jedino od svih stvari koje smo do sada videli da je veliki problem je odliv za veš mašinu jer bi morao da se kopa zid. Sve drugo se lakše sredi, ali hajde da nema potrebe za tima i da oni sami to isprave na vreme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560545#p560545:2agy1ssv je napisao(la):
Johnny84 » Pon Avg 20, 2018 9:40 am[/url]":2agy1ssv]Ništa od svega ovog dok se ne vidi uživo kako sve to izgleda... ovo sa fotografijama je patka...

Da li se neko čuo sa MERIN-om vezano za temu obilazaka stanova u septembru? Ili je to samo buva da će nas uvoditi... ja sam probao da uđem par puta ali bezuspešno, verovatno nisam bio dovoljno ''uporan''... posle me je mrzelo a nisam ima ni vremena da stalno oblećem gradilište... mada vidim da se ulazi čim ima i fotografija...
Fotke su dobijene od insajdera tj. zaposlenih, mislim da nema ulaza još uvek.
Obećano je da će u septembru moći da se udje u stanove, kad se završe radovi na skelama.
 
Vrh