Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

E da, zaboravio sam nešto da dodam...

evo par sličica kako je izgledao jedan od stanova na kraju u SUN CITY-ju... nivo završne obrade je za primer drugima kako sve to treba da se radi... a tako će biti i kod nas, i verovatno još bolje... procenite sami sličnosti... :D

- Spavaća i dečja soba su gotovo iste samo što oni nemaju drvene sanduke iznad prozora za roletne pa plafon zbog toga izgleda mnogo viši (imaju spuštne plafone/mi nećemo imati)
- Boja pločica u kupatilu i toaletu je drugačija ali ostalo manje više isto (isto imamo spuštene plafone)
- parket je isti samo je kod nas nijansa drugačija i više se vodilo računa da se nijansa mečuje sa prozorima i to mi je rečeno na samom početku kada sam se raspitivao oko stanova i vidim da je max ispoštovano od strane MERIN-a
 
Sun city je uradjen kvalitetnije od ostalih novogradnji u Beogradu koje imaju mnogo višu cenu, bar po onome što sam video uživo.
I ja sam čuo da je Merin sve ispoštovao. :sesir:
 
Interesuje me na osnovu cega se porede ovi projekti, osim sto Merin radi prodaju? Ne vidim vezu investitora, izvodjaca itd.. ako gresim izvinjavam se :)
U svakom slucaju sve deluje odlicno osim tih plocica u kupatilu koje izgledaju jeftino, kao da nisu sjajne, mozda je samo losa fotka i ne vidi se dobro.
 
Parket je fenomenalan u oba projekta.
Vise sam za svetle varijante parketa i stolarije samo zato sto se danas prostorije u stanu prave relativno male i onda ih tamna boja dodatno gusi.
 
Za Merin je bila preporuka od kupca u Sun city kompleksu. Za poredjenje projekata bi najbolje bilo da odete da pogledate uživo stanove i njihove tehničke karakteristike. Onda uporedite.

Loša je slika i nema osvetljenja u kupatilu/wc.
 
Vidi vidi, SunCity ima taj neverovatno ekskluzivni element, drvenu prozorksu dasku... :(
 
Daska dolazi na kraju. Vidi se Pur pena, tako da prozor nije gotov.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559107#p559107:14syebvc je napisao(la):
Yellow » Pon Avg 13, 2018 5:57 pm[/url]":14syebvc]Da li neko ima informacuje sta se desava u Zemunu sa klizistem?
Svaki dan na beogradskoj hronici jave da se jedna kuca urusi, zbog kretanja tla, najverovatnije zbog obrusavanja tunela ispod grada, koji su gradjeni jos u vreme austougarske.

Zemljiste je ispitano pre gradnje i ustanovljeno da je "teren ovog reona povoljan za izgradnju objekata..."
Imas u PDR-u koji je uradio Urbanisticki zavod Beograda za firme "World trade" i "Inkop"
http://mapa.urbel.com/silverlight/1330/1330-tekst.pdf

Kod projekata koji dobijaju urednu gradjevinsku dozvolu uvek imas elaborate grada da li je teren pogodan za gradnju.
 
Da ne bude da samo mračim, ovo lepo izgleda, fali samo sloj kamenih ploča u prizemlju. Sem "izvučenog" krova povučenog sprata ovo deluje baš kao po renderu. Na drugoj slici se vidi da izvučene bočne terase imaju krović sa rendera. I fale kutije za klime ako će ih biti nadam se.

Držimo palčeve.
 
Komsije, jel ima neko informaciju kada se ocekuje useljenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559766#p559766:3tcxtb41 je napisao(la):
Kanta » Čet Avg 16, 2018 7:58 pm[/url]":3tcxtb41]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559107#p559107:3tcxtb41 je napisao(la):
Yellow » Pon Avg 13, 2018 5:57 pm[/url]":3tcxtb41]Da li neko ima informacuje sta se desava u Zemunu sa klizistem?
Svaki dan na beogradskoj hronici jave da se jedna kuca urusi, zbog kretanja tla, najverovatnije zbog obrusavanja tunela ispod grada, koji su gradjeni jos u vreme austougarske.

Zemljiste je ispitano pre gradnje i ustanovljeno da je "teren ovog reona povoljan za izgradnju objekata..."
Imas u PDR-u koji je uradio Urbanisticki zavod Beograda za firme "World trade" i "Inkop"
http://mapa.urbel.com/silverlight/1330/1330-tekst.pdf

Kod projekata koji dobijaju urednu gradjevinsku dozvolu uvek imas elaborate grada da li je teren pogodan za gradnju.

Pogledah ovo ponovo, sekcije o grejanju i kanalizaciji... i sve što mogu da kažem je ono Šurdino... leeeleee.

Pa ceo kraj nema ni grejanje ni poštenu kanalizaciju. Na kome je to da uradi, na investitoru ili na gradu? Da li je išta kopano i rađeno od 2014-te do sada (kada je plan naručen) po tom pitanju. Mada pretpostavljam da bez ta dva nema tehničkog prijema, tj nema ni naših para na račun investitora, tako da valjda imaju razlog i motivaciju da se to stvaro odradi.
 
Treba da se kopa 6km da bi se spojila kanalizacija sa Ugrinovackom. Investitor je platio gradu sto je bila njegova obaveza. Sad je grad na potezu. Po zakonu to kopa grad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559823#p559823:ux9elrcn je napisao(la):
Mazailunja » Pet Avg 17, 2018 4:46 am[/url]":ux9elrcn]Treba da se kopa 6km da bi se spojila kanalizacija sa Ugrinovackom. Investitor je platio gradu sto je bila njegova obaveza. Sad je grad na potezu. Po zakonu to kopa grad.

Kakvih sada 6 kilometara? Po mapi ima 260 metarado raskrsnice Dobrovoljačke i Ugrinovačke. Ne znam tačno gde i dokle u Ugrinovačkoj je kolektor ali nije valjda 6 kilometara?
 
Na zalost jeste...pouzdan izvor. Za vodu ne znam, ali za kanalizaciju su veliki radovi.
 
Možda je 6 kilometara ukupna dužina nedostajuće kanalizacione mreže. Jer da se izađe na Cara Dušana, pa skroz gore do petlje kod mosta pa Banatskom do Ugrinovačke, pa cela Ugrinovačka do parka... to taman pretekne 6 kilometara. Pogledajte molim Vas sekciju 3.2.2 gde detaljno priča o kanalizaciji i sekciju V) Smerince gde kaže da se sve može raditi fazno.
 
Ovde su se šare pločica bar malo uklonite i izgleda divno. Ali je mislim skroz drugi oblik kupatila, moguće da je ovo ono najveće kao u 2.5 stanu sa sajta.

Inače, metalni priključak za odvod veš mašine, odlično. Plastično crevo sifon za lavabo, užas.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559957#p559957:12byg4y6 je napisao(la):
unedfined » Pet Avg 17, 2018 6:20 pm[/url]":12byg4y6]Ovde su se šare pločica bar malo uklonite i izgleda divno. Ali je mislim skroz drugi oblik kupatila, moguće da je ovo ono najveće kao u 2.5 stanu sa sajta.

Rezervisao sam 2.5 stan i po planu, mesto za ves masinu je predvidjeno u wc-u, ne u kupatilu.
Po meni, ovo ce biti bas lepi stanovi :) Kupatilo ce totalno promeniti izgled kada se namestajem i nekim detaljima razbije ovo belilo.
 
Nadjoh jedno uputstvo za ves masinu.
Kraj odvodne cevi ne sme da ide na manje od 60cm i ne vise od 100cm.
Znam da je odvod na 60cm i u staroj gradnji.
Zasto su postavili ovako nisko? (cini mi se da ovo nije 60cm)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560015#p560015:2z1f5lw7 je napisao(la):
Kanta » Pet Avg 17, 2018 11:23 pm[/url]":2z1f5lw7]Nadjoh jedno uputstvo za ves masinu.
Kraj odvodne cevi ne sme da ide na manje od 60cm i ne vise od 100cm.
Znam da je odvod na 60cm i u staroj gradnji.
Zasto su postavili ovako nisko? (cini mi se da ovo nije 60cm)
file.php
Ako je visina pločica 30cm, a rekao bih da jeste gledajući poziciju umivaonika, onda si u pravu. Deluje da je priključak negde na 45cm.
 
Sad nesto primetih i kod bojlera, inace slicno kosta kao onaj iz ZK, 10.900 dinara od 80l.
Gledam malo ovu montazu i podseti me na mog majstora kada je dosao da montira novi bojler umesto starog. Kako je i prvi i drugi imao dva nosaca pozadi, donji mu se nije bas uklapao po visini sa starim bojlerom i montirao ga je tako sto ga je nakacio samo na gornji nosac, a donji je ostao oslonjen na plocice. Poludeo sam, ali sta cu, drzi se jos uvek.
Da li i ovde gresim ili su nasli bas aljkavog vodoinstalatera da im unakazi ovako skupe plocice?
Ili se sad to tako montira po projektu?
 
Da, gledam svoj sadasnji bojler Termorad od 80l, ima dva nosaca jedan gore i jedan dole i ne vide se uopste. Pored toga, zar nije neko pravilo da bojler koji se ne nalazi iznad kade mora da ima odvod vode ispod sigurnosnog ventila? Mislim da se to radi kao neki levak. Mi smo u staroj zgradi imali poplavu kod komsije od bojlera koji je stajao isto iznad ves masine, a nije bilo odvoda i nikoga kod kuce.
 
Vrh