Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Da li ova firma ima sajt? Ima neki sa tim imenom ali nisam siguran da su to oni :)
Kako se ovaj projekat uopste dovodio u vezu sa Sun City projektom, posto ocigledno da je investitor/izvodjac drugi?
 
Mislim da su izvodjaci radova ucestvovali (ZOP), a da je Merin radio prodaju dela stanova za sun city, ali nisam siguran...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
persida":11npwbp9 je napisao(la):
kristijan":11npwbp9 je napisao(la):
http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterprisePublicSearch/Details/EnterpriseMembers/1507757?code=FE2C790999C45A8FCFB3F3A11078840AF3AEDBCC

Firma registrovana 2007, direktor u Srbiji je gospodja od 39 godina, a vlasnik (100% udeo), kompanija FENICOMA LIMITED. Drzava je, naravno, Kipar. A koja druga bi mogla biti. Pa neka tumaci ko kako hoce :D
Da bas tako...da ne komentarisem dalje. Zato i postavih pitanje

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Ovo je ta firma kako je KRISTIJAN naveo.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Sun city tabla
Investitor: Sun city d.o.o
Izvodjac radova: Energogroup d.o.o

Iako na suncity.rs kao investitor stoji Energogroup, ne bi me iznenadilo da su ljudi potpisivali ugovor sa Sun city d.o.o

Na Merin.rs ova dva projekta stoje jedan pored drugog. Website-ovi projekata su napravljeni iz istog template-a, specifikacija materijala je jako slicna.

Izvodjac radova za Gornji grad je Zop inzenjering koji sudeci po njihovom website-u ima dosta referenci (A blok, Central Garden itd.).

Moje misljenje je da iza oba projekta stoji Merin ekipa, s tim su se iz nekog razloga razisli sa Energogroup i povezali sa Zop inzenjering.
 
Da li neko ima podatak kada se ocekuje zakljucenje Ugovora? Bar okvirno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trecelice":1r1loid9 je napisao(la):
Da li neko ima podatak kada se ocekuje zakljucenje Ugovora? Bar okvirno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vrlo brzo.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Postovana, nisam siguran da li smo se razumeli - nisam mislio na Predugovor, vec Ugovor (unapred se izvinjavam ako gresim).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trecelice":2gdnjgs2 je napisao(la):
Postovana, nisam siguran da li smo se razumeli - nisam mislio na Predugovor, vec Ugovor (unapred se izvinjavam ako gresim).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izvinjavam se , onda sam ja pogresila misleci na predugovor.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
persida":urml8kjs je napisao(la):
Trecelice":urml8kjs je napisao(la):
Postovana, nisam siguran da li smo se razumeli - nisam mislio na Predugovor, vec Ugovor (unapred se izvinjavam ako gresim).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izvinjavam se , onda sam ja pogresila misleci na predugovor.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Ugovor se potpisuje po dobijanju misljenja o tehnickom pregledu zgrade koliko razumem.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Nema problema, bitno da smo se sporazumeli meni rekose da ocekuju na prolece 2019, ali nisam siguran da sam ih dobro razumeo pa da proverim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Narode, projektno finansiranje je u pitanju tako je nivo rizika sveden na miniumum...ipak ne zaboravimo u kojoj zemlji živimo i kakvo nam je pravosuđe ali mislim da ne treba da brinemo... Što se tiče Merina i prethodnog projekta SUN CITY kapa dole...prema njihovim rečima GORNJI GRAD će biti još kvalitetniji i bolji...ali to ostaje da vidimo. Za sada mislim da nema boljeg kompleksa od pomutog što se tiće nivoa završne obrade, kvaliteta materijala i opreme koja je ugrađivana. Ja bih samo voleo da svi dobijemo ono što plaćamo na kraju, to je najvažnije i da svi budemo zadovoljni.
 
Sve je to lepo ali meni se ovo "petljanje" sa penthousima uopste ne svidja i ne uliva poverenje sta ce se jos tu upetljati vremenom.
 
To je boljka sad svih objekata u izgradnji...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526655#p526655:10mq84sr je napisao(la):
Trecelice » Sre Mar 21, 2018 1:15 pm[/url]":10mq84sr]To je boljka sad svih objekata u izgradnji...
Nije kod svih, uglavnom je tako kod "privatnika" :)
Ili ostavljaju stanove rodbini ili cekaju da se izgradi pa da dizu cenu kvadrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526618#p526618:2akd1u3x je napisao(la):
Johnny84 » Sre Mar 21, 2018 10:19 am[/url]":2akd1u3x]Narode, projektno finansiranje je u pitanju tako je nivo rizika sveden na miniumum...ipak ne zaboravimo u kojoj zemlji živimo i kakvo nam je pravosuđe ali mislim da ne treba da brinemo... Što se tiče Merina i prethodnog projekta SUN CITY kapa dole...prema njihovim rečima GORNJI GRAD će biti još kvalitetniji i bolji...ali to ostaje da vidimo. Za sada mislim da nema boljeg kompleksa od pomutog što se tiće nivoa završne obrade, kvaliteta materijala i opreme koja je ugrađivana. Ja bih samo voleo da svi dobijemo ono što plaćamo na kraju, to je najvažnije i da svi budemo zadovoljni.
Slažem se sa Džonijem. Merin uspešno gradi svoje ime i ne verujem da bi prihvatili posao koji bi to promenio.
 
Wlada":2qaf45f6 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526618#p526618 je napisao(la):
Johnny84 » Sre Mar 21, 2018 10:19 am[/url]":2qaf45f6]Narode, projektno finansiranje je u pitanju tako je nivo rizika sveden na miniumum...ipak ne zaboravimo u kojoj zemlji živimo i kakvo nam je pravosuđe ali mislim da ne treba da brinemo... Što se tiče Merina i prethodnog projekta SUN CITY kapa dole...prema njihovim rečima GORNJI GRAD će biti još kvalitetniji i bolji...ali to ostaje da vidimo. Za sada mislim da nema boljeg kompleksa od pomutog što se tiće nivoa završne obrade, kvaliteta materijala i opreme koja je ugrađivana. Ja bih samo voleo da svi dobijemo ono što plaćamo na kraju, to je najvažnije i da svi budemo zadovoljni.
Slažem se sa Džonijem. Merin uspešno gradi svoje ime i ne verujem da bi prihvatili posao koji bi to promenio.
Gde pise da Merin odgovara kupcima za bilo kakav problem tj.ako do njega dodje? Mi potpisujemo ugovore sa WORLD TRADE CAPITAL a ne sa MERIN. Ili ja nesto ne razumem pa se zbog toga unapred i izvinjavam.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Merin je tu praktično unajmljena firma koja vodi ceo projekat. Niti su investitori niti su izvođači radova, oni dođu profesionalni menadžment koji unajmiš da ti odrade projekat. Tako da taj deo je ok.

KO je investitor nemam pojma, čim je Kipar otkud znaš. Ali kako neko reče, ako je banka dala pare za projektno finansiranje, ona je već proverila sa svoje strane ko je zaista investitor i verujem obratila pažnju i na taj deo. Obično se baš ne zezaju da finansiraju bilo koga.
 
Izgleda da zna da je prekoputa stadion....

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
persida":3bs7ow8k je napisao(la):
Izgleda da zna da je prekoputa stadion....

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Misterija je otkrivena, Đorđe Pelagić nam gradi stanove, mislim da sam ga čak vidio da se smuca po Dobanovačkoj.
Nego, jel to sada dobro ili loše?
 
Pozdrav svima!
Već par nedelja pratim ovaj forum i moram da priznam, poprilično je uticao na moju odluku da uzmem stan u ovom kompleksu. Ceo život živim na relaciji Zemun- Nbgd, i posle raznoraznih skupocenih ponuda (West 65, Blok A, Savada, Zelena avenija itd) pojavio se Gornji grad i postao favorit u svakom smislu. Kao i svaki Srbin, poprilicno sam bio skeptičan, ali čitajući ovde vaše utiske i iskustva, doneo sam odluku da im dam šansu. Otišao sam na sastanak, pogledao plan i da ne dužim, potpisao predugovor. Čekam i obilazim s vremena na vreme samo gradilište... Konkretno sam uzeo dva dvosobna stana (spojena u jedan veliki) jer je to bila jedina opcija da se uzme četvorosoban stan (svi znamo da su na poslednjem spratu stanovi za VIP kupce)... Takođe sam uzeo poslednje parking mesto (bar mi je tako mi je rečeno) i jednu klackalicu. I po tom pitanju klackalice sam bio vrlo skeptičan, ali nekako je sve do sada bilo kako treba, gradilište brzo napreduje, i plus raznorazne diskusije ovde me čine optimističnim. Da li je iko imao sličnu priču vezanu za spojene stanove i klackalice...? :)
 
Super, čestitam! Koja lamela, koji sprat?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Cestitam! I ja sam potpisao pa sta bog da


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Johnfcrs":1kcvp2t8 je napisao(la):
Pozdrav svima!
Već par nedelja pratim ovaj forum i moram da priznam, poprilično je uticao na moju odluku da uzmem stan u ovom kompleksu. Ceo život živim na relaciji Zemun- Nbgd, i posle raznoraznih skupocenih ponuda (West 65, Blok A, Savada, Zelena avenija itd) pojavio se Gornji grad i postao favorit u svakom smislu. Kao i svaki Srbin, poprilicno sam bio skeptičan, ali čitajući ovde vaše utiske i iskustva, doneo sam odluku da im dam šansu. Otišao sam na sastanak, pogledao plan i da ne dužim, potpisao predugovor. Čekam i obilazim s vremena na vreme samo gradilište... Konkretno sam uzeo dva dvosobna stana (spojena u jedan veliki) jer je to bila jedina opcija da se uzme četvorosoban stan (svi znamo da su na poslednjem spratu stanovi za VIP kupce)... Takođe sam uzeo poslednje parking mesto (bar mi je tako mi je rečeno) i jednu klackalicu. I po tom pitanju klackalice sam bio vrlo skeptičan, ali nekako je sve do sada bilo kako treba, gradilište brzo napreduje, i plus raznorazne diskusije ovde me čine optimističnim. Da li je iko imao sličnu priču vezanu za spojene stanove i klackalice...? :)
U kojoj lameli?

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Vrh