Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

@Kanta Kopa se sa prednje strane radijatora, a ne sa suprotne.
 
Ne kazem da je nuzno moralo ovako, meni je cak odmah dosla ideja malo uzeg i viseg radijatora koji bi se sasvim lepo uklopio i ustedeo prostor. Mozda je ovoga bilo na lageru i bio jeftiniji... Ko ce ga znati. Pitajte investitora da vam bar da razumno objasnjenje.

Pokusao sam da opravdam mesto jer uvek krenem logikom da ga tu nije bas neki slepac postavljao nego je imao razumno objasnjenje zasto ga nije stavio do prozora ako je moglo. Verujem da su majstori radili po projektu i da nije njihova greska.
 
Ako je od ikakve pomoci, ovo je slicna situacija i kako je postavljeno kod nas u ZK. Veoma je blizu zida sa leve strane, pretpostavljam da to nije problem.
Saljem link da ne postavljam sliku ovde.

download/file.php?id=56348&mode=view
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566344#p566344:10u7y8l1 je napisao(la):
Wlada » Pon Sep 10, 2018 1:33 pm[/url]":10u7y8l1]@Johnny84 Ako postavimo ugaonu pored radijatora, to neće ličiti ni na šta.
Nije beton. U drugim novogradnjama su normalno postavili. U Sun city kompleksu je pored vrata-prozora i tako su trebali i ovde.

Dalmak ili arhitekta definitivno ne znaju posao.

@Wlada slažem se ali bojim se da nemamo boljeg rešenja...

Mi smo u prizemlju pa nemamo ''francuski balkon'' tako da nam je taj zid ispod prozora slobodan i mogao je tu da dođe radijator... ali nije... tako da jedino tu može da se postavi ugaona...
 
@darkot To je primer funkcionalnog stana.
Arhitekte u Gornjem gradu ne znaju šta je to, na štetu svih nas, uključujući i Merin.

Grade ime, a ne znaju šta im arhitekte izvode u projektima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565921#p565921:2funw0j7 je napisao(la):
Wlada » Sub Sep 08, 2018 9:56 pm[/url]":2funw0j7]Osnovna škola Kosta Vujić. Ako ništa drugo, bar je Zemun prepun osnovnih škola.

Koliko sam shvatila to je privatna skola.
Da li znate neku drugu u blizini a koja je dobra :cry:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566416#p566416:26w2dcln je napisao(la):
jeremija » Pon Sep 10, 2018 7:35 pm[/url]":26w2dcln]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565921#p565921:26w2dcln je napisao(la):
Wlada » Sub Sep 08, 2018 9:56 pm[/url]":26w2dcln]Osnovna škola Kosta Vujić. Ako ništa drugo, bar je Zemun prepun osnovnih škola.

Koliko sam shvatila to je privatna skola.
Da li znate neku drugu u blizini a koja je dobra :cry:
Mislim da je neko na temi pomenuo O.Š. "Sonja Marinković", pregledajte starije postove.
 
Wlado,hvala puno :)
Na ovoj temi nije to pominjano, nego na temi ZK.
:|
Ustvari,mozda je bolje pitanje, u koju skolu cete (biste) upisati svoje dete kad se preselite u GG. Ne znam da l se samo ja vise oko toga uzbudjujem nego oko plocica, radijatora i ostalo :violina:
 
Pitanje o školama nije direktno povezano sa izgradnjom zgrade.Vidite da ljudi gube živce oko drugih problema.
 
Jesam ja luda ili su ulazna vrata spolja tamna a sa unutrasnje bela?
Uticnice na keramici stvarno jesu horor :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566438#p566438:akq376va je napisao(la):
Ninaa » Pon Sep 10, 2018 7:42 pm[/url]":akq376va]Jesam ja luda ili su ulazna vrata spolja tamna a sa unutrasnje bela?
Uticnice na keramici stvarno jesu horor :notok:
Koliko vidim ulazna vrata su sa unutrasnje strane bela, vec su ranije bila na slikama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566422#p566422:uper6lsh je napisao(la):
jeremija » Pon Sep 10, 2018 9:13 pm[/url]":uper6lsh]Wlado,hvala puno :)
Na ovoj temi nije to pominjano, nego na temi ZK.
:|
Ustvari,mozda je bolje pitanje, u koju skolu cete (biste) upisati svoje dete kad se preselite u GG. Ne znam da l se samo ja vise oko toga uzbudjujem nego oko plocica, radijatora i ostalo :violina:
Ima skola Gornja varos, na bukvalno 100m od naselja, i Sonja Marinkovic..obe su ok, solidne. Ja sam svoje dete upisala u Svetozar Miletic, koja je dole kod Zemunskog parka, jer je meni ona jedna od boljih u Zemunu :)
 
Kada sam kupovao stan za mene je Gornji grad bio ranga Suncity, bio sam svestan da su Zemunske kapije klasa nize. Ali sam bio iskljuciv za kupovinu potkrovlja pa mi GG nije odgovarao.
Kako vreme prolazi, sa nekim iznenadjenjima ZK poput parketa Baron oak sad vise nisam siguran da su klase u pitanju.
Plocice u kupatilu GG su mi nekako same za sebe, svaka, ni blizu kupatila Suncity. Lepa zamisao, ocigledno problem u izvodjenju. Plocice su mi lepse u kuhinji ZK, bele, pa stekeri ne odudaraju. Dobili smo istu klasu parketa. U ZK nisu uklopili nijansu kliznih vrata sa parketom, u GG mi nije jasno zasto su ulazna vrata unutra bela ako je stolarija braon, valjda su i unutrasnja vrata braon. Neka tehnicka resenja poput radijatora bolje odradjena u ZK, mada mislim da su dobro uradjena i u Suncity.
Kao da su se u GG desile neke malo neocekivane stvari koje iznenadjuju. Definitivno vise nisu jaca klasa od ZK sem sto imaju klime. A trebalo je da ispadne ubedljivo bolji projekat.
 
Kanta":2a1fk1t0 je napisao(la):
Kada sam kupovao stan za mene je Gornji grad bio ranga Suncity, bio sam svestan da su Zemunske kapije klasa nize. Ali sam bio iskljuciv za kupovinu potkrovlja pa mi GG nije odgovarao.
Kako vreme prolazi, sa nekim iznenadjenjima ZK poput parketa Baron oak sad vise nisam siguran da su klase u pitanju.
Plocice u kupatilu GG su mi nekako same za sebe, svaka, ni blizu kupatila Suncity. Lepa zamisao, ocigledno problem u izvodjenju. Plocice su mi lepse u kuhinji ZK, bele, pa stekeri ne odudaraju. Dobili smo istu klasu parketa. U ZK nisu uklopili nijansu kliznih vrata sa parketom, u GG mi nije jasno zasto su ulazna vrata unutra bela ako je stolarija braon, valjda su i unutrasnja vrata braon. Neka tehnicka resenja poput radijatora bolje odradjena u ZK, mada mislim da su dobro uradjena i u Suncity.
Kao da su se u GG desile neke malo neocekivane stvari koje iznenadjuju. Definitivno vise nisu jaca klasa od ZK sem sto imaju klime. A trebalo je da ispadne ubedljivo bolji projekat.
Ulazna vrata su iznutra bela i na renderima ruku na srce, a i Sun City-u kad se vec pominje. I vrata od soba su takodje bela.

A što se tiče utičnica u kupatilu, za 5-6 evra po utičnici i 5 minuta posla moze se zameniti za bilo koju boju, materijal i tome slično, to je bar nista ne kosta da se sredi.

Ono što se estetski razlikuje od onoga na renderima, a i od materijalizacije koju smo dobili uz predugovor je to da su razvodne table iznad vrata nadgradne, a pisalo je da će biti ugradne. I realno baš štrče naročito što stoje dve.
 
Meni je nekako uvek islo da se unutrasnja stolarija poklapa sa prozorima i mislio sam da ce unutrasnja vrata u ZK biti bela jer je takva stolarija, kao sto sam kod vas ocekivao boje drveta, opet u skladu sa prozorima.
Ocigledno se ne podudaram sa arhitektama.
Ako su unutrasnja vrata kod vas bela, onda je ok sto su unutrasnjost ulaznih stavili u belo.
 
Ljudi, da se ne lažemo. Kada sam govorio da se nadam da ispune 80% obećanog čudili ste se i smejali. Projekat je pokazao da ima "mušice" u samom startu kada se nije znalo kakvi to jest koliki će biti prozori pa je to menjano. Pa je onda krov menjan...

Moramo se i dalje nadati najboljem ali biti spremni na falinke i propuste.
Inače ZK je dva kilometra dalje. Da li to znači da novogradnja po Novoj Galenici i Altini treba da bude 1400e/m2? Oba projekta imaju prenaduvane cene za svoju udaljenost od centra Beograda, samo što naš Merin na žalost izneverava, dok GDS kome mnogi ne bi verovali da čuva dve nacrtane ovce, premašuje očekivanja... eto dešava se.

A Energogroup, kao investitor Sun City-ja, koji jeste ispoštovao obećani kvalitet bolje... Taj isti Energogroup je sada jako blizu krivičnih prijava zbog incidenta na Kneza Miloša Residences, projektu gde je kvadrat nekoliko puta skuplji "nego kod nas".

Držim nam svima palčeve u nadi da će neprijatna iznenađenja stati i da će ono što ima ostati u domenu "relativno lako i ne previše skupo ispravljivih".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566478#p566478:3gaag2su je napisao(la):
lasica.janko » Uto Sep 11, 2018 12:25 am[/url]":3gaag2su]
Kanta":3gaag2su je napisao(la):
A što se tiče utičnica u kupatilu, za 5-6 evra po utičnici i 5 minuta posla moze se zameniti za bilo koju boju, materijal i tome slično, to je bar nista ne kosta da se sredi.

Ono što se estetski razlikuje od onoga na renderima, a i od materijalizacije koju smo dobili uz predugovor je to da su razvodne table iznad vrata nadgradne, a pisalo je da će biti ugradne. I realno baš štrče naročito što stoje dve.


Zbog estetskih “detalja” smo svi i pristali da platimo
Cenu kvadrata koja je Zemunske prosecne cene “lux”
A umesto “lux” detalji izgledaju socijala.,
Ok slazem se, nije poroblem da se zamene te jezive uticnice ali neka onda spuste za svaku uticnicu i tih 5-6 e cenu kvadrata :roll:

Bela vrata i braon prozori :bash:
 
Opet ista priča posle vikenda... gomila ljudi je dobila fotografije i sad kreće paljba a niko ne pita MERIN šta se dešava i zbog čega su neke stvari ovakve ili onakve...

Sačekajte da uđete u neki od stanova pa onda sudite... zaboravite fotografije jer nije isto uživo... (potvrđujem).
Što se tiče unutrašnje stolarije (vrata) koja su u beloj boji tako je i na renderima i tako je i obećano, ne vidim razlog zašto se sada svi bune kada smo potpisali specifikaciju materijala. Nama se bela vrata dopadaju i takva smo i hteli, a spolja neka budu tamno braon... i u SUN CITY-ju su identična BOSAL-ova. Alu/drvo stolarija je super, nijansa je indentična kao nijansa parketa i to jako lepo izgleda pogotovo sa belom lajsnom koja otvara prostor. Evo naše kupatilo npr nema sušač posred zida ali mi je žao što ga neki imaju jer generalno ružno izgleda. Nije svuda isto i nisu svi stanovi isti, u nekim je moralo tako da bude sa razlogom. Takođe pločice izgledaju potpuno normalno i nisu ''šarene'' kao što je to bilo na nekim fotografijama... ne znam zašto se generalizuju stvari i donosi mišljenje na osnovu nekoliko fotografija... Strpite se i sačekajte malo da pogledamo stanove pa da onda damo svoj sud i sugestije.

Ljudi, ima nas raznih i ukusi su različiti ali nemojmo sada govoriti da je ovo sve loše jer nije. Ovakvu dozu negativnosti od pojedinih budućih komšija stvarno ne razumem. Svakim danom samo mračite negativnim komentarima i raznim glupim komentarima... kao da jedva čekate da neko postavi neku novu sliku pa ajmo onda da se bavimo time jer nemamo pametnija posla.

Polako, biće sve dobro na kraju u to nemam nikakve sumnje. Da su neke stvari mogle da se urade bolje po sve nas, mogle su. Mogao je taj radijator da bude na drugom zidu, mogao je sušač isto da bude na drugom mestu, neko je gore napisao ugradna kutija... jeste ružna ja i meni, grozno izgleda ali tako je... zamislite da smo dobili krš stolariju ili da smo prošli kao ljudi u Voždovim kapijama sa parketom... pa oni bre prolaze pakao... zamislite se samo da ste u toj situaciji a da nemate izlaza iz nje... a nama smeta nijasna parketa ili mrlje na pločicama... ma dajte bre, budimo realni malo...

Malo više pozitivno razmišljajte i ne mračite toliko jer nije sve ovo baš tako. Ima mnogo gorih stvari...
 
Johnny84":uyq51o1w je napisao(la):
Opet ista priča posle vikenda... gomila ljudi je dobila fotografije i sad kreće paljba a niko ne pita MERIN šta se dešava i zbog čega su neke stvari ovakve ili onakve...

Sačekajte da uđete u neki od stanova pa onda sudite... zaboravite fotografije jer nije isto uživo... (potvrđujem).
Što se tiče unutrašnje stolarije (vrata) koja su u beloj boji tako je i na renderima i tako je i obećano, ne vidim razlog zašto se sada svi bune kada smo potpisali specifikaciju materijala. Nama se bela vrata dopadaju i takva smo i hteli, a spolja neka budu tamno braon... i u SUN CITY-ju su identična BOSAL-ova. Alu/drvo stolarija je super, nijansa je indentična kao nijansa parketa i to jako lepo izgleda pogotovo sa belom lajsnom koja otvara prostor. Evo naše kupatilo npr nema sušač posred zida ali mi je žao što ga neki imaju jer generalno ružno izgleda. Nije svuda isto i nisu svi stanovi isti, u nekim je moralo tako da bude sa razlogom. Takođe pločice izgledaju potpuno normalno i nisu ''šarene'' kao što je to bilo na nekim fotografijama... ne znam zašto se generalizuju stvari i donosi mišljenje na osnovu nekoliko fotografija... Strpite se i sačekajte malo da pogledamo stanove pa da onda damo svoj sud i sugestije.

Ljudi, ima nas raznih i ukusi su različiti ali nemojmo sada govoriti da je ovo sve loše jer nije. Ovakvu dozu negativnosti od pojedinih budućih komšija stvarno ne razumem. Svakim danom samo mračite negativnim komentarima i raznim glupim komentarima... kao da jedva čekate da neko postavi neku novu sliku pa ajmo onda da se bavimo time jer nemamo pametnija posla.

Polako, biće sve dobro na kraju u to nemam nikakve sumnje. Da su neke stvari mogle da se urade bolje po sve nas, mogle su. Mogao je taj radijator da bude na drugom zidu, mogao je sušač isto da bude na drugom mestu, neko je gore napisao ugradna kutija... jeste ružna ja i meni, grozno izgleda ali tako je... zamislite da smo dobili krš stolariju ili da smo prošli kao ljudi u Voždovim kapijama sa parketom... pa oni bre prolaze pakao... zamislite se samo da ste u toj situaciji a da nemate izlaza iz nje... a nama smeta nijasna parketa ili mrlje na pločicama... ma dajte bre, budimo realni malo...

Malo više pozitivno razmišljajte i ne mračite toliko jer nije sve ovo baš tako. Ima mnogo gorih stvari...

Nista vise ne bih dodao, svak cast!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566482#p566482:2jrc4z83 je napisao(la):
unedfined » Uto Sep 11, 2018 1:33 am[/url]":2jrc4z83]
Inače ZK je dva kilometra dalje. Da li to znači da novogradnja po Novoj Galenici i Altini treba da bude 1400e/m2? Oba projekta imaju prenaduvane cene za svoju udaljenost od centra Beograda, samo što naš Merin na žalost izneverava, dok GDS kome mnogi ne bi verovali da čuva dve nacrtane ovce, premašuje očekivanja... eto dešava se.
Sto se cena tice, ne gleda se vise udaljenost od centra Beograda, vec udaljenost i veze sa Novim Beogradom i autoputem.
Znam dosta ljudi koji su u ozbiljnim planovima da predju reku iz starog dela, zato se cene drze na ovom nivou.
Tacno i da smo u ZK vise isli papiroloski sigurno, ali i zbog struktura stanova, ima mnogo manjih. Ta 2km nisu neka razlika jer i mi i vi imamo iste saobracajne cepove. Svaki deo ima svojih prednosti.
Ne volim ovo razmisljanje, budimo srecni, moglo je gore. To svi znamo. Hocu jednom da dobijem ocekivano ili bar bolje.
Polozaj radijatora je bas veliki propust s obzirom na velicine prostorija koje se danas prave, ukoliko je mogao da stane pored prozora.
 
+1
Trecelice":23y8ruyo je napisao(la):
Johnny84":23y8ruyo je napisao(la):
Opet ista priča posle vikenda... gomila ljudi je dobila fotografije i sad kreće paljba a niko ne pita MERIN šta se dešava i zbog čega su neke stvari ovakve ili onakve...

Sačekajte da uđete u neki od stanova pa onda sudite... zaboravite fotografije jer nije isto uživo... (potvrđujem).
Što se tiče unutrašnje stolarije (vrata) koja su u beloj boji tako je i na renderima i tako je i obećano, ne vidim razlog zašto se sada svi bune kada smo potpisali specifikaciju materijala. Nama se bela vrata dopadaju i takva smo i hteli, a spolja neka budu tamno braon... i u SUN CITY-ju su identična BOSAL-ova. Alu/drvo stolarija je super, nijansa je indentična kao nijansa parketa i to jako lepo izgleda pogotovo sa belom lajsnom koja otvara prostor. Evo naše kupatilo npr nema sušač posred zida ali mi je žao što ga neki imaju jer generalno ružno izgleda. Nije svuda isto i nisu svi stanovi isti, u nekim je moralo tako da bude sa razlogom. Takođe pločice izgledaju potpuno normalno i nisu ''šarene'' kao što je to bilo na nekim fotografijama... ne znam zašto se generalizuju stvari i donosi mišljenje na osnovu nekoliko fotografija... Strpite se i sačekajte malo da pogledamo stanove pa da onda damo svoj sud i sugestije.

Ljudi, ima nas raznih i ukusi su različiti ali nemojmo sada govoriti da je ovo sve loše jer nije. Ovakvu dozu negativnosti od pojedinih budućih komšija stvarno ne razumem. Svakim danom samo mračite negativnim komentarima i raznim glupim komentarima... kao da jedva čekate da neko postavi neku novu sliku pa ajmo onda da se bavimo time jer nemamo pametnija posla.

Polako, biće sve dobro na kraju u to nemam nikakve sumnje. Da su neke stvari mogle da se urade bolje po sve nas, mogle su. Mogao je taj radijator da bude na drugom zidu, mogao je sušač isto da bude na drugom mestu, neko je gore napisao ugradna kutija... jeste ružna ja i meni, grozno izgleda ali tako je... zamislite da smo dobili krš stolariju ili da smo prošli kao ljudi u Voždovim kapijama sa parketom... pa oni bre prolaze pakao... zamislite se samo da ste u toj situaciji a da nemate izlaza iz nje... a nama smeta nijasna parketa ili mrlje na pločicama... ma dajte bre, budimo realni malo...

Malo više pozitivno razmišljajte i ne mračite toliko jer nije sve ovo baš tako. Ima mnogo gorih stvari...

Nista vise ne bih dodao, svak cast!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566497#p566497:1u1rbl6q je napisao(la):
Ninaa » Uto Sep 11, 2018 5:18 am[/url]":1u1rbl6q]

Zbog estetskih “detalja” smo svi i pristali da platimo
Cenu kvadrata koja je Zemunske prosecne cene “lux”
A umesto “lux” detalji izgledaju socijala.,
Ok slazem se, nije poroblem da se zamene te jezive uticnice ali neka onda spuste za svaku uticnicu i tih 5-6 e cenu kvadrata :roll:

Bela vrata i braon prozori :bash:

Nina izvinite ali unutrašnja strana vrata je bela po svim renderima od starta. Tako da je to jedan od detalja unutrašnjosti koje je "po renderu". Dok nabudžene kutije za osigurače stvarno jesu jedna stvar koja direktno krši spisak materijala.

Ali opet za sve. Trenutno možemo samo da kukamo jer još nismo u mogućnosti da "zvanično" vidimo svoje stanove. Gospođa iz Merina koja je glavni kontakt je na godišnjem trenutno inače.
 
Jedina velika zamerka je položaj radijatora, jer je smanjena funkcionalnost stana.
To nije sitna greška.
 
Nema potrebe da se meni izvinjavate :) prosto mi se ne dopada kako to resenje sa vratima izgleda na okacenim fotografijama vs. renderi.
Opet kazem, nisam h8er i nadam se da ce uzivo sve ispasti bar priblizno u rangu sa ocekivanjima svih nas koji smo stanove kaparisali i iscekujemo sa nestrpljenjem momenat kada ce dozvoliti razgledanje istih.
 
Vrh