Šta je novo?

Google i Beograd

Šta se podrazumeva pod novi 3D snimci konkretno u BG-u? Tamo gde ih nije bilo? Jer gledam Banovo brdo konkretno, i dalje su stari 3D snimci od pre dve godine.
 
Gugl nema obavezu da pravi tako često 3D snimke. Ima država u kojima je zabranjeno čak (Nemačka, Belorusija). Mislim da oni na tome zarađuju da ako se pojavila neka intenzivna novogradnja, sami biznismeni plaćaju da se naprave sveži snimci, recimo.
 
Sto se tice novih snimaka, poslednji su od pre nekih 6-8 meseci i skoro su azurirani, rekao bih pre nekih 7-10 dana.
 
1111.png


Na puno nis pumpi pokazuje gužvu u saobraćaju. Jel oni to imaju 100 telefona koji drže da namerno prave gužvu kako bi primetio njihove stanice :) ?
 
Retko ko ugasi navigaciju kada napravi pauzu, tako da Google tretira kao da si u putu, ali da stojis u mestu.
 
Ne znam da li ja gledam dobro, ali kada odem na gugle mape, sajt, poslednji snimci sa ulice Slavije, na primer, su iz 2013-e. Neki delovi grada su poslednji put snimljeni 2015-e. Postoji li neka caka da se vide noviji snimci ili je to to?

Screen Shot 2024-01-08 at 20.33.52.png
 
Nema novijih snimaka Street View mapa, to je to. Nije čak ni predviđeno da se prave novi snimci, kao u drugim zemljama što rade periodično. Možda će da osveže za 5 godina, možda nikad, ne znamo. Klasične mape osvežavaju na godinu, dve, tri, niko ne zna raspored ni tu.
 
Šta će mi 3D prikaz Beograda ili bilo kog drugog grada, kada osnovna stvar nije ažurirana 10 godina? Zagreb ima delove snimljene prošle godine.
 
Znam da je nemoguće iz Srbije praviti izmene na mapama, ali da li postoji bilo koji način da se uredi malo stanje? Veliki broj ulica je poslednjih godina postao jednosmeran, ili im je promenjen smer, a na mapama je uredno staro stanje, čak i posle nekoliko godina od promene. To u nekom procentu sigurno doprinosi gužvama, jer ljudi koriste navigaciju koja ih zaglavi u suprotan smer.
 
čak je pretalo i redovno osvežavanje satelitskih snimaka, poslednji snimak u Beogradu od novembra 2022.
 
Znam da je nemoguće iz Srbije praviti izmene na mapama, ali da li postoji bilo koji način da se uredi malo stanje? Veliki broj ulica je poslednjih godina postao jednosmeran, ili im je promenjen smer, a na mapama je uredno staro stanje, čak i posle nekoliko godina od promene. To u nekom procentu sigurno doprinosi gužvama, jer ljudi koriste navigaciju koja ih zaglavi u suprotan smer.
Da, moguće je. Samo je mnogo teže i komplikovanije. Ja već mesecima ako ne i duže konstantno šaljem zahteve za pojedinačne izmene putem Twitter naloga Google Maps i ažuriram jedan po jedan slučaj. Sporo je ali ide nekako. Na pitanja kada će omogućiti edit iz našeg regiona nema odgovora.
 
Na gmaps ke stanje od pre preko 1.5god, makar sam gledao po stanju BW.
Jel se zna zasto su toliko stare mape, Beograd je ipak jedan od najvecih gradova Jugoistocne Evrope i glavni grad drzave?
 
Na gmaps ke stanje od pre preko 1.5god, makar sam gledao po stanju BW.
Jel se zna zasto su toliko stare mape, Beograd je ipak jedan od najvecih gradova Jugoistocne Evrope i glavni grad drzave?
Зато што је централа Гугла за тзв. западни Балкан у Загребу.
 
Čak i Zagreb ima relativno matore (5+ godina) snimke.
Misliš na delove Zagreba? Jer evo sad probam i skoro bilo gde da kliknem u Zagrebu snimci su iz 2023. godine, a u istoriji vidim da ima i 2022, 2021, 2019, 2018. Izuzetak su razne sporedne i zavučene ulice gde sam nailazio i na 10+ godina stare snimke (2014, 2011).

Inače, na ovom linku može da se vidi najava gde sve Google planira da snima Street View u bliskoj budućnosti. Kada se izabere država i oblast, vide se i meseci u godini kada će da snimaju. Za sada nema Srbije, znači verovatno ništa pre 2025. Ja povremeno pratim to, pa ako vidim da se pojavila Srbija, obavestiću. :)
 
Poslednja izmena:
Jel moguće da su se setili da uvedu Live prikaz vozila u Mape, sad nam više ne treba Shitlogic app, mada opet ostaje problem vozila koja nestaju iz sistema.
 
Vrh