Šta je novo?

Google i Beograd

Pogledajte prilog 212085Možda malo nevezano za Google, ali ocigledno dobijamo Apple street view

"Јабука улични поглед" ;) на мото-путу код Сава Центра. Данашње-23.09.2024. - сликано из 74-ке.

јабука улични поглед.JPG
IMG_20240923_145343_resized_20240923_074518414.jpg
 
Ne mogu da se otmem utisku da su i Google i Apple i Yandex odabrali da snimaju Srbiju u jesen. Već vidim more sumornih I sivih kadrova.

Mnogo je lepše kad se snimanja rade u na proleće, ali daj šta daš.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz

Keep an eye out for updated Street View images from around the world, in countries like Australia, Argentina, Brazil, Costa Rica, Denmark, France, Iceland, Japan, Mexico, New Zealand, Philippines, Rwanda, Serbia, Spain, South Africa, Switzerland, Uruguay and many more.
 
"Јабука улични поглед" ;) на мото-путу код Сава Центра. Данашње-23.09.2024. - сликано из 74-ке.

Pogledajte prilog 212545Pogledajte prilog 212546

Komično je ovo što konstantno prevodiš originalne nazive na srpski, pa još i na ćirilicu.
Čak ni rusi to ne rade baš tako :ROFLMAO:

U srpskom jeziku se ti nazivi ne prevode, već se napišu ćirilicom onako kako bi trebalo da se izgovaraju. Iskreno ne znam šta je gore. Nije najsrećnije ni kako to rade hrvati - inostrani nazi prenesu u izvornom obliku, pa ti sada sedi čitaj i razumi engleski, što nije realno očekivanje.

Beše nešto si prevodio i West 65 i sl. Nisam mogao da ukapiram "o čemu ovaj priča, šta je sada to" :)
 
Jeste resavali ikad hrvatsku ukrstenicu?
 
Зато си ти изабрао надимак @ведермен, а не @метеоролог.
Ovo kao treba da me isprovocira?! 😂😂😂
Ja svoj identitet ne moram da pokazujem i dokazujem dramom o ćirilici na internetu.
Postoji više boljih načina da se pokaže patriotizam u ovoj zemlji ali se nažalost ni oni ne koriste pa nas pitanje ćirilice svakako neće spasiti od kulturnog istrebljenja i asimilacije.
Šta više, zaštitu ćirilice bi bilo mnogo lakše postići kada bi se mnogo drugih aspekata društvenog života u zemlji dovelo u red.
 
Ćirilicu danas u Srbiji bolje štiti Starbucks nego državne institucije...
Kada Starbucks stavi svoj logo na ćirilici to je cool, a kada se forsira po svaku cenu, onda je to neki vid srbovanja i dobija negativnu konotaciju.
 
Vrh