Šta je novo?

Google i Beograd

Crkva Sv. Dimitrija & SIV 3

2hz35fk.jpg


iqlwg4.jpg


2n1vwo5.jpg


51wn69.jpg


2lqfxk.jpg


vg7r78.jpg


xkq4av.jpg


2095xye.jpg


:gobb:
 
bg259":cmq91kgs je napisao(la):
ima nacin da se sve ove modele koje je zex napravio pretvovori u igricu, ko ima igricu crysis ima i sandbox editor s kojim mozes da kreiras svoje nivoe, video sam snimke gde su englezi radili lonodn na taj nacin.. http://www.youtube.com/watch?v=4jH8dikLHcM


naci morao bi da ides sketchup -> 3dsmax+plugin -> sandbox editor2 .

Neki ljudi koriste ovu igricu da naprave real time prezentacije arhitektonskih radova.
http://www.youtube.com/watch?v=Bi9-ncBp06A&feature=related
Ja sam ovaj savet tek sada procitao, hvala Jovane ! :)

Inace provokacije postoje nazalost i u virtuelnom svetu....

Albanske zastave u Skoplju, Makedonija

24qiuc9.jpg


:notok:
 
SIV3 kao od lego kocaka da je napravljen... i to onih kineskih :)
 
Danasnji Blic :gobb:


63078_3_f.jpg


Na Guglovoj mapi most preko Ade već završen

Oko 350 miliona posetilaca sajta „Google earth”, mogu da vide da je novobeogradska i čukarička strana prestonice već spojena mostom preko Ade. Kako objašnjavaju moderatori ovog sajta, cilj postavljanja mosta je da se promoviše grad i da se pokaže da se u prestonici, uprkos krizi, gradi.
Iako je pre dva dana spojen takozvani zadnji raspon mosta koji se pruža preko čukaričkog rukavca sa pilonom, oni koji „krstare” internetom mogu videti novi most preko Save u prestonici Srbije.


- To je urađeno čisto promocije radi, bez ikakvog cilja da se neko prevari. Postavljeno je odavno, a to je praksa da postavljamo projekte koji će tek biti izgrađeni. Tako smo, tek nedavno, skinuli „Delta kule”, koje su trebale da budu između hotela „Hajat” i „Sava centra”. Ideja je da prikažemo da se u Beogradu nešto gradi. To rade svi u svetu. Recimo, Njujork je već postavio Kulu slobode kao završen objekat, iako se još gradi - priča Željko Zdravković, dizajner i jedan od inicijatora za postavljanje 3D modela u prestonici na „Googl earth”.

Uskoro, novi most preko Ade, biće povezan petljom kod Careve ćuprije, čim se usvoji glavni projekat. Celina će biti povezana sa Mostarskom petljom i na novobeogradskoj strani sa Blokovima.

- Trenutno radimo 3D modele za Novi Beograd, gde ćemo postaviti čak 671 objekat. Osim stambenih objekata, bolnica, škola, kulturnih ustanova, postavićemo i autobuska stajališta. Kad je reč predstavljanju na sajtu „Google earth”, Beograd je daleko isped ostalih gradova u regionu, a počeli smo da radimo i druge gradove u Srbiji - dodaje Zdravković.

Stari dvor rekorder
Na sajtu „Google earth”, kad je reč o Beogradu, apsolutni rekord drži Stari dvor, koji „traži” u proseku oko 40 hiljada ljudi dnevno.
BTW a gde je Mihailo ?

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/201323/Na-Guglovoj-mapi-most-preko-Ade-vec-zavrsen

( Vucko hvala :) )
 
Зекс, могао си да их просветлиш да оно код Цареве ћуприје није петља. :D
 
Ma zex samo treba da kaze novinarima da posecuju Beobuild, radi bolje informisanosti i tacnosti. Ostalo je na njima. :kk:

I nek se registruju naravno.
 
Wile E. Coyote":3rywg90m je napisao(la):
Зекс, могао си да их просветлиш да оно код Цареве ћуприје није петља. :D
Ebiga...i ja lepo rakoh da je uradjen model WTC kule slobode u NY do 15-20 sprata, a ne ceo model, ali eto :)
 
zexland":19wv854o je napisao(la):
Wile E. Coyote":19wv854o je napisao(la):
Зекс, могао си да их просветлиш да оно код Цареве ћуприје није петља. :D
Ebiga...i ja lepo rakoh da je uradjen model WTC kule slobode u NY do 15-20 sprata, a ne ceo model, ali eto :)
Mogao bi da uploudujes onaj hotel u starom Beogradu sto je nedovrsen, a sto si ga uradio a nisi stavio jel je nedovrsen.

Da budemo u korak sa svetom. :) :p
 
Sad se setih, mogao bih isto tako da napravis Sve vazne politicare kao ljude sto si uradio na onom trgu po beogradu. I da ih stavis ispred skupstine da izgleda kao da se nesto dogovaraju, tj vazno pricaju.



Sala obicna :laugh:
 
ZELJKO2010":x3mpxtgz je napisao(la):
Imenjace, oces i arenu novu postavit? bilo bi super... pozz
Pa gde si bre imenjace ! :)

Krivo mi je sto ne mogu da odgovaram na like-ove na 3DWH, ali ovim putem moram da ti se zahvalim kao najvatrenijoj podrsci za 3D Beograd :gobb:

Ljudi...upoznajte mog imenjaka iz Slovenije, Zeljka Grubesica :)

Zex Made in YU :vops:

PS: Za Arenu ne znam da li cu imati vremena...a i moram BG259 da pitam prvo :p
 
Samo da javim da je pustena poslednja serija objekata koje je Zex radio na nbg tako da je opstina na svom mestu kao i jos par za sada ne skroz kompletnih blokova
 
Novi Beograd - Blok 30 - Javno preduzeće za skloništa, Bulevar Mihaila Pupina 117a


Ovu zgradu ti je prihvatio Ge ali se ne vidi. Cudno. jeli to samo kod mene ili je kod svih tako??
 
Ta zgrada je kod B92 zgrade? mislim sto se tice Ge kod mene na kompu ima uvek rpoblema, ali kod caleta, ide sve glatko.

a jel si kod bloka 31 uradio onaj soping mail ili sta je vec, mislim velike je povrsine.
 
Nije, u tom je bloku,ali je sa suprotne strane u Bul. Mihaila Pupina.
Shoping centre i poslovne objekte ne radim, samo stambene objekte, drzavne institucije, skole,vrtice i bolnice.
 
Znam da sam dosadan ali bravo Zexe,i za tu "poslovnu politiku" a i za radove(po x ti put) :vops:
 
Vrh