Šta je novo?

Google i Beograd

Novi Beograd u virtuelnom svetu
mb - 18.03.2010. - 03:24
Video spot prezentuje Beograd i sadrži poruku o tome kakav je on zaista...
Tu će biti stambeni blokovi, vrtići, škole, bolnice. Biće obuhvaćen deo od Zemuna do ulice Dr Ivana Ribara...


3D - Zahvaljujući Željku Zdravkoviću, apsolventu na studijama industrijskog dizajna, na Gugl konferenciji, koja će početkom sledeće nedelje biti održana u Cirihu, više od 100 modelara i mapera 3D dimenzije iz 50 zemalja sveta videće promotivni video spot o Beogradu koji će im Željko prezentovati.
- Video spot prezentuje Beograd i sadrži poruku o tome kakav je on zaista, kolika je količina gostoljubovosti, srdačnosti, dinamike, a pre svega energije koju naša prestonica ima - kaže Željko za „24 sata“.
Zdravković je nedavno prijavio Beograd na takmičenje koje je raspisao Gugl, pod nazivom „Google model your town competition“, gde se bira najverodostojnije predstavljen grad u 3D dimenziji.
- Prvih pet finalista biće objavljeni 1. aprila na zvaničnom sajtu Gugla. Za sada je u 3D dimenziji predstavljeno oko 300 objekata u Beogradu, a od novijih su deo oko „Pobednika“ na Kalemegdanu, Konak kneginje Ljubice, deo ulice Kralja Petra... - kaže Zdravković.
Po povratku iz Ciriha Željka očekuje veliki posao, odnosno da objekte u Novom Beogradu predstavi u 3D dimenziji.
- Potpisao sam ugovor s opštinom Novi Beograd i do septembra treba 671 objekat Novog Beograda da bude na Gugl ertu u 3D dimenziji.
Tu će biti stambeni blokovi, vrtići, škole, bolnice. Biće obuhvaćen deo od Zemuna do ulice Dr Ivana Ribara - kaže Zdravković.

http://24sata.rs/vesti.php?id=69901

Bravo Zex,dobio si ugovor! :kk:
 
Pa šta ja sad da radim u slobodno vreme? :laugh:

Svaka čast Zex, zaslužio si, nadam se da je broj nula zadovoljavajući :gobb:
 
Zex jel si u ponedeljak oko 2 i 15 slikao nesto kod zeleznicke stanice? :D
 
Zex jel se ti ovo spominješ u gornjem textu, ako je to istina onda svaka čast majstore skidam kapu.
 
Vucko hvala za link :kk:

@ Mihailo - HVALA TI :) tvoj kraj nisam ni racunao :) znajuci da ces u medjuvremenu sigurno nesto da odradis :cool:
Broj nula je sasvim ok, i hvala ljudima iz opstine Novi Beograd koji su moram reci prvi zvanicno podrzali celu akciju :kk:

@ Wuxa - Jesam :) slikao sam deo Karadjordjeve.

@ Dragan - Pogodio :kk:
 
Zex,ma nista,hvala tebi na tome sto to radis

Drago mi je da su pocele i nase instituacije da idu u korak sa svetom. :)
 
kad porastem biću ZEX
mislim kad budem naučio sve na kompu da radim kao i ti mogu da se hvalim da sam neko i nešto na kompu.
Jel ima neko sa B. Brda da počne sa sređivanjem 3D B. Brda
 
Dragane pocrvenecu :laugh:
I ja sam se bas pitao za Banovo brdo, koliko znam nema jos nikoga ko radi taj kraj...

@ Vucko - :kk:

@ Wile E. Coyote - Hvala ! :)
 
bravo žex, drago mi je da ćeš dobiti zasluženu nagradu za sve ovo što si napravio i da je neko prepoznao koliko su ovi 3d modeli bitna stvar za reklamu jednog grada. samo nemoj da se iskvariš sad :)
 
Jao Zex pa to si bio ti :D Bio si sa nekom ribicom i slikao onaj hotel :laugh:
 
Sve pohvale za Zexa,stvarno svaka ti cast i samo tako nastavi!!
 
Pošto ja nisam Zex, treba mi jedna pomoć.
Pokušavam da ostavim neke slike na Google Earth, preko panoramia, sve odradim kako treba al se moje slike nevide na Google Earth.
Gde grešim i šta trebam da odradim da bi se na Google Earth moje slike videle koje ostavim preko Panoramia, tamo se vide na mapi al na Google Earth se nevide.
H V A L A
 
dragan44":3cwji001 je napisao(la):
Pošto ja nisam Zex, treba mi jedna pomoć.
Pokušavam da ostavim neke slike na Google Earth, preko panoramia, sve odradim kako treba al se moje slike nevide na Google Earth.
Gde grešim i šta trebam da odradim da bi se na Google Earth moje slike videle koje ostavim preko Panoramia, tamo se vide na mapi al na Google Earth se nevide.
H V A L A
Mora da prodje period od nekoliko dana do nekoliko nedelja. Nacices negde na panoramio-u info o statusu tvojih upload-ovanih slika i datumu njihovog sledeceg release-a. (treba vremena da se to implementira, ne rade svi kao google 'almost' realtime ;) )
 
e do jaja, lipši magarče na zelenu travu. Ja mislio realtime aono ček da vidi ovaj , ček da vidi onaj, da odobri ova komisija, to mi liči na bivšu jugu, koliko je ko po šablonu slika stavio.
 
zexland":1mmvvupc je napisao(la):
Hey! Hvala svima :)

Vratio se prekljuce iz Ciriha, bilo je FANTASTICNO ! :vops:
Fotke u toku dana :)
Srecnice, uspeo si da uhvatis 2-3 dana fenomenalnog vremena u Cirihu, sad opet pljusti kisa, kijamet...:)
 
hazard":euvtgkqo je napisao(la):
zexland":euvtgkqo je napisao(la):
Hey! Hvala svima :)

Vratio se prekljuce iz Ciriha, bilo je FANTASTICNO ! :vops:
Fotke u toku dana :)
Srecnice, uspeo si da uhvatis 2-3 dana fenomenalnog vremena u Cirihu, sad opet pljusti kisa, kijamet...:)
Nije valjda :(
Prvi dan, tj. u nedelju je padala, posle je bilo fenomenalno :)

Evo fotki iz Google Zurich Office-a, i sa dvodnevne konferencije.
Imao sam prezentaciju od 10 min + promo film koji ste vec videli ali u prepravljanoj verziji :)

Pa da krenemo...

Skoro svi ucesnici iz preko 50 zemalja sveta, sa svih kontinenata osim Australije.

_ADC5203.jpg


Srpska i crnogorska delegacija - mix :) ispred office-a...

ResizeofDSC07299.jpg


Okupljanje....

ResizeofIMG_3611.jpg


ResizeofIMG_3612.jpg


ResizeofIMG_3613.jpg


Zgrada Google Zurich Office-a

ResizeofIMG_3614.jpg


Enterijer ( ali samo jedan delic, jer je u zgradi zabranjeno fotografisanje)

ResizeofDSC07288.jpg


ResizeofDSC07290.jpg


ResizeofDSC07291.jpg


ResizeofDSC07295.jpg


ResizeofDSC07296.jpg


Menza & klopa ( klopa im je savrsena, kuhinje iz citavog sveta...prosto covek ne zna sta pre da proba :) )

ResizeofDSC07292.jpg


ResizeofDSC08070.jpg


ResizeofDSC08072.jpg


ResizeofIMG_3998.jpg


ResizeofIMG_3996.jpg


Degustacija svajcarskih sireva...

ResizeofIMG_4000.jpg


Atmosfera sa konferencije....

ResizeofDSC07294.jpg


ResizeofIMG_3764.jpg


_ADC5336.jpg


_ADC5347.jpg


_ADC5419.jpg


ResizeofIMG_3781.jpg


ResizeofIMG_3985.jpg


Evo i mene sa sve prezentacijom ( promo video im se jako dopao)

77619993.jpg


Ucesnici...



ResizeofIMG_3770.jpg


ResizeofIMG_3772.jpg


Sa leva na desno...Google TV ekipa, ja, Poljak, Turcin, Tajvanac, Ceh, Svajcarac i opet Tajvanac :)

ResizeofIMG_3987.jpg


Tajvanci, Spanci, jedna Skot, jedan Englez i Mongolac :)

ResizeofIMG_3991.jpg


Srbija, Etiopija i Kenija

ResizeofIMG_4014.jpg


Tajvanci, Francuz, Rumun...

ResizeofIMG_4016.jpg


Sledeci post - planeta Zurich, grad koji zaista ostavlja bez daha :)
 
PLANET ZURICH

Grad sa oko 350.000 ljudi, sve savrseno funkcionise, prvi utisak je miris...sve mirise :)...javni prevoz besprekoran...nadajmo se samo da cemo i mi u Beogradu imati jednog dana takav javni prevoz....arhitektura ostavlja bez daha, radnje, ulice, ljudi iz citavog sveta...oseca se kosmopolitizam...sve sa zna kako, sta, gde i koliko...uostalom ipak je to Svajcarska :).

Da ne bih isao previse u off, i za DAY i za NIGHT postavicu po pet fotografija ovog prelepog grada, kao nadovezivanje na Google konferenciju.

Zurich - DAY

ResizeofIMG_3403.jpg


ResizeofIMG_3569.jpg


ResizeofIMG_3592.jpg


ResizeofIMG_3384.jpg


ResizeofDSC08011.jpg


Zurich - NIGHT

ResizeofIMG_3900.jpg


ResizeofDSC08101.jpg


ResizeofDSC08091.jpg


ResizeofDSC07302.jpg


ResizeofIMG_3141.jpg


ResizeofIMG_3127.jpg


SihlCity - nesto kao nas Delta City

ResizeofDSC08073.jpg


ResizeofDSC08075.jpg


ResizeofDSC08074.jpg


:cool:
 
super fotke, cirih izgleda fenomenalno :kk:
 
Izgleda super ali je malo manje "fenomenalan" kada provedete tu nesto vise vremena :lol: naravno osim za ovo sto sve besprekorno funkcionise. Toliko manje stresa oko obicnih svakodnevnih stvari nego u 99% drugih gradova.
 
Ah, Cirih, lep, čist, sređen, sve funkcioniše savršeno... Ipak, na mene je ostavio nekako hladan utisak, možda čak pomalo depresivan...

@Zex: Jel si se igrao sa "kockicom" na železničkoj? :D
 
Vrh