Šta je novo?

Google i Beograd

Jovane hvala :)

@ Hazard - Pa sto mi ne rece ranije, mogli smo se videti ( koliko razumem ti zivis u Cirihu ? ) :)
BTW nisam mogao da se odvojim od Apple Store-a :)

Mihailo nisam, bili smo u tolikom speed-u da je to neverovatno :) ne znam ni sam kako sam uspeo oko 1400 fotki da uradim :cool:
 
bravo zex! :kk:

super ti je i foto reportaža.. prelepo izgleda i svaka im čast za hranu! :cool:
 
Iziso si i u singidunum weekly,sta da kazem nego bravo stari :gobb:
 
Evo novog modela, spomenik oslobodilaca beograda i groblje.

pogled1.jpg
 
kad pre? možda zbog postolja tj. platoa oko spomenika..
 
ma vrh postolja sam ostavio belo , oko postolja je trava
 
zex danas sam slikao townhouse 27 plus ona zgradica pored pa hotel palace, ja mislim da si ti uradio prvu zgradu u nizu, mozes li samo da je pomeris malo da se bolje uklapa sa novom mapom da bi onda i ja moga da dodam ove tri zgrade posle
 
Jovane, super izgleda spomenik ! :)

Da, update mape od prosle godine, je malo dislocirao modele, ali nista strasno...najbolje je da ti posaljem ceo model na mail, pa ti dogradjuj dalje... ;)

Svim forumasima i 3D modelarima Srecan Uskrs / Христос Васкрс :)

ResizeofBeogradiGE-uskrscopy.jpg
 
Wow! Izgledaju kao prave!!! :) :gobb: Svaka čast, jedva čekam da vidim brdo zgrada po nbg-u :)

Hazard, mnoge stambene zgrade na NBGu nisu najsvetliji primerci arhitekture, ali ima i veoma reprezentativnih zgrada... Ono što je prava lepota Novog Beograda je to što nije skučen, natrpan, većinu prostora zauzimaju zelene površine, svaki blok je park za sebe, zgrade su okružene drvećem i travnjacima, a ne kolonama automobila, ima prostora za šetanje, trčanje, bicikl, rolere... Meni dovoljno da mi bude lep i da nikad ne poželim da ga menjam za centar... Ipak, što se tiče lepote urbanih naselja u Beogradu, Cerak je apsolutni pobednik za mene...
 
Михаило":1mjidi0y je napisao(la):
Ipak, što se tiče lepote urbanih naselja u Beogradu, Cerak je apsolutni pobednik za mene...
Ne zameri mi sto u ovoj temi izvlacim ovu tvoju misao ali moram se skroz sloziti sa tobom verovatno i sto zivim u tom divnom i urbanisticki savrseno projektovanom naselju. Takodje moram istaci i Vidikovac kao svetao primer urbanizma i organizacije prostora u ipak masovnoj stambenoj izgradnji sa kraja 70ih i pocetka 80ih god. gde sam doduse proveo 18god :) pa sam malo i pristrasan al sta cu jace je od mene
 
Do sada je u glavnom Zex radio modele po centru, da li ste se dogovorili da neko preuzme zexovu ulogu za centar posto se Zex prebacio na novi Beograd do Septembra? Vidim da neki decko radi Karaburmu i dobro napreduje , izgleda da je sve podeljeno po zonama, medjutim centar vec neko duze vreme ne napreduje.
 
Igor":1x0wnor7 je napisao(la):
Михаило":1x0wnor7 je napisao(la):
Ipak, što se tiče lepote urbanih naselja u Beogradu, Cerak je apsolutni pobednik za mene...
Ne zameri mi sto u ovoj temi izvlacim ovu tvoju misao ali moram se skroz sloziti sa tobom verovatno i sto zivim u tom divnom i urbanisticki savrseno projektovanom naselju. Takodje moram istaci i Vidikovac kao svetao primer urbanizma i organizacije prostora u ipak masovnoj stambenoj izgradnji sa kraja 70ih i pocetka 80ih god. gde sam doduse proveo 18god :) pa sam malo i pristrasan al sta cu jace je od mene
Kad pominjete cerak meni je uvek privlačila pažnju sličnost sa blokom 19a.
 
Ljudi imam jedan predlog. Ajd da se organizujemo pošto imamo takvog majstora kao što je ZEX da svako odradi svoj kraj npr Ja sam sa Banovog brda mogao bih da uradim brdo Igor je sa Ceraka nek odradi Cerak, al nek ZEX napravi neko upustvo kako se to radi pa da počnemo i mi malo da radimo. Za početak nek svako uradi svoju zgradu pa bi nam BGD mnogo lepše izgledao na Googlu. Zamislite ako pustimo samo ZEXa da sam odrađuje posao BGD ce biti 3D tek za 100 godina. Ajd da se organizujemo.
 
Vrh