Šta je novo?

Google i Beograd

Ja kad to uradim samo mi smenjuje dan i noc ali je nebo i dalje crno bez sunca. :(


Vidoh da neki lik radi Zemun, uradio je par zgrada ali za sada bez tekstura.

A kako ti kada radis zgrade znas koje su velicine?
 
Što se tiče blokova, kome smeta neka neka un-štiklira Borders and Labels>Borders>Populated Places i problem rešen!
Na određenom nivou zoom-a, kad se tek pojave nazivi blokova, su baš napadni.
 
I ja mislim da je malo vise nacickano, ali ok bar su informacije tu na dohvat ruke :)

@Boki - Pa prema fotografiji, a mozes naravno i da izmeris u toku izrade
 
Гугл никад не престаје да нас изненађује...
[video]http://www.youtube.com/watch?v=JI6wVtCY99E[/video]

Вероватно ћемо се начекати док се Београд појави, ал доћи ћемо и ми на ред, као и увек :)
 
au čoveče, ovo je super, pa eto taman dok sačekamo da se pojavi Beograd, možemo da vežbamo ;)
 
Dobra stvar, ali nazalost Beograd ce stvarno sacekati... sto na dobru rezoluciju fotki, sto na free download ovog programa ili crack :)

PS: Ukoliko GBM vec ne moze da se skine for free :)
 
hahah do tad će zexland ceo grad da pokrije ;)) Samo ako se sad ne uobrazi pošto je postao celeb ;)
 
# Baseline resolutions for google earth

* Czech Republic: 0.5 m (by Eurosense / Geodis Brno)
* Slovakia: 0.5 m (by Eurosense / Geodis Slovakia)
* Hungary: 2.5 m SPOT Images (May be adopted to: 0.5 m (By Eurosense / FÖMI)
* Germany, Switzerland, Netherlands, Denmark, U.K., Andorra, Luxembourg, Liechtenstein, San Marino, Vatican City: 1 m or better
* Balkans: 2.5 m (medium resolution)
* U.S.: 1 m (excludes Alaska & Hawaii)
* Global: Generally 15 m (some areas, such as Antarctica, are in extremely low resolution), but this depends on the quality of the satellite/aerial photograph uploaded.

# Typical high resolutions

* Europe: 0.3 m, 0.15 m (e.g. Berlin, Zürich, Hamburg), 0.1 m Prague
* U.S.: 1 m, 0.6 m, 0.3 m, 0.15 m (extremely rare; e.g. Cambridge and Google Campus, or Glendale)



Pih, nasi bi mogli malo vise da se potrude kada slikaju iz aviona, osim ako to ne krsi zakon.


Zna li neko koja je ovo zgrada, deluje glomazno

crveno.jpg
 
Tačnije zgrada građena za Hemijski fakultet (od zgrade piše H-E), koji je onda bio PMF do mislim 90ih kad je razbijen na više. Trenutno pripada Hemijskom, a u njoj se nalaze i matematika, fizika itsl.
Ali zgrada će zauvek biti PMF (osim sa googlovih teleskopa). :)
 
zexland":e6gdb7vh je napisao(la):
Dobra stvar, ali nazalost Beograd ce stvarno sacekati... sto na dobru rezoluciju fotki, sto na free download ovog programa ili crack :)

PS: Ukoliko GBM vec ne moze da se skine for free :)
To za rezoluciju jel si mislio na satelitski snimak Beograda ili na rezoluciju 3d zgrada?
 
praguc":k6uskv0z je napisao(la):
hahah do tad će zexland ceo grad da pokrije ;)) Samo ako se sad ne uobrazi pošto je postao celeb ;)
Ko? Ja ? :D

Salim se, imam stvarno jos gomile modela u planu, evo sada ( nedavno) sam imao nesto viska vremena i iskoristio da dovrsim neke zapocete zgrade...i B2 je uveliko u pripremi :vops:

@ boki - Na rezoluciju ovih fotki koje ce nam nuditi Google, verovatno Panoramio iz vise uglova...
 
e ne znam da li ova fotka može nekako da ti pomogne sa texturama, pošto sam je baš fino uboo... jedino drvo smeta..
 
zexland":2szt1e1c je napisao(la):
praguc":2szt1e1c je napisao(la):
e ne znam da li ova fotka može nekako da ti pomogne sa texturama, pošto sam je baš fino uboo... jedino drvo smeta..
[url]http://img395.imageshack.us/img395/6223/bday0047.jpg[/url]
Hvala praguc, ova fotka ce mi koristiti za pogled spreda :kk: :vops:
E ako ti treba imam i pogled na onu zgradu na zelenjaku što je kod samog tunela. Tako da ako ti nešto znači evo okačiću ti i nju (pošto se ne sećam da li si i nju uradio kad si radio Zeleni Venac.

 
praguc":1c51mda4 je napisao(la):
zexland":1c51mda4 je napisao(la):
praguc":1c51mda4 je napisao(la):
e ne znam da li ova fotka može nekako da ti pomogne sa texturama, pošto sam je baš fino uboo... jedino drvo smeta..
[url]http://img395.imageshack.us/img395/6223/bday0047.jpg[/url]
Hvala praguc, ova fotka ce mi koristiti za pogled spreda :kk: :vops:
E ako ti treba imam i pogled na onu zgradu na zelenjaku što je kod samog tunela. Tako da ako ti nešto znači evo okačiću ti i nju (pošto se ne sećam da li si i nju uradio kad si radio Zeleni Venac.

[url]http://img266.imageshack.us/img266/5572/bday0046.jpg[/url]
Hvala :)

Nisam, ostao mi je jos taj deo do Sremske. :kk:
 
Jel si pitao mozda administrtatore Ge zasto kada se klikne na neku zgradu da se pogledaju informacije Ge prijavi gresku i ugasi program?
 
Vrh