Šta je novo?

Glavna ulica (Zemun)

Зеленилу Београд или директно кабинету градоначелника, мада ове радове не обавља Зеленило Београд тако да би боље било послати мејл кабинету градоначелника.
 
Zelenilu bi možda vredelo obratiti se u kontekstu postojećih drvoreda, da prilikom zamene nedostajućih/starih stabala izvrše i postavljenje kaseta. Po mom iskustvu, oni uvek odgovaraju na mejl, ali ovde je problem finansijski aspekt. Za početak, bilo bi dobro da uvedu to na listu usluga koje nude.
Anonymo lepo kaže kabinet gradonačelnika jer ako zelenilo bude nudilo ovu uslugu (zelenilo ima spisak usluga i cenovnik https://www.zelenilo.rs/dokumenti/cenovnik), ostaje gradu da plati. Takođe, što se tiče ovakvih radova, gde se cele ulice renoviraju, Zelenilo nema veze sa njima, već zavisi šta je u projektu, a u njemu je ono što Grad kao investitor zahteva.
 
Ja mislim da je trenutno nadležna Direkcija za građevinsko zemljište.

Uvek sam dobijao odgovore od njih za prijave projekata u toku, tj, koji nisu predati Gradu.

Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда Ј.П. +381(11)20-41-300 info@beoland.com Његошева 84, 11000 Београд, Србија | http://beoland.com
 
Zelenilu bi možda vredelo obratiti se u kontekstu postojećih drvoreda, da prilikom zamene nedostajućih/starih stabala izvrše i postavljenje kaseta.​
S tim što bi trebalo napomenuti da su potrebni prstenovi / kasete, odnosno najmanje 2 postojeća na po 1 drvo.
Ja mislim da je trenutno nadležna Direkcija za građevinsko zemljište.

Uvek sam dobijao odgovore od njih za prijave projekata u toku, tj, koji nisu predati Gradu.

Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда Ј.П. +381(11)20-41-300 info@beoland.com Његошева 84, 11000 Београд, Србија | http://beoland.com
Hvala na odgovoru. Da li da se prilikom pisanja pozovem i na to da bi drveće sa ovako plitkim prstenovima moglo da ošteti novopostavljenu instalaciju?​
 
Ja mislim da je trenutno nadležna Direkcija za građevinsko zemljište.

Uvek sam dobijao odgovore od njih za prijave projekata u toku, tj, koji nisu predati Gradu.

Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда Ј.П. +381(11)20-41-300 info@beoland.com Његошева 84, 11000 Београд, Србија | http://beoland.com
Stigao odgovor, idemo dalje. 👇

Poštovani,
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda nije investitor predmetnih radova.
Možete se obratiti Servisnom centru grada Beograda: servisnicentar@beograd.gov.rs

S poštovanjem,

Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda J.P. +381(11)20-41-300 info@beoland.com Njegoševa 84, 11000 Beograd, Srbija www.beoland.com
 
Danas su cevi pukle na još TRI mesta. Sve je trulo.

Čitav dan su pokušavali da reše skoro nemogući problem na raskrsnici. Pre izvesnog vremena sam pisao da bi bilo dobro da su prešli na moderniji sistem jednog velikog podzemnog servisnog kanala za sve instalacije. Nažalost nisam ni bio svestan koliko je to postao akutan problem i kod nas. Od ukupnog vremena u kome rade provode najmanje 80% vremena samo pokušavajući da se uvuku između starih instalacija (doduše to važi za raskrsnice). Dakle kako da se uopšte provuku između njih, a zatim da tom prilikom ne dodirnu bilo koju jer odmah puca. Čak ne moraju ni da je dodirnu jer je dovoljne promena pritiska unutar zemljišta zbog iskopane rupe BLIZU cevi, lli vibracija od teških mašina. Onda negde prilično daleko od tog mesta u cevima pod pritiskom popusti odavno neelastična zaptivka na nekom prastarom ventilu. Nekad se kašika bagera između dve stare cevi može uvući samo u vertikalnom položaju, onda se ispravi da bi zahvatila i podigla zemlju ispod nivoa tih cevi, ali se onda više ne može izvući u horizontalnom položaju. Ili kašika nadole mora da se spušta pod nekim veoma neobičnim uglom da bi izbegla optičke kablove ili cevi na površini, ali onda nema potreban domet. Pošto je kanalizacija ne neka 4 metra dubine, a većina instalacija na samo 1 metar. Bog zna kad će ovo da se završi.

IMG_0979.JPG


IMG_0982.JPG


IMG_1006.JPG


IMG_1009.JPG


IMG_1016.JPG


IMG_1252.JPG


IMG_1254.JPG


IMG_1261.JPG


IMG_1262.JPG


IMG_1264.JPG
 
Poslednja izmena:
Kao na videu neko ce tako da snima poslije sapica inace drvo su vratili banderu nisu plocnik traljavo govorim za kraljice marije
A u glavnoj kad popucaju cevi sve se izmesa bice veselo
 

Манифестација „Најлепша цветна алеја Земуна”


Општина Земун традиционално организује манифестацију „Најлепша цветна алеја Земуна”, са циљем да допринесе већем ангажовању грађана у уређењу зелених површина и унапређењу естетике простора и квалитета животног окружења, саопштено је из ове општине.

Општина позива грађане Земуна да представе своје цветне алеје, балконе, вртове, међублоковске озелењене површине и цвећњаке, уређена дворишта школа и вртића, вртове испред предузећа, летње баште и друге зелене оазе.

У такмичењу могу да учествују грађани, стамбене заједнице, предузећа, угоститељски објекти, школе и вртићи са територије Земуна, а избор најлепших зелених простора је у седам категорија: Најлепша зелена површина око стамбене зграде, Најлепши балкон, Најлепша зелена површина испред пословног објекта, Најлепше школско двориште, Најлепше зеленило око предшколске установе, Најлепше уређено зеленило угоститељског објекта и Најлепша окућница.

Поред наведених, постоје и специјалне награде за најпосвећеније љубитеље природе и њихов допринос промоцији одговорног односа према зеленим површинама.

Одлуку о најлепше уређеним зеленим просторима у свакој категорији појединачно доноси жири који има обавезу да утврди стање зелених површина свих субјеката пријављених за манифестацију, те да донесе одлуку у складу са пропозицијама.

Најбољи у свим категоријама биће награђени младицама дрвећа и цветним аранжманима на свечаности која ће се одржати 23. јуна у галеријском простору Канцеларије за младе Општине Земун у Косовској 9.

Током манифестације „Најлепша цветна алеја Земуна 2023”, поред избора за награду за најлепше зелене површине Земуна, жири доноси и одлуку о томе која ће „цветна алеја” представљати Земун на градском такмичењу „За зеленији Београд”.

Заинтересовани за учешће у такмичењу могу се пријавити до 18. јуна на бројеве телефона: 011-2197-985 и 062-8018-892 или путем електронске поште: tanja.kukobat@zemun.rs.

 
Jutros nekih 25 radnika, par masina radi.

Inace prebačen je ulaz na parking na stranu od keja pre nekoliko dana i raskopan deo kod prošlog ulaza.
U Beogradskoj pukla vodovodna cev, mozda ima neke veze sa promenom pritiska i zatvaranjem zbog radova.
 
Iza RK Beograd u glavnoj, ,,javni,, besplatni parking zatvoren radi preuredjenja. Tik uz njega te veličine otvoren privatni sa naplatnim rampama.
Oba zakupio privatnik...
Do glavne pristup kolima sve teže.
 
Nije da brojim, al' ovo je već treći put. Što lepo ne zatvore vodu, isprazne cevi, i onda o jednom trošku polupaju kompletan vodovod i onda lepo uzmu i bez ikakvih opstrukcija uzmu i rade rekonstrukciju.​
 
Jer stanari morjau da imaju vodu to se radi tako sto se uradi novi cevovod testira se spoje se svi objekti i stari se najcesce ostvi u zemlji ali to nisu predvidjeli ovom rekonstrukcijom ocigledno
 
Vrh