Šta je novo?

Genex (Geneks kula)

Ja ne idem na Zvezdu (ne mogu ni da planiram a često ni da stignem na vreme u Pionir) ali znam dosta ljudi koji idu i koji jednostavno - ne žele da se presele u Arenu, nije to to :)
 
Hajde u "poverenju" da vam kažem nešto kao neko ko ima kakav-takav aktivistički staž. Stanari verovatno znaju da ne mogu da spreče prodaju i da država sigurno neće da kupi Genex jer je već predvidela da neki od "dežurnih" investitora dođe do iste. Ono što stanari rade je pravljenje pritiska i dizanje interesovanja javnosti kako bi im se neki od gorućih problema koji postoje i koji će još više eskalirati posle prodaje rešili jer je sada jedini trenutak u kojem se koliko, toliko oni zapravo i pitaju za nešto.
Da ne gledam ponovo Delijine postove u kojima moli da se ne podnose prigovori na Zahin projekat koji će oplemeniti Kalemegdan, a onda posle 10 godina na tom mestu dobismo tranzicione soliterčine pod nazivom K-District u stilu predgrađa Ulan-Batora.

Da li bi se ja da sam na mestu stanara se bunio? Skoro sigurno bi.
Da li bi koristio taktiku koju stanari koriste? Skoro sigurno ne bi.
 
Poslednja izmena:
Па имају они искуства у томе - већ су добијали од града прескупи лифт на поклон, свака им част. Пре тога, станови на 30. спрату су се продавали будзашто дуже од деценије, станари проклињали Свевишњег што им је баш тамо уделио гајбу.

Само не треба људи да се буне тако да испадну безобразни дебили - и то толики, да би од власти која овде какав-такав разум хоће да уведе били на неки начин кажњени. Богме су заслужили.

@relja
Да, него је мислим др Небојша екс магистар поменуо такву могућност. Велика је потенцијална разлика у приходу од карата.
 
Poslednja izmena:
Takođe, nije mi najjasnije koju oni vezu imaju sa Genex kulom, osim te jedne zajedničke pasarele koja suži kao put za evakuaciju.
Dobar deo stanara stambene kule su bivši zaposleni Genexa, i dobrom delu se zaista duguju pare. Al to se zna kako se potražuje, nema tu mnogo filozofije.
Pasarela nisam siguran da je predviđena da bude požarni put, pošto mislim da uslov da to budu ispunjavaju sva stepeništa genexa jer su fizički dobro odvojena od ostatka. Pasarela je opremljena kao poslovni prostor i ima dva sprata od recimo 40ak kvadrata, mokri čvor i najjači pogled ikad. Skoro je batica neki iz stambene zgrade pokušao to da uzurpira (po priči ovih iz Genexa) pa je sad sve zamandaljeno i pokriveno kamerama. Takođe koliko sam shvatio poslednji sprat stambene kule takođe pripada poslovnoj ili tako nešto, baš zbog toga da ne bi postojao pristup mostu iz stambene.
 
Hajde u "poverenju" da vam kažem nešto kao neko ko ima kakav-takav aktivistički staž. Stanari verovatno znaju da ne mogu da spreče prodaju i da država sigurno neće da kupi Genex jer je već predvidela da neki od "dežurnih" investitora dođe do iste. Ono što stanari rade je pravljenje pritiska i dizanje interesovanja javnosti kako bi im se neki od gorućih problema koji postoje i koji će još više eskalirati posle prodaje rešili jer je sada jedini trenutak u kojem se koliko, toliko oni zapravo i pitaju za nešto.
Da ne gledam ponovo Delijine postove u kojima moli da se ne podnose prigovori na Zahin projekat koji će oplemeniti Kalemegdan, a onda posle 10 godina na tom mestu dobismo tranzicione soliterčine pod nazivom K-District u stilu predgrađa Ulan-Batora.

Da li bi se ja da sam na mestu stanara se bunio? Skoro sigurno bi.
Da li bi koristio taktiku koju stanari koriste? Skoro sigurno ne bi.
U prevodu sa srpskog na srpski: Hoće da im budući vlasnik sredi i njihovu kulu?
 
Nek smanje cenu(kad već nisu uspeli da prodjau iz par krugova) i uslove novog vlasnika da sredi zajedničke delove ispred zgrade(što je svakako u interesu novog vlasnika).
 
Pa Beobanka je dobila dozvolu pre koji dan, uskoro kreću radovi.
A @Delija, koji je solidno dobro obavešten tvrdi da ima podosta ozbiljnih interesenata.
 
Meni je zao sto je ova zgrada ispalao kao stambeno-poslovna a ne poslovna. Nek budu srecni sto su ziveli u vreme kada je vladao soc komunizam i sto su dobili stan za dzabe, nadolazece generacije sigurno nece da trpe debile na gazeli koji se bune jer privanto ne mogu da se organizuju da saniraju ono sto su dobili dzabe.
Da su skupljali pare prethodnih 10 godina koliko kukaju (i duze), do sad bi mogli da sagrade novi geneks ispred na tom platou. Ali ne, i dalje socijalizam zivi rent free u njihovim glavama.
 
Стечајни управник/држава су сами због своје неспособности спустили цену генекса јер нису средили власничке односе
Проблем јесте паркинг
Демонстранти су уз помоћ удавимо београд промашили фудбал на протестима а заправо имали су простора да ућаре нешто за себе.

 
Стечајни управник/држава су сами због своје неспособности спустили цену генекса јер нису средили власничке односе
Проблем јесте паркинг
Демонстранти су уз помоћ удавимо београд промашили фудбал на протестима а заправо имали су простора да ућаре нешто за себе.

Navodno su taj upravnik, njegov brat i još par bitangi vrlo smišljeno planirali tu čarlamu oko delova zgrade koji pripadju i levom i desnom krilu isključivo iz lične koristi. Njima je svejedno da li će zgrada otići u bescenje, samo ako bi namakli sebi nekoliko stotina hiljada eura. Prema izjavama stanara i pisanju medija ta braća i ostatak bande su preduzeli više ilegalnih radnji u tom smislu. Udavimo Beograd antipatišem odavno, ali država je ovde debelo zakazala jer su pomenuti i dalje u akciji
 
Данашња - 23.01.2023., само за @Шомија303

IMG_20230123_134947_resized_20230123_030715179.jpg
 
Стечајни управник/држава су сами због своје неспособности спустили цену генекса јер нису средили власничке односе
Проблем јесте паркинг
Демонстранти су уз помоћ удавимо београд промашили фудбал на протестима а заправо имали су простора да ућаре нешто за себе.

Bukvalno su likovi umesto da su rekli, došli smo po svoje, krenuli sa nekom demagogijom koja niđe veze...
 
Danas (juče) mi je upravnik rekao na pitanje oće li biti prodaje, da će verovatno biti, ima 4,5 zainteresovanih strana. Doduše iz iskustva mu ne verujem ništa, pa ni da je danas (juče) utorak...
 
Овај део му није лош:
Država bi mogla Geneks kulu da pokloni socijalističkim nostalgičarima, koji joj savetuju da ona kupi tu zgradu. U tom slučaju država bi, kao darodavac, morala da postavi samo jedan uslov primaocu poklona – rok od najviše tri godine da Kulu stavi u poslovnu funkciju i da to garantuju ličnom imovinom.
А и доста од наведених техничких детаља је вероватно тачно; да придодам да најславнији део зграде, онај на врху, нема употребну дозволу (има ли је онда цела зграда?).

Па, можда на крају остане највећи градски билборд.
 
Ne znam da li iko osim medija UM grupe uzima Mišu Brkića za bilo šta ozbiljno.
 
Да је мени познато, узимају га за озбиљно Шапоњић и Сочанац из Нелта, пошто га пред сваку Нову годину зову на свечану вечеру.

И морам рећи да, кад је неки став у Србији радикално у несагласју са општеважећим наративом, да мени сваки пут отвори поље да промислим о свему томе још једном. Могуће је да ми готово у свему грешимо, тим пре што смо тако склони изменама мишљења (рус, измена = издаја) о истим предметима и процесима. Тако је нпр. моја проф. ликовног у оближњој гимназији ову зграду звала "монструм од чудовишта", а моја мајка (учествовала у градњи Генекса) - "два идиота". То био предмет спрдње. И онда се одједном као сви ложимо на ту зграду. Заштитили смо бившу продавницу "Словенијалеса", сада "Еуромедик", приземни бетонски квадар, у мом блоку као "објекат од великог значаја", као да је Студеница! Па онда примање на Добровића и на његов Ђенералштаб, она спрдња са поштом на Савском тргу...

Нисам сигуран да ми, са таквим људима и институцијама које они чине, знамо где ударамо. Не мрзим ја ову зграду, да се разумемо, желим јој све најбоље - да се добро уда, тј. да нађе озбиљног инвеститора - али ако остане џиновски билборд, не би требало да се чудимо превише.
 
Овај део му није лош:

А и доста од наведених техничких детаља је вероватно тачно; да придодам да најславнији део зграде, онај на врху, нема употребну дозволу (има ли је онда цела зграда?).

Па, можда на крају остане највећи градски билборд.
Да, тим делом јесте поентирао али:

Нема гараже - Није тачно
Немогуће је адпатирати и користити као пословни простор - Није тачно
Неће је нико купити - Највероватније није тачно.
Ако је и купи неко биће близак власти -Нисам тако сигуран
 
Може, нормално, и била је пословна зграда.
Може и у станове, ако је висина плафона баш толики проблем, мада, ја бих радио тамо и са плафоном на 2.60, пошто и сад радим у адаптираном стану.
 
Ne znam da li iko osim medija UM grupe uzima Mišu Brkića za bilo šta ozbiljno.
Jeste, druže, Miša Brkić prodavao krompir iz gepeka u Žarkovu do 2014. kad je UM pokrenula svoj prvi informativni medij. Nije kojim slučajem radio u "Novostima", "Borbi", "Našoj borbi", "Vremenu", bio urednik u "Politici", radio za "Glas Amerike", "Ekonomist" itd.

Uostalom, njegov stav iznet u kolumni je baš u suprotnosti sa dominatnim uređivačkim uglom u UM medijima u vezi sa prodajom Geneksa, gde uglavnom dominira stav kako se "naš Geneks" otima i daje nekakvim zlim privatnicima u bescenje.
 
Poslednja izmena:
Vrh