Šta je novo?

Generalštab

Imajuci u vidu politicke igrace vezane za ovaj projekat jasno je da ce on biti realizovan. Ako se ponavlja mantra da je ovo izdaja, da Generalstab treba obnoviti i slicne iluzije apsolutno nista nece biti postignuto. Realisticnim pristupom mozda i se moze pozitivno uticati. Jel projekat idealan? Daleko od toga... Moze biti mnogo lepsi, bilo bi bolje da su zgrade 5 - 10 spratova manje.. Treba insistirati na sto vecim unapredjenjima npr celog bloka zgrada izmedju Nemanjine, Resavske, Kneza Milosa i Masarikove kao i celog ovo projekta generalno. Zgrade imaju dobru osnovu u Ar Deko stilu, treba to razraditi i unaprediti konstruktivnom kritikom. Sve ostalo je lajanje na karavane koje nece imati efekta.
 
Veća je izdaja što smo dali bombardovan onaj vojni objekat za Američku ambasadu,ovo je bar privatna investicija
 
Kakve sve gluposti covek ovde moze procitati, od toga da Kushner nema para do toga da je deo satanisticke sekte?!
Da li ste vi realni?
 
Veća je izdaja što smo dali bombardovan onaj vojni objekat za Američku ambasadu,ovo je bar privatna investicija
И није, пошто је ушушкана на Дедињу, а овде би била директна демонстрација моћи и понижења свим грађанима.
 
Za sada je 2:1 za Amerikance, a videcemo koji rezultat ce doneti aranzman sa generalstabom. U kratkom roku su poveli Amerikanci sa 2:0, bombardovanjem generalstaba i vile u kojoj je obitavao Milosevic, a onda mi smanjujemo rezultat na 2:1, paljenjem americke ambasade. Sokirani Amerikanci se u defanzivi sele na Dedinje i podmuklo planiraju komercijalno zauzimanje generalstaba, u cilju povecanja vodjstva nad Srbijom.
 
Nikad nisam razumeo paljenje objekata za nešto što su uradili ljudi.

U svakom modernom protestu i svakoj revoluciji se gradu, infrastrukturi i budžetu j..e sve po spisku. Ali retko kada se isto uradi LJUDIMA koji su zapravo odgovorni za to za šta se protestuje.

Treba poraditi na tome. Vratiti se tradicionalnim vrednostima i praksama.
 
Poslednja izmena:
1719142648349.png

1719142677626.png
 
Макета је била део поставке изложбе:

"НИКОЛА ДОБРОВИЋ – ПОД ЗАСТАВАМА МОДЕРНИХ ПОКРЕТА"​


и са осталим кадровима са изложбе тада постављана на форуму.
 
Да, интересантно би било да је од белог или светлог материјала.
Али иако би само здање (на мој укус) боље изгледало, тим би се још мање уписивало са осталом орхитектуром
 
Моје мишљење је да би се зграде када би биле скроз беле боље утопиле у околину и мање штрчале.
 
Ima možda još jedn varijanta: zamislio sam postojeće zgrade sa nešto dorađenim oblicima (malo, ništa drastično) , bež tonovima i modernim plavim staklima.

U svakom slučaju sve je bolje od poklanjanja amerima koji su ga i srušili, da ga posle zamene megalomanskim urbicidnim kulčinama.
 
Ако иког занима шта пише на разгледници то је ово: Шаљем троје новина, или Шаљем трије новине - Милан и Мица. Једно од ово двоје је тачно.
 
Nikad nisam razumeo paljenje objekata za nešto što su uradili ljudi.

U svakom modernom protestu i svakoj revoluciji se gradu, infrastrukturi i budžetu j..e sve po spisku. Ali retko kada se isto uradi LJUDIMA koji su zapravo odgovorni za to za šta se protestuje.

Treba poraditi na tome. Vratiti se tradicionalnim vrednostima i praksama.
Чаушеску није преживео револуцију.
 
Zaobidji me sa prevazilazenjem proslosti. Jb e mi se da Srbi bilo sta prevazilaze i bilo kome, pogotovu zapadu. Sto se mene tice, mozemo prevazidjemo ceo 20ti vek jos jednim izletom skroz od ohrida do trsta pa da ispravimo proslost tamo gde je zaskripalo.
99% Srba van Srbije živi i podiže nova pokolenja na zapadu. Od sportista, naučnika i kuvara do vodoinstalatera, šofera i električara. Toliko o neprevazilaženju.
 
Vrh