Šta je novo?

Generalštab

Боље да су Трампу дали марину на Дорћолу, да тамо року 4 куле и среде Тесли музеј, а Чесима генералштаб да га среде и озелене.
 
Nego, zasto trotoar na danasnji dan izgleda ovako?

Jel za to kriv Djilas, jel i za to treba da cekamo Trampa da nam popravi ili sta?

1000004926.jpg
 
Pa iz istog razloga zašto propadaju ploče u Knezu i kocke na Trgu - Đilasovci noću demoliraju.

I autobuse demoliraju, idu i odšrafljuju delove, reko onomad mr dr Šapić, kad se Ikarbus raspao na pola nasred ulice.

Ipak je u toku hibrdni rat protiv Srbije.

Inače ajde što je asfalt u raspadu, nego što se SNS 12 godina nije smilovao da sa stajališta skloni prazne propale žardinjere koje ničemu ne služe a smetaju svima.
 
Poslednja izmena:
Videćemo šta će biti. Biće zanimljivo videti da li će ista ta ekipa da protestuje i protiv amerikanaca, kao što je to činila protiv BnV.
Bukvalno zamišljam oksimoron u stilu:

Protest protiv izgradnje Trampovih kula u organizaciji prozapadne opozicije i prozapadnih nevladinih organizacija

Samo čekam da to vidim pa da kažem sebi sve sam video i ništa me više ne može iznenaditi.
 
Protest protiv grubog krsenja zakona.
Ma kako god to nazvao, oksimoron je da prozapadni političari i nevladine organizacije oragnizuju protest protiv američkog projekta i to projekta iza kog je jedna od najbogatijih američkih porodica + vrlo verovatno sledeći USA predsednik.

Kada budem video taj oksimoron moći ću da kažem sve sam video :)
 
Tu je jedini problem sto vi botine u dubini duse znate sta mislite o svemu ovome i znate sta bi bilo da ste vi opozicija, a da zuti ovo rade, a sada morate ovo da branite svojim radikalskim srcima. Seselj i radikali brane americki projekat kojim se poklanjaju i ruse zgrade ostecene u bombardovanju, ja mislim da smo vec sad sve videli i da nam ne treba vise.
 
Tu je jedini problem sto vi botine u dubini duse znate sta mislite o svemu ovome i znate sta bi bilo da ste vi opozicija, a da zuti ovo rade, a sada morate ovo da branite svojim radikalskim srcima.
Prvo i prvo ja nisam bot. Drugo ti maakr pretpostavljas (ako nisi citao detaljno) cime se bavim, jasno ti je da sam u lovi, i da mi posao ne zavisi od toga ko je na vlasti (osim ako ne mislis da Vucic isto tako lobira za mene i nabacuje mi projekte USA i EU korporacija).

Tako da prosto moras da prihvatis da ovo sto pisem pisem cista srca i isto ovako bih pisao i da su na vlasti zuti ili crveni ili neki treci. Prosto ja ne gledam KO je sta uradio, nego iskljucivo STA je neko uradio.

Pored toga ti i Bender aludirate da bih hejtovao i protestovao da se kule grade izmedju Sakure i Save, a da me za centar grada boli uvo, reci cu ti jos jednom da sanjam dan kada ce se na mestu toplane Novi Beograd izgraditi kule od par 200-250 m visine jer bi mi bilo uzivanje da sednem na terasu, pijuckam kafu u ambijentu kao da sam u Bangkoku, Majamiju ili Dubaiju.
 
Nisam citao, mozes da napises jos jednom za mene cime se bavis i koliko love imas.
 
Људи са 95% свих коментара се слажем. АЛИ ово је земља Србија. Гренела плаћамо ми као лобисту тамо преко баре. Ово је пуштена прича како би се Трампова пажња усмерила мало на нас. Сећате се шта је ОН урадио пред оне изборе кад је ишао Клинтоновим на ноге а Трамп победио. Вероватно рачуна да би сада овим уступком зграде А и Б у случају Трампове победе добио неку милостињу. КО ГОД да је у питању, на том месту треба да буде спомен обележје и да се реконструише зграда и врати својој намени а то је да буде генералштаб односно као што је и дан данас у кули Министарство одбране. Београд на води је нешто потпуно другачије. Ту није било ничег вредног пре, чак се обнавља Бристол, пошта итд.
А ове зграде су симболи отпора! Дакле желим да верујем да је ово само потез пред изборе у САД и да ће на крају испасти другачије.
Simbol otpora čemu, zdravom razumu?
25 godina tu stoje i niko da ih rekonstruiše, sruši ili bilo šta drugo da uradi, a sve vreme provejava neki patetični narativ, eto neka vide stranci kakvi su oni zločinci kako su nas ubijali, a u realnosti, kad stanac porođe verovatno pomisli, jesmo im j. majku, ne mogu 25 godina da se oporave.

Neka dobije Tramp zgradu, pa makar jednom u zadnjih 30 godina da su nam oči okrenute put Amerike i da ne čekamo da Rusi zauzmu Berlin, pa da nam bude bolje.
 
Nisam citao, mozes da napises jos jednom za mene cime se bavis i koliko love imas.
Vlasnik sam srednje velike IT firme koja posluje iskljucivo sa klijentima iz USA i EU.

I jos jedna bitna stvar. Ne samo da sam za izgradnju svih solitera koji su trenutno u planu, vec apsolutno podrzavam da se soliteri grade i u drugim delovima grada, a ne samo u centru i na Novom Beogradu. Apsolutno sam ZA da se soliteri i poslovno/hotelski kompleksi grade i na teritoriji Krnjace, Borce, Ovce... jer mislim da je to jedini nacin da se te lokacije urbanizuju i da ne izgledaju kao varosice u unutrasnjosti Srbije. Isto tako mislim da bi bilo fantasticno da se izgrade resort naselja duz obale Dunava, npr. ispod Visnjice (deo koji gleda beloj steni). zatim izmedju Vince i Grocke i izmedju Grocke i Smedereva u kojem bi takodje fokus bio na visokim zgradama koje se nalaze na obali i dobili bi naselja kao sto je npr. Benidorm u Spaniji.

Eto bio sam dovoljno otovren da sa tobom podelim svoje snove i nadam se da ce pravac razvijanja ovog grada ici ka tome.
 

Prilozi

  • benidorm-header.jpg
    benidorm-header.jpg
    183,4 KB · Pregleda: 85
Тротоар буквално као из бомбардовања.
Ово се заиста слажем. Не постоји никакво оправдање што јавне површине у центру града (и не само у центру наравно), овако изгледају. Овакво стање не може да се правда никаквим недостатком новца или нечим другим. Једноставно, мислим да је у питању јавашлук, незаинтересованост, помешан са корупцијом. Цео центар града је ижврљан, мусав, плоче су расклиматане, стубови уличне расвете излепњени налепницама и огласима. То је истина, и након 10 година једини кривац за то може да буде онај који је све те године на власти.
 
jer bi mi bilo uzivanje da sednem na terasu, pijuckam kafu u ambijentu kao da sam u Bangkoku, Majamiju ili Dubaiju.
E, ali vidis, to je skroz ok.

Beograd nema nikakvu potrebu da se ogranicava, jednako kao sto ima mesta i za rok i dzez i bluz i klasiku i Breskvicu i Teju Doru i Sinana... i nista ne treba da se ukida i zabranjuje jer ima mesta za sve, tako je i sa gradnjom.

Ne znam sta je tesko prihvatiti da 4 kule od 30 spratova nemaju mesta u Kneza Milosa?

To nije takva ulica i nije namenjena za to.

Zato treba da postoji plan za Kneza Milosa, maksimalna visina zgrada, obnova fasada, poplocavanje trotoara, podzemne garaze, metro stanice...

Sto bi bilo najslicnije ovome

1000004928.jpg



A ako bi se investitor, kao neki ovde, napravio pametan i rekao da su na kraju te ulice visoke zgrade, lepo ga usmeriti ka Krnjaci. A ta Krnaca ne postoji, neki su pogresno to shvatili ovde, investitor nece Krnjacu, hoce Kneza Milosa, ali nase je da mu kazemo da ne moze ta spratnost u Kneza Milosa, a ako hoce ekvivalent Parizu, nek ide u Krnjacu, znajuci da to nece prihvatiti.

Tako da mu ostaje opcija da gradi ako hoce u Kneza Milosa, ali samo tako da postuje zakone.

A za kulcine ima druge lokacije.

Ne treba Beograd ceo da bude u dvospratnicama sa hipsterskim kaficima u prizemlju, ali ne treba ni ceo da bude u kulcinama, dovoljno je velik i ima mesta za sve. Ali ima mesta za sve samo ako se radi po zakonu i ako struka odlucuje, a ne ako gradis sta hoces, gde hoces.
 
Ово се заиста слажем. Не постоји никакво оправдање што јавне површине у центру града (и не само у центру наравно), овако изгледају. Овакво стање не може да се правда никаквим недостатком новца или нечим другим. Једноставно, мислим да је у питању јавашлук, незаинтересованост, помешан са корупцијом. Цео центар града је ижврљан, мусав, плоче су расклиматане, стубови уличне расвете излепњени налепницама и огласима. То је истина, и након 10 година једини кривац за то може да буде онај који је све те године на власти.
Potpuno tačno i apsolutna odgovornost gradskih vlasti. Svaki put se iznerviram kada vidim neki novi išarani zid i ravnodušnost gradskih službi. Došli smo u situaciju da majmuni vise sa mostova dok ih šaraju i nikom nista.
 
Vlasnik sam srednje velike IT firme koja posluje iskljucivo sa klijentima iz USA i EU.

I jos jedna bitna stvar. Ne samo da sam za izgradnju svih solitera koji su trenutno u planu, vec apsolutno podrzavam da se soliteri grade i u drugim delovima grada, a ne samo u centru i na Novom Beogradu. Apsolutno sam ZA da se soliteri i poslovno/hotelski kompleksi grade i na teritoriji Krnjace, Borce, Ovce... jer mislim da je to jedini nacin da se te lokacije urbanizuju i da ne izgledaju kao varosice u unutrasnjosti Srbije. Isto tako mislim da bi bilo fantasticno da se izgrade resort naselja duz obale Dunava, npr. ispod Visnjice (deo koji gleda beloj steni). zatim izmedju Vince i Grocke i izmedju Grocke i Smedereva u kojem bi takodje fokus bio na visokim zgradama koje se nalaze na obali i dobili bi naselja kao sto je npr. Benidorm u Spaniji.

Eto bio sam dovoljno otovren da sa tobom podelim svoje snove i nadam se da ce pravac razvijanja ovog grada ici ka tome.
Jesi ti nekad bio na Julinom brdu? Labudovom?
 
Ako stoji iza struka iza toga i napravljen je plan da to sve moze da funkcionise i da ima broj ljudi koji zele da zive u tim stanovima, imaju para da kupe nekretninu i placaju odrzavanje, onda nije problem da NBGD ide u tom pravcu.

Taman da se i izmeste sve drzavne institucije tamo, kao i vecina privatnih firmi iz centra.

Centar cemo da pretvorimo u pesacku zonu i uzivamo sa turistima u bezbriznoj setnji, drvecu, zelenim povrsinama, kaficima, izlozbama, koncertima, biciklizmu...

Dodjite na primer kada bude BG maraton pa vidite kako je Beograd lep kada nema saobracaja, videcete fasade na koje niste ni obratili paznju, podseticete se sta znaci u miru setati, bez da upadate u rupe, sudarate se sa pesacima, spasavate zivu glavu na pesackom...
 
Јес, Београд град-музеј. Мало морген. А и могао би, ал` би био међу сиромашнијим по садржају. И прилично скорашњи - пошто је то нов град.

Буквално најбоље што се десило последњих година је оживљавање пословног простора у центру.
 
Pešačka zona kroz centralno gradsko jezgro je bila predviđena nekim planom ranijih godina. Već sam pisao o tome.
Verovatno ima ljudi koji to bolje znaju od mene. Govorim o vremenu Bakočevića kao Gradonačelnika Beograda.

Po tadašnjoj nekoj zamisli pešačka zona bi se protezala od Kalemegdana, pa preko Kneza i Terazija sve do Slavije i završavala se kod hrama Svetog Save.
Preduslov je izgradnja linije metroa ispod.

Voleo bih da o toj ideji diskutujemo.
Šta vi mislite?
 
Vrh