Šta je novo?

Generalštab

NYTimes: Kushner Developing Deals Overseas


Muzej?



GIv-Qi-IAW0-AEcyvy.jpg


Nadjoh jos jedan render (Studio Genesis) :

1x-1.jpg


Prvo sam mislio da je greska u prvom renderu, ali sad se vidi da su tri kule. Gde ide ova treca? Izmedju stare zgrade generalstaba i privrednog suda?
Једино добро овде су руски трамваји на сликама.
 
Poslednja izmena:
Kako treća ? Zar će da ruše zgradu u Kneza Miloša?

Ja se lično bojim da da. Videću sa ljudima sa mog portala da li je moguće da nekako to saznamo ili pošaljemo zahtev za slobodan pristup informacijama od javnog značaja narednih nedelja.

Pozicija 3. kule jasno implicira da planiraju da ruše i Stari Generalštab.

Ukoliko se takav zločin bude dopustio... Pa ne znam šta bih i rekao osim da zaplačem... Ali bez bilo kakve ironije...
 
Da, Tramp ide u ćorku, pitanje je samo na koliko godina i po kojoj od 4 optužnice koje se trenutno vode protiv njega. Belu kuću će videti opet samo na razglednici.

Posle izbora u USA u novembru nećemo više čuti ni reč o ovom projektu.

Ovaj naš se uvek kladi na pogrešne ljude ,ali uvek.

Како ћеш сад ти, у небраном си грожђу,
ако подржиш поклањање Генералштаба Американцима испашће да си за Трампа, а ако не подржиш онда си против НАТО,
тешка ситуација.
 
Uh, daj bože. Ozbiljno.
Iako nisam za to da ostanu ruševine, ali nisam ni za ovo investitorsko iživljvanje.
Iskreno ja sam za to da se ovaj krš od "Sutjeske" već jednom sruši , dosta je bilo. Ali od ovog projekta neće biti ništa, Tramp je već kažnjen sa skoro 500 miliona dolara zbog pronevere, treba to da plaća a nema keš , moraće da prodaje svoje zgrade i golf klubove po Americi, nova suđenja mu tek predstoje. Taj njegov zet Kušner nešto mulja sa Saudi Arabijom, ali da li ima dovoljno saudijskog kapitala za ovakve investicije ( i da li su oni uopšte zainteresovani ) je veliko pitanje ili tek treba da traži dodatne suinvestitore...

Ne bi me iznenadilo da ovo sruše taman negde do američkih izbora i onda da tu ostane prazna rupa u potrazi za novim investitorom , verovatno opet ima da bude neki UAE deal ili tako nešto.
 
Која смо ми лакрдија од државе…
Тако је! Мора да се гради и ради. Онолики парк на ушћу зврји празан а може да буде светски као у Емиратима, а и код Бетон хале треба да се гради јер је то добро за привлачење нових страних инвестиција, које Србија вешто привлачи захваљујући промишљеној политици председника Александра Вучића.
 
Povodom ove priče o potencijalnom američkom ulaganju u Beograd, sećam se pre petnaest godina, mozda i vise, sa kakvom se euforijom pričalo o izgradnji velilkog kargo centra na Surčinskom aerodromu.
Arhitekta Bobić iscrtao silne zgradurine pored auto-puta.
Medlin Olbrajtova najavljivala ulaganja. Čitava euforija oko toga.
 
Све је то жвака за сељака. И свако ложење на стране инвестиције.
 
Vecina forumasa ovde nema taj kapacitet da razume vaznost ovog projekta i koliko mocna jevrejska porodica stoji iza njega. Srbija mora da iskoristi ovu sansu i uradi sve da se realizuje ovaj projekat! Prvenstveno zbog svoje sigurnosti! Da li mislite da bi se iko usudio da napadne Srbiju u koju Kusneri imaju svoj biznis? Nema sanse! Na kraju krajeva jevreji su ti koji odlucuju ko sme koga da napadne u svetu. Pritom ne treba zaboraviti Trampa ciji hotel bi se verovatno nasao ovde. Siguran sam da bi on jednog dana na otvaranju rekao ,,Bajdena je zanimalo ovde da rusi a mene da gradim".

Sto se tice arhitekture...meni se bas svidja. Mesavina Beograda i Njujorka. Jedino sto nije po nasaj meri jeste to sto svi stanovi nemaju terase. U Njujorku nije popularno imati terasu dok kod nas bas nije popularno nemati terasu. Tu se vidi da arhitekta bas i ne poznaje nase trziste iako je uzeo neke elemente od Beogradjanke.

U svakom slucaju fenomenalan projekat koji treba podrzati. I pozivam forumase da prestanu da se boje svega sto je novo (kad god se pojavi neki novi projekat odmah krecu napadi), promene su dobra stvar zato sto se tako napreduje i razvija.

20240316_152548.jpg
 
Vecina forumasa ovde nema taj kapacitet da razume vaznost ovog projekta i koliko mocna jevrejska porodica stoji iza njega. Srbija mora da iskoristi ovu sansu i uradi sve da se realizuje ovaj projekat! Prvenstveno zbog svoje sigurnosti! Da li mislite da bi se iko usudio da napadne Srbiju u koju Kusneri imaju svoj biznis? Nema sanse! Na kraju krajeva jevreji su ti koji odlucuju ko sme koga da napadne u svetu. Pritom ne treba zaboraviti Trampa ciji hotel bi se verovatno nasao ovde. Siguran sam da bi on jednog dana na otvaranju rekao ,,Bajdena je zanimalo ovde da rusi a mene da gradim".

Sto se tice arhitekture...meni se bas svidja. Mesavina Beograda i Njujorka. Jedino sto nije po nasaj meri jeste to sto svi stanovi nemaju terase. U Njujorku nije popularno imati terasu dok kod nas bas nije popularno nemati terasu. Tu se vidi da arhitekta bas i ne poznaje nase trziste iako je uzeo neke elemente od Beogradjanke.

U svakom slucaju fenomenalan projekat koji treba podrzati. I pozivam forumase da prestanu da se boje svega sto je novo (kad god se pojavi neki novi projekat odmah krecu napadi), promene su dobra stvar zato sto se tako napreduje i razvija.

Pogledajte prilog 192755
Sada će da te napadnu da si bot i sendvičar. To je nekima ovde vrhunac intelektualnog naprezanja.
 
Паде ми сад нешто на памет,
ако ово са Генералштабом прође могли би онда и Немцима да поклонимо место на Косанчићевом венцу где се налазила Народна библиотека, па да направе неку пивницу тамо по узору на оне у Минхену.
 
Паде ми сад нешто на памет,
ако ово са Генералштабом прође могли би онда и Немцима да поклонимо место на Косанчићевом венцу где се налазила Народна библиотека, па да направе неку пивницу тамо по узору на оне у Минхену.
mogli bi i ovima da damo savsku postu
da izgrade beograd na beogradu na vodi
 
Jbt koliko su neki ljudi zatucani pa to je jezivo. Da li je moguce da toliko plitoko razmisljate? Pa vi mora da nista od vaseg zivota niste uradili sa takvim nacinom razmisljanja. Verujem da radite za minimalac.
 
Koliko ce ljudi ziveti u 3 ili 4 kule, svaka po 30 spratova, i kako ce izgledati Kneza Milosa, koja je i ovako prenatrpana, kada svi ti ljudi krenu na posao?
 
Koliko ce ljudi ziveti u 3 ili 4 kule, svaka po 30 spratova, i kako ce izgledati Kneza Milosa, koja je i ovako prenatrpana, kada svi ti ljudi krenu na posao?
Sad će ti forumaši koji imaju kompleks od Njujorka i Hong Konga napisati kako je sve to normalno i da su saobraćajni kolapsi odlika izgrađenog, uspešnog grada. Isti oni koji klepeću o efikasnosti, utilitarizmu i jurenju produktivnosti i BDPa će objašnjavati kako je normalno da sve od Zemuna do Konjarnika mili ili stoji po 4 sata (ujutru i popodne) svakog radnog dana.

Pritom većina tih klepetala i kompleksaša koji navijaju za tovarenje ljudi i kvadrata na Desnoj obali Save, uopšte ni ne žive tu. Neki čak ne žive ni u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Vrh