Šta je novo?

Generalštab

Па куд ћеш већу симболику, на пример Американци бомбардују и окупирају Техеран и на месту зграде команде Револуционарне гарде коју су уништили направе Мекдоналдс или тако нешто.
Sto se mene tice mogu da stave betonski dildo ("arapi" vec napravili jedan na savi) ako ce lepo da mi plate i ako ce moja drzava da ima vecu korist nego oni. Ne znam kada cemo poceti da primenjujemo taj mentalitet da gledamo sopstvenu korist a ne glupi srpski inat koji nas je doveo do toga da prosecna srbenda nema kicmu vec prodaje glas za 1000 dinara
 
Sto se mene tice mogu da stave betonski dildo ("arapi" vec napravili jedan na savi) ako ce lepo da mi plate i ako ce moja drzava da ima vecu korist nego oni. Ne znam kada cemo poceti da primenjujemo taj mentalitet da gledamo sopstvenu korist a ne glupi srpski inat koji nas je doveo do toga da prosecna srbenda nema kicmu vec prodaje glas za 1000 dinara

У суштини исти принцип, само ће је продати скупље од 1.000 дин, немам ништа против америчких или било којих других инвестиција, али мора да постоји ваљда бар нека граница., јел мора баш ту.
 
Може ли неко да направи монтажу неоштећених зграда са застакљеним деловима који су сада у црвеном камену?
 
Ne znam kada cemo poceti da primenjujemo taj mentalitet da gledamo sopstvenu korist a ne glupi srpski inat koji nas je doveo do toga da prosecna srbenda nema kicmu vec prodaje glas za 1000 dinara
Zavisi šta podrazumevaš pod korist.

Recimo, neki ljudi smatraju da je nama korist, odnosno interes, i da se Beograd natovari, natrpa, nabije, napumpa, nafiluje, nasiluje... sa što je moguće više ljudi i što više kvadrata, što skupljih. Jer oni vide korist A, B, C od toga. Ali su slepi da vide i arogantni da priznaju štetu i cene D, E, F, G... Grad koji ima (mislim, imaće ako se ovako nastavi) 3 miliona ljudi, 700.000 vozila, boga pitaj koliko zgradurina a paralisan je non stop, u njemu vlada anarhija i infrastruktura ne funkcioniše... će na kraju biti produktivan i perspektivan koliko i grad od 200.000 ljudi. Jer radi sa smanjenim, okrnjenim kapacitetom, i stalno se guši u problemima. To neki ljudi opsednuti gradnjom i jurenjem para ne kapiraju.

Elem, isto je i sa Generalštabom. Slažem se svakako da inaćenje i držanje tih ruina ništa dobro neće doneti. Ali daleeeeko od toga da sam ravnodušan i pri stavu "ma nek izgrade šta god, samo da mi dobijemo pare". Jer ne samo što mi, građani i država, nećemo videti te pare niti korist od njih (veći deo toga će otići Partiji, a ostatak će se protraćiti na promašaje od projekata i nabavki), nego stav "samo nek se gradi" vodi u urbanistički, saobraćajni i komunalni haos. Tako da i nije baš svejedno šta će da posade tu. Ne kažem da treba da ostane ovako kako je (100 puta sam na forumu lajao protiv rupe na Kosančićevom vencu) ali daleko od toga da je svejedno šta i kako i da je samo bitno da se gradi. Ja kao običan kmet, pUšak i putnik JGPa svaki dan prolazim kroz delove grada na Desnoj obali Save koji su podvrgnuti mentalitetu i doktrini "samo nek se gradi, više kvadrata i ljudi => bolji život" i gledam kako to izgleda. Ko veliki disfunkcionalni brlog, koji svake nedelje negde pukne po šavovima. A ako računamo i saobraćaj - svakog radnog dana, ujutru i popodne.
 
Poslednja izmena:
Šta kaže Ćuta? :( Ljudi moji našta smo mi spali. Dok je Ćute i njemu sličnih vladaće ovi jos hiljadu godina.
 
Sto se mene tice mogu da stave betonski dildo ("arapi" vec napravili jedan na savi) ako ce lepo da mi plate i ako ce moja drzava da ima vecu korist nego oni. Ne znam kada cemo poceti da primenjujemo taj mentalitet da gledamo sopstvenu korist a ne glupi srpski inat koji nas je doveo do toga da prosecna srbenda nema kicmu vec prodaje glas za 1000 dinara
Znači ti bi prodao glas za malo više od crvene? Kurva je kurva dal radi kod plavog mosta za dve crvene ili u hiltonu za 1000e
Mogli bi i neki kukasti krst da stavimo u kragujevcu ako se nemci otvore pošteno
 
Па куд ћеш већу симболику, на пример Американци бомбардују и окупирају Техеран и на месту зграде команде Револуционарне гарде коју су уништили направе Мекдоналдс или тако нешто.
Izgradnja Generalštaba je počela 1955, znači - američkim parama. Tad smo defakto još bili u NATO...

Alah dao, Alah i uzeo, iliti - Kako došlo, tako i o`šlo.
 
Izgradnja Generalštaba je počela 1955, znači - američkim parama. Tad smo defakto još bili u NATO...

Alah dao, Alah i uzeo.

Добро, ето сад бар кад ми кажу “какав је тај ОДКБ савез кад чланице међусобно ратују, кад је то било у НАТО” имам аргумент да им одговорим да је то било 1999.
 
`99. наравно нисмо били у НАТО, него 1955. Али чланице НАТО јесу међусобно ратовале (1974.), ако је то битно.
 
Ма, погледај под "Балкански пакт" (напад на било коју од три чланице - од којих су две биле у НАТО - значи аутоматски војну помоћ осталих чланица...).

Били смо, најблаже речено, придружени члан - страховито наоружаван и финансиран, као да је прави члан. Тада смо једино и имали озбиљан привредни раст (и 12% годишње). Пре тога је у земљи била глад. Зграду Генералштаба градили бисмо, с опроштењем, од г... без америчких пара.

Служио сам војску у 21. веку - и носио амерички пешадијски ашовчић, М 1943.

А пошто се инсистира на савремености, може се рећи и да смо 1955. још били Украјина, ето, ако је то прецизније.
 
Poslednja izmena:
Ovo gradi Trump tako da je sve bogougodno. I svi ovi što se bune iz razloga sećanja na zločine nato pakta pod okriljem mraka, polako će da okrenu priču čim se pročuje ko bi tu da gradi. Biće i svečanog dočeka. Putina ćemo dočekujemo ispred hrama, a ovoga ispred buduće Trump kule.
 
Lose je da se rusi, lose je i da se obnovi ili... a ipak je najgore da bude kao do sada. Tu smo sampioni sveta, ne postoji ni africka zemlja koja ponosno cuva rusevine u najstrozem centru grada, preko puta najvaznijih drzavnih zgrada.
 
У праву си за Африку, веорватно зато што су се недавно стрсли колонилијалих окупатора па нису стигли ни да изграде, а камоли да зарате.

Али има једна земља, која је око рушевина направила парк у САМОМ центру града.
1710423043790.png

1710423101576.png
 
Treba imati u vidu i veličinu, poziciju i konfiguraciju samog objekta. Na primer, GŠ je mnogo veći nego kupola u Hirošimi. Uz to, oko kupole je mogao da se napravi park, dok oko GŠ ne može. Samo ono ispred Kompleksa B, i to pod uslovom da država i budući korisnici daju.

Takođe, Japanci su posle imali odrešene ruke da okolinu mesta udara i pola grada rekonfigurišu i izmene iz temelja. Kod nas je drugačija situacija, svuda oko GŠ je izgrađeno i užurbano gradsko tkivo. I u Hirošimi je ostao taj objekat koji je funkcionalno bio neupotrebljiv, dok su delovi GŠ - ili njihova lokacija - i dalje upotrebljivi i uz to se nalaze u gradu i vremenu kada mnoge institucije čekaju da dobiju svoj prostor.
 
Poslednja izmena:
Генералштаб као полурушевина није, не може и не сме бити икакав симбол или још горе споменик бомбардовања.
То је види психолошког притиска на грађане који гледају рушевине сваки дан пролазећи туда (видети под ефекат сломљеног стакла).
Kako god krstili te objekte, oni će uvek podsećati narod na NATO bombardovanje, isto kao što će narod uvek rupa na Kosančićevom vencu podsećati narod na bombardovanje u II svetskom ratu, ili Kalemegdan koji će uvek podsećati narod na period vladavine Turaka, ili što će zgrada vlade da podseća na ubistvo Zorana Đinđića, Muzej Jugoslavije na Tita, Beli dvor na Tita i Karađorđeviće...​
 
Da se rauzmemo zgrada generalštaba kakva god vojska bila je simbol drzave Srbije,to dal su naši generali dobri il nisu to je nesto drugi možemo zgrada je simbol vojske ,doći će posle neki drugi komadant…ali u ovom slučaju ja bi postavio pitanje zasto nije prodata a ne data na koriscenje…za dzabe naravno …💁‍♂️ili kakva god da je suma manja je od kupovine
 
Зато ће државне институције и предузећа да буду у изнајмљеним просторима док ове две зграде за чију обнову нису потребне ко зна какве паре зврје пусте четврт века.
 
Poštovani,
Pozivamo Vas na konferenciju za medije koja će se održati u petak, 15. marta 2024. ispred zgrade Generalštaba (Birčaninova 5 – ugao Nemanjine i Kneza Miloša u Beogradu) sa početkom u 13 h. Tema konferencije je pokretanje peticije za sprečavanje poklanjanja kompleksa zgrada Generalštaba ofšor kompanijama i pokretanje inicijative da se na toj lokaciji umesto „Beograda na vodi 2“ izgradi memorijalni centar posvećen žrtvama NATO agresije 1999. godine.
Ekološki ustanak 👇

 
Poštovani,
Pozivamo Vas na konferenciju za medije koja će se održati u petak, 15. marta 2024. ispred zgrade Generalštaba (Birčaninova 5 – ugao Nemanjine i Kneza Miloša u Beogradu) sa početkom u 13 h. Tema konferencije je pokretanje peticije za sprečavanje poklanjanja kompleksa zgrada Generalštaba ofšor kompanijama i pokretanje inicijative da se na toj lokaciji umesto „Beograda na vodi 2“ izgradi memorijalni centar posvećen žrtvama NATO agresije 1999. godine.
Ekološki ustanak 👇

Pa dobro ni to nije realno ,za uzimas celu površinu grada,tako je bombardovan i savezni mup pa je nikla zgrada
 
Evo jaj pokrećem peticiju da se ceo Beograd proglasi za područje memorijalnog centra posvećenog žrtvama stradanja u zadnjih 2 hiljade godina. Svaku izgradnju treba unapred sprečiti i stvoriti uslove da celo gradsko područje bude jedinstveni memorijal.
 
Nek im se da da iskoriste ceo prostor, a ne da stoji ono dvoriste i rupa u sredini zgrada i livada ispred.

To ce im biti dovoljno kvadrata da ne prave monstruma tu nego da bude u visini zgrada prekoputa.

A i kulu bi mogli da odfikare, nije strasna, ali bolje bi bilo bez nje.
 
"Лепа села лепо горе - а ружна остају ружна чак и кад горе..." Грозио сам се тих зграда и пре рушења. По мени, одавно су тебали да уклоне те рушевине.
 
Rusevina je uklonjena ostalo je delimično oštećen objekat a i b
Koji mogu da se saniraju
 
Vrh