Šta je novo?

Generalštab

НБС је имала срећу да је Славија разваљена од 2. светског рата и да дан данас има рупе, и да је на дистанци од већине објеката :D Иста зграда се не би лепо уклопила на раскрсници Кнеза Милоша и Немањине. И опет, Славија је и даље незаокружена и крезава.
 
20231029_003517.jpg

I jedna iz sale ratnika stare zgrade generalstaba
20231031_231140.jpg
 
Ja imam dobru ideju kao da izgleda obnovljeni Generalstab. Da imam sposobnosti nacrtat napravio bih crtez.
 
Zato što je rat uvek u modi za trenutnu vlast. Izbegao sam predizbornu ćutnju. 😊
 
Ode i Generalštab izgleda.

Ekološki ustanak je objavio:

Ekološki ustanak Vas poziva na konferenciju za medije dana 13.03. koja će se održati u prostorijama Ekološkog ustanka,na adresi Terazije 27,I sprat sa početkom u 13h.

Ekološki ustanak je došao u posed dokumenta - Predlog Ministarstva građevinarstva,saobraćaja i infrastrukture za donošenje zaključka kojim će se usvojiti tekst investicionog ugovora i ovlastiti Goran Vesić da isti potpiše u ime Vlade Republike Srbije sa "renomiranom" američkom kompanijom,upućen Vladi Republike Srbije,a na osnovu kojeg bi Republika Srbija dala u zakup na period od 99 godina bez naknade sa mogućnošću konvertovanja u pravo svojine, takođe bez naknade, zemljište na lokaciji 'Generalštaba' između ulica Birčaninova ,Resavska, Masarikova i Kneza Miloša - kompleks koji predstavlja kulturno-istorijsku celinu čiji je pravni status kulturno dobro od velikog značaja, koja je oštećena tokom NATO bombardovanja 1999, a na kojoj bi ta kompanija vršila poslove "revitalizacije i razvoja lokacije".

Sadržaj ovog dokumenta sa pravno-političkom analizom, ime američke kompanije, kao i zahtevi ka organima javne vlasti biće detaljno predstavljeni na sutrašnjoj konferenciji.

Pozivamo vas da Vašim prisustvom zajedno učinimo ovu temu vidljivom javnosti uz poštovanje principa transparentnosti kod donošenja ovakvih odluka.

Ekološki Ustanak
 
Izgleda da je prosla 25. godisnja zabrana da se ista uradi povodom Djeneralstaba. Nije smelo nista da se dira da bi nas "podsecalo". Ja sam cak mislio da mora 50 godina da stoji
Mislite da je slucajnost?
Nista nije slucajnost
 
Ne podržavam ideju da Ameri dobiju ono što su sami uništili, ali opet, 25 godina imamo dve ogromne ruševine u centru grada.
 
А ту су у даље неоштећена кула у којој су канцеларије МО, и са друге стране ослоњени на рушевину стари-нови ђенералштаб из доба краљевине, касарна 7. пука и зграда ВБА.
Зар је толико тешко средити зграде (па и променити фасаде ако је онај црвени камен баш скуп) и ту уселити било шта државно ако војсци није потребан тај простор?
 
Vrh