Šta je novo?

Generalštab

Наравно, ова фаза је подразумевала стабилизацију. Реконструкција ће чекати паре...
 
13599841_1144544088935222_7239034691011023982_n.jpg
 
Свима који су ми реплицирали:

У потпуности погрешно сте схватили шта сам написао. Дакле, ја се нисам бавио темом о томе шта ту треба да буде, остане или да се накнадно уради. Само сам констатовао мотиве овог пројекта и чињеницу да је исти у потпуности завршен.

Време ће показати да ли је констатација на месту или не.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397270#p397270:116qlgr3 je napisao(la):
Delija » Čet Jul 14, 2016 11:07 am[/url]":116qlgr3]Свима који су ми реплицирали:

У потпуности погрешно сте схватили шта сам написао. Дакле, ја се нисам бавио темом о томе шта ту треба да буде, остане или да се накнадно уради. Само сам констатовао мотиве овог пројекта и чињеницу да је исти у потпуности завршен.

Време ће показати да ли је констатација на месту или не.
A motiv je da srbi zaborave bombardovanje 1999.godine isto kao sto su i ono 1945.godine nakon obnove Beograda. :bash:

Ovaj je skroz otisao u aut ili se preracunao u preuzimanju stavova tuđih
 
Мани ме се, психопато један. Годинама ме уходиш по интернету.
 
lepi":21srb7m4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397270#p397270 je napisao(la):
Delija » Čet Jul 14, 2016 11:07 am[/url]":21srb7m4]Свима који су ми реплицирали:

У потпуности погрешно сте схватили шта сам написао. Дакле, ја се нисам бавио темом о томе шта ту треба да буде, остане или да се накнадно уради. Само сам констатовао мотиве овог пројекта и чињеницу да је исти у потпуности завршен.

Време ће показати да ли је констатација на месту или не.
A motiv je da srbi zaborave bombardovanje 1999.godine isto kao sto su i ono 1945.godine nakon obnove Beograda. :bash:

Ovaj je skroz otisao u aut ili se preracunao u preuzimanju stavova tuđih
Zašto je samo nama neophodno da držimo ruševine u samom centru grada da bismo se sećali da su nas bombardovali? Što se tiče Kosančićevog venca, ruševine biblioteke i dalje stoje, okružene raspalom ogradom i jedva vidljivom tablom na kojoj piše šta se tu nalazilo. Taj prostor bi mogao mnogo bolje da se uradi, isto važi i za Nemanjinu gde su morali da postavljaju konstrukcije kako ne bi fasada pala ljudima na glavu. Pa gde je tu logika? Koliko je gradova po celom svetu rušeno iz ovog ili onog razloga, pa nigde ne zaboravljaju šta se desilo, niti im je potrebno da drže ruševine po gradu.

Naravno da bi trebalo postaviti ili na tom mestu ili negde drugde spomenik, muzej, ili nešto drugo. Ali držati ruševine ispred zgrade Vlade u samom centru je stvarno jadno.
 
Mislim da je najpametnije obnoviti zgrade koje su tu bile do 2. sv.
 
Zasto je zgrada desno i dalje sva u ostecenjima od gelera?
 
Касарна 7. пука није имала озбиљније интервенције на фасади. А зашто, па зато што државни врх баш брига да плати сређивање те јако репрезентативне грађевине.
 
И боље што није. Како су замазали делове старе ВА, који су оштећени..
 
ova leva strana sve razje..na, ovde nema popravke. 4 i 5 ploča odozgo su uništene
 
Tacno sam predpostavio da ce na kraju ovako da izgleda, cak sam bio i veci optimista, misleci da ce staviti veliki plakat preko ovog rascepa koji su napravili.....
 
Туристи

image.jpg


Рушевине Генералштаба, пре него што их је власт уклонила јесу де факто биле највећа и дефинитивно најупечатљивија туристичка атракција у Београду, посебно за западне туристе. Да ли се то неком свиђа или не, ствар је личног става али је сува чињеница да јесте било једно од главних дестинација за турсите.

Мени лично је то деловало као вин-вин ситуација, где се потенцијално могло лепо зарадити и то скретајући пажњу на нашу националну трагедију управо туристима махом из земаља које су нам то и начиниле.
 
И даље могу да обилазе рушевине савезног и републичког МУПа као и РТСа.
 
Konzervirati deo rusevina sa velikim staklenim povrsinama sa zastavama svih zemalja ucesnica agresije iznad, ostatak pretvoriti u muzej stradanja Srba u poslednjim ratovima i Vojske Srbije nesto slicno kao Muzej Holokausta. Sve ostalo bi bilo greh prema sopstvenom narodu.
 
Fenomen bombmardovanih zgrada kao atrakcije je i u tome sto su unistene 1999te, a danas svi turisti mogu slobodno da dodju da to pogledaju.
 
Mislim da se malo precenjuju te bombardovane zgrade kao neka apsolutna Beogradska turisticka atrakcija.
Realno ljudi ne dolaze u Bg prvenstveno zbog toga vec iz drugih razloga, to njima vise dodje kao neka usputna znamenitost.
 
Vrh