Šta je novo?

Generalštab

Na plakatu/bilbordu neka pise NE U NATO, kad vec nece muzej da prave. Malo podsetnika nije na odmet, gde smo bili i sta smo doziveli.
 
NGSm5Ft.jpg
 
kad ce vec da sruse to . Odvratno je i za turiste. Noze da se metne mali spomenik tamo za one kojima to treba...ali za grad koji zeli turiste uz one ruzne fasade koje imamo netreba nam i ovo!
 
Нема шта да се чудите? Појекат уклањања трагова бомбардовања генералштаба је у целости реализован и тиме су сви захвати на њему завршени до даљњег.
 
Ja mislim da toliko puta ruseni Beograd nije ni trebalo obnavljati, nego je sve te rusevine trebalo ostaviti kao svojevrsne podsetnike, a Beograd izgraditi na nekom drugom mestu.
Nista nismo naucili iz istorije :grand: :dil: :rant: :lol:
 
Kao sto sam i predpostavio. Napravili jos vecu rupu, izlili 3 grede i dosta je. Pa bar da su nalepili neku narandastu fasadu na te nove grede. Nista, bar jos 15 godina ce ovako izgledati, dok grede same od sebe ne propadnu brze nego ostatak objekta...
 
U istoriji se Beograd toliko puta rusio i obnavljao, zasto bi sad ovo poslednje bombardovanje bilo toliko posebno od prethodnih rusilackih napada? zato jer smo mi to proziveli? malo je ipak sebicno od nas da ostavljamo polu srusene objekte kako bi nam to ostalo kao podsecanje buducim generacijama, zasto nisu onda ostavili polu srusen Beograd posle drugog svetskog rata kao nauk nama sadasnjim generacijama a oni to uzeli i obnovili za nas i za buduce narastaje, ti sto su nas rusili hteli su da to upamtimo za svagda da su nas rusili ako nebudemo poslusni, zasto bi njima cinili uslugu i ostavili njima spomenike straha, ne treba da da sejemo strah prema buducim generacijama da se plase da brane istinu u koju veruju i budu casni a ne necasni i da brane tudje lazi i zlocine , treba da sve obnovimo i pokazemo da nam bombardovanje ne moze nista, i da smo kao narod jaki a ne konstantno da podsecamo na oziljke proslosti vec da se borimo da nasa deca imaju bolju buducnost nego mi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=395983#p395983:1ysdjuvl je napisao(la):
Igor » 05 Jul 2016 09:21 pm[/url]":1ysdjuvl]Par danasnjih fotografija


file.php

file.php

file.php

.............

Ja ne znam šta drugi vide, ali ja ovde vidim zgradu koja je u fazi popravke i vraćanja u prvobitno stanje.
 
Upravo tako. Uostalom kako je moguce uraditi popravku i ponovnu izgradnju urusenih delova ako se ne sklone u potpunosti.
 
Pa da. Zašto bi ponovo izlivali ove kaskade (i zatvarali jednu traku Nemanjine) ako će posle sve to u kompletu da ruše?
 
Ove zgrade zasluzuju vracanje u prvobitno stanje a ne da nam rusevine stoje 15 godina na jednoj od glavnih gradskih raskrsnica. I previse je vremena proslo da bi stajalo kao sto je bilo. Spomen obelezje moze da se uradi.
 
ja sam nekoliko puta napisao šta mislim o ovim zgradama. I ostajem pri tome. To ko ih je srušio im nikako ne daje na vrednosti.
Ali da 17 godina imamo ruševine u centru grada, prekoputa Vlade i na jednoj od najprometnijih raskrsnica je kriminal.
 
Зграда Владе је сређена врло брзо, али пошто је војска деценијама "9. рупа на свирали", ГШ и МО су могли да чекају.
 
Vrh