Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Izgleda da od ove druge faze Atrijuma 63 nema ništa... :violina: :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371225#p371225:323p29mw je napisao(la):
mekbejn » Pet Feb 12, 2016 11:18 am[/url]":323p29mw]zna li se kolko paara?
i pored toliko para, vodu kradu a do skora im je i struja bila vezana na stambenu zgradu :notok:
 
Pozdrav *

Samo da vas pozdravim i kažem da sam u dilemi za atrijum i stan od 45m2
Gledao sam toliko stanova da mi je muka ali ovi izgledaju ljudski....Terasa mi naravno ne igra ulogu.
Jel mi možete reći utiske i kako je išla procedura, koliko ste platili cenu kvadrata na kraju?
Stan sam obišao kada je sve bilo gotovo i jako mi se svidelo....jeste da je cena momačka ali...opet za tu lokaciju i zgradu...jasno mi je...
Ako stignete bacite koju poruku iz prve ruke, pa ko zna možda budemo komšije. Ja sam se čuo sa Peđom iz Basala i on mi je kontakt osoba za prodaju.

Hvala unapred
 
Pozdrav svima,
nov sam na forumu, pratim razne teme. Malo sam se raspitivao za Sun City.
Ima jos jedan dvosoban stan na poslednjem spratu, cena 1.800E m.
Garaža nije obavezna.
Za ostale strukture ne znam
 
Ja se raspitivao zato sto mi se dopao render zgrade. Cene stanova se kreću od 1520€ do 1850€ po m2 sa PDV-om. Po meni cak i dobra cena s obzirom na kvalitet. Jedino mislim da je minus demit fasada. Idu stolarija drvo aluminijum sa troslojnim staklom, a fasada demit??? Malo glupo, zar ne? Uglavnom kazu da su svi jednosobni i dvosobni stanovi već rezervni, a to je bilo pre mesec dana.
Meni se dopao jedan trosoban stan koji je trostrano orijentisan na istočnoj strani objekta.

Sent from my K007 using Tapatalk
 
0756e702d20accbf80b68ed00381f217.jpg

94b46482d9e334fb25b5dbcb629b370a.jpg

3eb0020da0255963fb278b6627b3b37b.jpg


Evo i slika tog trosobnog koji mi se dopao.

Sent from my K007 using Tapatalk
 
Evo i ostalih trosobnih. Neko je vec stavio ovaj jedan koji se gradi u najvise jedinica.

c39eefc99a45431e3149be6e900e060f.jpg

39e0a519b79aaf4a30bfac76bae29f20.jpg

036306bd41eeb8b7af6edbb96f353211.jpg


Zakačio bih i brošuru materijala i opreme koju ce ugrađivati, ali ne mogu preko Tapatalk_a. Sve ostalo vam je na sajtu.

Sent from my K007 using Tapatalk
 
Cene stanova su od 1.496 evra /m2 do 1.850 sa PDVom. Cena garaza 9.000 I 10.000 zavisno od nivoa.
Prizemlje, vecim delom, je Merkator I krov ovog objekta su zapravo ove zelene bastice koje pripadaju stanovima prvog sprata.

Brosuru materijala i opreme imam u PDFu ne znam da postavim :oops:
 
Znači one baštice ni nisu u nivou zemlje, već praktično na prvom niovu. Onda je ok što su ih onako ogradili po stanovima na tom spratu, bolje nego da svako ima pristup.
 
Да не бих отварао нову подтему, а пошто је реч о блоку 63, боље да је овај план овде.

Реч је о пројекту гараже са комерцијалним делом у овом блоку. Гаража би се градила, једног лепог дана, на углу улица Јурија Гагарина и Нехруове на оној слободној пољани, код оне бензинске станице.
Гаража ће имати неколико нивоа тј. сутерен, приземље и пет спратова, укупне површине 54.000 м², укупно ће имати 2030 паркинг места, а у приземљу гараже ће бити комерцијални део. Наравно градиће се и интерна саобраћајница.

Ево и ортофото приказа положаја будуће гараже и краћи опис исте:
Pogledajte prilog 1
 
Ovakva lokacija na uglu 2 vazne saobracajnice je za stambeno poslovni objekat a ne za garazu.
 
Mogu samo izneti svoje licno misljenje, posto nisam neko cije obrazovanje ima veze sa arhitekturom i urbanizmom.
Ugao dve velike i opterecene saobracajnice po meni nikada nije dobra lokacija za stambeni prostor.
Poslovni da, ali stambeni bi po meni trebao biti ipak humanije postavljen u 'unutrasnjosti' blokova koji su oiviceni visoko opterecenim saobracajnicama.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375341#p375341:u21a8gqn je napisao(la):
laki72 » 10 Mar 2016 12:37 pm[/url]":u21a8gqn]Mogu samo izneti svoje licno misljenje, posto nisam neko cije obrazovanje ima veze sa arhitekturom i urbanizmom.
Ugao dve velike i opterecene saobracajnice po meni nikada nije dobra lokacija za stambeni prostor.
Poslovni da, ali stambeni bi po meni trebao biti ipak humanije postavljen u 'unutrasnjosti' blokova koji su oiviceni visoko opterecenim saobracajnicama.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Laki, da je tako ko sto mislis onda ogroman broj zgrada u Beogradu a i u svim gradovima sveta bi trebalo prenameniti.
Raskrsnice su uvek najvrednija zemljista za stambene objekte samim tim imaju i najvecu trzisnu vrednost jer je raskrsnica uvek bolja lokacija od sporedne ulice ili sokaka posto na tim mestima ima najveca koncentracija ljudi.
Pogodne su za radnje u prizemljima, restorane i lokale raznih namena koji su odlucujuci faktori da se neko opredeli da kupi stan u zgradi koja ima u svom direktnom okruzenju prodavnice i lokale sa raznim sadrzajima.

Problem buke se danas lako resava sa zvucnim izolacijama zida i novim generacijama prozora za duplim ili troduplim staklima.
Tako da bi ova raskrsnica definitivno bila dobra za stambeno poslovni sadrzaj a po najmanje za garazu, no zivimo u Srbiji tako da me ne cudi ova namena.
 
spatiotecte":1vtc3bb7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375341#p375341 je napisao(la):
laki72 » 10 Mar 2016 12:37 pm[/url]":1vtc3bb7]Mogu samo izneti svoje licno misljenje, posto nisam neko cije obrazovanje ima veze sa arhitekturom i urbanizmom.
Ugao dve velike i opterecene saobracajnice po meni nikada nije dobra lokacija za stambeni prostor.
Poslovni da, ali stambeni bi po meni trebao biti ipak humanije postavljen u 'unutrasnjosti' blokova koji su oiviceni visoko opterecenim saobracajnicama.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Laki, da je tako ko sto mislis onda ogroman broj zgrada u Beogradu a i u svim gradovima sveta bi trebalo prenameniti.
Raskrsnice su uvek najvrednija zemljista za stambene objekte samim tim imaju i najvecu trzisnu vrednost jer je raskrsnica uvek bolja lokacija od sporedne ulice ili sokaka posto na tim mestima ima najveca koncentracija ljudi.
Pogodne su za radnje u prizemljima, restorane i lokale raznih namena koji su odlucujuci faktori da se neko opredeli da kupi stan u zgradi koja ima u svom direktnom okruzenju prodavnice i lokale sa raznim sadrzajima.

Problem buke se danas lako resava sa zvucnim izolacijama zida i novim generacijama prozora za duplim ili troduplim staklima.
Tako da bi ova raskrsnica definitivno bila dobra za stambeno poslovni sadrzaj a po najmanje za garazu, no zivimo u Srbiji tako da me ne cudi ova namena.
Ja tebi verujem :)
Samo sam izneo svoje licno vidjenje.
Moj izbor je periferija.
A i da sam u centru, uvek bih za stanovanje pre izabrao manju ulicu koja nema velikog saobracajnog prometa, nego opterecenu raskrsnicu.
A ovde pricamo o dve velike saobracajnice, od kojih je jedna vec sad jako opterecena 20 sati dnevno.

Meni kao stanaru zgrade nikakvu korist ne predstavljaju ni stotine automobila, niti hiljade ljudi, koji svakog sata prodju ispred moje zgrade ;)

Naravno da mi za lokal vazi sve suprotno, jer ako je prometno mesto vece su sanse za uspesno poslovanje.

To je moj 'dozivljaj' a naravno da ostavljam mogucnost da vecina eventualno zeli drugacije. :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki, tvoj dozivljaj je potpuno pravedan i osnovan na kvalitet zivota koji svaki od nas ocekuje od svoje sredine.
Svakako urbani zivot podrazumeva mnogo smetnji i mnogo stresa zarad nekih drugih pogodnosti ali kao sto si rekao sve je pitanje licnog izbora.
Ziveti na periferiji svakako nudi mirniji zivot i druge pogodnosti tako da mi je taj izbor svakako opravdan. ;)
 
Nedavno sam kupila stan u Abloku, u drugoj fazi. I planiram tamo da pređem sa porodicom, a razmišljala sam i o kupovini stana za izadavnje u Sun City-u, pa me zanima zna li neko koji je rok završetka izgradnje i neku lokaciju gde se prodaju stanovi?

Hvala! :)
 
Vrh