Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

A ti sto podignu ruke su nasi korumpirani odbornici koji mozda dobiju kintu ili sef dobije kintu a mi glasali da stitie javni interes ,moglo je to ostati sve zeleno za neka bolja pametnija vremena
 
Dozvoljena je gradnja i stambenog prostora, iz razloga što je u Generalnom urbanističkom planu propisana tzv kompatibilna namena objekata, pa je tako u poslovnoj ili komercijalnoj zoni, kompatibilna i namena stanovanje, kao i obrnuto. E sad, ukoliko u Planu detaljne regulacije (PDR, ranije DUP) nema izričitih zabrana stanovanja u komercijalnoj zoni, kao i ako nisu precizno uredjeni odnosi stanovanja i komercijale, tj stambenog i poslovnog prostora, npr obavezno 20% komercijale ili minimum 50% komercijale, eto odlične legalne prilike da u komercijalnoj zoni gurneš stanovanje i to kao što vidimo dominantno stanovanje, sa kolatelalnim komercijalnim prostorom, a što su lokali sa galerijama u prizemlju objekta.

Takođe, kao što vidiš planiran je i drugi objekat u drugoj fazi, koji je čisto komercijalni, a postoji mogućnost da je u ovom prvom objektu samo 50% čist stamebni prostor, a da su ostale planirane stambene jedinice tzv poslovni apartmani, šatro poslovni prostor a ustvari budući stanovi. To mi sad ne možemo ni da vidimo, niti znamo, dok ne izvršimo uvid u gradjevinsku dozvolu. Onda investitor u cilju što bržeg dobijanja gradjevinske dozvole, prihvati da u projektu ti stanovi figuriraju kao poslovni apartmani, plati za njih tj za adekvatan deo kvadrature naknadu za uredjivanje gradjevinskog zemljišta po ceni komercijalnog prostora, pa zatim u toku gradnje ili po završetku gradnje traži donošenje dopunskog rešenja kojim se menja prvobitna namena tog prostora u čisto stambeni da kupci ne bi plaćali Infostan kao za poslovni prostor, nego za stanove.

Otprilike to su neki načini da se tako izrazimo dozvoljenog ili na granici legalnog mućkanja, a u prilog ostvarenju ciljeva investitora. Medjutim, ovde mnogio više treba da revoltira i zabrinjava način sticanja čitavog ovog kompleksa zemljišta od Kozare do IMT-a koji se prostire izmedju blokova 61-64. Beše to jedne davne 2000. godine posle 5. oktobra, kada smo bolno arlauknuli ispred Savezne Skupštine, malo je zapalili, malo iz nje pokrali slika Save Šumanovića, Konjevića, Lubarde, a dok se taj urlik nije ni slegao, Opština Novi Beograd (pazi ne Grad Beograd) prilježno prilegla da donosi rešenja u periodu oktobar - decembar 2000. godine, te na osnovu starog zakona o gradjevinskom zemljištu i pre prenosa nadležnosti gazdovanja gradjevinskim zemljištem na Grad Beograd, uredno raspolagala ovim predivnim parcelama i komleksima i prenela ih odredjenim licima u zakup na 99 godina po prekrasnim cenama u to vreme. Čudno da se niko ne zapita koliko traje ovaj forum, kako to da nismo ispratili za sve ove godine davanje u zakup ovih parcela izmedju delova blokova 61-64, kako to da nije bilo javne licitacije ili javnog oglasa, a ono malo malo izleti investitor privatni i nešto gradi? Koga boli uvo za sve ovo? je*******iga, urlik je bio toliko jak da nismo mogli da primetimo značajnu inventivnost naše opštine na realizaciji privatnih investicija u cilju modernizacije Srbije i sveopšteg napretka, za dobro svih nas, koja se sastojala u otudjenju našeg zajedničkog zemljišta po niskim cenama (tj bez cena), kako bi nam svima bilo bolje. Zvuči poznato, a? Pogotovo u sadašnjem trenutku.
 
Hvala na detaljnim informacijama strasno i sad ujeo vuk magare da nece vucic ovo da preispita :bash: :bash: :bash: :twisted:
 
Upravo kako je Belka rekao, sve ove parcele sa komercijalnom delatnosti koje su mogle da se delom razviju kao stambene su cist kriminal, koji jos nema trunke veze sa zdravim razumom, posto niko normalan nema plan da izgradi objekat koji ima 50% komercijalnu, a 50% namenu stanovanje.

Obzirom da mislim da parcela pored ove, koje je tačno preko puta Immo centra, ima istu priču po pitanju zakupa i što je važnije promene gabarita POSLE davanja u zakup, evo oglasa sa EKapije koji čak i bez uvijanja pokazuje kako su se menjali koeficijenti.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... oo-Beograd

PONUDA GRAĐEVINSKOG ZEMLJIŠTA, PLAC 34, ZA IZGRADNJU KOMERCIJALNIH/ MALOPRODAJNIH OBJEKATA NA NOVOM BEOGRADU U BLOKU 63 (površine 5.483 m2) - Atrium Consulting doo Beograd

Izvor eKapija
Naslov: Građevinsko zemljište - Plac 34

Površina: 5.483 m2

Opis:

Građevinsko zemljište za izgradnju komercijalnih / maloprodajnih objekata locirano na Novom Beogradu. Dobar pristup iz svih pravaca i visoka vidljivost čine ovo zemljište veoma atraktivnim iz ugla maloprodaje. Plac 34 se nalazi tačno preko puta IMMO OUTLET CENTER u bloku 63 u gusto naseljenom delu Novog Beograda

Karakteristike:

Gradsko građevinsko zemljište za izgradnju komercijalnih / maloprodajnih objekata

Površina placa 5,483 m2

BRGP 4,400 m2 (prema starom planu)

Neto korisna površina 3,520 m2

Indeks zauzetosti 50%

Indeks izgrađenosti 0.8

Prema novom planu koeficijent izgrađenosti je povećan na 3.0

Zakup zemljišta na 99 godina

Svu dokumentaciju dostavljamo po zahtevu

Kontakt:

Atrium Consulting d.o.o.

Bul. Mihaila Pupina 165 g

11070 Novi Beograd

T: +381 11 2205 813

F: +381 11 2205 811

baic@atrium-consulting.com
 
direktor":2une0w2v je napisao(la):
Hvala na detaljnim informacijama strasno i sad ujeo vuk magare da nece vucic ovo da preispita :bash: :bash: :bash: :twisted:

Elementarni moral bi Vucicu trebalo da nalozi da najpre preispita legalnost svih objekata koji su u vreme dok je bio u radikalima podignuti na javnim povrsinama u opstini Zemun.
 
To se podrazumjeva kao i obne sojenice iza bloka 45 inace spomenuo sam ga samo kolokvijalno
 
t3k9.jpg
 
Direktore, sve mu diraj, al u sojenice u bloku 45 nemoj. Pa gde bi predsednik mogao da kosi travu u Beogradu, kad završi pečenje rakije u Bajčetini? A ti Sizife, sad si našao da kopaš po privremenim objektima iz perioda 1998-2000? A oni taman dogradjivani svake 3-4 godine kako koja legalizacija je dolazila, i svi dobili rešenja o legalizaciji, uključujući i današnju zemunsku vlast? Ajde brate mili, batali to, nego da se bavimo ozbiljnim kriminalom i borbom protiv korupcije. Pa ne mogu borci protiv korupcije biti u korupciji? Ili možda mogu? Ko zna?

Goje, nisi video ništa, nisi pročitao ništa.
 
relja":27o9hqmj je napisao(la):

Pored svih do sada iznetih primedbi na ovaj kompleks, moram još jednom da pitam - u čemu je fazon sa farbanjem novoizgrađenih zgrada u sivo :?:

Šta kao svejedno će da posive, pa da se ne mučimo!?
 
To je u trendu procitajte sta je u interviju rekao arhitekta geneksa u temi vidikovici beograda intervju je radio nas slan foruma i tada je bilo 50% poslovno i 50% stambeno u iistoj zgradio on je rijesene naso u zgradi koja nam je poznata kao geneks jedna kula poslovna jedna stambena spojene na vrhu i pod zemljom ,plus i tad je vladala fobija od visokih objekata jedva je izgurao projekat trebala je biti 10 spratnica

evo linka

Недавно сам са арх. Михајлом Митровићем имао сјајан интервју. За сада сам објавио само део о Западној капији Београда. Линк: http://serbum.com/?p=2574
 
STF je to lepo nazvao: sotonska arhitektura.
 
Može li ovo nekako da se spreči? Neka peticija, protest...
Ljudi na Zvezdari su se organizovali i izborili za peti parkić, možemo li mi za ovaj naš?
 
Nema šanse. Ovo je potpuno drugačija situacija. Ne gradi se na zemljištu koje predstavlja dvorište zgrade da se tako izrazimo, već u potpuno drugoj ulici preko puta jedne i druge strane bloka 63, između tih strana. Zemljište je regularno stečeno, dobijena gradjevinska dozvola, ovde bi policija mirne duše na intervenciju investitora došla i ispeglala revoltirane gradjane, najistaknutije demonstrante poslala na zadražavanje 48 sati da im se glave ohlade. Ova priča nema blage veze sa Petim parkićom. Jer tamo je neko hteo da nadžodžeri zgradu ljudima na nekih 5-10 ari parka koji je kompletno opkoljen zgradama, što je stvarno debilitet svoje vrste, a ovde je blok u kome se gradi potpuno slobodan, potencijalni revoltirani gradjani su u zgradama udaljenim 50-100 metara, izmedju tih zgrada i zgrade koja se gradi nalazi se i tržni centar, postoje dve saobraćajnice sa obe strane bloka u jednom smeru čiji je profil preko 20 metara, dakle samo ulice su široke 20 metara, a ugrožene zgrade su od ulica udaljene još 20-30 metara, imaju svoje posebne garaže interne saobraćajnice, ogroman parkovski prostor izmedju tih zgrada tipa 150 metara sa 80 metara, sa terenom za basket, mali fudbal, malim brežuljkom, klupe itd. Svako će pitati: Koje vama zelenilo još treba? Zašto se bunite?

Mislim, ja razumem revolt, uopšte revolt ljudi u blokovima 61-64, kao i 45,70,70-a,44 kad se neko doseljava u njihov kraj je uvek postojao, to je moj kraj na neki način, tu sam išao u osnovnu školu, ali nikad nije rezultirao nekim ozbiljnim protestima, jer radi se o ogromnom prostoru i nema efekta "peterca" kakv je slučaj sa Petim parkom.
 
Mislim da je ovde krucijalno kako je ovaj investitor dobio dozvolu za poslovno-stambeni objekat kad su prema planskoj regulaciji tu predviđeni samo komercijalni objekti. Ovde ima uslova da se kontaktira inspekcija Ministarstva građevinarstva da se ispita dozvola i da se vidi da li je tu baš sve urađeno u saglasnosti sa propisima.
I to što pre, ovo je najbrže pripremljeno gradilište koje sam ja ikada video u Beogradu. Za samo par dana posekli su drveće i već iskopali rupu za temelje. Ovde je očigledna namera investitora da što pre krene sa ozbiljnom izgradnjom pre nego što neko krene da ispituje zakonitost dozvola. Čudna je i koincidencija da se kreće u gradnju početkom jeseni, kad je već građevinska sezona pri kraju, a istovremeno dolazi do smene dosadašnje garniture vlasti u gradu. Očigledno je da se pokušavaju odrediti još poneki poslovi dok još nije izvršen transfer vlasti u gradu.
 
A veo na tu foru oko hotela u ns su danas pali matijevic ,aleksandar gradnja mislim da je holide in i jos neki likovi iz direkcije itd
 
Inače, zanimljivo je da smo o projektu "Atrijum 63" diskutovali još 2011. godine: viewtopic.php?f=21&t=546&start=1125

Isto tako je zanimljivo da je lokacijska dozvola za ovaj objekat izdata 24.11.2010: http://www.beograd.rs/download.php/docu ... tembar.pdf

A bar prema tabli sa gradilišta, građevinska dozvola je izdata 20.05.2013.

Projekat jeste bezveze, ali mislim da ne stoje teze o nekakvom ad hoc budženju krmačica u blokove uoči izbora. Politika je isuviše potpalila strasti, i voleo bih da je forum medved, pa da može da odspava do proleća :p
 
Tačno, ali em je projekat dugo "u pripremi", em se početak gradnje poklopio sa smenom gradonačelnika. Slučajnost? Moguće, ali teško za poverovati.

"Transparentnost" je posebna priča: svi su bili ubeđeni da će ovde biti niski objekti javne namene, što zbog objavljenih planova što zbog nekog naivnog urbanističkog razuma i logike, kao i postojećeg stanja na terenu.
Na onom linku iz 2010 nije bila navedena tačna lokacija u bloku 63, samo je pisalo "Lokacija Blok 63", što može da se shvati i kao lokacija prema Jurija Gagarina (pored Azzara) ili prema Vojvođanskoj, koju su izgledag konačno počeli da sređuju. Ništa nije sugerisalo da se gradi na površini između postojećih zgrada.
 
Ako me pitaš da li je "Atrium 63" još jedan u nizu urbanistički sumnjivih projekata koji u velikoj meri narušavaju početni koncept Novog Beograda - onda se tu slažemo. Ali to nije nešto što se dogodilo u poslendjih nedelju dana, već je reč o procesu koji, sada već možemo slobodno da kažemo, traje decenijama.

A to da li je puka slučajnost to što je izgradnja ovog projekta počela uoči smene Dragana Đilasa - mislim da jeste. Ako uzmemo u obzir činjenice da je lokacijska dozvola izdata 2010, da su informacije o projektu dostupne na internetu bar od 2011, kao i da je građevinska dozvola izdata u maju mesecu - ne treba biti vrstan pravnik kako bi se zaključilo da ti događaji nisu povezani.

Može se reći da i ti i ja vidimo problem - samo što ja mislim da je problem sistemski, a ti (kao i veliki broj drugih forumaša) misli da je problem personalni (samo da ode Đitler i sve će biti kul).
 
To sam i ja bas hteo da iskomentarisem. Ne pokrece se mehanizacija i ceo projekat tek tako i na precac zbog stolice nekog politicara i najave smene pogotovo ne u sitaciji kada su bitne papiroloske stvari vec zavrsene.
 
Nemam konkretnih saznanja osim ovoga na što sam pročitao na internetu, ali imam neki osećaj, i svestan sam da to je sasvim subjektivna stvar. Vreme će pokazati, za sada ne želim da tvrdim da niste u pravu.

Homer Jay":3u7wqssp je napisao(la):
Može se reći da i ti i ja vidimo problem - samo što ja mislim da je problem sistemski, a ti (kao i veliki broj drugih forumaša) misli da je problem personalni (samo da ode Đitler i sve će biti kul).

Bar što se mene tiče, nisi u pravu, i ja mislim da je problem sistemski i da se smenom jednog čoveka neće ništa promeniti. Praksa je pokazala da ga uvek zameni neko gori, alaviji, bezobzirniji, neko ko je posmatrao i učio od svog prethodnika i ko je spreman da ode korak dalje. Postojeći sistem je takav da isplivavaju samo gori.
I trudio sam se da ne koristm pogrdne nazive za Dragana Đilasa, Studio B, DS i sl. Dobro, možda jesam za dr. Šapića i još neke... ali bilo je suviše teško da to ne uradim :)
 
Čudi me da nikog od vas ne iritira način kako je svo ovo zemljište u sredini blokova otudjeno od strane države, konkretno Opštine Novi Beograd. To je najstrašnije od svega, ostalo je preiferna korupcija. Mislim da to treba da prokomentarišemo. Šta smo mi videli od para za to zemljište? Ništa? Nešto? Bilo šta? I koliko je uopšte cena po kojem je dato u zakup u fazi petooktobarskog dima, dok se vazduh još nije raščistio?
 
Odkud da ne iritira? Oguglali smo odavno pa više ne reagujemo.
 
Ovde ipak treba reći da su na tim površinama, kada su građeni blokovi 61-64, bile predviđene zgrade, a ne zelenilo.
 
Vrh