Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

ftj":2952gmvi je napisao(la):
Pozivanje na magazin tabloid je u rangu pozivanja na zonu sumraka ili treće oko.
Nije tačno, ne treba tako relativizovati!
Magazin "Tabloid" je baš pristojan magazin, retka svetlost u sveukupnom medijskom mraku :kafa:
 
belka":1y32p3mc je napisao(la):
Čekajte, jel neko rekao da ovo ustvari gradi Napred, preko nekog drugog preduzeća koje se zove Atrijum ili tako nešto? Izvinjavam se na off informaciji, da ne čitam unazad?

Inače cena je neverovatna: 1.600 evra plus PDV je oko 1730 evra za kvadrat, dakle 50 kvadrata za preko 80.000 evra. Ali, izgleda da ima kredita dovoljno i za to.

Mislim da je i PDV za stanove sada skocio sa 8% na 10% tako da ispada da je cena 1760eur m2, suluda cena za taj kraj grada i ocajnu mikro poziciju.
 
Ocigledno je da kraj grada vise ne igra skoro nikakvu ulogu vec sta konkretno dobijas za novac. Ako ce kv ovde biti 1700 onda moja gajba ladno vredi 1400, ma izini em sam blize centru em lepsi blok jedno 17 puta, a kad bi raselili ovo kinesko vasariste ispod 1500 nebi ni razmisljao!!
 
Evo nekoliko fotki sa gradilišta od danas
fotografija1082.jpg

fotografija1085.jpg

fotografija1086.jpg

fotografija1087.jpg

fotografija1089.jpg

fotografija1088.jpg
 
Ja ne razumem kako su ovde ubacili gradjevinsku liniju kao u suvom centru grada, rupa gradiliste je u centimetar do postojeceg trotoara. A udaljenost samog zida je jedno 40/50 cm, znaci bice direkto do trotoara.
Obzirom da je u sredini bloka "dvoriste" odnosno obicni svetlarnik, koliki je ovde procenat zelenih povrsina, 0?
 
Gledam u pozadini one betonske solitere... kako bi lepo bilo da se svi do jednog renoviraju, da dobiju termoizolaciju i fasade od kamena, eternita, trespe i alubonda (sve da bude iskombinovano) i aluminijumsku stolariju... :(
 
Nick Slaughter":cyujrfb9 je napisao(la):
Gledam u pozadini one betonske solitere... kako bi lepo bilo da se svi do jednog renoviraju, da dobiju termoizolaciju i fasade od kamena, eternita, trespe i alubonda (sve da bude iskombinovano) i aluminijumsku stolariju... :(
Па може, само би требало неко то да плати ! Станари ! хм
 
Лакше је сачекати пар година да се неки део одломи, убије некога па град плати реновирање..
 
DusanBG":i320yis6 je napisao(la):
Ja ne razumem kako su ovde ubacili gradjevinsku liniju kao u suvom centru grada, rupa gradiliste je u centimetar do postojeceg trotoara. A udaljenost samog zida je jedno 40/50 cm, znaci bice direkto do trotoara.

To se jednostavno moze objasniti time sto se vise ne projektuje po principima modernisticke arhitekture, vec smo se vratili na zatvorene uivicene blokove.
 
Grad bi trebao da krene u masovnu obnovu fasada u gradu... Znam reci cete nema para, ali neki nacin se mora naci... Em je lepse, em stedljivije, em poboljsava zivot gradjana, em zavodi red ako krene masovna kontrola nakon obnova...
 
Обзиром на став великог броја становника да их не занима ништа ван унутрашњег простора њиховог стана, једино решеење је да се уведе обавезнан износ за одржавање директно везан за фасаду и кров, који би на 10-15 година био намењен за ове сврхе. И за једно 30 година ћемо имати нормалан град, али бар и тад :)
 
Ово затворене блокове могу слободно да сачувају за центар, врачар итд. Нови Београд нека не уништавају даље
 
NBG se unistava vec 20 godina...
Sto se tice fasada, ja sam i za to... U infostan dodati ili povecati cenu odrzavanja zgrade, parka i fasade... Sad mi je skupo ali istrpecu ako je to jedini nacin da se ljudi dovedu redu...
 
Sticajem okonosti saznah kakve će instalacije biti ugrađene i mogu podeliti sa vama info da je u pitanju domaći proizvođač-diskutabilnog kvaliteta. Jedini kriterijum za izbor je cena , pa procenite sami šta možete da očekujete od kvalieta gotovog proizvoda stana.

Po meni ovo je investicija moćnih koji bi da postanu još moćniji maksimzujući zaradu. Jedino ostaje na tržištu da ih ograniči o tome.
Nadam se da je prošlo vreme "slepih" kupaca i da ljudi koji su spremni da se vežu kreditom narednih 30 godina otvaraju četvoro oči, ili možda grešim...

1600eur+pdv- :bash:
 
Па подели са нама обавештење и наведи који је произвођач у питању !?
Са осталим се апсолутно слажем са тобом. Скоро 2.000,- еврића квадрат :notok:
 
Nerealno visoka cena kvadrata za taj deo Novog Beograda,videćemo kako će se prodavati :?
 
Jako loša procena o prolaznosti slepih kupaca. Više ih je nego ikad, apetiti neograničeni, spremnost na rizik - totalna, tako da nema brige za investitora. Cena je prava sitnica, 1760 evra s PDV-om, tako da za 50 kvadrta treba iskeširati samo nekih 88.000 evra. Pristojno, nema šta.
 
DusanBG":cf7bk4ew je napisao(la):
Обзиром на став великог броја становника да их не занима ништа ван унутрашњег простора њиховог стана, једино решеење је да се уведе обавезнан износ за одржавање директно везан за фасаду и кров, који би на 10-15 година био намењен за ове сврхе. И за једно 30 година ћемо имати нормалан град, али бар и тад :)

To bi trebalo da se plaća uz porez na nektretnine uz kategorizaciju objekata, tako da bi se za stare zgrade po centru plaćalo više. Tako je npr. u Španiji - ukoliko građani ne mogu da plaćaju održavanje fasada sele se na periferiju, a država preuzima objekte.
 
A jel se zna kako ce izgledati poslovni deo,jer kolko se meni cini on ce biti odmah do terasa stambedne zgrade. :shock:
Inace na gradilistu se radi punom parom, jednu dizalicu su demontirali i pocelo je postavljanje skele, izgleda da ce zavrsiti i pre roka :)
 
Jedino pozitivno u celoj ovoj gradnji je što je sa tri strane okolno drveće već toliko poraslo da pešak na ulici ne vidi gradilište, pa tako ni buduću zgradu.
 
Vrh