Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Videcemo, videcemo, poljanče u 45-om se jos nekako drži :D
A mislim da će da pretekne i jedna livadica u blokovima preko puta :D
 
Aman dosta više sa aluminjumom i staklo :mad:
Preveliko je to, koji kičeraj je*******o te zablokiraće pogled na panonske jedrenjake sa svih strana, licimuri demoni
 
jlaki":3mfdckv1 je napisao(la):
licimuri demoni

Mrem! :laugh: :laugh: :laugh:

Izgleda da im je to cilj, da nas zatrpaju tim karakondžulama od zgrada sa svih strana...
Ipak sumnjam da će išta nadmašiti po odvratnosti Škodin AC...
 
Pa skupite se kupite parcelu i uredite je kao park a ovima u gradu recite da ga zovu trzni centar zelena oaza ako im je lakse :laugh:
 
333030101503029454026243.jpg


Evo table u 63. bloku preko puta immo centra... Kako bih ja to njima slatko srusila :lol:
 
Draga Frajlo,bonsek i nekih sat vremena i naravno neki jaki pripadnik suprotnog pola i mozete da presecete obe sipke bez pravljenja puno buke. :)
 
Za pocetak moze i sprej.
E al kako stoji samo br. tel. a nigde slika objekta. Razmisljam da kupim poslovni prostor a nigde slike kako izgleda.
;) :)
 
@Nebojsa
Prodaje se prazna parcela, a ne objekat, zato i nema slike objekta :)
 
vucko":cfgm32cz je napisao(la):
Draga Frajlo,bonsek i nekih sat vremena i naravno neki jaki pripadnik suprotnog pola i mozete da presecete obe sipke bez pravljenja puno buke. :)

Jes' a i valjalo bi nam k'o oglasna tabla u zgradi :lol:

Nije mi dobro pri pomisli da ce verovano opet da nakarabudze tu neki kanta-objekat, i po slobodnoj prognozi jedna menjacnica, jedna kockarnica, trafika i tako u krug...
 
Sta bi tu moglo da nikne, hmmm .. preko puta ulice immo centar a ovamo napred ona mala idea, pa tehnomarket, pa univerexport. Sto se tice trznih centara i marketa sve popunjeno. Bice 100% ili neki novi autosalon ili benzinska pumpa, tako nesto
 
I Maxi puta dva :)
Autosalon mozda, pumpa nesto ne verujem, sa druge strane bloka ima dve, malo jos uz J.G. jos jedna... Meni najvise smrdi na one nadzidzane objekte kao sto su sa desne strane kad se gleda u ovu tablu...
 
Ha ha, tacno sam znao da si na to mislila, ako to pocnu da grade idem cekicem da rusim! u medjuvremenu cemo jos uzivati u zelenilu jer prvo dok se pojavi novi kupac, pa dok se izradi idejno resenje, pa dok se rese jos neki sitni sporovi, pa dok.......
 
Frajla":1j1ozy0h je napisao(la):
Videcemo, videcemo, poljanče u 45-om se jos nekako drži :D
A mislim da će da pretekne i jedna livadica u blokovima preko puta :D

To poljance bi dusu dalo za jedan uredjeni parkic. Nazalost nema nikakvih planova. Cak ni FK Sava nije uspeo da dodje do tog zemljista kao pomocni teren...
 
Jes jos samo fali u sred bloka futbalski klub.....parkic je prava stvar, sa spravama za vezbanje kao kod nas.
 
Blok 45 vec ima fudbalski klub u sred bloka, tamo gde je zanatski centar u 70 bloku. Tu veliku livadu koriste kao pomocni teren da ne bi unistavali travu na terenu, pa su hteli da je prisvoje i ograde. Medjutim opstina nije dala pristanak. Stanari obliznjih zgrada imaju problema zato sto im klinci lupaju automobile loptama na treningu, ali ni oni ne smeju da stave ogradu jer je zelena povrsina i nema namenu ni dozvolu za postavljanje bilo cega.
 
Znam bre da ima klub gledao sam ih milion puta na livadici kako treniraju, nego sam mislio kad bi jos i livadicu uzeli kao svoje ode cela livadica...
 
rocktheroad":3au7zxn6 je napisao(la):
Blok 45 vec ima fudbalski klub u sred bloka, tamo gde je zanatski centar u 70 bloku. Tu veliku livadu koriste kao pomocni teren da ne bi unistavali travu na terenu, pa su hteli da je prisvoje i ograde. Medjutim opstina nije dala pristanak. Stanari obliznjih zgrada imaju problema zato sto im klinci lupaju automobile loptama na treningu, ali ni oni ne smeju da stave ogradu jer je zelena povrsina i nema namenu ni dozvolu za postavljanje bilo cega.

Nema,klub je ugasen 2001 i zvao se Sava 45,sada na toj lokaciji treniraju i igraju mladje kategorije Fk Bezanija.
 
Ja bih se ukljucio u temu sa malom pravnom analizom lokacije ili imovinskom analizom lokacije, ako se nekome tako vise svidja. Naime, vrlo bi bilo interesantno da saznamo sta se ustvari prodaje tj koja vrsta prava se prodaje (prenosi). Naime, to zemljiste je 80' godina proslog veka eksproprisano za izgradnju blokova (61,62,63,63). Do stambene izgradnje nije doslo na tom delu, jer je koncepcija gradnje ovih blokova bila drugacija. E sad: niko od ranijih vlasnika nije pokrenuo pitanje vracanja tog zemljista zbog neprivodjenja nameni u cemu bi tesko uspeo sa razloga sto bi vestaci rekli da je zemljiste u kompleksu bloka vecinom privedeno nameni, tako da nema uslova za vracanje. Na stranu sada to.

Zemljiste koje cine blokovske celine izmedju juznog i severnog dela svakog bloka je ostalo neizgradjeno. Oko njega se pojavila sjajna infrastruktura. Njegov vlasnik je bila Republika Srbija, a nosilac prava koriscenja Opstina Novi Beograd i kasnije GRad Beograd. Pazite sad. Do 2000. godine tadasnja vlast to zemljiste nije dirala (davala u zakup, dodeljivala, otudjivala, opterecivala na druge nacine). Onda se desio 5. oktobar i formirana je nova vlast u Opstini Novi Beograd. Ona je iskoristila neverovatno ovlascenje iz tada vazeceg Zakona o gradjevinskom zemljistu i za samo 3-5 meseci (tj do odrzavanja vanrednih parlamentarnih izbora u decembru 2000. godine) krenula u donosenje resenja o dodeli tih lokacija. Bez naknade, bez dinara. Tim resenjima, tj ta resenja su osnov za uspostavu prava koriscenja od strane onog kome je zemljiste dodeljeno na tom zemljistu. E sad, idemo dalje.

Prema mojim saznanjima, nije svo zemljiste dodeljeno, ostalo je nekoliko praznih parcela (valjda su ipak imali obzira pa su nesto i ostavili te nikose ova dva prelepa parka u bloku 63 i 62). Jedna od prvih na kojoj je realizovana gradnja je ona na kojoj je sagradjen Maxi u Bloku 63. Zatim su usledili i ostali. Do donosenja Zakona o planiranju i izgradnji 2009. godine sa takvim resenjima o dodeli zemljista moglo se ostvariti pravo na gradnju. Vidimo azurni Miskovic ga je odmah iskoristio. Donosenjem Zakona o planiranju i izgradnji stvorena je pbaveza za onog ko hoce da gradi da pravo koriscenja konvertuje u pravo svojine na zemljistu, uz naknadu, pri cemu mu se priznaju troskovi koje je imao u postupku pribavljanja prava koriscenja (citaj u ovom slucaju 0 dinara). To je tzv konverzija, o kojoj se mnogo prica.

Sada je (barem meni) vrlo interesantno sta prodaje nosilac prava na predmetnoj lokaciji. Inace prema GUP-u ako se ne varam, pola bloka prema ulici je komercijala, druga polovina bloka prema parku je komunalna delatnost. To cemo jos proveriti. Dakle, bitno je sta i ko sad prodaje tu lokaciju: 1000% neko kome je zemljiste dodeljeno u ovom vakuumu o kome sam pricao (oktobar 2000. decembar 2000) ili neko kome ja taj preneo to pravo. Tu je kljucno pitanje da li je taj platio konverziju i da li prenosi pravo svojine ili pravo koriscenja? Sutra zovem na oglas i analiziramo celu pricu dalje, ako vas zanima koliko i mene.

Jer, ako nije placena konverzija, onda se prodaje prakticno jedno veliko nista, tj prodaje se pravo na lokaciju, a to je vec nesto drugo. Postoji mogucnost da je vec izdejstvovana gradjevinska dozvola po starom Zakonu, pa da se konverzija ne mora platiti, te da se onda prodaje i lokacija zajedno sa projektom, no o tome cemo sutra kad saznamo nesto vise sta se ustvari prodaje.
 
belka super analiza.

ako nekad budem kupovao zemljiše tebe zovem da proveriš papire i sve što treba....
 
Brate slatki, ko sta radi, ja samo o tome lupam glavu 10 sati dnevno... Pocelo je da mi izlazi na nos i usi koliko razmisljam o tim pitanjima. Poceo sam i da izmisljam neke varijacije na te teme o kojima malo ko razmislja, cak i medju kolegama, tako da sam totalno poludeo od posvecenosti...

Sve najbolje.
 
Znaci 5 oktobar je doneo podelu prava na besplatno koriscenje, koje je konvertovano u vlasnistvo ako se nesto izgradi? Bilo bi interesantno videti ko su srecni dobitnici i gde su sada.
 
Vrh