Šta je novo?

Forumski kviz

Jes, "ukrasna kokoš". Prvi put čuo u neđelju kad je tetka sa sela poslala malecka jaja, od cvrcinke.
A mi šesta generacija "pravih" Pribojaca iz centra morali da guglamo 😂😂😂
 
ja mislim da je to isto, samo je cverglan nemačko/mađarsko ime.
 
e jeste, po atarima bačkih sela je to obično nadimak za ljude sitnije građe :D
 
u 19. veku u engleskoj pivali su napravili pivo sa više hmelja i jačim vrenjem kako bi konzervacija bila uspešnija i pivo stiglo na odredište nepokvareno.

tako je nastalo ime za vrtu piva _____ ?
 
malo preciznije, mislim da je pale pivo postojalo i pre toga, ali dužina izvoza na istok mu je dodala odrednicu koja je posle u samoj engleskoj postala sinonim za kvalitet.
 
prva rupa u golfu? :D

kad se prevede na engleski, deluje mi poznato...
 
Da, i ja znam za engleski naziv i nisam sto posto siguran da se tako zove i na srpskom i da se bukvalno prevodi. Mada, video sam recimo da je Politika koristila taj izraz ,,kikiriki rupa" pa ako oni grese, gresim i ja.

Nije prva rupa u golfu.
 
ја сам изгуглао. географска аномалија, а ја волим географске аномалије :)
 
Pomoć - to je mesto gde su Bugari i Poljaci išli da pecaju.
 
узевши у обзир величину воде у томе делу света, и јесте малецка рупица :ROFLMAO:
 
A ta voda je more koje je deo Pacifika.

Sto bi se Poljaci cimali do Pacifika da pecaju 🤔
 
Tu sreće nema..
...da pogodite. Pa ću vam reći.

U stvari, dosadno je i komplikovano objasnjavati, evo vam youtube shorts


Ko ne zna engleski ili hoce malo detaljnije, a ne smeta mu malo Politikine propagande:


Mislim, sve je tacno napisano u sustini, nek preskoci samo naslov ko je gadljiv na te stvari 😁
 
Poslednja izmena:
Ne racunajuci neke likove koji su jednom sutnuli za tri poena i pogodili i nikad vise nisu sutirali, dakle, uzmimo ljude koji su bar 5 puta sutnuli za tri igrajuci u NBA ligi, ko ima najbolji procenat za tri poena u istoriji NBA-a?
 
Vrh