Šta je novo?

Forumski kviz

Drugar iz NS s kojim sam dobar ima dve razlicite boje oka, sto je fenomen. Pomislih da je Bouvi isti takav, al nije.
 
Nije, postoji i to, zove se heterohromija i postoji zabluda da je to slucaj i kod Bouvija, ali nije. Tako sam ovde ocekivao da ljudi daju dve boje, zato sam postavio pitanje 😁

Udaren je u oko pa mu je jedna zenica veca jer je misic iza pritiska.

Ok, dajte sad odgovor pa da idemo dalje.
 
Da li se to reflektuje na vid?
Kad su nekome velike zenice to je pokazatelj da je vario dzoint. Bar tako na ulici se kaze.
 
Nije, postoji i to, zove se heterohromija i postoji zabluda da je to slucaj i kod Bouvija, ali nije. Tako sam ovde ocekivao da ljudi daju dve boje, zato sam postavio pitanje 😁

Udaren je u oko pa mu je jedna zenica veca jer je misic iza pritiska.

Ok, dajte sad odgovor pa da idemo dalje.
Blue eyes, baby's got blue eyes
 
Ladno nešto najočiglednije niko nije rekao. 😄

Ja sam prevideo da je to bio neki od prvih odgovora. Kao odmah smo apsolvirali da nisu plave... Pa sam onda lupetao sive, crvene...
 
Mene je Pantograf malo cimnuo sa tim da su zelene, pomislio sam da mozda gresim, slabije mi ide to razlikovanje kada su oci u pitanju, ali sam na vise na vise mesta dobio potvrdu da su plave.
 
Pape se naknadno setih, da je monarh, nevaljalac mali beli.

Elem, pitanje: Kako Talijani zovu Minhen?
 
Minkeeenooo

giphy.gif
 
Monaco sam lupio.
Zasto? Skupljao sam slicice svetsko prvenstvo Upper Deck 1994. godine i onda ispod slicice jednog fudbalera je stajalo Bayern Monaco... ja nisam znao sta to znaci, dok nisam pretpostavio.
Munig sam napisao jer Svabe Veneciju zovu Venedig :) To je ono staro vreme kad sam puno pratio Kalco... a Venecija je u to vreme imala bas pristojan tim :)
 
Bravo!

Info o njemu:
Igrao je nesto ranije pre nego sto se pojavio magicni trio Stutgarta zvani El-Ba-Bo (Elber-Balakov-Bobic)

Ja sam ga gledao 1994. godine na tv kad su igrali Brazil - Jugoslavija 2:0. Slabo sam ga upamtio, ali morao sam malo da osvezim memoriju. :)
 
да се надовежем на Пантино име Минхена, како Италијани кажу Келн?
 
обојица сте тачно одговорили, али је Панта био први, тако да преузми штафету
 
Vrh