Šta je novo?

Forumski kviz

fan fact rade jorovic je poceo da koristi mutlije (multisyllabic rhymes) pre srpskih (a bogami i balkanskih) repera

kad me vide oči šire
žene vole oficire
Овај рад?

Па кад виђе попа Мила
На бијесном вранцу своме,
Доласку се изненадном
Обрадова његовоме.
 
МТВ покренут је негде осамдесетих што ми говори да је у то време тв емитовање у боји већ увелико постојало.
Пошто се у песми помиње МТВ закључујем да песма настаје након покретања.
Негде у глави ми стоји да има некакве везе са првим спотом који је емитован у боји али не бих смео да се опкладим.
 
Poslednja izmena:
Овај рад?

Па кад виђе попа Мила
На бијесном вранцу своме,
Доласку се изненадном
Обрадова његовоме.

ne bas, potrebno je da se rimuje sto vise slogova (tj vise od dva)

mada ovaj klasik je imao bolji flow i delivery od svih sve do nastanka tram 11
 
МТВ покренут је негде осамдесетих што ми говори да је у то време тв емитовање у боји већ увелико постојало.
Пошто се у песми помиње МТВ закључујем да песма настаје након покретања.
Негде у глави ми стоји да има некакве везе са првим спотом који је емитован у боји али не бих смео да се опкладим.
Tamo odakle je MTV imaju TV u boji od pedesetih, mnogo pre evropske boranije.

Fun fact, ali zapravo smo mi pioniri muzičkih spotova, crno-belih i vrlo dobrih; zaboravih ime režisera, znao sam. U to vreme su Bitlse samo snimali dok stoje na krovu.
 
Bitlsi su imali video spotove za Rain, Paperback Writer, Strawberry Fields Forever, Penny Lane... godinama pre krova. I to u boji.
 
Можда је у питању то што су ранији спотови само приказивали лајв или плејбек извођење, док се од наречене нумере ради о видео филмићу.
 
Многи спотови снимани су у боји, снимало се на филмску траку а емитовано црно-бело на телевизијама које су емитовале црно-бело.
Гледао сам недавно занимљив видео о томе како су многе телевизије правиле занимљиве фазоне и скечеве око преласка на емитовање у боји, оно, када црно-бели програм постаје програм у боји али не могу да се сетим како се звао тај видео.
Чекамо да Џони разреши ову дилему.
 
Poslednja izmena:
Takoe, snimljen i emitovan su dve razlicite stvari. Ipak, nerealno mi deluje bas da se cekalo do Money For Nothing, ali ko zna.
 
Bitlsi su imali video spotove za Rain, Paperback Writer, Strawberry Fields Forever, Penny Lane... godinama pre krova. I to u boji.
Ma imale su 'Siluete' i još neki od tih naših pradavnih bendova neke vrlo rane spotove; tu je važan režiser, ali ne mogu da nađem lako kako se beše zvao. Bio je i dobar dokumentarac o tome.

Evo jednog spota iz šezdesetih:

 
Ma imale su 'Siluete' i još neki od tih naših pradavnih bendova neke vrlo rane spotove; tu je važan režiser, ali ne mogu da nađem lako kako se beše zvao. Bio je i dobar dokumentarac o tome.

Evo jednog spota iz šezdesetih:

Srdjan Karanovic.

Svakako cudo za to vreme i tadasnju Jugoslaviju, samo kazem da su Bitlsi imali spotove tri godine pre koncerta na krovu. Ti si rekao da su Bitlse samo snimali na krovu kako izvode pesme, dok smo mi imali prave spotove, ali Bitlsi su imali prave spotove jos 1966. godine, a krov je bio 1969. godine.

Sad, da li su Siluete jos pre 1966. godine imali prave spotove, ne znam, ali i ako jesu i ako nisu, to su bile te neke godine i bili su u korak sa vremenom. Ako su cak i bili malo ispred vremena, tim je cudo jos vece.
 
Na kom mestu se Desanka Maksimovic osecala vise tuznom nego radosnom, iako samo mesto u sustini nije tuzno ni najmanje?
 
Данас углавном заборављен стари народни "обичај" у појединим крајевима и сиромашним породицама са много деце био је да се нежељеном женском детету даје једно одређено име јер се веровало да ће се тиме зауставити даље рађање.
То празноверје и име много година касније било је инспирација за једну песму.

О ком имену је реч?
 
Тако је @1111


Фанфект везано за албум на коме се нашла ова песма је да је продуцент, композитор већине песама и мултиинструменталиста покојни Ненад Стефановић Јапанац, један од најцењенијих студијских музичара.
 
Poslednja izmena:
Japanac je bio legenda. Smejem se, a plakao bih je masterclass, a isto i onih nekoliko što je odsvirao za Bijeli Gumb :)

U kom okeanu se nalazi Madagaskar?
 
Nabrojte deset poznatih licnosti koje se prezivaju Mitrovic 😅
 
Vrh