Šta je novo?

Forumski kviz

nije nijedno od ovoga, ustvari je prilično lako kad se razmisli, ali ne smem odavati jer je teško da vam pomognem a da ne otkrijem previše, samo ću reći da jeste fizička stvar u pitanju, ali nije rupa.

astrodule je najbliži rešenju.
 
Poslednja izmena:
Следеће питање поставиће управо форумаш који буде дао најприближнији рецепт за хладетину, у разумном временском року. Ја ћу бити судац.
 
Ако није сингуларитет, и није нешто треће, онда може бити само нешто с претходне стране.
 
Iskuvaju se nogice, uši i slične hrskavice. Zatim se procedi kroz gazu i u tu smešu doda se po želji kuvano povrće, začini, kuvano jaje, komadići mesa i onda se ohladi.


Ovo je emirijski recept, svako stavlja od začina šta mu volja.

U mom kraju se to zove pihtija.
 
To u obrocima ili obročno plaćanje, s tim sam upoznat iz obligacionog prava, to nisam tumačio kao tuđicu, ostalo jesu 😊

Kad se Goje izmotava na hrvatskom, onda ste u prednosti vi koji vučete poreklo odatle, dok smo mi čistokrvni Srbijanci zakinuti 😁😁😁
 
Eto i to sam čuo u nekoj za*ebanciji, više puta ponovljeno, al ljudi nisu preveli i ja sam do danas ostao u neznanju šta to tačno znači...

Baš sam Krugodvojkaš pravi... Mrzi me da guglam, šta lupetaraju ovi ljudi - tako sam razmišljao... Rahmetli 😄 Puno toga me mimoišlo... Zato sam otvorio ovaj kviz, da naučim. 🙂
 
preselio

rahmetli je pridev - pokojni ili imenica - pokojnik, nisam 100% siguran u kom se obliku koristi, možda oba.
 
Ma sigurno je Đole u pravu... Sećam se kad su se sprdali s tim rahmetli u kivzu Potera a ja ih gledao wtf 🤔
 
Не жести се Ноки, реч хладетина се доста користи и код нас. А и то ти је нешто ново и научено.
 
Poslednja izmena:
preselio

rahmetli je pridev - pokojni ili imenica - pokojnik, nisam 100% siguran u kom se obliku koristi, možda oba.
Tačan odgovor. Samo daj preciznije, gde se preselio?

Rahmerli je pokojni, to bi bio najpribližniji prevod.

Mi iz jugozapadne Srbije odližno poznajemo turcizme i islamizme ali zato kad banemo u Vojvodinu, ko Franc Jozef da je živ 😂😂
 
Vrh