Šta je novo?

Forumski kviz

Do sada su odigrana 22 svetska prvenstva, a "bubamara" se pojavila na samo 2, i postala i ostala sinonim za fudbalsku loptu do danas, vec 40 godina.

Recimo lopta sa Tango dizajnom i njenim evolucijama se pojavila na 6 prvenstava u periodu od 20 godina.

Eto sta je moc minimalistickog dizajna.
Untitled.jpg
 
Sinonim za loptu je jer se taj kroj zadržao 30 godina.

A ja bubamaru vezujem za Beckenbauera... Ne znam tačno zašto, fudbal pamtim od 90. pa na dalje.
 
Sinonim za loptu je jer se taj kroj zadržao 30 godina.

A ja bubamaru vezujem za Beckenbauera... Ne znam tačno zašto, fudbal pamtim od 90. pa na dalje.
Taj kroj je predstavila kompanija Select 1962. i dan danas se koristi taj kroj, konkretno i u nasoj Super ligi. Ali dizajin (boje) Telstara je neprevazidjen
Untitled.jpg
 
Eto, nisam znao, mislio sam da smo i mi usvojili ove moderne neke.
 
Telstar, Starlink, delovalo mi je da je nesto u vezi komunikacija ali nisam hteo da se provaljujem

Aj kad vec moram, jedno brzinsko iz glave, izvinjavam se svima na cekanju

Jedna(a mozda i vise, necu da gresim dusu) beogradskih gsp linija je imala na displeju samo 3 slova kao terminus, koja je to bila linija i koji je naziv terminusa?
 
Хмм, 47 ТДТ (Трг Димитрија Туцовића) или је 3Л?
 
Jeste TDT, prihvatam i 47(mada se ne secam da je bilo tih displejeva). Meni je u glavi jedna 59, zuta sa plavom trakom od pre nekih 15ak godina, bukvalno je jedino njoj pisalo TDT iako su svi drugi imali natpis Slavija/Bircaninova

Postavljaj dalje
 
Сигурно није прва по старини, али мора бити прва по поштовању: јер у њој се прави ФАП машина!
 
Po nekim izvorima još 20ih su sklapali neke kamione u Kragujevcu.
 
Vrh