Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Banovanje botova je beskorisno. 99% računara u Srbiji je na dinamičkim IP adresama a registracija novog naloga traje 2 minuta. Kada jednom navale pravi botovi - resistance is futile.
 
Forma foruma nije pogodna za taj vid politickog ili bilo kakvog drugog botovskog angazovanja pogotovo ne na nacin kako se to radi na komentarima vesti na velikim info sajtovima.
 
Sada nije ali kada dodju izbori. Znaš i sam koliko ima "Gostiju" koji samo dolaze ovamo da čitaju. Sve veći broj ljudi koristi forume kao izvor informacija, a agitatorsko-propagandne tehnike napreduju.
Mada očekujem da samo "botovanje" kao ideja istruli pre izbra, jer je suviše providno. Da nestane sa Interneta u potpunosti.
 
Читам и не могу да вјерујем колико енергије, труда и времена треба потрошити на једној/две особе, које, руку на срце, ама баш ничим нису допринеле да овај форум буде бољи. Напротив, доприноси само томе да се расправа расплињава, да се воде непотребне расправе и објашњавања, убјеђивања. Нешта са уоченим скоропридошлим члановима форума не штима и то је јасно свима. Не разумем чему овако превелика толеранција и калкулација. Шта у будућем "животу форума" значе два/три не конструктивна члана, па макар то био и ја.
 
Аух, људи

Нисам био у прилици да долазим на форум две недеље и, видим, свашта се у међувремену издогађало. Оно што на први поглед уочавам јесте да су ликови означени као ботови, а и мени се чини да то јесу, успели да унесу раздор и немир у језгро БеоБилда, међу чланове који му дају и боју и компетентност. Зато дозвољавам себи да вас замолим да спустимо лопту, пређемо преко нечега што углавном и не бисмо, како бисмо сачували и наставили да негујемо овај форум у пуној разноврсности ставова.

Делија је у нечему у праву: нико не може другоме да оспори право да има и политички став, ма како њему самом био непријатан. У ту крајност не смемо ићи. Свако од нас има своје дубоке разлоге због којих мисли да је нека политичка опција најбоља или најмање штетна по Србију - ја још увек мислим да су то "жути", за СТФ-а су то ваљда напредњаци, за Делију радикали или не знам ко...

Али наше политичко опредељење нам не сме свести поглед на само једну димензију. Ја обојицу поменутих, рецимо, изузетно ценим због храбрих, компетентних и модерних ставова када су архитектура и урбанизам у питању. По тим питањима су ми ближи од већине других форумаша, а да не говорим колико сам био поносан на њихово заједничко решење сквера у Господар Јовановој - био ми је то доказ да не трошим време са празним главама, већ са младим, али већ изграђеним људима. И по томе су они много више део "мог света" него гомила оних који се декларишу као "демократе", али су својим нерадом, себичлуком или лоповлуком потрошили наду, енергију и очекивања гомиле људи. А ако смо се негде и пецкали, то сигурно није било због политичког опредељења, већ због конкретних питања по којима се нисмо слагали. Искрено, то је велико богатство овог форума и било би ми жао да било ко због пар ликова који не поштују профил БеоБилда одустао од писања на теме о којима итекако има шта да каже.

Иначе, мом опортуном духу сасвим одговара начин на који Игор води форум, али си слажем да би му помоћ људи попут Хомера била драгоцена.
 
Slazem se inace tema je do juce bila zakljucana zbog te rasprave tako da tvojim postom ocekujem da smo sa time zavrsili jel nema smisla da je ponovo zakljucavam ;)
 
Sizife, plus za pravi beobildovski post. Šteta što ljudi koji imaju oformljen i zrdravorazumski lični stav poput tebe jako retko pišu.
 
+ i od mene, jer kao da sam ja pisao (mada ja smandrljam sve u jednu rečenicu).
 
sizif":3s0nmqr5 je napisao(la):
Иначе, мом опортуном духу сасвим одговара начин на који Игор води форум, али си слажем да би му помоћ људи попут Хомера била драгоцена.
Наравно за исказано мишљење, укњижен плусићћћ.
А заборавио си на Директора да и он буде помоћ нашем великом вођи :), што сам одавно и хтео да предложим форуму, али обавезе па ето заборавих. Сад си ме подсетио на то :D .
 
Janko pogresna je tema mozda u gradske vesti mada je davno to bilo a i ne eksponiramo se previse
 
Ја Игоре мислим да то није добро (не експонирати се). Са оваквом репутациом мораш се борити и изборити за своју позицију и углед. Дуго већ планирам да те питам за мишљење о једној новој теми. Ја бих је, за почетак назвао Сарадња са медијима. Замисао је, одређени проблем овде на форуму "сажвакати" па га онда понудити медијима. Или, ако успије сарадња дотурати медијима конкретна, сажета, "шкакљива", незгодна питања за њихове госте које позивају у студио. Јако ме разочаравају новинари у тим емисијама што не знају да поставе конкретна питања него пусте да он прича шта њему паше а то се обично сведе на самохвалу и магловита обећања.
Наравно, то не би требало да се сведе на ситничарење и велико расплињавање.
Позивам и остале форумаше да дају своје мишљење!
 
Mislio sam na forumsko eksponiranje skeniranim novinskim clancima gde smo bili zastupljeni, a koji je Janko dobronamerno okacio, kazem moze u drugu temu nije problem.

Ako mislis da ce recimo olivera kovacevic postaviti neko smislenije pitanje zato sto ce biti upucenija o bnv sa foruma, nece zato sto joj to nije zadatak i ne sme da postavi. Ona je samo primer skorijeg javnog razgovora na nama zanimljivu temu BNV.
 
Не вјерујем да су сви као именована! Ако имаш аргументе, чињенице, документа, законски основ,... не могуће да неко неће пристати.
 
Olivera...
Ha, pa deco ovako.
Olivera, Ana, Mika, Zika (...)
Bilo ko od njih, nece i ne sme protiv onih koji placaju njihovo postojanje.
Ovaj narod nije zeleo materijalno nezavisan javni servis, vec budzetsko finansiranje.
Budzet sastavlja i realizuje vlast, to je nadam se svima jasno. E pa ta vlast te jednostavno ukine, ako ne i jednostavnije nego "utisak nedelje"
Gde je bilo, ja promenim zakon da stranac moze da bude vlasnik 2 medija, a ti mi zauzvrat 'regulises' novinare i izvestace ;)
 
Igor":31kl4wce je napisao(la):
.... zato sto ce biti upucenija o bnv sa foruma, nece zato sto joj to nije zadatak i ne sme da postavi....

Nije me brriga da li ce neko iskoristiti forumsku ,,pamet,, kao svoju ali je vrlo važna njegova funkcija i to
generalno i svuda pa i kod nas ovaj BB forum služi
kao sveobuhvatniji , precizniji, brži uvid u BG javno mnjenje
a totalno je drugo pitanje da li se ono poštuje
ili se grubo prelazi preko njega zbog ovog ili ili onog razloga .

Kao takav Beobuild ispunjava i odražava maksimalnu najkvalitetniju sliku javnog mnjenja
isključivo oko urbanizma i kvaliteta življenja samog Beograda

Nadam se da zbog Beobuilda tj. piskaranja na njemu se ne aktiviraju protiv vazdužni topovi kao u Sev. Koreji :lool:
 
Kao prvo drago mi je da je tema ponovo "aktivirana". Dosta pratim temu BNV i moram da priznam da fale stručni postovi i Delije i STF-a .

Što se saradnje sa medijima tiče hm...BNV npr. pa koji bi to novinar smeo da insistira u razgovoru sa nekim političarem npr zašto je taksa za gradjevinsko zemljište snižena 3 puta pre 2 meseca,pa Lex specijalis,pa detalji ugovora,pa tržišna cena zemljišta,pa transformacija štanda u kafanu,pa koji stoji iza toga i još mnogo toga.....bojim se NIJEDAN.
 
Dragi forumasi od danas je forum dobio novu podsekciju "Građanske inicijative i udruženja" u okviru koje ce svoj prostor naci udruzenja i inicijative koja su pre svega okrenuta ka predstavljanju novih ideja.

Pored udruzenja "Imamo Plan" koje vec godinama svoje ideje predstavlja na forumu svoje mesto zasluzeno je naslo i "Udruzenje ljubitelja zeleznice"
 
Moram da vas pohvalim. Novi sam clan ali vec dugo vremena koristim ovaj sajt da vidim sta se gradi u Beogradu. Svaka cast i hvala svim ljudima koji su ovo omogucili.
Kao i svi, i ja imam neka pitanja i predloge u vezi sa sajtom.
Molim vas da ovo ne shvatite kao "evo jos jednog koji popuje", nego kao konstruktivne predloge.

Prvo je ono sto upada u oci a to je zbog cega su Engleski i Srpski jezik mesani na prvoj strani? Tipican primer je "Older News" i onda ispod " Uredjenje Enterijera Prokopa ....". Mislim da je bitno da se jezici podele i da predlozim da se uvede google analytics kako bi se videlo tacno ko, odakle i kako gleda ovaj sajt. Ovo dalje moze da se iskorisiti za njegovo unapredjenje.

Drugo je pitanje u vezi sa projektima. Vec odredjeno vreme stoje projekti poput "Radnicke petlje" u delu Belgrade eye i nije azuriran od 2013 godine. Znam da se jako mnogo promenilo okruzenje od tada. Nisam siguran da li je sve napravljeno do kraja pa sledi pitanje da li mozete da azurirate ovaj projekat ili da ga oznacite gotovim ukoliko je on to stvarno.
 
Da li postoji mogućnost da se postavi da se neka tema vidi na dva mesta?
 
:bg4:

Bravo :kk: :)
Jos malo pa ce BB imati celu svoju paletu originalnih smajlija
 
NAleksandar":2log3r3w je napisao(la):
Moram da vas pohvalim. Novi sam clan ali vec dugo vremena koristim ovaj sajt da vidim sta se gradi u Beogradu. Svaka cast i hvala svim ljudima koji su ovo omogucili.
Kao i svi, i ja imam neka pitanja i predloge u vezi sa sajtom.
Molim vas da ovo ne shvatite kao "evo jos jednog koji popuje", nego kao konstruktivne predloge.

Prvo je ono sto upada u oci a to je zbog cega su Engleski i Srpski jezik mesani na prvoj strani? Tipican primer je "Older News" i onda ispod " Uredjenje Enterijera Prokopa ....". Mislim da je bitno da se jezici podele i da predlozim da se uvede google analytics kako bi se videlo tacno ko, odakle i kako gleda ovaj sajt. Ovo dalje moze da se iskorisiti za njegovo unapredjenje.

Drugo je pitanje u vezi sa projektima. Vec odredjeno vreme stoje projekti poput "Radnicke petlje" u delu Belgrade eye i nije azuriran od 2013 godine. Znam da se jako mnogo promenilo okruzenje od tada. Nisam siguran da li je sve napravljeno do kraja pa sledi pitanje da li mozete da azurirate ovaj projekat ili da ga oznacite gotovim ukoliko je on to stvarno.

Pitanje u vezi Srp-Eng podele na sajtu je potpuno opravdano i imamo ga u vidu vec neko vreme. Ta podela je svojevremeno bila jos izrazenija i posledica je prvobitnog koncepta sajta gde smo neke promene na bolje uradili. U planu je ne toliko dizajnersko koliko tehnicko unapredjenje sajta gde bi i te probleme resili. Svakako potrudicemo se da vec sada i na postojecem sajtu neke stvari resimo. Slazem se da nema razloga da se anketa koja je iskljucivo na Sprskom zove Public Voice i sl. Sekcija projekti ce za sada ostati potpuno na engleskom. Naravno i dugmence continue reading takodje nema svoju svrhu u trenutnom konceptu koji je vremenom promenjen.

Kada je u pitanju petlja Radnicka ona cinjenica nije zavrsena niti pustena u promet kada je pesacki saobracaj u pitanju a da ne pominjemo sinski po pitanju zavrsene betonske kontrukcije kod hipodroma.
 
solecar":3g8qx28v je napisao(la):
Da li postoji mogućnost da se postavi da se neka tema vidi na dva mesta?
Sta imas kao ideju posto je moguce postaviti globalne teme koje su vidljive i na drugim podforumima i sl.
 
Vrh