Šta je novo?

Flavijev grad (II vek n.e.)

Da, sad se mislim da bi to bila sjajna ideja, mislim da bi cak mogla i da se namakne neka kinta od fakulteta, da se plato preimenuje u Rimski plato ili tako neki fazon... sto da ne? Nije skupo, a verujem da bi bilo fenomenalna turisticka atrakcija...

Siguran sam uostalom da onaj prokleti kafic zaradjuje jedno 10 puta vise nego sto je potrebno da se finansijski taj projekat ostvari...
 
Pa kao sto sam rekao u prethodnom postu, kad to nije uradjeno '70ih godina kada je bilo daleko vise para...nema sanse to sad da odrade...
A pare od fakulteta mozes samo da sanjas :) Oni za sebe nemaju, a kamo li za poplocavanje i preuredjenje Platoa.

Cilj mog posta nije bio da iznesem ideju, vec da pesimisticki zakljucim da nema sanse da se nesto ljudski napravi u Pariskoj...
Ali ako zelite da napravite idejno resenje Platoa, tu sam za nove predlgoe i ideje :)))
 
Ono što meni pada na pamet kao makar neko obeležje kod pariske je vrlo diskutabilno i ukoliko bi se izvelo loše moglo bi čak biti i težak krš, but here goes nothing.

Pošto je već očigledno da će se šine vratiti, onda bi makar mogla da se iskoristi kaldrma između šina da se nekako obeleži nekim natpisom taj prostor. Kameni kaldrme bi bili u različitim bojama i trebalo bi ih tako složiti da ispišu neki natpis na latinskom koji će obeležiti to mesto.

Your thoughts?
 
Tesi me samo to, sto su nabacali pesak, koji najslabije prenosi vibracije, pa ce jednog dana neko sa vise ljubavi prema ovom gradu to da otkopa i sredi.
 
@Nurko7000,

Ispod celog platoa su autentični ostaci, koji su odmah nakon otkrića konzervirani i zatrpani (a šta bi drugo kod nas :bash: ). Ovo što se vidi je replika napravljena iznad autentičnih ostataka.
 
@goje
Хвала, добро је што је тако и да су оригинали на сигурном испод земље. Одавно нисам видео прљавији кутак. Тако је запуштен све са оним бетонским кантама за ђубре и припадајућим ђубретом око канти. Срамота и за Београд и за Филозофски факултет.
 
Vrh