Šta je novo?

Finansijska tržišta (trgovina akcijama, obveznicama i dr. instrumentima)

Bilo mi je zanimljivo danas, radio nešto, a gledao SP kao livescore kad je igrao Djoković polufinale US opena, a ja na putu. :ROFLMAO: Kao po žiletu na 4000, a nikako da probije i tako 6 sati, neverovatno mi bilo obzirom na ovu volatilnost ovih dana i nedelja.

Ja sam i dalje pesimista šta će uraditi ako se opet desi neki mart 2020. zbog ovoga, iako smatram da ovo inflatorno ludilo mora stati i da CB moraju da rade svoj posao prateći svoje mandate i ciljeve, a ne da indirektno braju pobednike! Nikad veći transfer bogatstva u ove dve godine. Jednostavno bezbolnije je resetovati dugove, nego dozvoliti krah, rizikovati recesiju, možda i depresiju. Kamate verujem da će dizati minimalno, za QT i prodaju već nisam siguran!
 
Ако ти инфлација дивља, Кинези је додатно подстичу са затварањем, Руси исто са друге стране... Једино светска рецесија може да је обузда.

Џабе им решавање дела дуга кроз инфлацију када се долар обезвређује, а то је њиxово највеће оружје. Уосталом, обезвређивања дуга, или јефтино задуживање ствара контра ефекат. Дуг мора да те кошта, и тера да будеш продуктивнији, да платиш камату и главницу, и да се надаш да ти остане разлика, сад, кад ће доћи и коме на наплату је друго...
Време стварања благостања јефтиним парама је прошло, следе компликованија времена него што мислимо.
Очување долара као резервне валуте у што већој мери је задатак број један, не само САД-а. Евродолар није само евро, или само долар.

Уосталом, светска рецесија ојачава долар, то је доказано толико пута.
 
Da, ali nije isto kad ti je debt/gdp 70% ili 150%, javljaju se drugi problemi! Opet kažem, skeptik sam koliko će smeti da ostanu na ovom kursu (a morali bi po mandatu i ciljevima), mada nisu još ni krenuli ozbiljno sa stezanjem, ovo su još uvek najave, forward guidance! Što je najgore, može i da se desi najgori scenario, stagflacija!
Ipak svesni su da će imati ooozbiljan pritisak i od svojih građana ako se ovo ludilo nastavi. Bar je konačno zavšen beskonačni ciklus QE-eva, koji je samo dopumpavao balon kad se ispuva.

Pa ne znam, evo već skoro 15 godina nisu pokazali da im je to cilj, a u ovom slučaju je potpuno jasno zašto jača usd, Evropa sebi puca u noge svakodnevno!
 
Ја имам далеко депресивнију("реалнију") слику оног што нас чека...
Стагфлација је већ активна, само лагују званични подаци.

Веома вероватно најдубља и највећа рецесија у историји.
 
Epa baš divno... :rolleyes:

A što je najgore, svet tehnički nikad i nije potpuno izašao iz onog njesreta 2008. Samo se malo ublažilo, ali su se zato nizale druge krize. Al kao i uvek, sve to nije sprečilo odabrane da se još malo omaste u međuvremenu.

Ja iskreno mislim da je vreme da se, pored navika i poretka društva, menja i sama ekonomija kao nauka i sistem. Ovako više ne ide, ovo nije održivo. U svakom smislu.
 
Nije isključeno, već se koketira nešto sa oko 0. nešto rasta, možda se i gađa da ne bude negativno 2 kvartala uzastopno zbog zvaničnih formulacija, ko zna. Ipak verujem da neće dozvoliti NOMINALAN PAD, tj da kreću reverzibilne akcije kad kola krenu nizbrdo, samo da se održi forma neke stabilnosti. sigurno se nadaju i brzom kraju ratu, tj bar Evropa, Amerima super sve odgovara!

Suštinski je isto po standard prosečnog čoveka da li imaš recesiju i manju inflaciju (ili je čak zaustaviš) ili mali nominalni rast i veću inflaciju, razlika je samo koga će izabrati kao pobednika, tj ko će da plaća njihove poteze. Evo već godinama to plaćaju štediše, svi sa fiksiranim prihodima, penzosi i sl, možda to sad budu i oni sa asetima malo.

Suštinski se slažem, nije pitanje u narednom periodu ko će da zaradi, nego ko će manje da izgubi!
 
Онај ко најмање изгуби, заправо највише добија, јер је релативан однос најважнији међу суперсилама.

Биће номиналног пада јер су вредности пренадуване, и то големо.

@Bender Rodriguez
Свестан си да је ресет неопходан, али такав није ни близу могућ без значајног уништења благостања. Проблем је што ће у том уништењу да се највише униште они који су већ сада на доњим лествицама.
 
Nisam ja imao na umu neki reset u smislu velike svetske kataklizme. Nisam ja od tih što priželjkuju takve stvari (iako uviđam da je posle svih takvih događaja nastupao period jedinstva i prosperiteta). Ali samo kao posmatrač sa strane gledam sve što se dešava i razmišljam o tome da ovo više ne ide ovako. Mnogo je naopak sistem. Ne govorim o etici, govorim o zbrljanosti, komplikovanosti i nepredvidivosti.
 


This is the worst 3-day loss for the majors since Sept 2020. Remember last Wednesday! - when stocks exploded higher after The Fed hiked and everyone proudly proclaimed the rate-hikes are priced-in and Powell was 'dovish'-ish...

 
Ја имам далеко депресивнију("реалнију") слику оног што нас чека...
Стагфлација је већ активна, само лагују званични подаци.

Веома вероватно најдубља и највећа рецесија у историји.

MOzes li da objasnis.
kako je uopste moguca inflacija i stagnacija?
 
Da, ali nije isto kad ti je debt/gdp 70% ili 150%, javljaju se drugi problemi! Opet kažem, skeptik sam koliko će smeti da ostanu na ovom kursu (a morali bi po mandatu i ciljevima), mada nisu još ni krenuli ozbiljno sa stezanjem, ovo su još uvek najave, forward guidance! Što je najgore, može i da se desi najgori scenario, stagflacija!
Ipak svesni su da će imati ooozbiljan pritisak i od svojih građana ako se ovo ludilo nastavi. Bar je konačno zavšen beskonačni ciklus QE-eva, koji je samo dopumpavao balon kad se ispuva.

Pa ne znam, evo već skoro 15 godina nisu pokazali da im je to cilj, a u ovom slučaju je potpuno jasno zašto jača usd, Evropa sebi puca u noge svakodnevno!

Prica se da je ovo sto je sadfa uradjeno samo propagandna akcija da bi se opravdalo novo ludacko stampanje para. QE5
 
Prica se da je ovo sto je sadfa uradjeno samo propagandna akcija da bi se opravdalo novo ludacko stampanje para. QE5

Nisam to nigde nikad ni u najavi pročitao, ali sve ovo što pišem je upravo neki loš predosećaj da se tako nešto može desiti, sad da li QE, državni kripto sa negativnim kamatama, helicopter money...Možda sam samo previše navikao na ovo što se dešava 15 godina i način peglanja.

Kažu prosto, evo vidite šta se dešava kad ne radimo to, mora tako! Mene malo i plaši što su npr do skoro kupovali 120 milijardi obveznica i hipoteka mesečno (što se očito pokazalo ekstremnim), a sad odjednom na nulu. Pa u prošlosti je bilo padova kad samo malo smanje tu kupovinu, dignu malo nogu sa gasa, e ovo sad je gašenje motora. Nije isključeno da je ovo u stvari vreme kupovine za veeeelike igrače!

Svakako će biti zanimljivo da ovo sve čitamo već za par meseci, godinu, neće biti potrebno više!

Онај ко најмање изгуби, заправо највише добија, јер је релативан однос најважнији међу суперсилама.

Биће номиналног пада јер су вредности пренадуване, и то големо.

Slažem se za prvo!

Za drugo, fundamenti kažu da si u pravu, svi PE pokazatelji pokazuju tako, ali vidiš, ovo su ekstremna vremena, ljudi se previše vezuju za nominalne vrednosti kao merilo vrednosti, a to je tako samo zato što je razvijeni svet decenijama imao privid sigurnosti, rast, relativno stabilne cene. E pa sada se to menja, treba razmišljati otvorenije. Minimalac preko noći može lako biti 3x veći, da kažemo 1000 eur. To ne znači da će taj sa minimalcem živeti dobro! Ako litar nafte bude 3x, to znači da je standard isti, a može biti i 5x veći, što sugeriše ozbiljan pad kupovne moći i debelo siromaštvo! Na kraju krajeva, izgleda da su ljudi zaboravili da su ovde početkom 90-ih svi bili milijarderi, trilioneri...

Poenta je da u tom ekstremnom scenariju, ove sadašnje cene mogu biti male. ;)

Zašto bi verovali CB ako znamo na koji način vode svet evo već 15 godina, ako znamo koliko su kasnile i pogrešile sa inflacijom?
 
Ja kao laik samo predvidjam da ce siromasni postati jos siromasniji, a bahato bogati jos bogatiji i da ce depresija i pesimizam koju vucemo (na socio-ekonomskom planu) jos od 2008. sada samo da se prodube. A korporacije i vlade svake zemlje ce imati mora nesrecnika koji ce pristajati da rade sve vise za sve manje i manje i manje. Sindikati, bojkoti i bilo kakvi vidovi solidarnosti ce takodje biti ili ubijeni ili zapostavljeni.

Mislim to bogacenje masnih i dodatno ojadjivanje siromasnih je konstanta, to se nikad nije menjalo kroz ljudsku istoriju. Stavise, mnogi danasnji ili skorasnji bogatasi se i jesu omastili i postali face upravo od raznih kriza kroz istoriju.

Ali dobro, boze moj. Mnogi ljudi vole da ih sacica jada i patoloskih slucajeva tretiraju kao pse i robove, pa eto im ga. Sto se moze recimo videti i na temi o cenama nekretnina, gde se formira pravi mali kult kapitalista i profitera. Elem, ako ljudi vole da im neko sve to radi, samo napred. A i ako zele da se covecanstvo urusi u svojoj bahatosti i gramzivosti na ovom komadu kamena u svemiru sa ogranicenim kapacitetima... Pa ko sam ja da im kvarim zabavu. Dont look up! 😊
 
Poslednja izmena:
MOzes li da objasnis.
kako je uopste moguca inflacija i stagnacija?
Реалан раст је негативан због инфлације. Номиналан расте свакако. Инфлација је и даље солидна због огромног стимулуса који је убачен одозго у привреду, превише новца циркулише, али новац није вредност, већ средство за размену вредности. Уз то имаш санкције Русији, затварање Кине...

Али, ако буде оно што мислим да је вероватно, онда можда видимо и дефлацију и негативан номинални пад. Шта знам, то је све у домену предвиђања. Предвиђати дефлацију у овом тренутку је поприлично непотребно, али ето.

QE5 ће се вероватно десити у једном тренутку, али мислим да не док је инфлација висока. Продуктивност мора да се успостави како би подржала додатни QE. Мада, QE/QT су доста компликоване ствари.
Иначе, QE и штампање не изазива инфлацију директно. Ценовна инфлација представља однос тражње и понуде, као и свака промена цене. Да, увећање новчане масе, чији део на крају дође до стварних тржишта има утицаја на цене, али није у директној функцији. Од 2008. на овамо смо имали више QE-ja, па је инфлација била на супер задовољавајућим нивоима у односу на сад.

@Ljuba82 Знаш шта мислим. 🙂
 
Иначе, крипто је званично са frenzy прерастао у ponzi... #USDT #Binance
 
Da, da, prekosutra su podaci o inflaciji. Sutra će možda biti lažni rally pred podatke o inflaciji za SAD, da uhvate poslednje bull-ove, ali ni ne mora da znači.

Ima dosta support-a na 3s(SPX), tako da će trebati ili malo više vremena, ili će roknuti zbog margin calls-a, ali svakako da još nismo videli pravu rasprodaju ni VIX iznad 40s...
Неке птичице ми говоре да је данас ипак Black Tuesday!
 
Meni se cini da je panika naduvana.
Pa kamate su povisene samo za 0.5%.
Realne kamate za Odabrane i dalje su negativne.
 
Од 2008. на овамо смо имали више QE-ja, па је инфлација била на супер задовољавајућим нивоима у односу на сад.

@Ljuba82 Знаш шта мислим. 🙂

Nisu bili ovako ekstremni do sada, a kao i u narkomaniji, potrebne su sve veće doze!

Ima tu još jedna stvar! Ne samo da QE izaziva inflaciju, nego i sprečava cene prirodno da padnu, to bi se sigurno desilo bez QE! CB koja bi trebalo da bude neutralna, sada je na neki način konkurencija, takmiči se sa svima nama na tržištu. Lender and buyer of last resort! To po meni nije kapitalizam, nego najgori miks kapitalizma i planske ekonomije.


@MC_

Stagflacija je i nominalni pad BDP i opšti porast cena, tj inflacija! Poslednjih 15 godina imamo nominalni rast BDP svuda u svetu, osim 2020. jer je 2 meseca sve stajalo (mada su Kinezi npr i tada imali nominalni rast). Imamo ogroman nominalni rast svuda i u 2021. ali to je realno negativan rast, zato što je stopa inflacije veća od nominalnog rasta.

Realan rast = nominalni - stopa inflacije.
 
Иначе, крипто је званично са frenzy прерастао у ponzi... #USDT #Binance
Ja sam od prvog dana govorio da je Ponzi. 😄
Ali da, video sam, roknuli su svi u zadnjih par dana. Moja sucut vradovicu XD

Evo, i ostatak interneta bruji u tome 😄
Screenshot_20220510-105054~2.png
 
Pa sad, ne bih se bunio da sam ja tako prošao, ko je video šta se dešava pre pandemije i rata (i dalje mislim da je savršen izgovor za nešto što bi svakako moralo da se desi), čak i po današnjim cenama je u profitu 500%. ;)

Ja lično verujem u blockchain tehnologiju, kao i u deflatornu i decentralizovanu valutu! Dakle ne kao prostor za velike špekulacije ili kao pojedinačan projekat oji može biti dizajniran i kao prevara, nego upravo kao ono što sam nabrojao. To i jeste izmišljeno kao odgovor na krađu od 2008. Opet kažem, ne možeš nekoga kriviti što je verovao u nešto, pa čak i ako je špekulisao i obogatio se. Svako može da trguje. Žao mi je što nisam više verovao u svoj sud, mada sam i ovako zaradio sitno, jedva četvorocifrena devizna suma. Dan danas da imam veći keš, imao bih pozicije u kriptu, ne bi me zanimale fluktacije. Ne all in, ali 10% sigurno! Sitan hedž za sve poteze CB. Ko je sad uleteo samo da bi se kratkoročno ili srednjeročno obogatio trgovinom, taj je lud čovek i ne prati i ne zna ništa o ekonomiji!

Pravo pitanje je zašto ljudi sve više gube poverenje u CB kao monopoliste u ponudi valute!

btcinusd.png
 
Ja pak mislim da su kriptovalute izmišljene upravo namerno i ciljano da se pretvore u piramidalne šeme i namlate pare od navođenja ovaca da prodaju materijalne stvari za imaginarne. Ako se u ekonomiju ne razumem, u delove ITa se razumem. Kažem ''delove'' jer je IT ogromna, ogromna sfera, tako da po meni reći da se neko razume u ceo IT je nerealno. Elem, blockchain tehnologija postoji još od 90ih. Da je nešto vredela, bila bi masovno implementirana još odavno. Drugo, glavni algoritmi na kojima se baziraju mnoge kriptovalute, napravila je američka NSA 90ih. Ideja da su oni razvijali nešto od toga, a da nisu ostavili mogućnosti za backdoor ili bar nadzor, u to može da veruje samo neko ko je baš mnogo naivan. Pogotovu što se na kraju i otkrilo i potvrdilo da NSA zaista jeste uplela svoje pipke u kriptovalute.

Na sve to, blockchain tehnologije, iako imaju svoje varijante, se uvek zasnivaju na tome da što više nešto iskopiraš i razbacaš na što više mesta, to će ga lakše biti očuvati. Ma ajde? A to što takav pristup iziskuje milione povezanih računara danonoćno, što troši bolesne količine energije, što je naučno i zdravorazumski potpuno besmislen i neoptimizovan... to nikom ništa. Pravimo se da nije tako. Pravimo se da ne proždire struje koliko jedna Poljska. Pravimo se da probleme koje ''rešava'' blockchain sa milionima kompjutera može da reši i običan dobro napravljen IF THEN algoritam, bez blockchaina, bez EEEJJ AAAAJ, kako su ljudi nekad i rešavali sve to, sa mnogo primitivnijim računarima.

Tako da blockchain niti je nova tehnologija, niti je tako fantastična i svemoguća kao što se lupeta zadnjih godina. Niti je neophodna.
A kriptovalute niti su zdrava alternativa konvencionalnom bankarstvu, niti su ikada postale usvojene od širokih narodnih masa. Kriptovalute uglavnom koriste kriminalci, muljatori, špekulanti i tek jedan deo običnih, poštenih ljudi, koji recimo žele da prebacuju neke sume novca na svoj račun a da nisu u mogućnosti da to rade putem konvencionalnih banaka. Ali ja koliko god mrzeo bankstere i dosadašnji ekonomski model, nemam nikakvih iluzija da će tehnologija prepuna rupa i dubioze, kakve su kriptovalute, da zamene dosadašnje prakse. I iskreno želim da ta fama što pre propadne i okonča se, ako ništa drugo, bar da bi se količina proždrane struje na planeti smanjila za tu količinu, koja odgovara jednoj Poljskoj. Pogotovu je iracionalno i sebično u ovo doba svetskih ekonomskih i energetskih kriza, trošiti struju jedne Poljske na nešto što ne stvara nikakvu vrednost ni korist.
 
P.S.

Da isti pajaci koji se bave ili su se bavili kriptopapazjanijama, se nisu zadnjih meseci preorijantisali i napržili na NFTove, pa da i pomislim da ima tu pravih dobronamernih entuzijasta. Ali kad se pogleda priroda i suština NFTa - beskorisno, iracionalno, puno rupa, zanimljivo samo pacijentima i muljatorima - i pogleda profil ljudi koje to zanima, vidi se da su sve to oruđa da ljudi u ovo doba opšteg grabeža i ''sve manjeg sveta sa previše ljudi'', preko noći namlate pare i dobiju nešto za ništa.

Čvrsto stojim pri stavu da 99% ljudi koji učestvuju u blokčejn hajpu, a pogotovu u hajpu kriptovaluta, su tu samo i samo da bi dobili leba bez motike. Samo 1% ljudi zaista iskreno veruje u sve to, bilo da se radi o svrgavanju bankstera ili o korišćenju blokčejna za radikalno menjanje sveta na bolje. A i za njih je upitno koliko su u dodiru sa realnošću, jer trpanje AI i blokčejna svuda nije znak genijalnosti, nego proste lenjosti i iracionalnosti. To je kao kada kompanija utrpa OS u veš mašinu i misli da je time bog zna kako genijalna i odgovorna prema svetu. A nije. Samo je prekomplikovala aparat sa prostom funkcijom, samo je otvorila vrata za 400 mogućih tipova kvarova i samo je (svesno, namerno i planski) naterala kupca da je baci kad istekne garancija, jer nijedan servis se neće je**vati da traži bag u OS veš mašine, a kamoli da poručuje zamenski čip ili da lemi tamo, reprogramira i šta ti ja znam... A glupe narodne mase hrle na sve to, jer misle da je sve što je novo automatski i dobro. Pa tako su mislili nekad i za azbest u zidovima i radijum u kaladontu pa... 😀


Dakle, to što je nešto novo i šljaštavo ne znači da je uvek i bolje i racionalno. Svet je danas postao taoc overengineering-a, bespotrebnog prekomplikovanja svega, rasipanja resursima i korporativne pohlepe koja nas ubeđuje da je sve novo i skupoceno uvek bolje i odgovornije. Primera radi, imamo mi danas i railgun, magnetna oružja, Gausov pogon, sve i svašta... Ali i dalje su barut i eksploziv temelj svega. Zato što funkcionišu skoro uvek i svugde i mogu da ih koriste svi, od penzosa do deteta. A ovamo mi se prodaju priče da mojoj veš mašini treba OS i da mom automobilu treba blokčejn da bi upalio migavce... Ma daj...
 
Poslednja izmena:
Da, 90% vidi kao špekulaciju, ako, neka vidi, nekad čak i kolektivna pohlepa vodi ka dobom cilju! Ja znam kako ja vidim i znam da ću sigurno imati pozicije ako sve bude kako treba, vid štednje i diversifikacija. Sa naglaskom da bude DECENTRALIZOVANA! Nažalost, budućnost su centralizovane kriptovalute, sa mogućnošću direktne primene negativnih kamata kada nastane potreba da se ispegla nešto (kao ove dve godine npr). Sad možeš da izvučeš još keš iz banke npr i da trpiš samo inflaciju, sutra nećeš moći!
 
Ma nema od te decentralizacije ništa, kako ne shvatate da je pitanje samo sposobnosti i dobre volje bilo koje države da li će da vas pusti ili neće da vas pusti da podignete neki shitcoin sa bankomata i pretvorite ga u lokalnu valutu ili kupite nešto njime. Sve što uđe u neku zemlju spolja, može da se registruje ako ima dovoljno volje. Taj shitcoin koji stiže u Srbiju u digitalnom formatu, on stiže kroz kablove i postrojenja koja se mogu nadzirati. Sve to ide preko nekih servisa, preko nekih firmi i neke materijalne infrastrukture. Jedino što se u nekim slučajevima državama ne isplati da se pravno i tehnički petlja da sve to stavlja pod kontrolu. Ali kada bi svi preko noći manito navalili na shitcoine i počeli da ih koriste gde god, kad god mogu, pa sutradan bi 2/3 država širom sveta (i banksteri koji njima vladaju) mobilisalo svoje službe da se svemu tome uđe u trag.

Na kraju krajeva, ko je pametan i snalažljiv, on zna da prebacuje pare iz zemlje u zemlju i bez shitcoina i blokčejna.
Nema ništa od te decentralizacije, dokle god se ljudska rasa organizuje u države ili neke druge oblike zajednica, biće i centralizacije finansija.


Vreme, trud, energija, entuzijazam i misli koje su bačene na razvijanje, i ćopavo funkcionisanje kriptovaluta, bolje da su upotrebljene na urgiranje i građanske akcije širom sveta za menjanjem onih finansijskih elemanta i praksi koje ne valjaju, a koje se drže samo iz inertnosti ili pak interesa bankstera i moćnika. Umesto što se planeti dodalo još jedno energetsko i ekološko opterećenje veličine jedne Poljske, bolje da su se svi ti ''vizionari'' i ''inovatori'' širom sveta organizovali da pritisnu nadležne da počnu da menjaju one stvari za koje je svima jasno da su štetne, a za koje pritom već postoje rešenja, samo ne i volja da se implementiraju. Ovako ništa nije postignuto. Ni ta decentralizacija, ni promene moderne ekonomije i finansija, ni neki konkretan napredak nauke, ni smanjenje zagađenja, ni veća i bolja distribucija bogatstva na svetu. Samo se stvorilo još zagađenja, još više ljudi je preko noći nešto izgubilo a manjina se omastila od toga, i još više zakomplikovao već prekomplikovani i namerno konfuzni moderni sistem ekonomije i finansija. Ja tu ne vidim nikakav napredak. Samo profiterstvo.

A i same cene kriptovaluta isto potvrđuju da je sve to veštačko i da se taj hajp ispuvao. Dok su onaj Max Keiser i slični godinama (još od 2016.) lupali kako ''ovo je godina kad BTC dostiže 100.000 i postaje svakodnevna valuta u bar 20 zemalja'', taj BTC nikad nije prevazišao 66.000, čak ni nakon čuvenog poslednjeg forkovanja. A svakodnevna je valuta u zemljama taman koliko je i, bem li ga... dinar u Crnoj Gori (samo uz granicu i to je to). Možda jednog dana i dostigne 100.000$. Al to će biti onda kad i litar mleka u Americi bude koštao 200$. E tada možda BTC i bude 100k. Mada lično mislim da neće ni tad.

P.S.
A i cene i tokove svih tih kriptovaluta diktira par, nekolicina berzi i platformi za trgovinu. Koje, naravno, mlate masne pare od toga. Dakle opet ceo sistem leži u rukama nekolicine moćnika i u njihovoj je milosti i nemilosti. Pa o kakvoj onda decentralizaciji da pričamo... :LOL:
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da je panika naduvana.
Pa kamate su povisene samo za 0.5%.
Realne kamate za Odabrane i dalje su negativne.
Али ће бити још дизања. Дизање камата подстиче пад вредности, али није главни разлог. Мало је компликованије од једног фактора, без обзира на то што је он велики. Купопродаја нечег на берзама се у датом тренутку позиционира у односу на то шта се очекује у неком року.
Ja sam od prvog dana govorio da je Ponzi. 😄
Ali da, video sam, roknuli su svi u zadnjih par dana. Moja sucut vradovicu XD

Evo, i ostatak interneta bruji u tome 😄
Pogledajte prilog 135926
Мислио сам на Тетер, који је наводно stable coin... Binance забранио трговину за цене мање од 0.7... 😂😂😂😂

Љубо, сачувај капитал, BTC ће све да одвуче на дно. Када ликвидност пресуши, требаће јој године да се врати, чак и на приближан ниво.
 
Vrh