Šta je novo?

Finansijska tržišta (trgovina akcijama, obveznicama i dr. instrumentima)

kockar koji uspešno upravlja milijardama $
Večnost daleko od istog termina sa ulice
 
Ma da, ako je večnost 50 godina kockanja sa resursima.
 
Ne trguje on resursima, ali ako zeli može da trguje futures-ima, koji su finansijski derivat, a ne resurs sam po sebi...Nabadaš
 
Šta stvara dodatu vrednost? Ograničeni resursi ili vi magovi finansijskih derivata?
 
Poslednja izmena:
Njemu stvara ovo drugo jer se time bavi. Ne znam šta pokušavaš da kažeš. Ako hoćeš da moralises o prinudnoj alokaciji privatnog novca, onda procitaj neku knjigu iz istorije kako stvari funkcionišu u tom ideološkom univerzumu koji je otkačen od stvarnosti.

Da se razumemo, ja ne branim njega kao njega, niti njemu treba odbrana, ali to je po meni malo iskrivljeno razmišljanje koje ne vodi nikud.

Ja sam daleko od maga...
 
Da bi ovo bio pravi bear market, i bear-ovi moraju da prokrvare, ništa bolje od bear trap-a u BMR pred 200 DMA za tako nešto, a onda oštri bid za novi squeeze.

Ne mora da se desi, ali tako nešto bi najbolje očistilo tzv. bag holder-e koji su loše uboli tajming, a onda se uplašili od novog bull market-a.
Ja jesam loše ubo početkom avgusta, ali znam da ide dosta niže - boli ovaj squeeze.
Može squeeze da ide i na 4400-4500, iako manje verovatno...poludeo bih, ali ne zatvaram pozicije.
Ironija je što sam pisao o veoma mogućem velikom BMR.
 
Скратио 100% 👌✅
Затворио позиције на почетку, мало после отварања, при SPX ~4000.
100% у кешу.
Da bi ovo bio pravi bear market, i bear-ovi moraju da prokrvare, ništa bolje od bear trap-a u BMR pred 200 DMA za tako nešto, a onda oštri bid za novi squeeze.

Ne mora da se desi, ali tako nešto bi najbolje očistilo tzv. bag holder-e koji su loše uboli tajming, a onda se uplašili od novog bull market-a.
Ja jesam loše ubo početkom avgusta, ali znam da ide dosta niže - boli ovaj squeeze.
Može squeeze da ide i na 4400-4500, iako manje verovatno...poludeo bih, ali ne zatvaram pozicije.
Ironija je što sam pisao o veoma mogućem velikom BMR.
Не верујем овој продаји.

Поврат на инвестирано од почетка: +153%.
 
Da bi ovo bio pravi bear market, i bear-ovi moraju da prokrvare, ništa bolje od bear trap-a u BMR pred 200 DMA za tako nešto, a onda oštri bid za novi squeeze.
Сад видим, не знам зашто сам написао bear trap пред 200 DMA...
Хтео сам да кажем да 200 dma се код многих доживљава као нека магична црта, али заправо уопште није никакав resistance као такав. Више има психолошки ефекат него технички. Као такав сам мислио да ће код многих који скраћују бити окидач, или уочи додира са 200dma, или оне који су много добри, да буде на самом 200dma, а они који имају fomo, да скраћују у паду све до дна рупе, а онда оштри бид. Као што сам и писао, овај bmr има ноге, а ово је поприлично масивна. Зато и мислим да је bear trap, а не као што сам написао "pred 200 dma"... Овај chop је зајеб од трејда и убија у појам.

Очекујем sell off u септембру, али не мислим да је идеално сада.
 
Поново скратио...дебил...
 
не, ипак се враћам у кеш, ужасан порив за позицијом...
fomo ради... upside risk је прејак, али нивои не држе sell... озбиљан chop...
 
 
Takođe, čini se da na ovom tržištu ima velikih uloga, pa i velikih količina imovine, ali ja bih pre rekao da tu nema velike imovine – već puno ljudi sa malim ulozima.
Ok...ne baš.
Mislim da itekako ima "velikih količina imovine". Ne bi tržište(mislim na najkrupnije k. valute) imalo toliki volume. Ne mislim da je ni blizu likvidno kao sp500, ali ima veliki broj tzv. whales, big boys, itd.
Volatilno je jer je čista spekulacija koja se vozila na višku likvidnost. Veoma dobar način da se izmuzu mali "investitori" koji su po pravilu neobavešteni.

Mlado, nerazvijeno tržište koje će ostaviti kosture iza sebe. To ne znači da će nestati sa lica zemlje. Izgradiće opet na tim kosturima.

Uzgred, ovo danas se čini kao fake sell...
 
2022-09-13_08-50-16.jpg
 
odličan kontraindikator... heh

"rip and smash" bi bio pravi čistač
 

 

Rast hipotekarnih kamata.​

Tuznoje zbog poverioca. ali mozda je to ipak znak Velike promene i kraja FIRE ekonomije.

ECB Hikes Add Mortgage Agony to 20% Inflation at Euro Zone’s Eastern Edge​

  • Baltics particularly exposed through high variable-rate loans
  • Their plight underscores a downside of euro membership
 
Vrh