Šta je novo?

Filip Vukša - Prijave, dopisi resenja

Jao kako glume nevinasce onaj Lui travel ono kao fini su ljudi onaj prica o nekom sudjenju vozac voyac je nebitan lik verovatno mu je bio drago kada su tukli Filipa platioo kaznu pa sad treba da placem zbog toga i ako je platio kaznu trebali su celu platu da mu uzmu Sto nije odgovorio na pitanje sto su napali Filipa boli mene uvo da li je on platio kaznu ili ne treba da se stide sramni Lui travel svi do jednog iz LUija su mi odvratni bljak :o
 
Ма имам ИПТВ, не знам како да пребацим са оног малог уређаја на комп :bash:
 
Da li je i zbog čega radnik GSP-a, fizički napao Filipa Vukšu, studenta koji se već godinama trudi da poboljša rad javnih preduzeća u Beogradu?


[video]http://www.youtube.com/watch?v=H8YFL8SzRxA[/video]

Prilog iz emisije Potrošački savetnik emitovane na RTS-u 07.07.2012
 
Samo dobar advokat i da ga barem materijalno odere, ako ne uspe da ga izbaci sa posla sto je u najmanju ruku i zasluzio. Po meni bi trebalo da zaglavi i zatvor , na mesec dana npr padinjak(ako mu je prvi put). Na sta to lici da vam neka bu**** pridje radi licnih frustracija i prebije vas ? To moze da se dogodi i nekom vasem bliznjem koji je mnogo nemocniji od Vukse i koji bi takve batine mnogo teze podneo.
Po meni bi trebalo sacekati da se spor kod suda zavrsi, pa kada se utvrdi da je bez povoda napao Vuksu, zahtevati kod GSP da doticni dobije otkaz, e ako se to ne dogodi, onda traziti smenu direktora gspa.
 
Odlican komentar sa bloga B92 na prilog o Vuksi.
Blogovi na B92 su obrisani jer su spominjena imena, pa evo kako to neki ljudi vide:

"Pa u stvari ceo ton emitovane emisije je bio mnogo mirniji od histerije koju smo ovde imali. Videli smo isto ono što bismo videli da su se deca pobila u školi.

Filip se na hodniku škole bavio svojom aktivnošću sa sekcije, drugi dečko se derao na njega, on se žalio dežurnoj učiteljici, koja je rekla ma deco igrajte se, šta se stalno žalite jedni na druge, posle ga je neki treći dečko jurio pa je on hteo da se sakrije, neko ga nije pustio da se sakrije u sobi, ali on hoće da me bije, ma deco idite se igrajte napolju, ne zanima me, to je sve vaša dečja igra, Filip krene niz hodnik, onda ga je ovaj treći dečko tukao, posle je razredni od trećeg dečka rekao da je treći dečko morao da ide kod pepsi službe za razgovor, šta će jadan ima ODD, inkluzija, dečja prava, ali radimo mi sa tim detetom, znate, već ima dosta pomaka, a evo vidite vrata su bila slomljena, to se sve neka deca, ne znam koja, nije moje odeljenje, igraju na odmoru pa slome, ponekad jedan gura drugi vuče pa se slomi, jel' te boli Filipe, pa ne, zaraslo je, e dobro.

I ovakve gadosti se dešavaju u svakoj školi na odmoru i reakcija odraslih je isto ovakva. Pojeo vuk magarca."
 
Најмање што ми можемо урадити је да рокамо коментаре на тим вестима, да се направи нека превага на Филипову страну.
 
Otac Filipa Vukše: Hvala blogerima

Beograd -- Otac Filipa Vukše, mladog aktivistu koga je pretukao vozač GSP-a, zahvalio se blogerima B92 što su svojim pisanjem skrenuli pažnju na ovaj incident.

Otac Filipa je u postu na Blogu B92 napisao da su blogeri pišući o tome obelodanili događaj i uticali na reakciju javnosti.

Podsećamo, građanskog aktivistu Filipa Vukšu, poznatog po slanju više od 750 prijava gradskim službama, pretukao je vozač autobusa.

O ovom slučaju bilo je reči i na blogu B92 u tekstu GSB - Gradske saobraćajne bitange.

Filip je aktivan od 16. godine, od kada šalje gradskim službama prijave kada naiđe na problem koji je u njihovoj nadležnosti.

Njegov otac je pored zahvalnice blogerima, požalio se i na poteškoće sa kojima se susreće porodica Vukša prilikom pokušaja da ovaj slučaj izvede na sud. Njegovo pismo možete pročitati na našem blogu - Pismo blogerima B92.

IZVOR: B92 http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=09&nav_category=12&nav_id=625217
 
Evo i direktno. Zabrinjavajuce je ovo boldovano!

Pismo blogerima B92
Postovana Gospodo,
Obracam Vam se kao roditelj Filipa Vukse, glavnog aktera nemilog dogadjaja kojem ste poslednjih dana posvetili znacajnu paznju.
Glavni razlog zbog kojeg Vam se obracam je, zelja da Vam se zahvalim sto ste svojim pisanjem animirali javno mnjenje i time doprineli da ovaj gnusni cin dobije svoj epilog. Sasvim je prirodno da se nekom ne dopadaju Filipove aktivnosti, ali nacin na koji su mu to dali do znanja, je odraz primitivizma i potpuno neprimeren civilizovanom drustvu.
Drugi razlog zbog kojeg Vam se obracam je, sto su razlicite interpretacije dogadjaja dovele neke dobronamerne ljude, koji su o slucaju pisali na blogu b92, u neprijatan polozaj, zbog optuzbi da su imali neke sasvim druge namere!
U stvari su pisuci o tome, obelodanili dogadjaj, koji je Filip prvo precutao i nama, i pomogli da dobije podrsku javnosti i time uticali na reakcije odgovornih!
I sam sam zatecen uticajem internet komunikacije!
Ne zeleci da Vas ponovo uvlacim u pricu koju znate, hteo bih da Vas upoznam sa apsurdom u koji smo dospeli u nameri da se akteri ovog dogadjaja izvedu na sud. Prilikom policijskog uvidjaja propustena je prilika da se uzme snimak sigurnosne kamere koja je snimila ceo dogadjaj. Zeleci da ispravim propust otisao sam do privatne ordinacije, cija sigurnosna kamera sadrzi pomenuti snimak. Ispred smo zatekli ekipu RTS-a, koja je pravila emisiju o dogadjaju. Sluzbenica na prijemu nam je korektno objasnila da ona ne moze da nam da snimak bez saglasnosti vlasnika ordinacije. Vlasnik traku nije zeleo da nam da, niti nam je dozvolio da je presnimimo, iako smo mu objasnili da je to znacajan dokaz da je vozac GSP a, koji je tukao Filipa bio na mestu dogadjaja, jer se on brani bolovanjem, koje je iznudio posle ovog incidenta. Posle svih objasnjenja, vlasnik ordinacije nam je rekao da ce traku dati, ako to bude neko zvanicno trazio. Bez obzira na besmisao ponude, imajuci potpuno razumevanje za neprijatnu situaciju u kojoj se vlasnik ordinacije nasao, otisao sam u policijsku stanicu Zamun i dobio ocekivan odgovor: mi smo uvidjaj zavrsili, kompletan materijal dostavili tuzilastvu cime su nase ingerancije vezane za taj slucaj prestale, a za sve sto vam treba obratite se sudu. Pokusao sam da im objasnim da je da je ironija u tome sto ce sud predmet uzeti u razmatranje tek za nekoliko meseci kada snimka vise ne bude bilo, (brise se posle 18 dana), da ce se izgubiti najvazniji dokaz koji je jos uvek moguce pribaviti, ali nije pomoglo.
Draga gospodo, jasno Vam je da trenutno potpuno bespomocno cekamo, da najvazniji dokaz nemilog dogadjaja nestane i da na eventualnom sudjenju cujete savasnog sudiju koji daje nalog, da se od vlasnika ordinacije zahteva da dostavi snimak.
Hvala Vam na razumevanju i jos jednom Vam hvala na podrsci i pomoci,
Filipov tata
 
hteo bih da Vas upoznam sa apsurdom u koji smo dospeli u nameri da se akteri ovog dogadjaja izvedu na sud. Prilikom policijskog uvidjaja propustena je prilika da se uzme snimak sigurnosne kamere koja je snimila ceo dogadjaj. Zeleci da ispravim propust otisao sam do privatne ordinacije, cija sigurnosna kamera sadrzi pomenuti snimak. Ispred smo zatekli ekipu RTS-a, koja je pravila emisiju o dogadjaju. Sluzbenica na prijemu nam je korektno objasnila da ona ne moze da nam da snimak bez saglasnosti vlasnika ordinacije. Vlasnik traku nije zeleo da nam da, niti nam je dozvolio da je presnimimo, iako smo mu objasnili da je to znacajan dokaz da je vozac GSP a, koji je tukao Filipa bio na mestu dogadjaja, jer se on brani bolovanjem, koje je iznudio posle ovog incidenta. Posle svih objasnjenja, vlasnik ordinacije nam je rekao da ce traku dati, ako to bude neko zvanicno trazio. Bez obzira na besmisao ponude, imajuci potpuno razumevanje za neprijatnu situaciju u kojoj se vlasnik ordinacije nasao, otisao sam u policijsku stanicu Zamun i dobio ocekivan odgovor: mi smo uvidjaj zavrsili, kompletan materijal dostavili tuzilastvu cime su nase ingerancije vezane za taj slucaj prestale, a za sve sto vam treba obratite se sudu. Pokusao sam da im objasnim da je da je ironija u tome sto ce sud predmet uzeti u razmatranje tek za nekoliko meseci kada snimka vise ne bude bilo, (brise se posle 18 dana), da ce se izgubiti najvazniji dokaz koji je jos uvek moguce pribaviti, ali nije pomoglo.
Draga gospodo, jasno Vam je da trenutno potpuno bespomocno cekamo, da najvazniji dokaz nemilog dogadjaja nestane i da na eventualnom sudjenju cujete savasnog sudiju koji daje nalog, da se od vlasnika ordinacije zahteva da dostavi snimak.
Hvala Vam na razumevanju i jos jednom Vam hvala na podrsci i pomoci,
Filipov tata

Где ми живимо...е ово је дебели корен свих проблема у српском друштву...П&П...полиција и правосуђе... док то не решимо,нажалост немамо чему да се надамо ни на једном пољу... :grand:
 
U Srbiji je bolje biti tuzen nego tuziti!!! Dok se podjoramo po sudovima prodje cca 10-ak godina :blah:
 
@Nova hvala na tekstu :kk:

Гледам ,читам разноразне коментаре, возача, таксиста, па и ове који причају о Филиповом полном животу... Стварно, Филипе, свака част :kk: Тек када си изнудио овакве коментаре, показао си своју стварну величину :gobb: Што си већи, то ће те више пљувати и кењати :blah: Добро аргументовани негативни коментари су нешто друго, али они типа"шта он има да се буни, добио је шта је тражио кад неће да подржи пливање у говнима, као сав нормалан свет", стварно неке ствари доказују свођењем на апсурд (чини ми се у оригиналу "што не гледа своја посла"). Уосталом, зашто би неко свим силама хтео да спусти некога ко већ није показао величину?

Не бих подржао оне коментаре типа "Филипа за градоначелника", а мислим да је то и супротно од поруке коју Филип већ 4-5 година шаље, а то је: "Сви ми смо градоначелник, ово је кућа свих нас, и свако од нас мора да утиче да нам у њој буде боље. Тај животни простор никада није био, нити ће бити добар, ако у томе учествује и одлучује један човек или неколицина одабраних."
 
Филипов отац је морао да запише име и презиме тог стручњака у полицијској станици који је одбио да преузме сигурносни снимак. Он такође мора да у року од ових 18 дана колико му је и даље остало времена званичном, препорученом поштом са повратницом која ће потврдити датум пријема (или предајом на писарници ако може да добије неки доказ о датуму предаје) - пошаље у полицијску станицу, тужилаштво и суд писмени, ургентни захтев да се сигурносни снимак званично затражи пре него што буде касно.
 
Драго ми је да је ово кренуло, али не верујем да си кочнице криве за судар 3 аутобуса код сајма. То је Ластин аутобус, а Ластини аутобуси су исправни..
 
To je stari prilog emisije potrosacki savetnik,pogledaj na jutjubetu.samo ukucaj filip vuksa potrosacki savetnik
 
Када сам први пут прочитао вест био сам у ''бејзболка-фазону'', па сам се смирио, одао признање Филипу на смирености и мудрости. Затим сам налетео на оно где га је возач јурио 150 метара, па сам опет полудео... и тако... Свака ти част си-ес-ај, прави си змај. :)

Још један глас подршке. Нема повлачења, нема предаје.
 
Vrh