Šta je novo?

Fauna Beograda

Pa, i da i ne. Smanjena ljudska aktivnost je definitivno pomogla, a i činjenica da je ovo leto nekako blago. Nema preterano visokih temperatura, barem ne na nedelju dana, pa nema ni suše, a bilo je i dosta padavina. Tako da je to zajedno učinilo super stvar za životnu sredinu u Beogradu, i Srbiji, samo što to nažalost uključuje i komarce. :laugh:
 
Zašto nažalost, Mare care (?).

Kada me komarac ubode, češem se samo tamo gde me svrbi.
Ovako, češem se svakog dana čak i tamo gde me ne svrbi. :mrgreen: :lool:
 
Комунална милиција, комунална инспекција, инспекција за заштиту животне средине, инспекција за воду и ветеринарска инспекција би могле да одраде свој посао некада.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775391#p775391:2u9xdr3q je napisao(la):
Дошљак » Sre Sep 16, 2020 12:15 pm[/url]":2u9xdr3q]Комунална милиција, комунална инспекција, инспекција за заштиту животне средине, инспекција за воду и ветеринарска инспекција би могле да одраде свој посао некада.

http://www.politika.rs/scc/clanak/46268 ... ali-Dunava

Ne znam koliko njih mora da ugine da bi se pokrenuli? :bash:
 
koze.jpg

Fb
 
Da, iza fb linka je simpa stranica Divlji Beograd, a uz koze ide ovaj komentar:

"наиђу тако, обрсте зеленило, оштете аута.. онда смо ми као покондирене тикве јер бисмо ето да баш немамо одбегло стадо двапут годишње међу зградама, и тако..."

:roll:
 
Smuk, mislim da je stepski u pitanju. Zvanično opština Novi Beograd :)
122968017-355190442405782-6946900614868533977-n.png
 
Potražio sam na Google pošto si napisao šta je. Rekao bih da jeste i da je to ptić. Nešto slično sam video i kod mene u kraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802125#p802125:3jvwbig4 je napisao(la):
Duleja » 11 Dec 2020 08:13 pm[/url]":3jvwbig4]Vatroglavi kraljić iz porodice Carić. :)
Fb

"Običnih" kraljića na Košutnjaku ima kol'ko hoćeš. Ali ovo je prvi put da u Beogradu vidim vatroglavog kraljića (što možda i nije neki pokazatelj pošto tek u zadnjih par godina obraćam pažnju na vrste ptica koje se nalaze u našem okruženju).
 
Stoji, treba vremena i naučiti gledati. Nedavno sam zapratio stranicu Divlji Beograd, pa se često iznenadim novim otkrićem, tj. sopstvenim neznanjem. Ovaj mališan je nedavno uslikan na Senjaku.

kraljic.jpg


Evo, i jedan fini blog: Biolog u gradu
 
Код семафора у Булевару Милутина Миланковића код левог скретања у Народних хероја. У самом жбуну се чуо приличан жамор многих врабаца, али само су се ова два врапчића одважила да изађу, иако је тог дана било баш хладно. Нису се плашили ни силних аутомобила који туда пролазе.
За наше врапце :kk:

 
Пре три дана сам наишао на водомара испод трамвајског моста, код оног новог испуста за кишну канализацију, нажалост нисам стигао да га фотографишем, брзо је одлетео.
 
Na Dunavu sam slikao crnog labuda u jatu belih labudova.
Crni labudovi ne zive kod nas, samo u Australiji.

Pretpostavljam da je pobegao iz Beo Zoo vrta.
Kako uopste sprecavaju labudove da ne pobegnu iz Beo Zoo vrta, u otvorenom su prostoru? Seku im letna pera?

 

Prilozi

  • labud3.jpg
    labud3.jpg
    485,3 KB · Pregleda: 1.647
Их какав диван призор :)
Да, чини ми се да је било на тв-у да у Зоо подсецају пера, ко зна одакле овај лепотан овде :)
 
Vrh