Šta je novo?

Expo 2027

Neću više u dalji offtopic, samo da okačim ovo na šta sam, ironično, malopre naleteo, a tiče se tog mentaliteta i st(r)anja društva koje je oblikovao SNS:

Haos u Zemunu - Stotine građana blokirano u autobusima zbog dva bahata vozača: Policija nije mogla da ih nađe, a tek kada se pojavio "pauk", MIRNO IZAŠLI IZ KAFANE PREKOPUTA I POMERILI VOZILA​


Kao što rekoh - Nacija zvana ''opušteno'' i ''ma šta te boli k...''

Istini za volju, na kraju su ovi asocijalni pavijani dobili kazne. Ali samo zato što se podiglo dovoljno prašine i besa okolnih ljudi. A sam SNS treba da se zapita i kako smo došli u taj stadijum društva da neko uopšte ostavlja automobilčine tako, i da još gleda saobraćajni kolaps koji se stvara iza njih, i ne radi ništa. Opet, jer ovde vlada taj ''ma boli me ...'' mentalitet. A SNS ga pospešuje i motiviše, jer tako kupuje glasove primitivaca i kromanjonaca.

Da ne pričam koliko je sramotno da se za ovako nešto dobiju kazne od svega 2.500 i 5.000 dinara. Ovakve svinje treba odrati kaznama da budu za primer drugima.
Što je najcrnje, znajući današnje napredno srpsko sudstvo, te kazne verovatno nikada neće ni biti naplaćene, jer će ih primaoci eskivirati.


Elem, da se vratimo na EXPO.
Dakle pogledati tu vest i zapitati se da li je ovo grad koji je spreman za EXPO, i da li je ovo nešto što treba da vidi <<<<<trriiiii milioooonaaaa posetilaaacaaa>>>>> iz sveta koliko ih Nelečeni i Brnaba očekuju i najavljuju ovih dana. A ovakve svinjarije su u Brlogradu svakodnevnica. I to svuda, od periferije pa do najstrožeg centra.

Pre par dana videh dva parkirana automobila na kolovozu u Kolarčevoj ispred prčvarnice prekoputa Skroz dobre pekare (bivše Tome). Parkirani automobili, na kolovozu, u krivini ulice, usred centra grada. I ništa, sve kul. Zvao Belemude na onaj ''reformirani'' ''objedinjeni'' SNS korisnički centar što sad i naplaćuje pozive. Tri puta čekao po minut i po da autistični SNS govorni automat izdeklamuje svoje (jer više ne može da se preskoči) a onda da stupim u kontakt sa Belemudima da prijavim svinje. Bio 6. na listi čekanja svaki put. Na kraju batalio.


I opet, šta kao, sutra će takav grad da bude centar sveta i za primer drugima... ? Hoće, hoće...
 
Ко хоће, нек монтира тај натпис и на ове слике:
IMG_20230810_230228.jpg
IMG_20230808_175512.jpg
20230714_212637.jpg
Screenshot_20230709_000328_com.instagram.android.jpg
IMG_20230629_224726.jpg
IMG_20230610_193102.jpg
IMG_20230628_203728.jpg
20230217_160055.jpg
Screenshot_20221203_124947_com.instagram.android.jpg
IMG_20220903_220748.jpg
20220330_204348.png

IMG_20220220_141255.jpg
IMG_20220205_131748.jpg
20210904_093038.jpg
IMG_20220205_131800.jpg
IMG_20210717_112648.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ova zadnja sigurno Brlograd/Srbija?

Da se posle SNS mašinerija ne mobiliše i ne krene da se izvlači kako se fotošopom i lažima ''širi mržnja'' opozicije, Šolaka, Vatikana i šta ti ja znam...
 
Мислим да је та набуџена тераса од солитера код Богословије, Србија јесте сигурно.
 
Šta je sad ovo? Pravi Expo u Japanu, u Srbiji sporedni šou.


Сад се сетих да је поред свега у том обраћању пре неки дан Вучић поменуо и то да ће поред новог стадиона и простора за Експо 2027 да се граде (отприлике) “нека чуда, неки хиподроми”
тако да је хиподром можда после сајма следећи на списку за проширење Београда на води.

Kako je lepo što se i pored praćenja foruma i hiljada pročitanih postova i dalje ne zna da je ovo naše specijalizovani (tematski) Expo, a da je Hipodrom odavno bezecovan za BNV 1, 2, 3...
 
A jel primecujete kako botovi brane neodbranjivo samo u radno vreme, posle 17 ne pisu. Sad ce da krenu DraganSt i Vradovic i drugi cim dodju na posao da nam objasnjavaju kako ne vidimo srljanje u progres, zanemarivsi gornje fotografije.
 
ovaj "osmeh" govori vise od reci

Sinisa-Mali61.jpg
 
Bilo bi stvarno lepo da tu pored novog sajma dobijemo i Diznilend. Pitanje je samo koliko bi Diznilendu bilo isplativo da u ovom delu Evrope otvara park. Ako im se negde isplati u jugoistocnoj Evropi, to ima smisla samo u Beogradu uzimajuci u obzir predvidjeni turisticki rast.
 
Strasno, danas jedna crvena i pola sendvica, do 12:31 nisi pisao. Mozda si imao posla kod Vlogzile. Nisu ni botovi sto su bili
 
Ко хоће, нек монтира тај натпис и на ове слике:
a šta je poenta? da grad ne treba da organizuje expo ako ima rupe na random putevima i slomljenu klupu? onda samo singapur da organizuje ovakve stvari. a ne, vidi i tamo ima rupe, a neće ih imati milionski grad u jednoj od najsiromašnijih zemalja evrope
 
a šta je poenta? da grad ne treba da organizuje expo ako ima rupe na random putevima i slomljenu klupu? onda samo singapur da organizuje ovakve stvari. a ne, vidi i tamo ima rupe, a neće ih imati milionski grad u jednoj od najsiromašnijih zemalja evrope
Možda ako si jedna od najsiromašnijih zemalja Evrope? Možda onda ne treba da organizuješ Expo? Ne znam.
 
a šta je poenta? da grad ne treba da organizuje expo ako ima rupe na random putevima i slomljenu klupu? onda samo singapur da organizuje ovakve stvari. a ne, vidi i tamo ima rupe, a neće ih imati milionski grad u jednoj od najsiromašnijih zemalja evrope
Нису само рупе у питању, могао би да погледаш све фотографије. Ради се о томе да ова власт мисли да ћемо поверовати да су способни да за 4 године изграде све што је неопходно за ЕКСПО 2027 а нису у стању ни да одржавају неке ситнице па макар их пријављивао надлежнима 40 пута. И то све у граду са "највећим буџетом у историји".
 
Poslednja izmena:
a šta je poenta? da grad ne treba da organizuje expo ako ima rupe na random putevima i slomljenu klupu? onda samo singapur da organizuje ovakve stvari. a ne, vidi i tamo ima rupe, a neće ih imati milionski grad u jednoj od najsiromašnijih zemalja evrope
Овако како је замислио Мали Синиша, ЕХПО је погубан по функционисање града. Од године 2027. на сајам књига лепо пола сата клацкања иза Сурчина. Са Карабурме сат.
 
Овако како је замислио Мали Синиша, ЕХПО је погубан по функционисање града. Од године 2027. на сајам књига лепо пола сата клацкања иза Сурчина. Са Карабурме сат.

Kome je pola sata puno, onda znaci to i nije pravi ljubitelj knjiga. Dobar nacin da se isfiltriraju posetioci, da bude sto manje setaca, a sto vise ljubitelja knjiga. :)
 
Нису само рупе у питању, могао би да погледаш све фотографије. Ради се о томе да ова власт мисли да ћемо поверовати да су способни да за 4 године изграде све што је неопходно за ЕКСПО 2027 а нису у стању ни да одржавају неке ситнице па макар их пријављивао надлежнима 40 пута. И то све у граду са "највећим буџетом у историји".

Ja sa poverenjem nemam problema, verujem da su sposobni. Brine me jedino da ne postave opet neke sifonjere tamo.
 
Ove rupe i slično postoje i u gradovima koji su već držali Expo, mislim da se treba fokusirati na realne problem oko ovog projekta, pa možda nekome od novinara dođe do ušiju da se malo posveti tome.
Odlično je da smo dobili organizaciju događaja, ali sve ovo, zajedno sa železnicom, u prvi plan stavlja jednu od najvećih gluposti aktuelne vlasti - činjenica da metro ne ide na Prokop.
Obožavam Sajam knjiga i sigurno bih išao i na novi sajam bez problem (išao sam i na istanbulski, do kog ima i-ha-haj vozikanja metroom) - međutim, umesto da sutra mogu da sednem u metro, odem do Prokopa i eskalatorom se samo popnem do voza koji ide do Sajma, ja ću izgubiti brdo vremena da probam da stignem do železnice. Isto važi i za ljude koji će se sutra vraćati sa tog istog Sajma/stadiona/aerodroma/naselja Singidunum, a koji idu do južnog dela grada. Umesto da svima nama, kroz metro (sa kakvom-takvom trasom) i železnicom , učine aerodrom/nacionalni stadion/sajam bližim (da metro saobraća do Prokopa, verovatno bih do novog sajma stizao brže nego do starog sa buđavom 46, koju privatnici sa nepostojećim voznim redom čine još nepouzdanijom nego što jeste) načiniće da nam isto dođe da li su ti sadržaji u Pančevu, Vršcu ili Surčinu. Propušta se prilika da se dobrom delu Beograda pristup tim novim sadržajima i samoj međugradskoj železnici učini dostupni ali i vice-versa, da se ljudima iz unutrašnjosti olakša kretanje po Beogradu, do posla, Kliničkog centra itd. Ko god čita ovo od vlasti, novinara mora da razume da je ovo samo još jedan argument zašto metro mora saobraćati do Prokopa, umesto besmislene stanice sadašnjeg Sajma, gde neće biti ni tog Sajma kroz par godina. Urazumite se i napravite nešto normalno, zadnja je prilika.
 
Vrh