Šta je novo?

Expo 2027

Сад се сетих да је поред свега у том обраћању пре неки дан Вучић поменуо и то да ће поред новог стадиона и простора за Експо 2027 да се граде (отприлике) “нека чуда, неки хиподроми”
тако да је хиподром можда после сајма следећи на списку за проширење Београда на води.
 
Šta je sad ovo? Pravi Expo u Japanu, u Srbiji sporedni šou.

Isti taj, sporedni, je bio u Lisabonu 98, po meni sa ogromnim pozitivnim efektima. Grad je umiven, dobili su park nacija, za tu priliku su otvorili i most Vasko de Gama. Tako da je to daleko od sideshow-a.
 
Hipodromu je zapecacena sudbina to se već zna pitanje šta ce poslije hipodroma biti sledece
Klinički centar Srbije. Kada nova zgrada bude celokupno završena i sve male pojedinačne klinike i centri prebačeni u nju ostaće samo medicinski fakultet, sve ostalo pod mač bato. Biće tu kvadrat "od 7000€ plus PDV".
 

"Mnogi su se borili za ovaj Ekspo. Kažu nije to taj pravi Ekspo, a Astana u Kazahstanu se toliko izgradila i promenila zbog Ekspa, da je to jedan od najmodernijih gradova na svetu. Usred pustinje. E sada, kada imate to, imate energiju stvaranja, rađanja i izgradnje, i sa druge strane imate rušilačku energiju. Ruzvelt je rekao da slava pripada onima koji su u ringu i bore se, a ne kibicerima koji dobacuju i kritikuju," kazao je on.

Predsednik je rekao da moramo da se borimo, i ističe da jedan broj ljudi radi teško, dok neki odbijaju to.

"Postoji neka vrsta ideala da radim što manje, a zarađujem što više. A postoje i ljudi koji rade bez obzira na politiku i političke stranke," rekao je Vučić.

Gradićemo komunalnu infrastrukturu, koja će ostati za sva vremena, istakao je on.

"Srbija je pobedila zvaničnog predstavnika SAD, Argentine, Španije, Tajlanda. Tri od četiri zemlje su uložile više novca od Srbije, i pobedili smo. Žao mi je što neki ljudi nisu zadovoljni. Ja sam mislio da ćemo biti drugi, verovao sam, i moje je da se borim i dam sve od sebe. Nisam bio siguran u pobedu, mislio sam da ćemo biti drugi, sa pet do 10 glasova manje od Malage. Znali smo da su oni glavni konkurent. Mi računamo na špansko govorno područje, to je većina Latinske Amerike. Na tom području je većina njih glasala za Malagu. Ipak, uspeli smo da dobijemo glasove nekoliko latinoameričkih zemalja, pre svega zbog politike nesvrstanosti," istakao je predsednik Vučić.
 
Isti taj, sporedni, je bio u Lisabonu 98, po meni sa ogromnim pozitivnim efektima. Grad je umiven, dobili su park nacija, za tu priliku su otvorili i most Vasko de Gama. Tako da je to daleko od sideshow-a.
Јесу ли беше у Лисабону правили ЕХПО комплекс 15 километара ваздушном линијом од ширег центра града, преко реке, са дисконтинуитетом урбаног ткива?
Не, направили су на обали, 5 км од центра ваздушном линијом, у склопу централног урбаног ткива.

Да ли су у Астани правили ЕХПО иза неког приградског сеоског насеља?
Не, направили су у склопу њиховог еквивалента Новом Београду.

Ето код нас је могло да се гради ако не у Бари Венецији где је сада БнВ, онда може на простору Сајма уместо неугледних хала, затим на простору бившег нафтног складишта НИС недалеко од Сајма, као и преко Саве, у блоковима уз обалу између бродоградилишта и Газеле, мада што да не и на простору блока 18. Таман близу хиподром, близу Ада за спортове на води, близу Сава центар, близу Арена, близу БнВ, бројни хотели, да се доврше она ругла на Савском тргу што стоје деценијама и да се надогради хотел Петроград. Центар да се скоцка фул.
 
Јесу ли беше у Лисабону правили ЕХПО комплекс 15 километара ваздушном линијом од ширег центра града, преко реке, са дисконтинуитетом урбаног ткива?
Не, направили су на обали, 5 км од центра ваздушном линијом, у склопу централног урбаног ткива.

Да ли су у Астани правили ЕХПО иза неког приградског сеоског насеља?
Не, направили су у склопу њиховог еквивалента Новом Београду.

Ето код нас је могло да се гради ако не у Бари Венецији где је сада БнВ, онда може на простору Сајма уместо неугледних хала, затим на простору бившег нафтног складишта НИС недалеко од Сајма, као и преко Саве, у блоковима уз обалу између бродоградилишта и Газеле, мада што да не и на простору блока 18. Таман близу хиподром, близу Ада за спортове на води, близу Сава центар, близу Арена, близу БнВ, бројни хотели, да се доврше она ругла на Савском тргу што стоје деценијама и да се надогради хотел Петроград. Центар да се скоцка фул.
Bitni su samo kvadrati.
Nasi zivoti, nas grad, sve je zrtvovano za njihov profit.
 
Сад се сетих да је поред свега у том обраћању пре неки дан Вучић поменуо и то да ће поред новог стадиона и простора за Експо 2027 да се граде (отприлике) “нека чуда, неки хиподроми”
тако да је хиподром можда после сајма следећи на списку за проширење Београда на води.

Ne, nije rekao da ce biti hipodrom. Pomenuo je hipodrom, ali samo kao mogucnost. Rekao je da ce pored sajma i stadiona, biti veliki prostor za mnoge sadrzaje i da ce gradjanima biti ponudjeno da predloze i izaberu sta bi zeleli da tu bude, pa je onda kao primer rekao moze avantura park, hipodrom...Jutros je Sinisa Mali ponovo pricao o tom prostoru, da zele izgraditi zabavne sadrzaje, da su otvoreni da cuju predloge gradjane, navodno su pokusali da ostvare kontakte za Lego park, pomenuo je jos neka imena, nikad cuo nisam za njih, staze za moto ili auto trke, zabavne parkove, ali opet ponavljam, ni Mali nije rekao da ce to biti nego da zele da naprave takve sadrzaje i da su otvoreni da cuju predloge.
 
Ето код нас је могло да се гради ако не у Бари Венецији где је сада БнВ, онда може на простору Сајма уместо неугледних хала, затим на простору бившег нафтног складишта НИС недалеко од Сајма,
Odlicna ideja, zaboravio sam da ta skladista uopste postoje.

у блоковима уз обалу између бродоградилишта и Газеле,
Cini mi se da je to Cepter kupio ili sam pogresno cuo.
 
Јесу ли беше у Лисабону правили ЕХПО комплекс 15 километара ваздушном линијом од ширег центра града, преко реке, са дисконтинуитетом урбаног ткива?
Не, направили су на обали, 5 км од центра ваздушном линијом, у склопу централног урбаног ткива.

Да ли су у Астани правили ЕХПО иза неког приградског сеоског насеља?
Не, направили су у склопу њиховог еквивалента Новом Београду.

Ето код нас је могло да се гради ако не у Бари Венецији где је сада БнВ, онда може на простору Сајма уместо неугледних хала, затим на простору бившег нафтног складишта НИС недалеко од Сајма, као и преко Саве, у блоковима уз обалу између бродоградилишта и Газеле, мада што да не и на простору блока 18. Таман близу хиподром, близу Ада за спортове на води, близу Сава центар, близу Арена, близу БнВ, бројни хотели, да се доврше она ругла на Савском тргу што стоје деценијама и да се надогради хотел Петроград. Центар да се скоцка фул.

Park nacija je izgrađen na obodu grada, nedaleko od aerodroma...
 

"Mnogi su se borili za ovaj Ekspo. Kažu nije to taj pravi Ekspo, a Astana u Kazahstanu se toliko izgradila i promenila zbog Ekspa, da je to jedan od najmodernijih gradova na svetu. Usred pustinje. E sada, kada imate to, imate energiju stvaranja, rađanja i izgradnje, i sa druge strane imate rušilačku energiju. Ruzvelt je rekao da slava pripada onima koji su u ringu i bore se, a ne kibicerima koji dobacuju i kritikuju," kazao je on.

Predsednik je rekao da moramo da se borimo, i ističe da jedan broj ljudi radi teško, dok neki odbijaju to.

"Postoji neka vrsta ideala da radim što manje, a zarađujem što više. A postoje i ljudi koji rade bez obzira na politiku i političke stranke," rekao je Vučić.

Gradićemo komunalnu infrastrukturu, koja će ostati za sva vremena, istakao je on.

"Srbija je pobedila zvaničnog predstavnika SAD, Argentine, Španije, Tajlanda. Tri od četiri zemlje su uložile više novca od Srbije, i pobedili smo. Žao mi je što neki ljudi nisu zadovoljni. Ja sam mislio da ćemo biti drugi, verovao sam, i moje je da se borim i dam sve od sebe. Nisam bio siguran u pobedu, mislio sam da ćemo biti drugi, sa pet do 10 glasova manje od Malage. Znali smo da su oni glavni konkurent. Mi računamo na špansko govorno područje, to je većina Latinske Amerike. Na tom području je većina njih glasala za Malagu. Ipak, uspeli smo da dobijemo glasove nekoliko latinoameričkih zemalja, pre svega zbog politike nesvrstanosti," istakao je predsednik Vučić.
Najjace mi je kada o radu prica covek koji nema dan radnog staza van politike
Slicno kada prica da nije bio na bolovanju. Pa moras baki da radis negde da bi otvorio bolovanje.
 
Beograd spreman za EXPO

Sasušeno blato u jednom od prolaza kod Autokomande, koje tokom svake veće kiše (i prodiranja vode u prolaze, jer fak održavanje) postaje blatište i mulj.
Beograd pobedjuje po blatu.jpg

Beograd pobedjuje po blatu 2.jpg


Kačim ovde kao kontrast i svojevrsni torpedo svima koji su sišli s uma ubeđeni da je Beograd spreman da bude domaćin EXPOa, kao i to da mu je u ovom trenutku to najveći prioritet.
 
Hahahahha to brate! 😄

Sad si me motivisao da započnem seriju takvih montaža u kojima će se torpedovati glupi naprdnjaci i njihove diktatorske deluzije i potpuno slepilo pred realnim problemima i potrebama Beograda.
 
Pa i da i ne.

Znaju šta rade u smislu bogaćenja i sprovođenja onoga zbog čega su i dovedeni (i učvršćeni) ovde. Ali su gluperde zato što se ponašaju i rade kao da oni i niko njihov neće živeti u ovom gradu i zemlji za 20 godina, a većina njih zna da ipak hoće (jer ipak neće svi otići u inostranstvo). Na primer bolesnik Vučić svakako namerava da ovde provede još neko vreme. I to u centru Beograda, u Starom dvoru (koga naravno nije dostojan). A ponaša se i radi kao da će za 5 godina da zapali na Bahame ili da se preseli u Beli dvor, i pretvara Beograd u najveću favelčinu - Balkanski Kowloon geto.

Takođe, kao što sam pisao na susednoj temi Beogradski sajam, treba biti žešće glup da se u Beogradu koji ima ''prirodan'' vidikovac u vidu platoa kog Pobednika, dižu nekakvi točkovi na prostoru Sajma. Da se gleda u Senjačke krovove, sivi haotični Bulevar Vojvode Mišića i u naselje Staro Sajmište. Ali tako ti je to kada Grandovske radikalske krezube mase dođu na funkcije pa misle da će napraviti selo lepše od Pariza podizanjem točkova, jarbolčina, kulčina bez ikakve koncepcije i tržnih centara.

Kad kažem naprdnjaci mislim na sve njih, i na pametnog i lukavog Vučića, ali i na gluperde na funkcijama poput Grčića pa sve do ''običnih'' gluperdi koje im daju glas na izborima.
To objektivno jeste jedna masa gluperdi, koju vodi par vrlo lukavih i pametnih hohštaplera.
 
Hvala. :) Pa da. To je ta ekipa ''ma opušteno'' i to je taj njihov mentalitet na delu, koji usađuju i u onaj deo naroda dovoljno glup i primitivan da glasa za njih.

Parkira se bolesnik posred ulice i to na blok od Gradske uprave i svih inspekcija - ''ma opušteno...''
Autobusima otpadaju točkovi u vožnji - ''ma opušteno...''
Blatišta i haos u podzemnim prolazima - ''ma dobro, lagano...''
Uruši se zgrada u Vidovdanskoj od investitorske kaubojštine - ''ma dobro bre, samo opušteno...''
Bolid pred pandurima pravi saobraćajne prekršaje - ''a dobro jbg, lagano...''


Nacija zvana Opušteno. Bitno da smo (šatro) svi srećni i namireni tom opuštencijom i labavim, gotovo nepostojećim pravilima u društvu.
A u realnosti su svi besniji i mizerniji nego ikad. Vidim to i na ulicama i na poslu i među ljudima u mojoj okolini svaki dan. Jer nekom Peri će možda biti sjajno što mu SNS dopušta da ostavi automobilčinu gde god poželi u gradu i da mu ništa ne bude, ali zato će u toku dana da pobesni 100 puta kada mu neki Žika preseče put u vožnji prolaskom na crveno. Ili kada mu Laza investitor podigne zgradurinu i zidinu na metar od prozora spavaće sobe.

Sve ovo što rade naprednjačke gluperde je kratkoročna kupovina socijalnog mira i uspostavljanje jednog društva u kome će se braniti bilo kakvo preispitivanje vlasti i države, ali će se zato to nadoknađivati uspostavljanjem stanja opšteg haosa i ''opuštencije'', u kome se sve svakome dopušta (samo dok se ne kači sa vlašću). A ljudi će biti sve mizerniji i stanje društva sve trulije, jer takvo st(r)anje nije održivo. Nije održivo i nije normalno da ti cela nacija počiva na poštapalici i mentalitetu ''ma opušteno brate'' i ''ma šta te boli k...''

I sad kao takva nacija je neki ekonomski tigar, neki domaćin svetskih izložbi, neki ugledni igrač... ma idi begaj...
 
Vrh