Šta je novo?

Expo 2027

Ne znam šta da kažem pametno. Srećan sam što će se ovo održati u Srb. I ovo je veliki događaj
Međutim gledajući u šta država planira da sune pare u sledećih X godina, pitam se šta će ostati za državu van Bg-a?
Kada se malo udaljiš van Bg-a (i NS-a) bukvalno tuga... Naročito istok i jug države - i posle se pitamo zašto svi dolaze u Bg (iz unutrašnjosti)
 
I na to bi ista replika bila "a decu lečimo sms-om". U Srbiji populizam i politikanstvo štrcaju na sve strane. Daj bože da bude bolje u doba naše dece ili unuka.
ne, za resavanje saobracajnih problema u beogradu ne bi bila replika "decu lecimo sms-om"...


populizam i politikanstvo bi na primer bili, 100 miliona evra bacenih u mermer i zlato za crkvu, ili za 12 miliona evra bacenih na spomenik popu na ziru ispred stare zeleznicke stanice, dve potpuno nepotrebne stvari i prozivanje svakoga ko na to ukaze da je "drugosrbijanac, autosovinista, sorosevac, nato placenik"...

resavanje saobracajnih problema, ali stvarno resavanje, nikako ne bi bilo politikanstvo i populizam...
 
Kada će rešiti probleme u saobraćaju - nikad. Samo sve više i više komplikuju

Ponekad mislin da je glavni problem što niko neće ozbiljno da sedne i izgura neku priču do kraja - pogledajte brzu prugu Bg-Ns. Zašto nisu izgurali tada vezu sa aerodromom? Dok su svi ovi radovi na aerodromu takođe.
Pa dok povežu Prokop sa centrom grada... Ili će sklepati nešto na brzinu da drži vodu dok majstori odu
 
Поред свега тога успео је да помене и насеље Сингидунум за чију низградњу су заинтересовани "неки приватници", отприлике би требало да буде негде преко пута аеродрома, па још мало даље, тамо где би та пруга ка аеродрому требало да се укрсти са аутопутем.

Meni se čini da je to ovaj potez... infrastruktura je u izgradnji, kružni tokovi...
Singidunum.png
 
И кад крећу ове жардињере на старом железничком мосту?
 
Meni se čini da je to ovaj potez... infrastruktura je u izgradnji, kružni tokovi...
Pogledajte prilog 169577
Jeste, mislim da smo svojevremeno, pre nekoliko godina, kačili vest o tome:
 
Ух не само да имамо податке већ егзактне податке, можемо да вадимо проценте над њима

Можеш ли да ми кажеш шта је тачно и шта све од пројеката обећано? И како је расподељено тих 14 милијарди на њих? Подразумева се да за баратање процентима мораш да имаш бар коначну листу са јасним пројектима?

Будући да ћемо у наредних 16 месеци имати готове 3/4 тих пројеката вредних 14 милијарди евра волео бих да знам који су, да не испадне да сам преспавао

Ne skreci temu. Na to ne padam. Tema diskusije je sta je ostvareno, i moj se odgovor odnosi na to, a ne kako je raspodeljeno 14 milijardi. Da, imam listu, i neces da verujes, posle tvog posta sam potrosio pola sata da se potsetim sta je sve uslo u obecanja Srbija 2025. Ne zbog tebe, nego da proverim da li vlast ispunjava obecanja. I drago mi je da sam se jos jednom uverio da im se moze verovati. Sada, neki projekti nece biti zavrseni do 2025, kasnice godinu ili dve, mozda i 3, ne moze sve ici uvek po planu, nekad se dese neplanirane stvari (na primer korona, rat u Ukrajini, oluje koje naprave veliku stetu i tako dalje), ali ostaje sustina da ce veliki deo biti ostvaren, ili zapocet.

Sto se tice toga da ti kazem sta je i kako obecano, mogu vrlo lako, evo u brauzeru jos evek nezatvoreni tabovi od sinoc kad sam trazio. Medjutim, iz principa ti necu reci dok prvo ti ne postavis listu sta je obecano (ne mora cela lista, dovoljno je 10 stvari da nabrojis, ali konkretno, ne uopsteno tipa kanalizacija, nego konkretno kanalizcija u Kragujevcu na primer). Kada se nekome sudi, ne podigne sud optuznicu protiv njega pa da kaze ti si ubio coveka, dokazi da nisi, nego tuzilac prikupi listu dokaza, pa onda optuzeni ima priliku da izlozi svoju odbranu. Posto si u ovom slucaju ti tuzillac (optuzujes da nesto nije ostvareno) , iznesi dokaze sta je obecano, a ja cu onda reci sta je uradjeno. Hvala puno

A sto se neutralnih posmatraca tice, da vas ne bi zaveli neargumentovanim optuzbama, evo samo jedan skrinsot na program 2025 na dve stvari koje su obecane, i vest od pre desetak dana kada je otvaranje istih.

Obecano:
2025.jpg


Otvaranje:
2025-1.jpg


2025-2.jpg
 
Jeste, mislim da smo svojevremeno, pre nekoliko godina, kačili vest o tome:
Investitor tog Singidunuma je grčka "Lamda development" koja već, može se reći decenijama, stidljivo najavljuje taj projekat. "Lamda" nam je poznata po projektu "Beko" kod Kališa, spremali sve godinama, angažovali Zahu Hadid, prikazivali nam rendere, najavljivali početak izgradnje, pa prodali sve ekipi iz Novog Sada koja je izgradila, pa znate već šta...
 
Тако ће и овде, просто, да никну - станови.

Ширење Београда по околним пространствима и саобраћајну смрт града према којој ће ово што је сад бити мешавина камилице и бозе, одавно најављујем, имајући у виду и овај пројекат. И то, између осталог, убрзава "српски Њу дил".
 
Па овај Сингидунум, то је криминално да неко дозволи...
 
Hahahha kakvi glupi renderi, pa stari zeleznicki most je sirok pet metara, a oni stavili setaliste, drvece, biciklisticku stazu, bas da vidim da na toj sirini sve to uklope. Da ne pricam o onom spisku lepih zelja sto su napisali, ispunice verovatno rusenje sajma i sklopotinu neku od baraka za tematsku izlozbu EXPO, ne sam EXPO koji se ne odrzava u BG.
 
Ne skreci temu. Na to ne padam. Tema diskusije je sta je ostvareno, i moj se odgovor odnosi na to, a ne kako je raspodeljeno 14 milijardi.

Тема дискусије је шта је остварено од обећаног програма "Србија 2025", тешког 14 милијарди. Да би уопште дискутовали о томе морамо конкретно да знамо шта је обећано. Ти наводно не само да то знаш већ знаш толико прецизно да можеш да нам кажеш у процентима како стоје ствари

Da, imam listu, i neces da verujes, posle tvog posta sam potrosio pola sata da se potsetim sta je sve uslo u obecanja Srbija 2025. Ne zbog tebe, nego da proverim da li vlast ispunjava obecanja. I drago mi je da sam se jos jednom uverio da im se moze verovati.

Значи признајеш да си измислио проценте како је, и цитирам, " otprilike 50% obecanog vec ostvareno. Od neostvarenog, polovina ce biti zavrsena do kraja 2025, ostatak ce kasniti ali ce biti zapocet u svakom slucaju do kraja 2025e"?

Sada, neki projekti nece biti zavrseni do 2025, kasnice godinu ili dve, mozda i 3, ne moze sve ici uvek po planu, nekad se dese neplanirane stvari (na primer korona, rat u Ukrajini, oluje koje naprave veliku stetu i tako dalje), ali ostaje sustina da ce veliki deo biti ostvaren, ili zapocet.

Велика је разлика између "75% обећаних пројеката ће бити готових пре него што истегне обећани рок" и "велика већина обећаних пројеката ће до краја тог рока бити остварена или започета". То је класично померање стативе. Утолико пре што "започињање" пројеката за ову власт није никакав проблем, сликају се како забададју ашов у земљу и оду. Тај "пројекат" после годинама стоји напуштен али ето они су га као званично "започели" пре истека рока.
Sto se tice toga da ti kazem sta je i kako obecano, mogu vrlo lako, evo u brauzeru jos evek nezatvoreni tabovi od sinoc kad sam trazio. Medjutim, iz principa ti necu reci dok prvo ti ne postavis listu sta je obecano (ne mora cela lista, dovoljno je 10 stvari da nabrojis, ali konkretno, ne uopsteno tipa kanalizacija, nego konkretno kanalizcija u Kragujevcu na primer). Kada se nekome sudi, ne podigne sud optuznicu protiv njega pa da kaze ti si ubio coveka, dokazi da nisi, nego tuzilac prikupi listu dokaza, pa onda optuzeni ima priliku da izlozi svoju odbranu. Posto si u ovom slucaju ti tuzillac (optuzujes da nesto nije ostvareno) , iznesi dokaze sta je obecano, a ja cu onda reci sta je uradjeno. Hvala puno

Можеш ли да ми цитираш део поста где сам ја оптужио да нешто није остварено? Ја сам те просто питао да ми пружиш листу обећаних и остварених пројеката на основу кога си дошао до закључка да ће 75% остварених пројеката бити готово до 2025. године а осталих 25% започетих до краја те исте године.

Другим речима, ја сам тебе питао да ли можеш да ми даш листу обећаних пројеката и твој одговор је на то да нећеш из принципа док ја теби не поставим листу обећаних пројеката.

A sto se neutralnih posmatraca tice, da vas ne bi zaveli neargumentovanim optuzbama, evo samo jedan skrinsot na program 2025 na dve stvari koje su obecane, i vest od pre desetak dana kada je otvaranje istih.

Obecano:
Pogledajte prilog 169600

Otvaranje:
Pogledajte prilog 169599

Pogledajte prilog 169598

Волим што си се толико исцимао да нађеш бар један проклети пројекат који су завршили од обећаног и ниси успео, једва си постигао да нађеш још једно обећање да ће за две саобраћајнице ипак бити испуњен рок дат пре 4 године

Не знам што заиста, ти рече да је отприлике 50% обећаних пројеката већ успешно завршено
 
Šta je sad ovo? Pravi Expo u Japanu, u Srbiji sporedni šou.

 
Šta je sad ovo? Pravi Expo u Japanu, u Srbiji sporedni šou.

Pa naravno, sta kao nisi znao? Pa oni sve izokrenu, izlazu do max i onda napisu neces nas zaustaviti, zivela Srbija. Toliko su tu parolu izlizali da posle njih kada ih zaustavimo u pljacki i unistavanju Srbije niko je nece koristiti stotinu godina.
 
Vrh